Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: btv - Поли от begevg  (Прочетена 8671 пъти)

Тедко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:btv - Поли от begevg
« Отговор #20 -: 20-03-2010, 16:06:06 »

Уау! :surpris_22:

Досега не съм се сблъсквал с възгледите на закостенелите месоядци, може би защото не допускам какви да е хора в обкръжението си - "покажи ми приятелите си, за да ти кажа що за човек си" е сентенция, която използвам за мото в живота си. Но освен приятелите, и начинът на хранене/пиене е крайно показателен в това отношение.

Моето мнение е, че вегетарианската диета, нетрадиционна сексуална ориентация, външен вид или всичко друго, което ни прави различни, е най-силното ни оръжие в живота. Действа като РАЙД срещу нежелани гадинки и вредители и в същото време ни прави безкрайно толерантни към различните, в това число и нетолерантните към нас.

Също така смятам, както повечето от вас, че помощта се дава, когато бъде поискана - хубост на сила не става и това си го доказвам със собствения опит - не станах веган отведнъж. А за да държиш на здравословна диета трябва да имаш 1) желание, 2) познание и 3) воля/самоконтрол. Много важно също така е и да държиш егото си вързано в задния двор, защото ако ти липсва едно от 3-те, лесно може да се развилнее и да нахапе невинни люде. А именно това според мен се е случило в прословутата тема.

Обичам и да вярвам, че вселената е многоизмерна, състои се от множество реалности и подкрепя напълно нашите убеждения, като предлага доказателства в тяхна подкрепа. Затова и винаги ще има доказателства "за" и доказателства "против".

Вегетарианството/веганството/суровоядството не са само начин на хранене, а и философия и начин на живот, както много от вас са установили. И според мен, част от тази философия включва прословутото "каквото почукало, такова се обадило" - т.е. да се държим с останалите по начина, по който искаме и те да се държат с нас. Ясно е, че ако нападнем месояден или спиртопиен ;D рядко бихме получили добро отношение и реакция. Също както и подсъзнателната нагласа "ние сме по-добри, ние сме по-умни, ние сме по-зрели" ще даде същия резултат и ще предизвика същото поведение и нагласа в "опонента" ни. Според мен всичко във външния свят ни отразява емоционалното ни състояние, нашия вътрешен свят и ако като вегетарианско общество получаваме подобен feedback от ответния фронт, значи някъде вътре в нас, като колективно съзнание, има необходимост от промяна. И както винаги, промяната започва отвътре!

Просто нахвърлих малко мисли, надявам се, че не звучат проповеднически или като опит да порицая някого. Целта ми не е била такава, а по-скоро да пренесем дискусията на по-дълбоко ниво! ;)

Поздрави!  ;)

« Последна редакция: 20-03-2010, 17:34:31 от ТΞD »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:btv - Поли от begevg
« Отговор #21 -: 20-03-2010, 22:10:37 »

Наистина доста яростен отпор от страна на месоядците. Сигурно доста от тях си ни представят с рога и копита като чуят думата вегетарианец.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:btv - Поли от begevg
« Отговор #22 -: 23-03-2010, 07:07:21 »

Мъдреците казват : Остави ги да извървят соя път , това не е случайно. Давай помощ само ако ти поискат.  

Мен заради ТОВА ще ме отлъчите ли от сектата ?
Бре!

"Хранителния ми режим е само от прясна сурова растителна храна."
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:btv - Поли от begevg
« Отговор #23 -: 30-03-2010, 20:35:12 »

В края на краищата най-голямото защитно съоръжение, създавано от зората на човешките цивилизации до ден днешен е построено заради ... ориза. Номадските племена от степите в азия (монголи, хуни) са искали да търгуват с Китай и да разменят кожи срещу ориз и някой други неща. Китайците отказали да търгуват с тях и естествено хуните рекли "като не искате а разменяме ще доидем да си вземем". И започнали набези в пограничните села на империята откъдето замъквали ориза и жените, които стават. Това принудило китайците да започнат строежа на китайската стена.

Жалко, че съвременниците не искат да преоткрият тази простичка истина - без животински кожи може да се кара ама без ориз не става.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:btv - Поли от begevg
« Отговор #24 -: 30-03-2010, 22:40:51 »

Мъдреците казват : Остави ги да извървят соя път , това не е случайно. Давай помощ само ако ти поискат.  

Мен заради ТОВА ще ме отлъчите ли от сектата ?
Бре!

"Хранителния ми режим е само от прясна сурова растителна храна."

 :Content_4 - emotloader:
Отварям мидата,  вадя зелените на цвят водорасли и  фитопланктон  и ги изяждам без да ми мигне очето напълно сурови. Имам си дресирани събирачи на водорасли
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:btv - Поли от begevg
« Отговор #25 -: 13-04-2010, 01:04:06 »

Хей, къде е този форум?? Да се включа и аз евентуално  ;D


П.С. Светльо, и мен ме порази водещата, както и Наско, които хранят децата си с месо, "не можели да рискуват да не им дават" и т.н...  :surpris_23:
Тедко, много добре си го обобщил!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:btv - Поли от begevg
« Отговор #26 -: 13-04-2010, 12:32:12 »

Хей, къде е този форум?? Да се включа и аз евентуално  ;D


П.С. Светльо, и мен ме порази водещата, както и Наско, които хранят децата си с месо, "не можели да рискуват да не им дават" и т.н...  :surpris_23:
Тедко, много добре си го обобщил!  :)

 :kisss:http://www.btv.bg/shows/deniat-e-prekrasen/videos/video/1666742304-Denyat_e_prekrasen_Vegetarianstvoto__nachin_na_jivot.html
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:btv - Поли от begevg
« Отговор #27 -: 08-05-2010, 22:57:07 »

Още едно доказателство в подкрепа на твърдението, че човека е проектиран за вегански начин на живот:

Цитат
27 И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде.     
28 И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята.    
29 И Бог рече: Вижте, давам ви всяка семеносна трева, която е по лицето на цялата земя и всяко дърво, което има в себе си плод на семеносно дърво; те ще ви бъдат за храна.
Битие глава първа

Цитат
15 И Господ Бог взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и да я пази.     
16 И Господ Бог заповяда на човека, казвайки: От всяко дърво в градината свободно да ядеш;    
17 но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш.    
Битие глава втора

Цитат
17 А на човека рече: Понеже си послушал гласа на жена си и си ял от дървото, за което ти заповядах, като казах: Да не ядеш от него, то проклета да бъде земята поради тебе; със скръб ще се прехранваш от нея през всичките дни на живота си.     
18 Тръни и бодли ще ти ражда; и ти ще ядеш полската трева.    
19 С пот на лицето си ще ядеш хляб, докато се върнеш в земята, защото от нея си взет; понеже си пръст и в пръстта ще се върнеш.
Битие глава трета
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.