Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еко био магазинче търси своето семейство :)  (Прочетена 29133 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/


Деси надявам се това лято финансовата криза да приключи и есента да сме в твоето заведение. Ще има наплив от  цяла България.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

 :DМоже някой ден да осъществим този проект но за съжаление няма да е скоро.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Вероятно това са всички мнения. Благодаря ! Май нещата отиват натам - да действам ,казвайки   и аз като Дж.Буш старши :  " Имам собствено мнение, но не съм съгласен с него "  :)   
  Май-май в тези трудни времена  трябва да се наблегне на красивите етикети , за които много картинно и поетично  е разказал Ортодоксален Крумчо.  Без тях май няма да я бъде .   Ама тука да вземем да правим търговски раздел , някой може и да пробва ,  ама да не си развалим идилийката . :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

  Май-май в тези трудни времена  трябва да се наблегне на красивите етикети 
Не мисля. По-скоро цена и качество.
Поне при нас е така. Хич не гледаме картинки и опаковки. Ето днес отидохме и си накупихме семена и зърна насипно. Само като си представих колко реколата ще изкараме. :) Хич не ни пукаше, че трябва сами да си сипваме, завръзваме, надписваме.
Явно пак зависи от човека, а и не зная какви са нагласите в България.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:У назе нагласите са...мързеливи...ако може на хълбок да лежим, и некой друг да ни обгрижи!!! :surpris_23:Аз от кога подканям, уморих съ веч...ама мотиката никого не влеч... :pensif_29:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

:kisss:У назе нагласите са...мързеливи...ако може на хълбок да лежим, и некой друг да ни обгрижи!!! :surpris_23:Аз от кога подканям, уморих съ веч...ама мотиката никого не влеч... :pensif_29:

С удоволствие ще дойда да ти прекопая градинката стига да си наблизо. Дръвца за цепене ако има също.
В тези апартаменти не се трае напоследък. А фитнес залите с тези безсмислени уреди :)......
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Днес бях във Варна за един изпит и реших докато чакам резултата да посетя въпросното магазинче Биобалев. Приятно се изненадах от обстановката. Напомни ми на Naturkostladen от Германия но в по-малки размери. Доста разнообразен асортимент имат както и пресни плодове и зеленчуци. Както се очакваше цените са доста високи. Купих си само био кафяв басмати ориз био слънчогледов ръжен хляб и био шоколад Вивани както и био шампоан. Исках да си купя и авокадо но бяха презрели.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

А корейските водорасли как си ги подминала :) !
Да споделиш за шоколада дали бие Кауфландския Ducdo 76%
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

А корейските водорасли как си ги подминала :) !
Да споделиш за шоколада дали бие Кауфландския Ducdo 76%


Подминах ги защото още не съм си свършила спирулината. По-точно я спрях защото в момента съм на пшенична трева на прах. Но другата седмица ще продължа със спирулина и новата ми добавка от магазина на Мер-МСМ.
За шоколада ще споделя но го забравих във Варна и ще го пробвам в събота като се върна за последния ми изпит. Обаче не съм пробвала Кауфландския.
Активен

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравейте!
Направо ме заболя главата от този спор. Всеки да продава каквото си ще. Жената така ги разбира био продуктите и това продава. Преди когато не четях коментарите във форума, а само в сайта, от тях лъхаше страшен позитивизъм. Направо на пръсти имах желание да ходя, да не развалям атмосферата. А тука напоследък се разразяват зверски спорове, чак страшно става. Има едно човешко качество, което се казва толерантност и което аз много уважавам. Избрала съм да се храня по определен начин /вегетарианство, на крачка от веганство/, но не го налагам на никой и поради този факт никой не  ми налага някакви други виждания.
Активен

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

И още нещо се сетих. Купих за дъщеря ми био кисело мляко от "Слънце и луна". Отворихме го, тя хапна малко и после това мляко стоя над 10 дни отворено в хладилника. Нито се вкисна, нито мухляса, нищо. Според моите скромни разбирания, това мляко не въобще не е био, струва 3 пъти повече от друго мляко.
След този случай ще се замисля доста преди да купя нещо от там. Че се бях засилила пшеница купувах, киноа, моркови и др.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

4o4i72, споделям твоето мнение, форумът не е това, което беше. Много от началните посетители, на които дължим голяма част от информацията вече не пишат. А да не говорим, че има нови посетители, които не споделят как се хранят, но обичат да критикуват другите, които се стремят и сигурно са постигнали много повече. Липсва толерантността, спокойствието ...
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Домашното кисело мляко може да си седи повече от седмица в хладилник и нищо му няма - само става по-кисело. Прясното мляко издържа само няколко дни.
По принцип съм против масовото производство на продукти като киселото мляко и не бих си купила подобно нещо в кутийка от някой щанд независимо от сертификатите и обещанията.

Относно "споделянето". Дайте да си направим едно "риалити" тип Биг Брадър. Така поне потребителите ще знаят кого да слушат като ги критикува и чий съвети да подминават, защото били дадени от вегетарианец, а не от веган tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Въпросният продукт въобще не се промени - нито вкус, нито мирис, нито вид.
А относно риалитито - аз лично не преценявам хората по това как се хранят.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

  от всеки може да приемеш съвет, важен е начинът, по който ще го получиш
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

ООоооооо !!!какви мисли валят тук само :) Симонче , който каквото е трябвало е написал, само че трябва да се чете , не е нужно да се повтаря всяко нещо по няколко пъти :) Сподели какво не ти харесва във форума ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.183 секунди с 22 запитвания.