Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЕНЕРГИЕН ОБМЕН МЕЖДУ МЪЖ и ЖЕНА - въведение I част  (Прочетена 27578 пъти)

instinct23

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Ето филм за кама сутра, който си струва да се гледа. Единствения, който показва пълноценна връзка и обмяна на енергия между мъжа и жената. За мен е най-доброто правено видео по темата, и между другото е разпространяван на азиатския пазар, където мисля имат традиции и начин на мислене за да го оценят.

Kama Sutra - The Art of Making Love
Активен

ioanna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте!
Доста търсих в интернет материали за нещо което изпитвам от известно време. Но е трудно понеже не зная как се нарича.  Накрая попаднах на този форум и сякаш тази тема е най близка до това, което ме вълнува.
Преди около две години общувайки през интернет с един мъж, на съвсем обикновена тема, изпитах странно чувство. Нещо много силно, сладко премина през цялото ми тяло, и се вихри в продължение на няколко минути. Бях много учудена от къде се взе това чувство. Но определено за мен беше екстаз, оргазмът, който  години наред ми се изплъзваше. 
След време се случи отново. Следващите няколко пъти се опитах да наблюдавам явлението, колкото и да беше неконтролируемо, защото се чувствах физически  неподвижна, въпреки че тялото ми се движеше от спазми. Чувствах зениците си разширени, душата си ликуваща, и дишането следваше някакъв свои ритъм. Първо спираше после беше дълбоко и в синхрон със всичко останало.
Попитах мъжът, с когото свързвах това чувство и той нито потвърди,нито отрече, но усетих че има общо с това. Когато един път бяхме заедно го изпитах отново. Имах нужда от потвърждение, че това не е плод на въображението ми.
Толкова е прекрасно, но ме измъчва че не зная какво е и няма с кого да го споделя. Някак самотно ми е.
Трябва да съм благодарна, че нещо за което съм мечтала се е случило и съм благодарна. Но искам да зная как се нарича.
За мен това е платонично любене. Сливане на не физическо ниво.
Ще съм благодарна, ако съм попаднала на точното място и някой разбира какво е питането ми и ми помогне да получа отговора.

Йоана
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:
Днес казвам на жените: внесете в умовете на мъжете си повече светлина. Само жената може да направи това. Мъжът не може да спаси друг мъж – жената ще го спаси. Жената развали мъжа, жената ще го спаси. Жената развали света, жената ще го оправи. Първо жената вкуси от забранения плод и заради нея Бог изпъди и Адама от рая. Ето защо жените ще спасят света. Мъжете не са виновни за развалата на света. Жените са по-умни от мъжете, затова ще си признаят погрешката и ще кажат на мъжете: “Понеже ние станахме причина да ни изпъдят от рая, ние ще ви върнем наново там. Ние ви въведохме в света, дадохме ви възможност да придобиете знания и опитности. Минахте през страдания и сега ще ви върнем пак в рая. Втори път не правете същата грешка!” Сега пак казвам на жените: вие сте спасението на света!
Наближава това време! Жените ще спасят света. Никакви проповедници и владици, никакви свещеници и попове – жените ще спасят света!
http://www.beinsadouno.eu/?page_id=183
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

mariiina се опитва да бъде себе си, без страх, без срам, без предразсъдъци..дори само заради тази хубава усмивка която има, не би трябвало кристиан ,да променяш името й накрая и по този начин да "оцапваме" хубавата тема:)
 Диалогът в един форум се заключава в това, всеки да споделя своята истина, опитност и виждане, без да натрапва и обсолютизира нито Правата си, нито правотата си.

Темата е много  интересна и важна (за мен, разбира се) в едни взаимоотношения, въпреки че днес, при тяхната тотална материализация малко трудно може да се търси чистота в чувствата.(не че ги няма, но е нищожно малък процента)

 Изключително важен  е енергийния обмен между двамата партньори на ниво СЪРДЕЧНА ЧАКРА. Финният УМ според теорията на ВАДЖРАЯНА се съдържа именно в СЪРДЕЧНАТА ЧАКРА и е основната ЦЕЛ на ТАНТРИЗМА като реализация - МАХАМУДРА - изпитване на БЛАЖЕНСТВО, което пък от своя страна без  истинска, ЧИСТА ЛЮБОВ между двама души е непостижимо.

 Това състояние,което описваш ioanna - е сигнал, че този човек е някаква твоя половинка. Възможно е дори Той да е твоя духовен партньор или   :love_028:  ..Самият Дънов в една статия дава подробно описание на видовете "половинки" на душата.
А и това, което описва beelee  - да, обикновено такива отношения се развиват по-бавно, защото в тях липсва физическия елемент като първопричина и точно поради това те се оказват  най-стабилните и продължителни връзки.. Дали съм права или не ще кажете вие  :)
Каквото и да е много малко хора са изпитвали това състояние (на ioanna) - самата аз не съм :), за което тайничко ти завиждам , но и ти се радвам от сърце :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Ин, каква е тази статия за видовете половинки, дай по вече инфо, pls!
Иначе такава половинка каквато описва Йоана и аз имам, макар, че гледам да стоя по далеч от нея. Благотворното и въздействие се запазва само от разстояние за мен, не и за полвинката обаче :(. Физическия елемент в случая винаги съм го смятала за основен, но и това не е толкова просто да се каже. Не мога да си обясня от къде сме толкова близки, странно е-телепатия и т.н. абсолютно естествена хармония. Много е съмнително...
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss: tooth.МАДАМ МАРЛИНА..Сбъркал си...Мерлин, бе Мерлин!!!
Тъй, тъй...сме ли...не сме ли...има го и на английски...ту би, ор нот туби.../не мога да го напиша в оригинал :Confus_3:/ ...тоз въпрос извечен  от първите ни мигове, май ще ни тормози до последните ни часове...
Що бе сине, що не искаш ли да има интелект и у женската част на човечеството...Мъжката да не би да се ражда помъдряла и остаряла???И...много по-важно е, че има гоооооолям потенциал , който се развива...пък тва дет се е развило-недоразвило/щото никак неееееееееееееее е лесно/...то е старо...сине...старо!Пък никой не се радва на старило-патило...ами все гледате ...ако мож по-младичко, по-крехкичко!!!Не виждам опашка за себе си tooth.Пък ти защо не искаш да си отгледаш, възпиташ по твои представи едно младичко и крехкичко...еееееееее, кой е казал ,че живота е меко и леко....
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:ето още едни ,които дискутират по темата...http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/2forum/index.php?topic=282.0
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10


Така е Rima, Телепатия, естествена хармония, близост...това са все неща, които без силна духовна връзка не би могла да усетиш :), независимо от това, че  физическия контакт, както казваш е на преден план.
Не си ли чувала някой да каже..."по-добре сам, отколкото сам с някого"  - коя липса се крие зад тези думи? - как мислиш? :) До колкото разбирам срещнали сте се на две нива, ако и на ментално ниво сте си "намигнали" - няма спор - това е твоята истинска ЛЮБОВ,за което те поздравявам.. :flowers2:

Случвало ми се е да чета или чуя някой да каже...."сродната ми душа" или "душата половинка" - обикновено се влага един и същ смисъл от от хората, но в същност това са различни понятия..

http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=192
Извадки от беседи на Петър Дънов за сродните души


http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=175
Партньорство - души-двойки или духовни партньори
Крис Грискам
(глава от книгата й „Лекуване на емоциите”) 
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Много е тъжно и смешно ,когато жени претендиращи ,да имат интелектуално развитие,да се напъват, да изказват мнение в един мъжки свят......визирам тук "осъзнатите" мадами.БЕЕЕлито....има картинка,която явно неразбира,а после се изказва че всички сме необикновенни,при положение че Явно ,тя незнае че всички......... СМЕ ОБИКНОВЕННИ......НО НЕВЪЗПИТАНИ.......и после Валчето -блонди....може би,чака някой да и поднесе лотоси..........ЖЕНАТА Е ЧОВЕК.....но пак казвам,тук е само една..........МАДАМ МАРЛИНА........ :peperudi: :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader:

Напротив, това, което казах е че всички са 'необикновени, колкото всеки друг'. Отново се изказваш тенденциозно, без да ме познаваш и без дори да си осмислил написаното. Като бъркаш така псевдонимите на съфорумците, почвам да си мисля, че дори не четеш!
Защо ли се учудвам - никога не си обосновал мнението си за мен, така че думите ти нямат тежест.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder

Ин, мерси за статиите. Сякаш четох нещо, което винаги съм усещала, но не знаех какво е... и го видях облечено в думи.  :) ...и чух тази песен: http://www.youtube.com/watch?v=e7adDceI0M4   :peperudi:
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Ина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Страхотна песен Ели, наистина. Аз към нея бих добавила само, че има срещи, които душите си определят още преди разумът да ги е измислил.....:)

"Каквото горе, това и долу; каквото долу, това и горе." - това е е един от седемте принципа (по-специално Принципът на Съответствието) на великия жрец и създател на Египетската култура – обожественият Хермес-Тот, Хермес Трисмегист в Гърция. С други думи  "Нищо не се случва на земята, без да е записано в небесата."
Активен

newtantra

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
  • Когато се превърнеш в нищо, можеш да бъдеш всичко
    • НОВА ТАНТРА

Знам за какво говориш Йоана - имах същия опит и преживяване и то от дистанция/по телефон. Толкова е разтърсващо това преживяване, че в теб нещо превключва, трансформира се и в живота ти вече има друг еталон за пълноценно отношение... Аз след време си пообясних нещата ... В живота си срещаме хора с различни нива на сродност.... Да, не е оргаъзъм, а екстаз... всичко ти трепери и вибрира... За известно време си в шок понеже не си преживявал такова нещо и то без телесен и визуален контакт...
Аз го наричам резонанс на две души със сходни вибрации + още нещо... В живота си срещаме доста хора с които се познаваме и сме имали хармонични отношения от други животи... Просто се разпознаваме и се разпалваме...
Тези/срещи са кармични и предопределени ... но техния смисъл е много индивидуален за разчитане...
 :pensif_29:
Здравейте!
Доста търсих в интернет материали за нещо което изпитвам от известно време. Но е трудно понеже не зная как се нарича.  Накрая попаднах на този форум и сякаш тази тема е най близка до това, което ме вълнува.
Преди около две години общувайки през интернет с един мъж, на съвсем обикновена тема, изпитах странно чувство. Нещо много силно, сладко премина през цялото ми тяло, и се вихри в продължение на няколко минути. Бях много учудена от къде се взе това чувство. Но определено за мен беше екстаз, оргазмът, който  години наред ми се изплъзваше. 
След време се случи отново. Следващите няколко пъти се опитах да наблюдавам явлението, колкото и да беше неконтролируемо, защото се чувствах физически  неподвижна, въпреки че тялото ми се движеше от спазми. Чувствах зениците си разширени, душата си ликуваща, и дишането следваше някакъв свои ритъм. Първо спираше после беше дълбоко и в синхрон със всичко останало.
Попитах мъжът, с когото свързвах това чувство и той нито потвърди,нито отрече, но усетих че има общо с това. Когато един път бяхме заедно го изпитах отново. Имах нужда от потвърждение, че това не е плод на въображението ми.
Толкова е прекрасно, но ме измъчва че не зная какво е и няма с кого да го споделя. Някак самотно ми е.
Трябва да съм благодарна, че нещо за което съм мечтала се е случило и съм благодарна. Но искам да зная как се нарича.
За мен това е платонично любене. Сливане на не физическо ниво.
Ще съм благодарна, ако съм попаднала на точното място и някой разбира какво е питането ми и ми помогне да получа отговора.

Йоана
Активен
◄ Промоции без край ►  http://proomo.info
НОВА ТАНТРА http://newtantra.blogspot.com,
ЕВА И АДАМ http://evaandadam.blogspot.com
▲ Ф А В О Р И Т ▼ О Ф И С ▲ http://fhold.blogspot.com
365 ПРИЧИНИ ДА ОБИЧАШ http://lovex365.blogspot.com
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.