Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: храни след чернодробно пречистване  (Прочетена 5262 пъти)

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Здравейте,
За втори път направих чернодробно чистене /съответно 11април, 25април/. Първия път някак не го усетих и камъчетата бяха много малко, но втория път усетих целия ефект - и с лекото прилошаване и с количеството камъни. Сутринта след процедурите правих шанка пракшалана след клизмите, /чувствах огромно желание да си измия червата от всичкия зехтин/ но вече се убеждавам, че е изтощително за организма и неправилно за захранването и си вземам бележка.Слетобяд отново изпитах слабост и към 17ч си направих клизма - излязоха още камъни. Значи ли това, че дробът е продължил чистенето или просто това не е успяло да излезе и дали следва в този ден да продължа с процедурата. И също въпрос към храненето. В салатата метличка не включих зеле заради трудното му храносмилане /това стана заради шанката/, направих я от моркови с ябълки и това също помогна. Но при всички положения в този ден ми се яде нещо топло и меко /вероятно заради шанката/. Въпросът ми е какво хапвате след това, как омекотявате /като се има предвид, че зехтин не ми се помирисва/?
« Последна редакция: 29-04-2010, 10:37:27 от заза »
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:храни след чернодробно прочистване
« Отговор #1 -: 29-04-2010, 08:56:12 »

Заза, това, че си смесила двете практики не е много хубаво... Така объркваш силно организма и не правиш нито едната, нито другата практика както трябва. Да не говорим, че може и да си навредиш. Когато се правят тези неща се чете внимателно и се изпълнява всичко стриктно, не се допускат волности. Нека и другите се включат, но аз така мисля. И все пак, добре е, че споделяш.
Сега за захранването- може би трябва да продължиш със сварен ориз и леща /много добре сварени/ и гхи или масло, а за да продължиш изчистването на дроба и да му помогнеш- да правиш клизми по- късно през деня.
Пиши после как се чувстваш.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:храни след чернодробно прочистване
« Отговор #2 -: 29-04-2010, 09:01:46 »

Огромна грешка е да се прави шанкха пракшалана на другия ден след прочистването.  :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:Това са сериозни процедури и не бива да се подхожда с невежество. В деня след пиенето на зехтина,дроба продължава да се чисти,даже е добре да сме на сокчета този ден,да се почива. След шанката и клизма ??? :surpris_23: Хубаво е да се замислим и да прочетем ,ако е нужно ,какво става в организма при процедурите.
Зехтина те е измърсил вътре само в мислите ти,то трябва време да отшумят прочистващите симтоми.
То така ако става за три дена да се изчистим от всичко.........
За да се докараме до тук,трябва доста години да злоупотребяваме с тялото,а за да се излекуваме и прочистим искаме за дни :surpris_23: НЕ СТАВА!
Не се сърди,но аз съм потресен от отношението ти към собственото тяло. Към него трябва да се отнасяме с любов, търпение,внимание и разбиране,както към любимия ни човек.
Ето така ще кажат после-"чистила си черния дроб и се разболя тежко,тази процедура е опасна не я правете"
Същото е и с глада,гладува 20 дена и се напраска с кебачета и каквото му видят очите и после глада е виновен. :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:храни след чернодробно прочистване
« Отговор #3 -: 29-04-2010, 09:06:14 »

...ами да ...
Съгласна съм...
След като направих Шанката и аз не можех да си помисля за клизма /а то и не трябва!!!/, ама в нейния случай какво да кажеш.... То всичко се обърква..
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:храни след чернодробно прочистване
« Отговор #4 -: 29-04-2010, 09:23:54 »

Така е когато се прави без да мислиш. ;)
Клизма след чернодробното е супер,за да не се задържат отпадъците в дебелото четво.Но не и Шанкха.
А след като е направила шанката и е отмила всичката слуз и бактерии,продължава отмиването и дразненето на червото с клизма. Търси си колита.
Сама е стигнала до логичния въпрос,след чернодробно ли да се захранвам или след шанкха-пракшалана? Двете захранвания са в противоречие. Ориза,маслото и лещата спомагат да се възтанови полезната слуз и дават храна на бактериите в червата.Но маслото е вредно за дроба в такъв момент. А и на тялото изобщо не му е до храносмилане в този момент от чернодробното пречистване. Да се чисти ли или да храносмила? Когато зададеш едновременно няколко команди на компютъра и той блокира,същото е и с организма!
Ако се направи сериозен анализ на това прочистване ,ще ни се изправят косите. :surpris_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:храни след чернодробно прочистване
« Отговор #5 -: 29-04-2010, 09:33:03 »

То е ясно, че такова нещо НИКОГА не трябва да се прави....
Всъщност се вижда, че не е много ясно ... Но поне ще се заформи дискусия и ще се обърне внимание на другите след нея, че това е изключително опасно.
Може би при описанията на практиките трябва с ГОЛЕМИ ЦВЕТНИ букви да се напише това. То го пише иначе, ама за този, който може да чете.
Активен

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:храни след чернодробно прочистване
« Отговор #6 -: 29-04-2010, 09:56:25 »

Разбирам възмущението ви, процесите са различни. Изборът ми е от друга причина - сутринта изхвърлих течност с висока киселинност, но това раздразни друг проблем и шанката със солена вода ми помогна, защото не можех да направя клизма. Следва по-скоро да попитам какво препоръчвате при наличие на хемороид, откровена съм до дъно и приемам критиката, по важно е да намеря най-добрия начин за процедурата в моя случай.  :flowers2:
Активен

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:храни след чернодробно прочистване
« Отговор #7 -: 29-04-2010, 10:02:00 »

Пояснявам, че много рядко съм имала подобен проблем - внимавам с какво се храня, не ми се случва от много време и сега не го очаквах.
благодаря за насоките! :fluretaa:
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:храни след чернодробно прочистване
« Отговор #8 -: 29-04-2010, 10:04:00 »

Хемороидите се повлияват добре от уриновите клизми, но ти, естествено, сега такива няма да правиш, нали..
Активен

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:храни след чернодробно прочистване
« Отговор #9 -: 29-04-2010, 10:16:55 »

благодаря! с урина ще започна след постигане на определо ниво на изчистване, разбира се че не сега.

Чета коментарите в сайта, сред ценните съвети и насоки, за които съм благодарна, бих насочила вниманието - моето и на всички към идеите на Ненасилствената комуникация /Nonviolent communication - Marshal Rozenberg/ това би допринесло също за Пречистването и на други нива, би било в полза на всеки във всеки момент относно отношението и импулса, който излиза от нас.

Благодаря ви, всички сме по пътя и се опитваме да се учим, и хубавото е че има такова място, където да споделим и обменим идеи и опит!
 :heart_2:
« Последна редакция: 29-04-2010, 14:17:43 от заза »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.