Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Sugar -- the Bitter Truth  (Прочетена 14045 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #20 -: 02-05-2010, 17:52:23 »

Да, наистина е така, само да уточня, че това важи за диетичната кола - оная, в която няма захар, а подсладители, което е дори по-опасно. Това, че на бутилката пише "0 калории" далеч не я прави безобидна  :whistling2 - emotloader:.
Цялата работа идва от мозъка и панкреаса - когато пием диетична кола (или каквато и да е друга сладка напитка) мозъкът дава сигнал, че постъпва нещо сладко, въглехидрат, а панкреасът почва да отделя инсулин за разграждането му. В действителност обаче въглехидрати няма. Изработеният инсулин почва да изгаря наличната вече захар в кръвта и след малко самият организъм подава сигнал за ниска кръвна захар - с други думи, хипогликемия. И се получава следното - първите пет минути летим, под влияние на подсладителите; след което, от хипогликемичната реакция, настроението рязко пада, както и кръвното
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #21 -: 02-05-2010, 17:58:42 »

бодростта и всичко друго - чувстваме се уморени, вяли, отпаднали, а стомахът моли за храна, защото от ниското ниво на глюкоза е влязъл в режим "глад". Само че, лъжейки така стомаха си с подсладени напитки, ние си вкарваме гаден автогол, понеже мискининът организъм много добре помни и при следващото постъпване на въглехидрати, от какъвто и да е вид, ще има такова изхвърляне на инсулин, каквото дотогава не е имало... Оттам - отново хипогликемична реакция, отново скокове в настроението, а след време - и отлагане на мазнини... Нищо, че няма калории - уж  tooth.
Затова, ако пиете кола или нещо подобно с подсладители, е най-добре да хапнете заедно с тях някакъв въглехидрат, какъвто и да е. Така инсулинът ще отиде за тяхното разграждане и ще се избегне хипогликемичната реакция и другите проблеми.
Но, както каза Бате Бино, туй да й е проблемът на колата  :-X.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #22 -: 02-05-2010, 21:35:58 »

Аз ако ще пия кола пия само тая с подсладителите. Другата ми е прекалено сладка и може да ми предизвика хипоглекимия. Аспартамът поне не ми влияе веднага. Иначе, не влияе на теглото по никакъв начин. Направило ми е впечатление, че действа страшно диуретично - от една кола и цял ден трябва да съм около тоалетната. Не се пълнее от изкуствени подсладители както някои казват (все с това качване на килограми плашат народа!). Те могат да имат далеч по-пагубно действие, въпреки че резултатите потвърждаващи канцерогенността им са получени от опити върху плъхове. Ние все пак не сме плъхове...
Глюкозо-фруктозен сироп или аспартам - все тая. И двете са еднакво полезни.
А ако нямаш някакво нарушение на метаболизма и кръвната захар, ако се движиш достатъчно не трябва толкова да те е страх от чаша кола, например. Въпросът е да не ставаш като жителите на САЩ - вместо вода да пиеш разни газирани напитки.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #23 -: 02-05-2010, 22:14:56 »

Въпросът е да не ставаш като жителите на САЩ - вместо вода да пиеш разни газирани напитки.
Което все ми напомня за това  :laugh:
http://www.fun-6.com/sme6ni-kartinki-5.htm
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #24 -: 02-05-2010, 22:29:19 »

Тихомирис,нещо с аспартама ти убягва-http://www.bb-team.org/articles/1401/#axzz0mo1k7iYs
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #25 -: 02-05-2010, 22:32:01 »

Томирис,нещо с аспартама ти убягва-http://www.bb-team.org/articles/1401/#axzz0mo1k7iYs
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #26 -: 02-05-2010, 22:57:44 »

Съгласна съм със zigzag. Прочети внимателно за какво става въпрос. Хората го консумират безнаказано и когато открият, че имат проблем, в много случаи вече е късно. Не случайно го наричат "тихия убиец"- той действа подмолно и незабелязано. Отключва много страшни заболявания, в това число и автоимунните синдроми. Нещата не опират до някакво си напълняване или разваляне на зъбите- цялата химия на организма се обърква.
В Германия има книжка със списък на всички е- та в храните. С черен цвят са отбелязани тези, които са със смъртоносно действие и са най- опасни и би трябвало да бъдат забранени най- строго. Познай аспартама или нутрасуита с какъв цвят беше отбелязан там.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #27 -: 03-05-2010, 08:10:20 »

sunny, наясно съм и то доста. Тоя списък го бяха публикували и в един роден вестник. Познай още коя съставка беше в черно. Амарант. За грешка в превода ли става въпрос, за друго растение ли, нямам представа, но много се учудих. Обвиняваха го в причиняване на свръхактивност при деца.
За "тихи убийци" са набедени още една камара вещества. Не искам да оспорвам "полезността" на химическите подсладители, просто мисля че прекалено много се шуми само за някои съставки, докато други не по-малко опасни остават в сянка, докато не разтръбят изведнъж, че еди-колко си плъха умряли, а при хората се наблюдавали еди-какви си странични ефекти. Внезапен бум, статии, интервюта с лекари. В крайна сметка се оказва, че тази съставка е приемана с години и продължава да се влага в производството. Първо беше захарта, после солта, аспартама, пестицидите, палмовото масло, ГМО...Има мода в "тихите убийци", което определено отвлича вниманието от истинския проблем.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #28 -: 03-05-2010, 09:11:39 »

...Има мода в "тихите убийци", което определено отвлича вниманието от истинския проблем.
И кой викаш е истинския проблем? :))))
Активен
"няма грешки, има само уроци"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #29 -: 03-05-2010, 12:58:49 »

Томирис, ти явно не правиш разлика между вредност и канцерогенност.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #30 -: 03-05-2010, 13:30:38 »

Томирис, ти явно не правиш разлика между вредност и канцерогенност.
Канцерогенността не е ли вредност?
Бум на онкологични заболявания се наблюдава през последните 50 години и сред хора, които дори не са близвали аспартам. Значи, има и нещо друго, нещо по-старо.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #31 -: 03-05-2010, 15:36:19 »

Абе така е , ама де да можеше някой да каже на кого откъде му е дошло .. Те факторите станаха толкова много и съответно статистиките за болестите също се повишиха. Но и продължават да се повишават което е лошото. И старо има , и ново ще се появи .. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #32 -: 03-05-2010, 20:04:03 »

Томирис, ето това намерих за амаранта като оцветител:

E123 Amaranth FD&C Червено No.2; извлича се от растението herbaceous; използва се при миксове за кейк, плодови пълнежи, желета; може да провокира астма, екзема и хиперактивност; вреден при бременност; забранен в Австрия, САЩ, Русия, Норвегия и др.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #33 -: 03-05-2010, 21:39:32 »

Томирис, ето това намерих за амаранта като оцветител:

E123 Amaranth FD&C Червено No.2; извлича се от растението herbaceous; използва се при миксове за кейк, плодови пълнежи, желета; може да провокира астма, екзема и хиперактивност; вреден при бременност; забранен в Австрия, САЩ, Русия, Норвегия и др.
Вери, мерси. Явно имат предвид цвета на амаранта, за това е кръстено по този начин. Майка ми тук ме побърка, че ям опасни храни tooth

Бате Бино, единственият начин да се в убедим във верността на нашите предположения е като след години проследим какъв % от дългогодишните суровоядци/вегетарианци/вегани развиват онкологични заболявания.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #34 -: 04-05-2010, 12:12:18 »

То не е само храната,най-важен е ума-емоцията.При силна емоция,стрес и напрежение,се разбалансира енергията в тялото и от там заболява някой орган.
Храненето е важно,но не е единственото. Затова в Йога се препоръчват храни,които не усилват работата на ума.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

magnifica

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • magnifica
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #35 -: 11-05-2012, 13:12:10 »

То не е само храната,най-важен е ума-емоцията.При силна емоция,стрес и напрежение,се разбалансира енергията в тялото и от там заболява някой орган.
Храненето е важно,но не е единственото. Затова в Йога се препоръчват храни,които не усилват работата на ума.


Тук има много логика!  :fun_096:
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Sugar -- the Bitter Truth
« Отговор #36 -: 11-07-2012, 11:30:18 »

Скоро гледах едно предаване за вредата от подсладителите. Изхвърлих вси4ко, което имах в нали4ност.
Не купувам ве4е напитки, освен вода, 4е тук тази от тръбите не е годна за пиене.
Искам да питам оба4е, къде из4езвате, след като запо4нете една интересна тема и после  с години никой няма на линия :surpris_25: Аз дори си бях забравила паролата, та с голям зор си я припомних :bleh Вероятно паметта ми се подобрява от суровоядството :peperudi:
Активен
вярвам в доброто
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.