Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладневникът на Христо  (Прочетена 19367 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Гладневникът на Христо
« -: 07-04-2010, 09:41:48 »

Чак пълен дневник не очаквайте от мен  :bleh. Дойде обаче времето за "пролетно почистване" и мисля този път да изкарам едно водно гладуване поне за 10 дни. Ще пиша какво се случва с гладуването, моето състояние и захранването. Днес ми е първи ден и дотук си пийвам топла водичка и гледам в светлото бъдеще.  tooth

Преди съм "гладувал" по метода на Лидия Ковачева на плодове и чай, но сега искам нещо по-силно. Да не говорим, че на плодове по някое време ми омръзва от сладкото и почвам да залитам по извращения - примерно някой кисел портокал или лимон.

Мисля, че няма да имам особени проблеми с волята и дисциплината да изкарам до края на периода. Малко се притеснявам от запичане понеже няма да приемам нищо твърдо, а и не искам да си правя клизми  :surpris_23:. Ще се наблюдавам и ще реша какво да правя в движение.

Правя цялото нещо за общо прочистване на организъма, а не за отслабване или нещо подобно. Все пак ще си следя теглото: почвам със 74кг (ръст 175 см) и се надявам да не падна много под 70.

Толкова засега. Да видим как ще е положението утре. ;D
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #1 -: 07-04-2010, 09:49:32 »

Добре дошЕл и успех! :flowers2: Дерзай, ще се справиш ;).

Не се притеснявай от запичане, ако пиеш достатъчно течности, няма проблем. И аз правих пълно водно и през цялото време си бях редовна, пък не съм правила клизми  :whistling2 - emotloader:.
Гледай през цялото време колкото може по-малко да се дразниш и нервираш - иначе ефектът намалява. Прави умерено движение - важно е, за запазването на подвижността на тъканите. Разбира се, колкото ти стигнат силите  :).
Абе, ще се справиш ;). Ние ще следим с интерес и ще аплодираме  :Content_14:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #2 -: 07-04-2010, 11:37:08 »

Вики,той Ицо е старо куче. ;) :laugh:
Аз го правя с клизми,но щом не се чувствате готови... :surpris_23:
Зареждай батериите на слънце,печи се по малко всеки ден.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #3 -: 07-04-2010, 18:26:25 »

Благодаря ви за подкрепата :)

За раздвижване, не си давам много зор, но гледам да се раздвижвам с кучето навън. Сега и ако тия дни изгрее слънце над Мордор [1], може и да завлека някой лъч на аванта.

Христо

[1] София
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #4 -: 08-04-2010, 09:17:45 »

Втори ден: паднал съм под 73 кг.

Вчера ми беше доста студено. Предполагам, че е от гладуването. И друг път съм го забелязвал. Пих доста топла вода и нямах особени проблеми. Само ме е яд, че вечерта се метнах в леглото за ранно лягане, а хванах книгата и откарах до 0:30 (ставам в 7)  :Confus_3:. Поне книгата е интересна. Забравих да спомена, че и жената гладува с мен, но тя кара на плодове и чай. Като минат 10-те дни ще си премерим... ;D гладуванията!

Иначе си имам бели налепи по езика. Стържа ги с четката за зъби.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #5 -: 08-04-2010, 09:31:55 »

Аз ползвам лъжица с по остри ръбове и обира супер. Сутрин се събира половин лъжица налепи. Помириши ги и виж за какво става въпрос. ;) :laugh: Ако не се стържем,това си го поемаме пак. Жабуренето с шарлан е следващото,после оцет домашен с вода,после сок. Това е моята сутрешна програма,много по кратка от на Петко. tooth
Жена ми кърми и ми завижда за очистителните процеси :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Ицо,ще ни завидят,че семейно го караме на зелено. ;) tooth
Вери и Милен,Маринкови и други не се сещам семейно тук. Ако има да си кажат. ^-^
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #6 -: 08-04-2010, 10:40:22 »

:)
Бенато, оцет с вода вместо лимон с вода ли?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #7 -: 08-04-2010, 12:15:53 »

Да Вери,ябълков,ние си го правихме. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #8 -: 08-04-2010, 13:19:42 »

Аз ползвам лъжица с по остри ръбове и обира супер. Сутрин се събира половин лъжица налепи. Помириши ги и виж за какво става въпрос. ;) :laugh: Ако не се стържем,това си го поемаме пак. Жабуренето с шарлан е следващото,после оцет домашен с вода,после сок.
...

Ще пробвам с лъжицата. Аз това жабурене с шарлан го пробвах за известно време и не усетих никаква файда, но може сега да опитам пак. Може да внесе малко разнообразие в гладуването :)
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #9 -: 08-04-2010, 15:37:33 »

Христо, успех с прочистването и от мен!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #10 -: 09-04-2010, 10:14:08 »

Почваме трети ден и то много тежко. Тегло: 72 кг.

От вчера след обяд почти постоянно треперя и ми се вие свят. Тази сутрин беше по-зле. Пари ми долната част на хранопровода - усещането е подобно на това като имаш киселини. А аз такова нещо не съм имал от години! Избива ме и на пориви за повръщане - аз си го познавам с едно странно усещане в устата и силно слюнкоотделяне. Повисях малко пред порцелановия идол, но нищо не стана. То и какво ли имам за повръщане така или иначе. Изобщо гадна работа. Едва облякох детето и го паркирах на гърнето - толкова зле се чувствах.

Излязох на разходка с бръчкозавъра и определено се чувствам по-добре. Времето е слънчево, обиколихме поляната няколко пъти, поседях на една пейка и вече нямам чувство като че ще умирам  :whistling2 - emotloader:.

Сега май съм по-добре - леко треперя и ми пари хранопровода, но се търпи. Стискам зъби и продължавам. Вчера бях много зле при работата, страх ме е, че и днес няма да върви много добре. Може да пробвам някой трик с 30-минутно поспиване след обяд. За следващото гладуване определено ще знам да започна в петък (първия ден най-лесно) и после да си лежа в леглото или да ходя насам натам из парковете през уикенда.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #11 -: 09-04-2010, 10:55:28 »

Ицо,споко,щом имаш такива симтоми,значи имаш нужда от това прочистване.Ацидозна криза,колкото по рано си в нея,толкова по добре.
Топъл душ,по два пъти на ден,разходки и слънчеви бани.Абе като на курорт. :laugh: tooth
Първите дни е по трудно,после е същото. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Аз заради това мръзнене го отлагам моя глад. :surpris_23: :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #12 -: 09-04-2010, 11:49:59 »

Бенато, и аз се надявам да е кризата както съм чел тук-там. При гладуването на плодове никога не съм имал такива мъки.

Действам с душчетата и се пека на слънце на терасата като си почивам. Слънцето наистина ми помогна.

Ти да не помисли, че треперя от студ? Вече не обръщам внимание, че са ми студени ръцете и краката. Подозирам, че ми е учестен пулса и усещам едни туптежи в гърдите. Прилича на усещането като да се разтрепериш от нерви. Дано да е от играта с кризата и да мине скоро.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #13 -: 09-04-2010, 13:29:13 »

То на плодовете не е глад ;) Винаги съм го казвал. С глада нещата са -"Право куме в очи" ;D
7-10 дена на вода са равни на 20 на плодове,та и повече.Соковото е среден вариант. Без големи кризи и с минерали,но без целулозата на плодовете.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #14 -: 09-04-2010, 13:47:36 »

Ице , прави по няколко пъти на ден дихателни упражнения от крия йога - пранаяма, бастрики и др. подобни .Помагат много
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #15 -: 09-04-2010, 15:20:00 »

Ицо, добре е да направиш една клизма, може и с половин литър вода, ама да се изхвърлят тия гадости, дето се разлагат сега в тебе...
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #16 -: 09-04-2010, 15:24:25 »

Права си,аз му казах по горе,че глада е песен с клизми,но той си знае,явно има нещо което го спира. :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #17 -: 09-04-2010, 15:34:34 »

Според мен клизмите са повече от задължителни, иначе се тровиш и си вредиш.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #18 -: 09-04-2010, 18:35:03 »

Ице , прави по няколко пъти на ден дихателни упражнения от крия йога - пранаяма, бастрики и др. подобни .Помагат много
Човек, който практикува сериозно пранаяма не трябва да провежда продължителни гладувания
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Гладневникът на Христо
« Отговор #19 -: 09-04-2010, 19:03:56 »

Чел съм, че за пранаяма трябва да те светне истински учител, иначе, ако действаш сам можело да си навредиш. Разбира се това е доста удобно за някои самонабедили се за учители. Знам ли на кого да вярвам. :surpris_23: Ако знаете нещо просто и дуракоустойчиво за такива като мен - казвайте.

Ще видим за клизмите. От обяд насам съм доста по-добре и се чудя дали не мина кризата. А пък и тая сутрин си се изтропках щастливо :Content_14:. Малко, но от сърце.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 22 запитвания.