Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159832 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #20 -: 10-03-2010, 20:00:41 »

На лекции и аз съм заспивала.  :Content_4 - emotloader: Докато пиша- също. Особено, ако ме пекне слънцето. Как го правех този номер не знам.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #21 -: 10-03-2010, 20:16:30 »

Не знам откъде ми се появи, но просто отвътре ми идва това мое заспиване на лекции - не го правя нарочно, нито даже ми е скучно... просто си заспивам и толкова. Хубаво, че не се случва системно, а само от време на време...
Вътрешен часовник...  И на мен ми се доспива в 3 часа след обед ако дълго съм седял на стола или ако не съм проветрил стаята.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #22 -: 10-03-2010, 21:08:12 »

Не знам откъде ми се появи, но просто отвътре ми идва това мое заспиване на лекции - не го правя нарочно, нито даже ми е скучно... просто си заспивам и толкова. Хубаво, че не се случва системно, а само от време на време...
Вътрешен часовник...  И на мен ми се доспива в 3 часа след обед ако дълго съм седял на стола или ако не съм проветрил стаята.

При мен това май почна от втори курс насетне (т.е. преди 2 години). В гимназията много пъти съм будувала по цели нощи с една кана кафе, за да уча (толкоз ми бил акъла  :Confus_3: >:() и пак през деня дори не ми се е приспивало... Сега хем отдавна вече не правя такива глупости, хем понякога през деня си заспивам ни в клин, ни в ръкав - даже ако съм спала добре през нощта  :Dormir_13 - emotloader: :whistling2 - emotloader:.
П.П. Родители, пазете децата си - не ги юркайте да са пълни отличници, а ако сами го искат - следете ги да не правят дивотии! Няколкото шестици повече не си струват проблеми със съня и високо кръвно  :pensif_29: :Confus_34:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #23 -: 10-03-2010, 22:55:46 »

Да не би да ти е защитна реакция на мозъка, за определени лекции  ;)
Аз не заспивам, но се улавях как с определени хора изключвах звука докато говорят и после ми липсват цели пасажи от това, което са казали...и дори съзнателно да се опитвам да внимавам не винаги ставаше. Това ме дразнеше, нали се занимавах бая време с езици, преводи, думите са ми хляба, а и имам отлична памет и съм се опирала винаги на нея, без грешка запечатва всичко чуто и прочетено... как така определен човек няма да умея да му следвам  думите?
да, ама подсъзнанието не греши, поне в два случая се оказа така.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #24 -: 10-03-2010, 23:09:41 »

За подобряване на концентрацията се препоръчва падангущасана

Горния крак трябва да е по-хоризонтален.
Това е варианта за начинаещи.
Трудния вариант е с ръце на кръста (за да не можеш да балансираш с тях)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #25 -: 10-03-2010, 23:22:24 »

Ще се пирибия заради вас бе  tooth
Активен

Светла

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #26 -: 11-03-2010, 00:37:40 »

  :pensif_29: Е това е значи! Вики, следващата лекция като започне заемаш поза падангущасана и ако заспиш - то ще се чуе  tooth
Активен
„И плътта на убитите животни в човешкото тяло ще стане негов собствен гроб. Защото истина ви казвам, който убива, убива себе си и който яде от плътта на убити животни, яде от плътта на смъртта."

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #27 -: 11-03-2010, 09:34:41 »

Абе важно е да не хъркаш,заспала си на модернистична американска поезия,значи си здрава и спокойна ;D ;D ;D ;D
Как издържаш един час на това колело :surpris_22: не ти ли се схваща д-то? :surpris_23: :laugh: а и с каква цел го правиш?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #28 -: 11-03-2010, 16:35:29 »

Ееей, страхотно предложение  :sorcerer - emotloader: ;D. Определено ще го пробвам следващия път... но за всеки случай ще си нося и дюшек, или нещо подобно  ;).

Бенато, наистина е малко неудобно, ама като си пусна музика и се зарея из небесата, не усещам как си минава времето - и повече съм издържала... Не го правя всеки ден, а само когато времето е кофти за ходене пеш навън. Просто имам нужда от някакво подобно движение (ходене или бягане) и колелото донякъде става за заместител  :). Моето е доста добър модел - взех си го преди бая години, когато пазарът ни беше сравнително беден на подобни сечива (иначе, да съм знаела, да съм си взела кростренажор - май е малко по-добрият вариант) и още не е мръднало... е, само аз малко съм мръднала  :Confus_3:.

Тая сутрин станах в 5, пих ленена напитка, хигиенни процедури, али-бали... Към 6 - мюсли с ядки и 6-7 ягоди (гръцки, естествено, малко съмнителни, ама ми се ядяха). Между 7 и 14, в уни-то, се подкрепях с 1 портокал, 2 банана и 2 ябълки. Към 16, вкъщи - порция картофи на пара с прясна салата зеле и моркови. Течности - дотук 1 л вода... Сега отпочвам чая  ;). Спорт - час и половина ходене пеш, на прибиране - най-после времето се пооправи, та ставаше за разходки  :Content_22:.
Днес не съм заспивала, въпреки ранния час. Сега мога да си спя вкъщи, за компенсация, ама то пък не е интересно  :Content_4 - emotloader:. Довечера съм си сама вкъщи и дано не заседна пред компютъра за цяла нощ  :whistling2 - emotloader:.
« Последна редакция: 11-03-2010, 16:37:48 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #29 -: 11-03-2010, 20:55:35 »

Вики, как ги правиш тия картофи на пара, че аз гледам в гугъла пише да не се белят, а само да се срежат на две (само, че обикновено соланина се натрупва точно под кората ако картофита са стари).
Специален съд ли използваш за целта? - да знам дали да пробвам с обикновена тенджера или тенджера под налягане.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #30 -: 11-03-2010, 21:44:12 »

Не си ли виждал как се правят зеленчуци на пара , има едно като цедка на крачета ( не купувай такова с алуминиеви крачета - повечето на пазара са такива) слага се в тенджера , зарзавата в него , а водата 2 пръста и се захлупва - така се задушават на парата , която идва от водата. Може и да има по специализирани уреди на пазара, не зная , аз работя по този метод  tooth
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #31 -: 11-03-2010, 21:52:35 »

Моята подложка е алуминиева,  ама ако трябва върху нея ще сложа нещо от алпака
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #32 -: 11-03-2010, 22:12:32 »

Не си ли виждал как се правят зеленчуци на пара , има едно като цедка на крачета ( не купувай такова с алуминиеви крачета - повечето на пазара са такива) слага се в тенджера , зарзавата в него , а водата 2 пръста и се захлупва - така се задушават на парата , която идва от водата. Може и да има по специализирани уреди на пазара, не зная , аз работя по този метод  tooth

Точно така :). И мойта джаджа не е по-различна, а досега ми върши страхотна работа... Струва не повече от 3-4 лв, а и картофи и всякакви растенийца стават супер, особено през зимата  :essen:.
Картофите понякога ги беля, понякога не - както ми падне... но май небелени е по-добре (в момента не мога да обясня точно защо, ама имаше някакво обяснение логично  :whistling2 - emotloader:).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #33 -: 11-03-2010, 23:49:27 »

Моята подложка е алуминиева,  ама ако трябва върху нея ще сложа нещо от алпака

Алумин = Алцхаймер - > запомни го добре , никъде не го ползвай свързано с храна и напитки.
Съдове, прибори, домакинско фолио -> изхвърляй веднага , на момента
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #34 -: 12-03-2010, 19:05:10 »

Ура, петък е! :D
Днес какво ново? Сутринта в 6 - ленена напитка (опитвам се да се сещам да я пия всяка сутрин, ще ми се да изкарам поне 2-3 седмици и да видя как ще ми действа), към 7 - сок от цвекло и ябълка. Към 7.40 - мюсли с половин кокосов орех (от Кауфланд, за 0,99 лв  ;D). За обяд (12.00) салата от моркови и цвекло, поръсена със смлян сусам. Вечерта (към 18.30) майка ми се прибра от командировка и донесе един буркан домашно кисело биволско мляко  :Appetit_17:. Сипах си една чаша и това ми беше вечерята - беше страхотно  :Appetit_17: :essen:. В момента 99% съм спряла млечните продукти, но честно казано, ако можех лесно да си набавям такова нещо, с чиста съвест щях да "прегрешавам" с него 1-2 пъти в месеца  ^-^. Това поне е абсолютно натурален и чист продукт, от българско село, с който човек си струва да "прегреши" - няма нищо общо с оная измишльотина от магазина.
Течности - 2 л чай и 1 л вода. Спорт - три часа ходене пеш (до уни-то и обратно - вече става за разходки), 1 гимнастика вкъщи и половин час търчане с кучето  tooth. Учене - към 3 часа вкъщи и 4 полу-дрямка в уни-то.
Вчера направих 20-тина рожковци по познатата рецепта http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=239.0 (засега това е едно от малкото, които ми се получават като хората  tooth) и днес черпих приятелката си и сестра й - ха дано се запалят и те по суровоядство, надеждата умира последна  ;).
Сега излизам навън да разпускам.  O0.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #35 -: 12-03-2010, 21:50:28 »

Вики, радвам се за теб. И аз бих казала : "Урааааа, петък е!" Обичам  петъците. Естествено , защото е края на седмицата и предстоят приятни почивни дни. НО аз днес имах страхотен ден и по отношение на работа. Приятни срещи, успешни разговори, изпълнени задачи  :love_007: мноооого съм доволна. Какво по-хубаво от почивни дне след успешна работна седмица.  :heart_2:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #36 -: 13-03-2010, 10:27:13 »

Радвам се да го чуя, Вал  :). Ха дано да е все така...
На всички приятен уикенд и много вълшебни мигове  :love_028: :peperudi:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #37 -: 14-03-2010, 16:33:53 »

Да видим... Снощи си легнах в 2, колкото и да си повтарям, че няма да го правя, но си казах, че ще спя поне до 9, за да компенсирам поне малко недоспиването. И така, днес станах в 9 и половина, пих чай с мед. Половин ден си играх с един превод от испански и към 3 отидох да си взема парите. В 4 пих още един чай с мед, вероятно и още един преди лягане - днеска ми е разтоварващ ден. През останалото време - към 3 литра вода. Спорт - 1 час и половина ходене пеш. Това е в общи линии, засега... Сега ще сядам да уча, колкото и да не ми се иска  :Confus_34: :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #38 -: 14-03-2010, 21:05:14 »

Вики, ти и испански ли знаеш? Браво! Щом правиш преводи, е сериозна работата. Аз също знаех на времето. Казвам знаех, защото без практика се забравя. Нищо, че 5 години го учих, изкарах Деле-то и се опитах да кандидатствам с него тук там.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #39 -: 14-03-2010, 21:47:05 »

Е, "знам" е силно казано :). Уча го като втори език в уни-то и понапреднах, защото ми е интересно :). Деле не съм карала. Преди това 5 години учех немски в гимназията, но така и не успя да ме грабне и сега почти всичко съм забравила... Може пък някой ден отново да се захвана, ако е рекъл господ - човек никога не е късно да почне отново (пък и след цял семестър староанглийски миналата година, всички други езици си стават направо приятни за учене  :Content_4 - emotloader:).

П.П. Ух, наруших си разтоварващия ден - оная вечер майка ми домъкна от командировката дежурните 20 бутилки вино... Един особен екземпляр - вино от арония, моля ви се ( :o), е нещо, дето не бях ни виждала, ни чувала преди и сега не се стърпях и си налях доста щедро в една чаша  :whistling2 - emotloader:. Язък! Ама пък е страхотно на вкус, да му се не види  ^-^ ;D. Ух, сега да не се напия..... :Content_4 - emotloader:
Ако почна да пускам весели емотиконки и усмивки и още по-весели коментарчета - не се чудете  ;D (Ама и аз да не се чудя, ако почнат да ми подскачат клавишите и да ме удрят по главата!)
« Последна редакция: 14-03-2010, 22:00:02 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 22 запитвания.