Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: 12 - годишно момиче накара света да млъкне за 6 минути  (Прочетена 14083 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Бате Бино, цъкни и един коментар за милите и вежливи хора от НАТО. Както Вики ги нарече, пазещи суверенитета на държавите tooth tooth tooth Все пак на много хора им хареса да им цъкват обеднен уран преди 10-11 години. Действал много благотворно на имунитета :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Докато не послушате бате си Бино и да седнете да се подготвите по темата НОВ СВЕТОВЕН РЕД - половината от нещата , които се случват у нас и по света ,няма да може да ги разтълкувате правилно
Тази тема не ме вълнува просто. Ако във всяка емоция вкарваме мисъл, разсъждения и анализ, то не трябва да се смеем, забавляваме и радваме на живота. Не искам да бъда сърдит млад човек. Бил съм, не е хубаво :Confus_3: И най-вече не искам да виждам само черното и врага, дори в една минерална вода, да речем.
Животът става все по-добър и по-добър! :Content_22: Така мисля аз :)
« Последна редакция: 19-04-2010, 16:48:36 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Едва ли има смисъл да спорим, всеки с мнението си.
Само искам да отбележа още веднъж, че нямам нищо против детето, съгласна съм, че за повечето неща е права и т.н. Но също бях раздразнена от класическата склонност на хората да бъдат много принципни, когато принципите им не касаят тях. Бих я попитала, например "А ти, миличко, имаш ли си пластмасова кукла Барби, ползваш ли телевизор/компютър и т.н., носиш ли дрехи? А тези 5000 километра пеш ли ги изминахте, или може би на магарета?"... И понеже 99% е ясно какви са отговорите, излиза, че всички сме виновни, "в кюпа". И да, ясно ми е на кого ги казва нещата, ама нали на нас ни се представят и им се дава гласност - ние да гледаме, да слушаме, да плачем...

И най-вече не искам да виждам само черното и врага, дори в една минерална вода, да речем.
Животът става все по-добър и по-добър! :Content_22: Така мисля аз :)

Похвално  :Content_14:.
Но също така не е хубаво и да виждаш само черно или бяло там, където има нюанси на сивото. Това се отнася за всичко де - не само за речта на момичето  ;).
Мир вам!
« Последна редакция: 19-04-2010, 17:20:24 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Айде пушете лулата . :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ние не се сърдим :)  Изобщо даже.
То се вижда ,че не те вълнува , бе Петко . Ти си го казал правилно за емоцията , ама ние не говорим сега за нея ..:) ,  емоцията си е емоция, ние говорим  за друго.  Ама искам  да те убедя , че точно човек като теб , който може да цитира петдесет труднопроизносими имена на индийски духовни водачи и  задълбал в  духовността , трябва да го интересува! Това си е част от образованието.  От разбирането за света, в който се подвизаваме. 
 Просто не стои добре да си суперкомпетентен в област като йога и да си изчел  един контейнер с литература  и да си невеж в темата " защо нещата са такива, мамка му " . Нали трябва да има на какво да противопоставиш йогата  :)  
  Не знам , на мен не ми е приятно да ме манипулират, но щом теб не те дразни  , няма проблем :)
 Ти си вложил много повече "мисъл  и анализ " в йога и в природосъобразния начин на живот , просто натам те тегли.

А тези ,дето "не влагат мисъл и анализ" ( както ти ги съветваш ? :)   )- те си знаят. Само да припомня че само в САЩ "всяка година от страничните ефекти на лекарства, правилно предписани и правилно приемани  умират поне 110 000 души а още 2.5 млн се разболяват сериозно и биват хоспитализирани " по официални данни !   те оставиха деца  сираци, осамотяха домашните им любимци..
Те искаха да се забавляват  и  "не влагаха мисъл и анализ "....
Бога ми , не искам да се забавлявам точно със страничният ефект на някое лекартво.
« Последна редакция: 19-04-2010, 20:37:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

пак до конспирациите стигнахте  tooth Но наистина за 92 година тази реч е впечатляваща.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

ААА ,не Даниелке  ,  не съм съгласен .  В случая всичко е провокирано от обичта ми към Петко. :)
Ако ми беше безразличен , изобщо  нямаше да се хабя ,  и без това съм под педал , утре трябва да си предам дипломната работа.  :surpris_25:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Стискам палци, знам че ще се справиш  :Content_22:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Бате Бино, манипулираш и ти също, и то умело. Доказателството:
А тези ,дето "не влагат мисъл и анализ" ( както ти ги съветваш ? :)   )- те си знаят.
От това излиза, че аз агитирам хората да бъдат лекомислени :Content_4 - emotloader:
По-долу писах да не се влагат такива задълбочени неща във всяка емоция.

Само да припомня че само в САЩ "всяка година от страничните ефекти на лекарства, правилно предписани и правилно приемани  умират поне 110 000 души а още 2.5 млн се разболяват сериозно и биват хоспитализирани " по официални данни !   те оставиха деца  сираци, осамотяха домашните им любимци..
Те искаха да се забавляват  и  "не влагаха мисъл и анализ "....
Бога ми , не искам да се забавлявам точно със страничният ефект на някое лекартво.

Защо извърташ така нещата :surpris_23: На мен да ми ги пишеш тези неща, който винаги чете съдържания, не пия лекарства и т.н.
Изразът:
Ако във всяка емоция вкарваме мисъл, разсъждения и анализ, то не трябва да се смеем, забавляваме и радваме на живота.
означава, че когато гаджето те целува да не мислиш защо го прави, има ли връзка с извънземните и техния месечен цикъл, а да се наслаждаваш и да се разлееш. Тва го казвам напълно сериозно! Има хора, които до такава степен са обсебени от новия световен ред и извънземните, че за всяко едно обикновено нещо, търсят конспирацията.
И понеже това момиче се е потрудило, а ти не видя труда, а пак конспирацията, си помислих, че и ти отиваш към този род хора. Отпусни се и забрави за извънземните ;)
Като казах, че не ме вълнуват тези неща, имах предвид, че не задълбавам толкова, защото не е нужно по мое мнение. Просто не ме интересува Рокфелер ли е злодеят или е някой ционист...Оглеждам се в детайлите във всяко едно отношение, но не се паля да дълбая просто :)
Не исках да се правя на разбирач, но щом се налага ще кажа. Имам познат, който се занимаваше(и май още се занимава) с разни организации от типа на младежко движение за не знам кво...ходиха в ООН преди доста време. Пишат се доклади, пот тече отвсякъде. Къртовски труд е, а изведнъж вие седейки си удобно пред PC-тата обяснявате как трябвало да бъде. Това се нарича "Ганьовски способ". Чрез него се омаловажава всеки един труд и действие.
Имам един принцип. Не давам акъл за нещо, с което нямам никакви пресечни точки, демек нищо общо.
Тва момиченце го разнищихте, без да сте и 5% запознати с това, което се занимава. Бива ли така?!(както обичат да повтарят по турските сериали tooth )
« Последна редакция: 19-04-2010, 21:49:16 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Поздрав за всички http://www.youtube.com/watch?v=RxPZh4AnWyk  :flowers2:.
Колкото пъти я слушам тази дама, толкова пъти настръхвам.
Какво може повече да иска човек от това да пее пред изправена на крака публика и комисия с насълзени очи и затаила дъх. :)

Не знам за какво се дрънкате. Прескочих дългите постове умишлено.  ;)
« Последна редакция: 20-04-2010, 00:44:57 от Вери »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Петко, ние не казваме "как трябва да бъде" , а казваме  " какво е истинското послание чрез разплакването на  депутатите"    - разликата е очевидна :)
 Извадете самото момиченце и как то се бори , за това в момента не говорим. Говорим защо се показва този момент! 
Явно  и ти си ми прочел поста по диагоналата..
А истинската цел , както виждаме се изпълнява - И Вери се разплаква дори . :)

Истинската  им цел е точно тази - да си кажат хората:  " Я вижте , те се разплакаха , не може да не направят нещо по въпроса. Щом плачат - значи са добри депутати." 

Замисляте ли се защо посланието е от бяло, гледано,задоволено  дете от богата държава?
Защо тези думи не ги каза някое от онези африканчета , дето са кожа и кости и дето не могат да стоят на краката си , а трябва да лежат ?  Защото ако го бяха допуснали , щеше да е явно ,че нищо не  се прави.  И щеше да е цинич
но да се говори за замърсен въздух и замърсена риба  , след като милиони африканчета   умират  от  глад.  Така и така рибата до тях не стига. Да се разходят до Африка - там няма да плачат, там ще реват на глас цяла седмица.

Целта е отново да се измести фокуса от истинските проблеми. Например че  в Африка умират заради политиката на западните държави. Това концерти , фондации и т.н. - всичко е фишек. фалш и блясък . Пратят им малко ваксини и сухи млека и толкоз. Никога няма да им построят предприятия , с които да се самоиздържат. Целта   и там е подобна : да си кажат хората - ей тези сърцати  западняци ,как помагат на гладните  по света .
   Ако две американчета се отровят от гъби  и умрат - ще разбере целия свят още същия ден. Но ако умрат от глад 200 000 африканчета за седмица- няма да го пише в никой вестник или медия.
Все има "борба срещу замърсяването" , "борба срещу рака" "борба срещу затоплянето"  ,   но  няма " борба срещу бедността" . Защо? По-малко хуманно ли е от "затоплянето" ?    Защото там няма пари. Просто като фасуль. Това е отговорът - клипчето с детето го има , защото в това има пари!

Хората почват да имат становище за нещата , само след като някой им е показал проблема по телевизията. Защо не направиха митингите за животните преди да покажат кучето с отрязаните крака  ?  Значи ,ако не го бяха показали - никога нямаше да митингуват.

А онези дето се бъхтали за ООН , те утре може да отидат да духат на вятърните мелници , и за това ли трябва да ги почитаме? Само защото се мъчат ?  Ами да се мъчат, след като не разбират че ги използват...  Там едни други се саморекламират. От една страна имаме  -" ооо, оная ,дето разплака депутатите." А от друга - "ооо, ония ,дето ги разплака едно дете"

 Има неща , които ще ги разберете по-нататък в годините. Навремето и аз се отдавах повече на емоцията и по-малко на анализа. 
Това е едно от малкото преимущества на възрастта :) 
 
И не съм видял "конспирацията". Видял съм истинската цел на събитието. ние коментираме събитието , а не сълзите... Сълзи има навред. Ама не търсят да ги видят ..  Самият термин се употребява  с цел да се бламира истината. Да се погледне с насмешка на иначе сериозни неща. 
 
Освен това ,Петко , май трябва  по-усърдно  да се занимаваш с практиките . :)   Забелязвам, че лесно излизаш от препоръчваното от йога  "душевно равновесие"  , употребяваш несвойствена терминология , когато може да се мине само с аргументи :) 
/ ако не ти достигат , мога да ти дам назаем :) /
 "ганьовски подход" , "дървени философи"  ...    не е добър пример това , не е добър пример :) :)
« Последна редакция: 20-04-2010, 15:52:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

"И Вери се разплаква дори"
На кое?  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Цитат
Това е едно от малкото преимущества на възрастта
Това е недостатък, бате Бино. Тактично го поминаваш, но аз пак ще го кажа. Не искам от анализи да не мога да се засмея, само защото всичко било фалш, имало гадни ционисти или злодеи.
Самият живот е една илюзия. Времето също. То реално не съществува. И няма никакъв смисъл да го анализираш до твоята степен, т.е. дълбооокоо. Всичко е Мая! Лошото е да й се вържеш и да вземеш да правиш сериозни и дълбочинни изследвания. Приеми тази илюзия с усмивка и й се наслаждавай ;)
Няма препоръчвано душевно равновесие. То само ще си дойде. Време има. Поне 300 години имаме пред себе си. Занимавам се само от 2 години с йога. Това е като да си изкарал 2 седмици на някаква нова работа и да си мислиш, че имаш голям стаж вече tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Бино няма смисъл да се палиш,и ти го знаеш........и Петко е прав ,но най-вече ти......времената са трудни и никой няма да ни прости ,че поне не сме се опитали да се борим и да предадем идеята за борбата напред,..........лошото е че Петко бяга от солидарността и си мисли ,че йога ще реши проблема на децата му и бъдещите поколения......и друго е вярно,че въпреки всички усилия нищо няма да се промени,защото ние винаги искаме да играем човешки......а врагът това не си го и помисля........времената не са за Йога,тя отдавна е история и няма никаква почва в тези тежки събития който ни предстоят,затова единственото спасение е вярата в доброто бъдеще,което ни е обещано.....единствено тя ще замести спокойствието което би ни дала Йога.....това отново не си го измислям,а цитирам духовни бойци от дебелите книги........а момиченцето ....то не е виновно.......просто не е било запознато с човешката история......като всеки хамериканец.Сори ама борбата продължава и все някога всичко ще се оправи.ВЕНСЕРЕМУС!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ами , Петко ,
 значи ,ако мога хем да анализирвам  ,хем да се смея едновременно , съм по-напред  от колкото само да се смея , а ? :)  На мен не ми пречи да ги върша двете заедно.
 Значи , щом мога , защо  да не науча и вас? :)

Емоцията може и да е по-важна  от анализа по принцип.
Обаче  тук е форум. Споделянето на една лична емоция не обогатява така читателите , както би ги обогатил един (мой) анализ.
 Емоцията си е лична радост. Ако кажеш на някого : " Ела да ти разкажа ,как ми стана хубаво, като изядох един шоколад"  на човека по-хубаво не му става :)      Обаче ако аз му разкажа как се прави шоколад и той си го направи сам - тогава и на него ще му е хубаво. И вече двамата ще имате споделена емоция !

Така и с анализа на клипа с ООН-то :)   Някой  съфорумец е прогледнал за "другата " гледна точка ,зарадвал се е, че се е обогатил (ето ти първа емоция) и  при коментар на следващо събитие ще има  вече споделена емоция , защото ще бъдем на едно мнение ,заради общата гледна точка?
Усещаш ли , сега вече емоциите са две, а преди ,в твоя случай -беше само една . :)    Ето ,доказах ,че анализите не са излишни :)
Освен че обогатяват ,  водят до цели две емоции. :)

А аз не се паля , Кристиянчо, аз се приспивам.Ето сега отивам пак да лягам. :)
« Последна редакция: 20-04-2010, 23:42:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Време има. Поне 300 години имаме пред себе си. Занимавам се само от 2 години с йога. Това е като да си изкарал 2 седмици на някаква нова работа и да си мислиш, че имаш голям стаж вече tooth
:Content_14:  С моите скромни 140 години къде съм тръгнал. :Content_4 - emotloader:   
Питай вулкана Йелоустоун и по малкия му брат Ейяфятлайокутл, колко точно мерак имат да ти чакат Самадхито и тогава да изригнат.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Все още не разбрах, защо чак сега взеха да въртят това клипче навред из нета, след като е от 92-ра година? ??? :surpris_23:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Аз го знам от преди няколко години, но не чак от 92ра :) сигурно сега е по-рентабилно  :bleh
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Все още не разбрах, защо чак сега взеха да въртят това клипче навред из нета, след като е от 92-ра година? ??? :surpris_23:
Трябва от време на време да ни се напомня. Темата ще бъде актуална докато тази планета се населява от мислещи същества. Не става въпрос дали някой си е бил седнал на ушите през 92-ра.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 25 запитвания.