Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: храни след чернодробно пречистване  (Прочетена 4784 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
заза
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« -: 29-04-2010, 07:52:06 »

Здравейте,
За втори път направих чернодробно чистене /съответно 11април, 25април/. Първия път някак не го усетих и камъчетата бяха много малко, но втория път усетих целия ефект - и с лекото прилошаване и с количеството камъни. Сутринта след процедурите правих шанка пракшалана след клизмите, /чувствах огромно желание да си измия червата от всичкия зехтин/ но вече се убеждавам, че е изтощително за организма и неправилно за захранването и си вземам бележка.Слетобяд отново изпитах слабост и към 17ч си направих клизма - излязоха още камъни. Значи ли това, че дробът е продължил чистенето или просто това не е успяло да излезе и дали следва в този ден да продължа с процедурата. И също въпрос към храненето. В салатата метличка не включих зеле заради трудното му храносмилане /това стана заради шанката/, направих я от моркови с ябълки и това също помогна. Но при всички положения в този ден ми се яде нещо топло и меко /вероятно заради шанката/. Въпросът ми е какво хапвате след това, как омекотявате /като се има предвид, че зехтин не ми се помирисва/?
« Последна редакция: 29-04-2010, 10:37:27 от заза » Активен
sunny
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 94

« Отговор #1 -: 29-04-2010, 08:56:12 »

Заза, това, че си смесила двете практики не е много хубаво... Така объркваш силно организма и не правиш нито едната, нито другата практика както трябва. Да не говорим, че може и да си навредиш. Когато се правят тези неща се чете внимателно и се изпълнява всичко стриктно, не се допускат волности. Нека и другите се включат, но аз така мисля. И все пак, добре е, че споделяш.
Сега за захранването- може би трябва да продължиш със сварен ориз и леща /много добре сварени/ и гхи или масло, а за да продължиш изчистването на дроба и да му помогнеш- да правиш клизми по- късно през деня.
Пиши после как се чувстваш.
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #2 -: 29-04-2010, 09:01:46 »

Огромна грешка е да се прави шанкха пракшалана на другия ден след прочистването.  олееее, амиии.... олееее, амиии.... олееее, амиии.... :surpris_22:Това са сериозни процедури и не бива да се подхожда с невежество. В деня след пиенето на зехтина,дроба продължава да се чисти,даже е добре да сме на сокчета този ден,да се почива. След шанката и клизма Ъъъ? амии... знам ли Хубаво е да се замислим и да прочетем ,ако е нужно ,какво става в организма при процедурите.
Зехтина те е измърсил вътре само в мислите ти,то трябва време да отшумят прочистващите симтоми.
То така ако става за три дена да се изчистим от всичко.........
За да се докараме до тук,трябва доста години да злоупотребяваме с тялото,а за да се излекуваме и прочистим искаме за дни амии... знам ли НЕ СТАВА!
Не се сърди,но аз съм потресен от отношението ти към собственото тяло. Към него трябва да се отнасяме с любов, търпение,внимание и разбиране,както към любимия ни човек.
Ето така ще кажат после-"чистила си черния дроб и се разболя тежко,тази процедура е опасна не я правете"
Същото е и с глада,гладува 20 дена и се напраска с кебачета и каквото му видят очите и после глада е виновен. ама че съм
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
sunny
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 29-04-2010, 09:06:14 »

...ами да ...
Съгласна съм...
След като направих Шанката и аз не можех да си помисля за клизма /а то и не трябва!!!/, ама в нейния случай какво да кажеш.... То всичко се обърква..
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #4 -: 29-04-2010, 09:23:54 »

Така е когато се прави без да мислиш. намигам
Клизма след чернодробното е супер,за да не се задържат отпадъците в дебелото четво.Но не и Шанкха.
А след като е направила шанката и е отмила всичката слуз и бактерии,продължава отмиването и дразненето на червото с клизма. Търси си колита.
Сама е стигнала до логичния въпрос,след чернодробно ли да се захранвам или след шанкха-пракшалана? Двете захранвания са в противоречие. Ориза,маслото и лещата спомагат да се възтанови полезната слуз и дават храна на бактериите в червата.Но маслото е вредно за дроба в такъв момент. А и на тялото изобщо не му е до храносмилане в този момент от чернодробното пречистване. Да се чисти ли или да храносмила? Когато зададеш едновременно няколко команди на компютъра и той блокира,същото е и с организма!
Ако се направи сериозен анализ на това прочистване ,ще ни се изправят косите. олееее, амиии....
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
sunny
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 29-04-2010, 09:33:03 »

То е ясно, че такова нещо НИКОГА не трябва да се прави....
Всъщност се вижда, че не е много ясно ... Но поне ще се заформи дискусия и ще се обърне внимание на другите след нея, че това е изключително опасно.
Може би при описанията на практиките трябва с ГОЛЕМИ ЦВЕТНИ букви да се напише това. То го пише иначе, ама за този, който може да чете.
Активен
заза
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 29-04-2010, 09:56:25 »

Разбирам възмущението ви, процесите са различни. Изборът ми е от друга причина - сутринта изхвърлих течност с висока киселинност, но това раздразни друг проблем и шанката със солена вода ми помогна, защото не можех да направя клизма. Следва по-скоро да попитам какво препоръчвате при наличие на хемороид, откровена съм до дъно и приемам критиката, по важно е да намеря най-добрия начин за процедурата в моя случай.  flowers2
Активен
заза
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 29-04-2010, 10:02:00 »

Пояснявам, че много рядко съм имала подобен проблем - внимавам с какво се храня, не ми се случва от много време и сега не го очаквах.
благодаря за насоките! fluretaa
Активен
sunny
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 29-04-2010, 10:04:00 »

Хемороидите се повлияват добре от уриновите клизми, но ти, естествено, сега такива няма да правиш, нали..
Активен
заза
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 29-04-2010, 10:16:55 »

благодаря! с урина ще започна след постигане на определо ниво на изчистване, разбира се че не сега.

Чета коментарите в сайта, сред ценните съвети и насоки, за които съм благодарна, бих насочила вниманието - моето и на всички към идеите на Ненасилствената комуникация /Nonviolent communication - Marshal Rozenberg/ това би допринесло също за Пречистването и на други нива, би било в полза на всеки във всеки момент относно отношението и импулса, който излиза от нас.

Благодаря ви, всички сме по пътя и се опитваме да се учим, и хубавото е че има такова място, където да споделим и обменим идеи и опит!
 сърце
« Последна редакция: 29-04-2010, 14:17:43 от заза » Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: