Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: диабет,шипове или подагра  (Прочетена 7045 пъти)

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65

Здравейте на всички съфорумци :) Разчитам на вашата помощ относно проблема на баща ми.
Той е 44 набор, има 4 байпаса на сърцето,камъни  в жлъчката, високо кръвно,опериран е от камъни в бъбреците и сега май пак има, диабет тип2, подагра, екземи по ръцете,наднормено тегло и е много избухлив :) От 3-4 години има проблеми с краката ,сега вече ходи със бастуни и много го боли- някои доктори казват че е от диабета,други от подаграта и шипове. Приемам всякакви съвети :) Татко се осъзна доста относно храненето ,но май е малко късно.Почти спря месото,ограничи млечните и храните със захар и бяло брашно.
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #1 -: 13-04-2010, 09:49:17 »

При татко ти трябва да изчезне думата захар от ежедневието му.Краката го болят и от диабета,защото води до диабетна полиневропатия.Диетата трябва да бъде строга за да е в норма кр.захар.Никакъв алкохол като казвам никакъв значи никакъв.При него е налице метаболитен синдром.Но никога не е късно да промени себе си,ако иска да живее по-нормално.Пие ли някакви лекарства за диабета?
Активен

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #2 -: 13-04-2010, 16:59:21 »

благодаря за отговора :) Татко напоследък поне се старае да спазва определена диета,но има и много изключения. Опитвам се и аз да му обясня,че не трябва да консумира никаква захар,бяло брашно и алкохол. Понякога си позволява домашно вино,разни сладкиши,мармалад и т.н. Пие лекарства,но не знам точно какви. Поне успява да поддържа кръвната захар в норма. И аз все му говоря,че дори да не се излекува напълно промяната на хранителните навици ще му помогне да се чувства по-добре,но той не слуша. А с всеки ден става все по-зле... Казва че всеки различни неща казвал и не знаел кое било истина :) Взех му две книги,принтирах доста статии от сайта на Мер, предложих му да посети здравен център "Дар" в София (дано те успеят да го убедят в нещо)- друго не знам какво да направя. :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #3 -: 13-04-2010, 17:47:50 »

Червеното домашно вино е ок,ако е чашка. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #4 -: 13-04-2010, 19:37:19 »

При диагнози като хипертония,подагра,диабет-няма никакъв алкохол и най вече червено вино независимо в какво количество.Факта,че са налице тези заболявания говори че черният му дроб е сериозно затормозен и най-вероятно е доста далеч от правилната диета.Със сигурност много те обича използвай го за да го принудиш да вземе мерки наистина.Понякога малко театър не е излишен.По принцип диабетиците с времето стават раздразнителни  и големи егоисти.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #5 -: 14-04-2010, 08:22:16 »

По точно бъбреците са затормозени.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #6 -: 14-04-2010, 11:34:21 »

Защо бъбреците?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #7 -: 14-04-2010, 14:14:38 »

Ами прочети какво представлява подаграта ;)

Подаграта е болест, която протича с увеличаване на съдържанието на пикочната киселина в кръвта. В по-голямата част от заболелите пикочната киселина се отлага като кристали в бъбреците. Заболяването може да бъде и вторично, т.е. да се развие в хода на тежко бъбречно заболяване, когато бъбреците не могат да елиминират пикочната киселина от кръвта.

Та в общи линии,бъбреците не смогват да изчистят кръвта и кристалите се отлагат в ставите.
При рязка смяна на диетата също може да се появи.
Аз съм го пробвал,преди една година,след като бях добре пречистен,ядох риба,на другия ден месо и бира,увеличих количествата и ела ,че ми трябваш :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: Та тогава разбрах за тази болест,то даже не е болест. Мислих си ,че съм си изкълчил крака. ;D ;D ;D :Confus_3: Невероятно силна болка в ставата на големия пръст,поду се сериозно и болеше без да спира с тупкане.
Тогава още не бях решил, че месото е 100% извън моята диета,но  :laugh:вече е.
NO MORE MEАT and BEER  :angel: tooth :angel:

Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #8 -: 14-04-2010, 15:47:51 »

Опитвам се да му помогна ,но не успявам много.Затова му предложих да посети "Дар" - като не вярва на мен ,те като специалисти да го убедят.Все пак за всяко нещо се иска и желание,без него няма как да стане.  Ще продължавам да опитвам и ще видим какво ще стане. Подаграта е точно това,което казва Бенато и всичко това го има и при баща ми.
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #9 -: 14-04-2010, 16:01:52 »

Основният проблем е в черният дроб и по точно онова,което му даваме да преработва и след това намалената функция на бъбреците задържат кристалите.Бенато,алкохола не само рибата са ти били проблем.Ако проследиш биохимичните процеси в черния дроб след употреба на алкохол ще видиш кои са отпадните крайни продукти и защо алкохолиците например често боледуват от подагра и високо кръвно ,със сигурност не заради не добрата функция на бъбреците само.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #10 -: 14-04-2010, 16:21:51 »

За първи път чувам алкохолик да боледува от високо кръвно. Но аз и не познавам много. Алкохола уврежда дроба,това е така.
Няма смисъл да спорим,кокошката или яйцето. ;) Едвали на болен дроб съответстват здрави бъбреци и обратно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #11 -: 14-04-2010, 16:24:58 »

Цитат
За първи път чувам алкохолик да боледува от високо кръвно.
Все не мога да разбера алкохолът вдига ли кръвното или го сваля (моето го сваля). Има много противоречиви мнения по въпроса. Явно зависи от количеството и честотата на пиене.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #12 -: 14-04-2010, 21:06:14 »

При алкохолиците е налице портална хипертония иначе 100гр.концентрат би трябвало да свалят кръвното при здрав човек,но червеното вино го качва.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:диабет,шипове или подагра
« Отговор #13 -: 14-04-2010, 21:14:40 »

Така е. Виното се пие "за кръвчица", а алкохола действа кръворазширяващо и смъква кръвното
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 23 запитвания.