Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на един начинаещ суровоядец или По пътя към изгубеното здраве-Vasilena  (Прочетена 76916 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Краставицата, противно на идеята, че е зеленчук, всъщност отговаря на характеристиките на плод, гледах едни фрутарианци си я ползват най-редовно в менюто, значи не си си нарушила плодовия режим... ::)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

 Добре Марулке,ама мисля,че днес ми беше последен ден,ако утре се събудя с желание да продължа....ще направя една 10ка ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Василена,купи си книгата, "Аз вече не пуша" Жена ми преди доста години с нея ги е отказала. И тя е козирог ;D Аз никога не съм палил цигара :-[ :-[ :-[ :-[ ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Бреее, Бенато, много съвпадъци с моя мъж имате.  :D И той е така с цигарите. И аз, де.  :D
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Василенке, минавам само да питам кво ти стана със снимката - да не се подмлади толкоз от плодовия режим, че снимката да не е актуална вече? ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Хахаххахахххаха,да на 1г. и 11м. приличам вече,вчера даже се опитах да я кача,но виждам,че резултатът е повече от покъртителен ;D
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

23.06.09г.
Продължавам със захранването,доре ми е,но вече започна да ми се яде.....още малко остава и ще си направя нещо сурово и сладичко ;).Забелязвам някаква промяна в себе си...не знам точно каква,но съм сигурна,че произтича от новия ми хранителен режим.Чувствам се малко тъпо понеже не мога да споделя наблюденията си с околните-те не разбират този начин на хранене(живот).Резултатът е,че започвам да се дразня вътрешно и не ми се занимава с тях.Само тук във форума се отпускам да говоря напълно за това-сигурно,защото сме обединени от общ интерес.Не знам защо но всичко това малко ме обърква.Това е.
 ???

 ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

те отведнъж околните няма да те разберат... но с времето някои ще вземат да се осъзнават, бъди сигурна... :) аз тук само от баба срещам съпротива, че е много закостеняла, другите хора с които се случва да общувам ме слушат с голям интерес като взема да си плямпам "моите работи", едно такова - не че ще станат суровоядци, но току-виж поувеличат суровата храна в менюто си, защото усещат, че влияе положително на здравето... даже може би леко завиждат, че аз мога да се храня така, пък те не могат да се откъснат от манджите ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Василенче, много е важно да останеш спокойна и да не им се връзваш. Не се дразни. Може би не искат да разберат, за да те дразнят. Като видят, че не реагираш по никакъв начин, ще те оставят на мира, предполагам. Важното е ти самата да си уверена, че това е правилното. Аз знам, че си. Покажи и на другите, че е така като не им обръщаш внимание. Пак ти казвам не им се дразни, това те прави слаба. Не се занимавай с тях, за да не се дразниш. Сигурно си мислят, че това е някаква поредна прищявка и диета. И само ти гледат сеира кога ще се провалиш. :) Влизай в дискусия само с тези хора, които виждаш, че наистина им е интересно. Те се разпознават. :)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Васке, шо стаа, ше я бъде ли, няма ли да я бъде тая работа? ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

28.06.09г.
 Е как няма да я бъде бе Марулиуме ???!
Нли сме от партията на начинаещите суровояди ;)
Не бях писала,понеже се захранвах,пък вчера не бях вкъщи и нямах много време.
Тъй,приключих с гладуването и захранването за лятото,следващото ще бъде есента,после зимата,после пролетта и после пак лятото.Сега трябва да погледна таблицата в сайта с дните на Екадаши и Двете тръби и да ги спазвам,дореди 2 месеца стриктно не ядях в тези дни.Не ми прескача сърцето,пак ме боцка понякога,ама аз не се отчайвам,понеже знам,че доста време съм трупала и сега трябва време,за да се прочисти всичко в мен.Доволна съм от себе си.
Днес сутринта ходих на йога,но нямаше занятия-на инструктра му се родило бебче и човекът беше в настроение,май от вчера ;).....и разбираемо-нямахме занятия.Остана ми разходката...около 3 км.Междудругото докато се захранвах усилено се рових из рецептите тук,купих си и кафемелачка,за да си меля зърната за крекерите,и си купих и авокадо,което нямах и ни най-малка представа за какво да употребя :D......отворих го,не беше сладко,даже нямам идея дали е плод или зеленчук ???..освен това е малотрайно май.Както и да е ;D,някой да ми удари едно рамо,като ми каже за какво да го употребя(като си купя следващия път).Вчера си направих хумус(ядох пълнени пиперки с хумус-добре стана).А също си направих и лучен хляб(дето Марулка му казва кюфтета),сега се суши във фурната и наистина е много вкусен и прилича на кюфте,ама малко мазничка стана тази смес май,но като за 1 път ми е простено.Направих си и сурови бонбони-нещо стедно между гранола баровете и още нещо,но ги направих във формата на бонбонки,и ги овалях в кокосови стърготини и сусам-мнооооооого вкусни станаха-даже малкия искаше да яде от тях,и аз му дадох."вкусно ли е"?-питам,"да"-щом ги харесва,добре е работата начи ;).И тъй....
Днес пих гореща вода сутринта,ама нея мога и да не я споменавам,та ми е нещо като "Отче наш",след като си отворя очите(демек,винаги я пия) ;D ;).После чай от глог,2 праскови на обяд,диня,сурови бонбони-солидно количество.Сега чакам кюфтетата и ги мятам и тях ;D.
От утре започвам цветния прашец и маслата-по метода на С.Петко ;).....и да видим,кой,как и колко ще се разтоварва ;D.Че днес сутринта(малко в детайли,ама нали има хора с лениви черва да видят,че дава ефект гладуването и суровоядството)...3 пъти ходих до 00-червата ми са повече от ОК :D ;).За сравнение,когато бях на 16 години някъде имах такъв проблем с това,че ми се е случвало 1-2 пъти в седмицата,при положение,че ядях 3 пъти на ден >:(....Мисля,че Мони ще еуспее да си реши този проблем,стига да е постоянна ;)
Сега друго не се сещам :-*
П.С: имам правописни грешки,но не мога да ги оправя,компютъра нещо се цигани и като натисна Спейса ми яде буквите,тъи че ги оставям така :D
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Брао за отчета, вписвам ти зелена точка в тефтерчето начи! ;)

Кюфтетата нали затва са кюфтета за да са мазни, бе муцка! ;D Пък аз си направих едни други, дето изобщо не се слага мазнина в тях (от тиквени семки се правят)... То и тая рецепта не беше баш за кюфтета, ама пак така като лучения хляб ми замяза тестото на кайма и си викам пак ше се праят кюфтаци ;D

Топлата вода сутрин колко топла я пиеш? В смисъл сгряваш я до 50 градуса или по-малко?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Мерси,Марулиуме :-*.........Топлата вода.....май до повече от 50 градуса ;D.....като се покрие дъното на съдчето със стни мехурчета,т.е. съвсем малко преди да кипне и я "мятам" ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Не знам чак толкова гореща дали е полезна ???
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

  и аз Василенче всеки ден с отварянето на очите и скачам от леглото и си топля вода  :) сега да вмъкна, че не обичам да се излежавам в леглото, защото после съм много мудна цял ден  ;D нещо не ми се  ядат само плодове, без това ми е изнервено покрай започващата сесия и днес след немския език минах и си купих от пазара - марули, моркови с листата им, репички също с листа, розови домати, краставички корнишонки, един дълъг пресен лук хахах имаше още един вид ,но ми казаха,че този бил салатен, пресни чушки, лимони и половин килограм праскови. Сега хладилникът е пълен и ще имам сили и да уча. Тук е мястото да споделя един мой провал... снощи учих до 12 часа и много огладнях, а освен мед и 2 пръста още минерална вода нямах нищо и откачих ,а трябваше и да си напиша домашното по немски и почнах да обикалям стаите като осверепяла мечка хахаха но пък повечето колежки си тругнаха, другите пък които си бяха останали ми предлагаха все сладко и накрая изядох половин пакет солени бисквити и имах сили да си донауча... и затова осъзнах ,че по-добре да си хапвам сега плодове,салати,кълнове,ядки и мед, а не да се измъчвам, не стига, че няма да се прибера скоро в нас, тепърва ми почва сесията , а всички са свършили вече и мислят за море, трудни изпити ме чакат, а и едната ми съквартирантка виси в стаята :( така че взех решение да ми е пълен хладилникът със сурова храна и да не се ограничавам, а и вярвам ,че пак ще има резултати и за стомаха и за кг ;) а и смятам да тичам сутрин . И както Василена ме посъветва ще си правя по 1 ден в седмицата само на плодове. Просто сега психически не мога да издържа само на плодове.. може би защото до преди 2 седмици само това ядох и сега искам да си правя салати .. а да забравих послучай морковите и репички с листа, да ги махам или да ги режа и тях??
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Бях чела,че е добре да е преди да е кипнала,мисля че в саита за Петър Дънов,в някакъв форум май.Тя,ако е топла.....не знам каква работа върши.Горещата би трябвало повече натрупвания да отстранява.Но  се пие на съвсем малки глътки,разбира се.Плюс това П.Дънов дава едно упражнение от 25 април до 4 юли-всяка седмица да се прави изпотяване чрез изпиване на 3-4 чаши гореща вода.....,ако е топла няма как да се получи изпотяването.
 ;)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Мони,сега наистина ще е по-добре да хапваш плодове,зеленчуци и т.н. отколкото да гладуваш....Достатъчно енергия ще изразходваш около изпитите си.......Пък за листата не знам,някой друг да каже.
 ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Василенче, авокадото върви както с плод, така и със зеленчук. Ако го опитваш чисто, няма много много вкус. Можеш да го слагаш в зелените салати или да си направиш гуакамоле: лимон, малко сол, лук, кориандър или магданоз; черен пипер, чесън, домат, лютичко по желание. :) Пасираш всичко или ситно накълцваш. На авокадото най- му трябва лимон и солчица малко. Наскоро го ядохме и в сладък вариант: с брашно от рожкови, фурми, ванилова есенция.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Мерси много,Вери,ще пробвам това с лимона и другите нещица ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.