Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: кълнове и разстройване на стомах???  (Прочетена 6781 пъти)

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

здравейте!
при мен се получава един проблем - когато консумирам кълнове стомахът ми се разстройва- /макар да внимавам много и мисля, че успявам да постигна чисти кълнове/ мисля си, че е от бактерии...?
мисля за още нещо - клизмите преди съм ги правила с обикновена чешмяна вода. ирисов диагностик ми беше предписал пробиотик -полезната флора съм си я попрецакала... понякога се случва изобщо да не обработвам храната, а направо да си отива...
сега вече правя клизми с морска сол във водата, с урина не смея, защото не съм уверена че моята е достатъчно добра...
имате ли някаква идея?  и също вземате ли пробиотици след като правите клизми и прочиствания?
 ???
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #1 -: 01-04-2010, 17:50:45 »

От колко време се храниш със предимно сурова храна?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #2 -: 02-04-2010, 11:23:52 »

досега: през летата основно салати, също млечни, плодове; зимата понякога ми се дояжда месо - риба, примерно тази зима 5-6пъти, пилешки дробчета - 2 пъти и също понякога млечни - сирене, малко масло в зеленчуцитe, другите млечни ги чувствам тежки. готвени храни не ми се отразява добре, освен ако не са прости(сравнително еднородни) храни - така и правя- на пара приготвям зеленчуци и след това добавям кр.масло(само зимата, иначе умирам от студ) или раст.масла но не олио...  в празнични дни съм опитвала домашната трапеза с готвена безмесна храна но миксът в ястията/или особено термично обработена растителна мазнина/ вече не ми допада. най-често съм със сокове, салати, хляб тонус, сусамов тахан, чай, ядки и парено жито, зеленчуци-когато няма сурови вземам замразени или консервирани (стерилизирани).  миксът на храни, дори сурови също ми е проблем- например да смесвам ядки + семена+растителни масла+ лимонов сок в някои рецепти и т н, сладкото задоволявах с какао, мед, кафява захар, стафиди, фурми, но по празници съм гризвала и шоколад, бисквити...
в миналото /до преди 3-4 год/ съм правила всевъзможни диети - от плодове по 20дни, до типа протеинови :Confus_3:( пиле/риба с зенечуци)... Месо почти не консумирам през последните 6-7 год, само зимата се случва епизодично, все по-рядко- риба, максимум пилешко-дробчета, понякога яйца (може би защото околните ми се хранят по принципа на традиционната бълг кухня с всичко в нея)  В интерес на истината се опитвам да се вслушвам и да се водя от вътрешното си усещане, така например опитването на дробчета тази зима /2пъти/ установих че направо ми се надигна вълчи апетит за тях, но на второто опитване седмица след това то отшумя.... но си давам сметка, че не задоволявам пълно потребностите на пълноценното хранене и затова се получава така
правила съм шанка пракшалана 5-6 пъти през последните 3год., просто опитвах епизодично, посленото направих сега през март, житен режим правя последните 2 години, тази година за по 5-7 дни през януари и февруари, теглото ми пада бързо и едва ли не влизам в режим на буден сън и ми е адски студено и не продължих до 10 дни.
сега докато пиша, осъзнавам че твърде хаотичния ми режим също има пръст в проблема ... стресирам организма си
в момента пия сокове от зелена ябълка с идея да опитам чернодробното прочистване, но този проблем  с кълновете се случва и без това, кълнове опитвах през зимите през последните 2-3години и спирах заради този ефект
на такава фаза съм.... от скоро ви намерих, сега чета повече и се опитвам да внимавам повече и ви благодаря! :peperudi:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #3 -: 02-04-2010, 11:35:28 »

Странно, за пръв път чувам на някой да му става нещо от кълнове. Какви кълнове ядеш? Още по-странно е как понасяш пилешките дробчета въобще, особено след като наблягаш повече на растителни продукти.
Какво вредно има в слънчогледовото олио според теб?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #4 -: 02-04-2010, 12:13:42 »

Странно, за пръв път чувам на някой да му става нещо от кълнове. Какви кълнове ядеш? Още по-странно е как понасяш пилешките дробчета въобще, особено след като наблягаш повече на растителни продукти.
Какво вредно има в слънчогледовото олио според теб?

Не бива да забравяме никога за телесните различия. Заза не се опитвай да ядеш храна, сочена от други хора за полезна а се вслушай в тялото си и стой далече от проблемни храни
Снимам страницата която ще обясни проблемите ти.
« Последна редакция: 02-04-2010, 12:15:20 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #5 -: 02-04-2010, 12:27:00 »

зимата се случва, както казах съм опитала 2пъти - приготвях пастет /не за мен/. не се стопирам, а търся отговори - предполагам недостиг на нещо...  потребностите са свързани с начина на живот, промените в динамиката, психическото, умственото, физическото натоварване ... ако съм в планината през зимата, примерно, ме налита вълчи глад....
шарланът е постоянна съставка в менюто ми, извинявам се за бързото писане, на места може да е неясно...
това е моята преходна фаза, опитвам, проверявам...
кълнове съм правила от жито (отразява ми се най-добре), слънчоглед, леща, люцерна, боб мунг, киноа...
пониците ми идват доста остри за стомаха - пробвала съм от жито и люцерна, но...   всъщност при мен сезон със сезон не си прилича - по отношение на потребности от храна и променящата се  динамика ....
 а за последните 1-2год забелязвам, че потребностите ми доста се променят, много неща отпадат, други ги заместват.
първия път като опитах кълнове ме заля такава живителна сила! но не можех да мина директно към честа консумация - стомахът ми се разстройваше ... предполагам защото съм го подлагала на какво ли не...
Активен

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #6 -: 02-04-2010, 12:28:41 »


Не бива да забравяме никога за телесните различия. Заза не се опитвай да ядеш храна, сочена от други хора за полезна а се вслушай в тялото си и стой далече от проблемни храни
Снимам страницата която ще обясни проблемите ти.


благодаря! писали сме заедно! веднага зачитам!!! а ще потърся и книгата :Content_22:
Активен

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #7 -: 02-04-2010, 12:30:51 »

А коя е книгата?  ::)  ;D
Активен

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #8 -: 02-04-2010, 12:37:41 »

Много благодаря! Това много изяснява нещата, дори кръвната ми група е О! 
Ще продължавам да следвам реакциите на организма си!

Ortodoksalen_Anorektik, благодарности!!!!!!  :love_026:
Активен

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #9 -: 02-04-2010, 13:06:47 »

Връщам се да споделя отново - http://www.health.state.ny.us/diseases/communicable/e_coli/fact_sheet.htm -
ще се пробвам като изключа люцерната и ще пиша за резултата, може да е от полза и за други хора...

 :flowers2:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #10 -: 02-04-2010, 18:38:52 »

Ако си нулева несекретор, ще установиш вредата от люцерни, пшеници, овес, ечемик.
Все пак има и неутрални кълнове, като киноа и боб мунг (дребната зелена соя).
Има един много вкусен хляб, 100 процента ръжен на фирма Вита, с ръжена закваска. Можеш да си го хапваш без задръжки по много. Приятелката ми е нулева кръвна група и затлъстява бясно и видимо с просто око ако яде житни продукти. От ръж няма този ефект.   
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #11 -: 02-04-2010, 20:10:12 »

Ортодоксален, коя е тази книга? Мерсаж!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #12 -: 02-04-2010, 21:07:24 »

Ако си нулева несекретор, ще установиш вредата от люцерни, пшеници, овес, ечемик.
Все пак има и неутрални кълнове, като киноа и боб мунг (дребната зелена соя).
Има един много вкусен хляб, 100 процента ръжен на фирма Вита, с ръжена закваска. Можеш да си го хапваш без задръжки по много. Приятелката ми е нулева кръвна група и затлъстява бясно и видимо с просто око ако яде житни продукти. От ръж няма този ефект.   
А тоя сектор, несектор как може да се определи освен по начина, даден в книгата? Интересувал ли си се?
И все пак, не вярвам на 100%. Аз, например, трябва да ям само риба от месата, а при самата миризма на риба ми се повръща.
Ръжен хляб, по-добре да не купува, ами да си го меси сама, че аз на нищо пакетирано не вярвам, независимо колко хубаво мирише/изглежда. Ръжените ядки и кълнове също са много хубави.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #13 -: 03-04-2010, 02:47:19 »

Angie, книгата  е 'Правилният начин на живот за вашата кръвна група". Доста плява има както във всяка книга, но на места има перфектни истини. За беда тест секретор / не секретор се продава онлайн . На мен не ми трябваше тест, защото на 100 процента се възпалявам от всичко описано да го избягвам. Приготвил съм запалка и спирт за горене, след празниците ще отида да даря кръв за да ми кажат каква ми е кръвната група. И ако не съвпадне с тази дето на 100 процента се покривам ще има клада с видеоклип в youtube. След нея ще продължа с на Дейвид Улф рекламното книжле, където няма нито едно негово откритие или изречение. На всяка страница реклама на сайта му за ужасно скъпи екзотични  био боклуци. Нелепи   енциклопедични данни в коя страна вирее какаото или кокосовия орех и коя година били открити. Човек си купува книги за да научи нещо в повече, нещо открито от автора на книгата. Този кавал е открил бизнеса с хранителни добавки и как се преписва от други книги. Наглеца  е изкарал гнусните кокосови масла и млека за панацея лекуваща всичко. Кошмарно просто тази по токсична от маргарин наситена мазнина се опитва да я пробутва на цената на какаовия бутер.
-
Томирис от стотици риби все някоя ще ви хареса. Доста морски риби не миришат на нищо освен на море или свежест. По правило миризма има когато рибата е замразена и отмразена няколко пъти. При загниването омега 3 мастните киселини почват да стареят и да гранясват с ужасна миризма.
Ако сте около морето, прясно извадена риба или от Метро във ваните с жива плуваща .....
Два пъти в месеца е достатъчно, колкото да се попълни липсващото звено.
Зависи от поставената цел дали ядем риба заради омега 3 като противо възпалително средство лекуващо много болести или заради крехкото усвояемо месо. Капсули с рибени масла се намират лесно.
Бари Сиърс хвали сьомгата но в България се внася от развъдник хранена със царевични и соеви гранули ГМО. Имал е на в предвид, че дивата сьомга ядейки диви неща трупа в плътта си ценни далавери. Смятай какво трупа сьомгата от развъдник   tooth. Китайците имат девиз за рибката, или ядат прясна или никаква.   

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #14 -: 03-04-2010, 07:15:29 »

Цитат
Доста морски риби не миришат на нищо освен на море или свежест.
На море, на риба, на пролет, на свежест - пак ми става гадно. От дете съм така. Мисля си, щом нещо ме отвращава до такава степен е по-добре да не го ям. Пък и тая морската е пълна с разни други бонуси освен прословутите омеги. Да не говорим, че стои с дни мъртва по мрежите. Рибено масло също избягвам да взимам много-много именно по тая причина. Все пак щом рибата е калпава, защо продуктът от нея да не е?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #15 -: 03-04-2010, 07:37:41 »

Заза, аз също съм 0 кръвна група и консумирам люцерна почти всеки ден. Нямам абсолютно никакви проблеми с нея. Може би си в период на чистене на организма.
Ортодоксален, и аз осъзнавам, че прясната сьомга е от развъдници, но си хапвам 2 пъти в месеца. А какво ще кажеш за студено-пушената атлантическа сьомга? Би трябвало да са се запазили ензимите. И ако се консумира примерно 2 пъти в месеца по 50 грама. Другите риби съвсем не ми вдъхват доверие. А тази поне е дива.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #16 -: 03-04-2010, 08:16:39 »

Пушената риба не е особено полезна, това знам аз.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #17 -: 03-04-2010, 08:53:39 »

Любопитен съм как се опушва атлантическата сьомга на кораба.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #18 -: 03-04-2010, 11:15:32 »

Заза, аз също съм 0 кръвна група и консумирам люцерна почти всеки ден. Нямам абсолютно никакви проблеми с нея. Може би си в период на чистене на организма.
Ортодоксален, и аз осъзнавам, че прясната сьомга е от развъдници, но си хапвам 2 пъти в месеца. А какво ще кажеш за студено-пушената атлантическа сьомга? Би трябвало да са се запазили ензимите. И ако се консумира примерно 2 пъти в месеца по 50 грама. Другите риби съвсем не ми вдъхват доверие. А тази поне е дива.

Деси онази вакумираната в Пикадили ли ? внос Дания.  Няколко пъти вземам но вкуса и е странен. Според мен я опушват с някаква течност а не с пушек както са правели навремето.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:кълнове и разстройване на стомах???
« Отговор #19 -: 03-04-2010, 14:50:37 »

Да, мисля, че от Дания беше. На мен пък ми е много вкусна. Пише че е студено-пушена. Ако е с пушена течност мисля, че няма да е проблем, защото в много суровоядски сайтове използват liquide smoke за овкусяване и мариноване например на патладжан или ядково сирене.
Eто тук също я препоръчват:
http://www.thebestofrawfood.com/raw-diet-recipes-bagel.html
« Последна редакция: 03-04-2010, 15:04:34 от desi82 »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.