Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Износен хрущял на колянната става.  (Прочетена 67212 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #20 -: 16-05-2013, 23:26:12 »

Значи и ти си усетил човъркането. Не знам кой е и какво изчовърква от коляното ми, но 2-3 дни след това го усещам зле.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

стефан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #21 -: 17-05-2013, 00:41:38 »

Здравей Тутуто.Само един съвет,който сигурно и ти го знаеш,но явно поради имането на твоята гъвкавост малко си пренебрегнала ;).Сутрин рано преди тялото ти да реши пак да остане в поза "рало" -вземо го загрей постепенно :Content_22:..Не би трябвало да имаш проблеми,ако спазваш това златно правило :pensif_29:
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #22 -: 17-05-2013, 16:27:35 »

първо, няколко дневно гладуване на вода ти пречиства солта от организма, включително и на ставите :)
второ, ако си слабичка ...демек Вата/Вятър, ако знаеш какво е това - сигурно си предразположена към щракания и други подобни - и аз нямам някакви кой знае какви травми, обаче и на мен ми щракат колената, особено като тръгна да се навеждам :) а съм на 26, обаче ми щракат от години... така че едва ли има нещо чак толкова шокиращо  :surpris_22:
трето, бяха ми препоръчали една оризена диета ....която влияе добре на ставите и може да пробваш, ако имаш желание :) понеже съм забравил как точно беше диетата, сега потърсих в нета за нещо подобно:

Оризова диета за очистване на организма
Предварително се набавят пакет ориз, най-добре кафяв, нелющен от магазините за природосъобразна храна, и 5 буркана от 800 г тип “Омния”, които се номерират от 1 до 5.

1-и ден. Сутринта /може и вечер/ се взимат две супени лъжици от ориза и се слага в 1-я буркан, залива се с 500 мл преварена хладка вода.

2-и ден. По същото време оризът от първия буркан се прецежда, водата се изхвърля, а той се слага във 2-я буркан и отново се залива с 500 мл преварена хладка вода. А в 1-я буркан се слагт две суп. лъжици ориз от пакета и се залива с 500 мл преварена хладка вода.

3-и ден. По същото време оризът от 2-я буркан се прецежда, водата се изхвърля и той се слага в 3-я буркан, след което се залива с 500 мл преварена вода. Същото се прави с ориза от 1-я буркан, който след изцеждането се слага във 2-я и се залива с преварена хладка вода. В освободения 1-и буркан се слагат две суп. лъжици нова порция ориз.

4-я и 5-я ден процедурата се повтаря по същия начин, докато се залее оризът от 1-я ден в 5-я буркан.

На 6-я ден оризът от 5-я буркан се прецежда и се сварява в отделен съд в 300 мл вода, а 1-ят буркан отново се зарежда с 2 лъжици ориз от пакета и този кръговрат на ориза в 5-е буркана продължава в същия ред и занапред. С други думи, яде се само свареният ориз от 5-я буркан, а в останалите четири буркана той само кисне в преварена вода.

Свареният ориз от 5-я буркан се изяжда сутринта бавно и до обяд не се яде нищо друго. На обед и на вечеря храната е нормална, но от менюто да се изключат тлъстите храни, месото, алкохолът, прясното мляко, рафинираните храни, сладкишите. През деня да се пият повече течности /до 2 л вода, билкови чайове, пресни плодови и зеленчукови сокове/.

Времетраенето на оризовата диета е 2 месеца, считано от първия изяден сварен ориз.

ЗАБЕЛЕЖКА. По време на тази диета урината помътнява, променят вида си и изпражненията. Възможни са болки в областта на черния дроб и жлъчката, пикочния мехур, бъбреците, ставите - те са вследствие на усиленото очистване на токсините от тялото

.....тук пише, че го препоръчват за цялостно очистване, но доколкото си спомням на мен ми го бяха препоръчали специално за ставите и по-конкретно за възстановяване на течността между тях  :bleh само дето сега като се замисля направих малоумщината да го ям суров ориза и може затова да не ми е подействал достатъчно, въпреки че сякаш наистина по едно време чувствах по-добра смазаност :surpris_23: :Confus_3:

аааааа, и една препоръка... внимавай малко с егото и гледай поне да се замисляш над нещата дето ти пишат съфорумците ...някаква всезнаеща го раздаваш, което не е добре за теб ...ти най-добре се познаваш и знаеш какво ти е нужно, но все пак някой тук може да те замисли да тръгнеш да разсъждаваш в друга посока, която да те отведе до решение на твоя проблем ..и ако отричаш нещата дето ти говорят без да се замислиш си вредиш на себе си  :police:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #23 -: 18-05-2013, 19:21:42 »

http://www.lekar.bg/lek-54/info-367/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0.%D1%80%D1%8F%D0%BF%D0%B0.%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0.%D0%BF%D1%80%D0%B8.%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B0/

ОЧИСТВАНЕ НА СТАВИТЕ И ЛЕЧЕНИЕ НА НАРУШЕНИЯ НА ОБМЕННИТЕ ПРОЦЕСИ

   Идва един момент в живота на човека, когато започват да го болят или "въртят", при промяна на времето, ставите на ръцете, рамената, краката, кръста и да му създават различни проблеми при движения, работа и т.н. След консултация при лекар се оказва, че човекът има някое от следните болестни състояния артрит, коксартроза и т.н. Тогава възниква въпросът, какво да се прави!
    Ето какви възможности за оздравяване предлага, споменаваният до сега, д-р И. П. Неумивакин, човек лично да си помогне, с достъпни и почти безплатни средства, за да се излекува от тези болести.
     Като начало започваме с очистването на ставите.

  Очистването на ставите се извършва само след като сте очистили черния си дроб!


     За един курс на лечение са необходими 30 г дафинов лист. 5 листа се поставят в 300 мл вода и се заваряват и кипят 5-8 минути, след това всичко се налива в термос и се оставя да престои 3-4 часа и накрая течността се отцежда. Получената отвара се употребява на малки глътки в течение на един ден. Най-добре е отварата да се приготвя вечерно време, а да се приема на следния ден. Внимание! Не приемайте еднократно повече от една супена лъжица, заради нежелателно провокация като кръвотечение. Не се шегувайте с тази процедура! По същия начин постъпете през 2-я и 3-я ден. Прекъснете за 7 дни и отново започнете пак същото в течение на три дни. При установени отлгания на соли в ставите ви и гръбначния стълб, тази процедура през първата година може да се прави  по един път на тримесечие, а след това по един път на година.

       При ревматизъм. Когато ви болят ставите, използвайте рецептата, изписана по-долу, която покрай подобряването на общото ви състояние, ще окаже противовъзпалителен ефект и ще очисти организма ви от натрупаните шлаки. Нарежете  клонки от смрадлика и напълнете с тях 5 литрова тенжера, залейте я с вода, кипнете я и варете  1 час. От тази отвара на ден изпивайте по 2-2,5 л. Курсът на лечение е 2 седмици. Лечението може да се повтори след 2 месеца.

      Артрози – това, както ви е известно, са дегенеративни процеси в ставите, които след 15-20 г пречат на снабдяването им с кръв, а то, за хрущялите, се осъществява за сметка на синовиалната течност (течността смазваща ставите). Но тъй като от общото натрупване на шлаки,на първо място от пикочна киселина и от други образувания, ставащо в  относително свободните пространства (жлъчката, бъбреците,  ставните капсули), въвлича в процеса околните тъкани  и с това ограничава движението на ставите заради възникващите болки. Заедно с това е необходимо ставите да се движат колкото може повече, тъй като колкото по-увеличено е движението в тях, толкова повече се излющва хрущяла на ставата, което го превъща в смазка, която пък принуждава ставата да работи. Ето защо е необходимо да се правят, лежейки или седейки, колкото може повече движения в различните стави, дори когато сме седнали до масата, защото единият ни крак е свободен от натоварване и с него може да се правят движения в различни направления.

        При артрози добри резултати дават следните рецепти:

·      Нарежете глава лук, запържете я в горещо олио (свинска мас) до златисто-кафяв цвят, добавете 0,5 л вода, кипнете я и на слаб огън я варете до пълното разваряване на лука. Добавете какъвто и да е растителен бульон (може и зеленчуков), разбъркайте и изцедете. Пийте от него, може и да го ядете с така разварения лук.

    В лучената супа може да се добява отвара от  зелен боб, тъй като той е омекнал и може да се яде заедно със лучената супа.

·      Вземете 1 кг дребни картофи, нарежете ги заедно с кожичката на резенчета и ги варете 1,5-2 часа на слаб огън в 3 л вода. Заменете солта с някакви тревни подправки – копър, магданоз, целина, коприва, пелин и др.  Надребнете  или смелете сместта и я яжте в продължение на 10 дни като първо, второ или трето, придържайки се към вегетерианска храна, като това може да го правите периодически.

·      Който има възможност, стига да няма алергия,  може да ползва и старото народно лечение на ревматичен артрит с помощта на пчели (апитерапия), тъй като тяхната отрова оказва стимулиращо въздействиие на ендокринните жлези, които страдат при това заболявне, като тя е по-ефективна от лекарството преднизолон. В първия ден – 1 пчела в коя да е става; 2-я ден – 2 пчели в различни места; 3-я – 3; 4-я – 4; 5-я – 5. Прекъснете 2 седмици и , ако имате необходимост, повторете процедутата.

·      Правете колкото може повече горещи водни бани или вани на ръцете, краката и тялото си с наситнено/смляно сено, което не е проблем за селата. След това веднага смажете ставите си със следния разтвор : 1 суп. лъжица от сок от ряпа и чиста газ за горене (как се получава тя е обяснено в по-преден постинг), увийте ги и така държте компреса до изстиване. Процедурата се прави през ден до оздравяване.

·      При артроза, коксартроза. Намажете лист от зеле с мед и го сложете на болното място. Може да използвате и лист от репей от долната страна, като го намажете с растително масло. Покрийте листа и мястото с полиетиленово фолио и си направете нощен компрес. По възможност повтаряйте процедурата и през деня.

·      При артрози, остеохондрози, артеросклероза използвайте вино, получено от билката оман. В 5 литрова бутилка поставете шепа смляна билка, добавете 150-200 г дрожди и 0,5 кг мед. Залейте с охладена преварена вода, затворете с капачка, покрийте с плътна завивка, поставете съда на топло място (но не на радиатор) за 2 седемици. След това прецедете и съхранявайте в хладилника. Изпивайте по 50 мл 3-4 пъти на ден 30 мин преди хранене.

    При артрит:

·   прекарайте през месомелачка 4 кг  - глави от целина, 100 г – чесън, 400 г – хрян  и 4 лимона и полученото поставете за 10 дни на тъмно в 3 литров съд. Прецедете през марля и добавете 500 г мед, разбъркайте и вземайте по 1 суп лъжица 2-3 пъти на ден 10-15 мин преди хранене.

 

·      Вземете корени от репей. Не ги измивайте, а изчистете, разрежете ги по дължина и изсушете при 40оС, след което ги  надробете на дребно. От полученото сипете 2 суп. лъжички в 1 л вода и я нагрейте до кипене и варете 10 минути и след това  оставете да престои 30-40 мин в съд увит с някаква завивка. Използвайте я за компрес: намокрете с този затоплен разтвор долното си бельо, което да обхваща ставите ви, и легнете и 2 часа останете завит с топло одеало. Приемайте го вътрешно или правете компреси на ставите си за през нощта. Употребата му при диабет, артеросклероза, жлъчно- и бъбречно каменна болест, язви, запек, воднянка, астения (синдром на хроническа умора), туморни образования и нормализира обменните процеси. Пийте по 1 суп. лъжица 4 пъти на ден преди храна. Може да включите и намокрен с отварата лист/плат, поставен между краката ви и херметизиран с непромокаема превръзка.
      .  40 г свежи смляни корени от репей киснат едно денонощие в 100 г олио и след това 5 минути се варят на слаб огън  и се прецеждат. С тази мас се натриват болните стави, ляга се на пейка в парна баня и се изпива 1  чаша отвара от репей.  Така се престоявате там до този момент, докато не престанете да се изпотявате. Пиете сурватка от мляко. След банята намазвате ставите,  увивате се в намокрен с отварата чаршаф и лягате завит на леглото. (продължава)
Активен

tututo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #24 -: 23-05-2013, 17:58:33 »

Здравейте пак, от доста време не съм влизала.
благодаря за съветите, рецептите, и вниманието.
Моят план е следният - откакто създадох темата тук и след вашите мили съвети:

1.Сурова храна- 100%  (.....)
(като за около 2 седмици съм се изкушила 1 малко парче от домашна баница, и 1 път риба- тон- 50гр. в салата  :whistling2 - emotloader:) Аз принципно си ям сурова винаги откак се помня- във вид на много и разнообразни салати, плодове и сокове, научих се да правя мляко от соя- няма нищо общо от магазините дори това което е "натурално или био"- правете си го в къщи. Бонбончета от смесени ядки с мед и сушени плодове, мюслита и сурови семки всякакви. Открих ореха Пекан- и си го ям с удоволствие.
Супер вкус- насадете си в дворовете.  :Content_22: Просто различен вид орех! Но бил много полезен- и не е толкова мазен- не надува толкова като обикновения орех

2.Спокойствие- 100% - като тук също няколко пъти съм се нервирала и повишавах тон  :whistling2 - emotloader:

3.Много ходене - 5-7 км. на ден поне. - е и тук не ходя чак всеки ден, но се старая да спазвам тази програма.
(забелязах че когато се застоявам на компа и не се движа много- после си усещам коляното повечко а ако съм се движила -плувала ,ходела и тн- не ме боли и не го усещам.)

4.Сутрин и вечер раздвижване на ставите- въртеливи движения- има в нета - потърсете и на Дънов.

5. Душове -топло-студени, като масажирам и правят пилинг на цялото тяло, (пилинга е на едни пчелари- домашен, няма го по мрежата- от кафе, хума, и пчелни неща.) - усеща се драскане по кожата но не грубо- и тя се зачервява и кръвоснабдява- махат се мъртви клетки и става гладка- не правя реклама, наистина действа.
За по добро кръвообръщение и кожа, специално правя повечко масаж на краката,- винаги от долунагоре към коляното и нагоре. Накрая правя студено-топло-студено-топло-студено-топло водни обливки, и завършвам със студен душ.
След душа, се мажа с олиа, против целулит на Икаров- http://www.ikarov.eu/hvoyna-maslo.html - това са естествени олиа- не химии. След душ веднага попива всичко. Особено докато втривам- правя масаж на ставата на коляното- кръгово, всякак си... другото не ми е толкова чувствително, но и него си го масажирам.

6. Веднъж седмично гледам да ходя на сауна, парна баня и джакузи - поне да се изхвърлят токсини и тн. След тези процедури, ако втривате билки и олиа- на местата където има болка- те също попиват много добре и би трябвало да действат.

7.Купих си масажор, с инфрачервена светлина- и го слагам по 5-10 мин- върху ставата.

Иначе относно зеленчуците- да, гледам да ям целина, зелените пресни листенца които ги късам и айде на салата.- но слагам доста. Половин голяма връзка- не си играя с малки количества.
Ям всякакви зеленяши в салатата която си правя като:
Лобода-листата, листа от цвекло, рукола, див чесън, спанак, киселец, магданоз, копър, и каквото има и се сетите на пазара. А самите къдрави салати- изобщо не ги консумирам- те са декоративни и не съдържат нищо полезно- Полезната е Марулята- тя е тъмно зелена и по-твърда. Но вместо една марула- накъсвам същото колличество - всякакви други зелени неща.
 Като накъсам от тия зеленчуци които изредих- слагам и пресен чесън, лук, може краставица, домати и много репички също обичам (те са много очистителни и противовъзпалителни- нали лютат), заливам с ленено и един лимон. Поръсвам с сурови семки- тиквени слънчоглед, квото имам, поръсвам и със пшеничен залодиш, и бирена мая на прах може орехи или други мазни ядки, поръсвам с годжи бери, понякога меткам и стафиди- мои собствени и става- направо манджа с грозде! Но се наяждам като за световно.

Водорасли- Хлорела - не спирулина- от Хлорелата се чисти организма.

И това е в общи линии.
ще пиша пак.специално на някои от предишните тук коментари.. че нямам време в момента- а стана дълго пак.
Весели празници !  :flowers2:
Активен

tututo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #25 -: 23-05-2013, 18:15:52 »

Между другото да спомена, че може би от постоянните зеленяши, многото течности и суровата храна- пия и по 1 литър на ден чай от босилек ( по друг повод имам миомен възел)  и си го усещам повечко коляното- в момента...Дали това е "изхвърлянето на токсините" ?  :weight_lift:  :surpris_23:

Активен

tututo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #26 -: 23-05-2013, 18:36:55 »

и един бърз отговор само на черен гарван

..."аз съм на 26, обаче ми щракат от години... така че едва ли има нещо чак толкова шокиращо :surpris_22: "

аз също бях на 26 преди 10 години- и ми щракаха както на тебе, няма болка и нищо даже не съм се и замисляла, някакво от време на време- пукане и щракане.. при движение.. но не ми пукаше.  :peperudi:
даже се хвалех със звуците си че съм като робокоп  tooth

Но сега, от няколко години насам се засилва- и всяка година става все по чувствително мястото, вече имам болки и то доста чести, така без нищо да го натоварвам или да правя сложни движения със ставата.

Така че - ако сега мислиш, че всичко им е наред с твоите стави и няма нищо шокиращо - не се знае след години в какво състояние ще са ти.....  :bleh
А за егото ми, гледам да казвам тук каквото съм чела и така,  и питам конкретни въпроси като очаквам примери  от някой, който вече е минал по този път, и каже примерно "това и това правех... и имаше ефект"
- иначе, мерси за градивната критика. 
аз пък ще ти кажа че да даваш пример с диета която се прави няколко месеца- но ти не си бил редовен илил неправилно си я прилагал, и казваш "при мен това нямаше ефект" ти тогава какъв пример ми даваш  :surpris_23:  :whistling2 - emotloader:
  :flowers2:
Активен

tututo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #27 -: 23-05-2013, 19:00:40 »

papur72- мерси за копинга от нета
а това за лечението с пчелна отрова- значи че трябва на ден да убивам по няколко пчелички  :surpris_22:
нали знаете, че те после умират след като те ужилят... а мен ми е жал за животинките- така и така ги експлоатираме от всякъде

ето ви малко да се ограмотите :Confus_34:

"Защо пчелите след като ужилят, умират?

    Какъв е този защитен орган, след чиято употреба животното умира? Макар и най-развити между насекомите, пчелите носят белезите на ранния си произход, когато техни врагове са били насекоми, поради липса на други живи организми с по-сложно развитие. Затова тяхното оръжие - жилото - е устроено като харпун, с който те пробиват хитиновата обвивка на другите насекоми. След като пробие хитина, пчелата впръсква отрова и лесно измъква жилото си. Кожата на бозайниците обаче е еластична и пчелата рядко успява да го измъкне. Тя обхваща жилото, а зъбците, насочени назад, го задържат здраво. Пчелата се опитва с всички сили да издърпа и прибере жилото си, но не успява. Тогава тя отлита, а жилото заедно с последното коремно членче с отровните жлези и части от червата остава впито в кожата. В края на коремчето се отваря голяма рана и пчелата умира от кръвоизлив. Тъй като пчелата вместо кръв има хемолимфа (липсват червени кръвни телца), по-вярно е ако се приеме, че пчелата умира от хемолимфен излив.
    При повечето оси жилото не е назъбено на върха, затова те лесно го издърпват от кожата на бозайниците. Стършелът например може да жили няколко пъти поред. Ако 3-10 стършела ужилят човек, а 7-20 кон, чака ги смърт. Най-опасни зони са езика (следва оток и задушаване) и вкарването на отровата в някой голям кръвоносен съд - това предизвиква вътрешен кръвоизлив поради блокиране на кръвосъсирването, а отокът затруднява кръвообръщението.
    Кой е по-чувствителен към пчелната отрова - човекът или конят? Здрав възрастен човек може да умре от 500 ужилвания, а конят от 20-50, мишката умира от едно ужилване. Има обаче хора, свръхчувствителни към пчелната отрова. Сърдечноболните също могат да умрат от едно или няколко ужилвания.
    Кого жилят пчелите?
    Насекомите, включително и пчелите имат изключително силно обоняние. Те могат да уловят присъствието на една молекула от ароматното вещество. Дразни ги миризмата на пот и на нечисто тяло (при пчелите трябва да отиваме след като се изкъпем). Силно ги дразни конската пот, както и непрекъснато мърдащата се конска опашка. Затова не трябва да допускаме коне около пчелина.
Доц. д-р Янаки КАРАДЖОВ"
Активен

igochev

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #28 -: 14-09-2013, 20:25:44 »

papur72- мерси за копинга от нета
а това за лечението с пчелна отрова- значи че трябва на ден да убивам по няколко пчелички  :surpris_22:
нали знаете, че те после умират след като те ужилят... а мен ми е жал за животинките- така и така ги експлоатираме от всякъде

ето ви малко да се ограмотите :Confus_34:

"Защо пчелите след като ужилят, умират?
.............."
ти месо ядеш ли ?!
защо въпреки че човек се чувства зле след употреба на алкохол, продължава да го пие занапред ...... ?
защо въпреки крайните болки при раждането, жените продължават да раждат ?!
изобщо - защо, след като хроата умират, продължават да се множат, за да умират още и още ?!?!?!?!?

а за темата с еволюцията ..... не знаех, че има още мислещи хора, които да вярват в подобна глупост!
Дарвин съвсем официално и публично се е отрекъл категорично от "дарвиновата теория" за еволюцията ...... само поради липса на по-"правдоподобно" обяснение на произхода на човека се "поддържа" "дарвиновата" теория ............
кой идиот изобщо би приел нещо толкова абсурдно на "вяра" !?!!?
т.е. ако ще вярваме, нека е в неюп разумно! ако ще доказваме, нека докажем истински!
"големия взрив" - ?!?!??!? що за идиотщина ?!?!? да приднеш и да формираш няколко червея или костенурки ?!? микроогранизми, милиорганизми, организми ...... какво продължава - килорганизми, мегаорганизми, гигаорганизми ........... - !?!?!
запитайте се - кой и защо прикрива истината за човешкия произход ??!!!!!!!!!!!!
маймуни ?!?! кучета ?!?!? /преди време един руснак беше тръгнал да доказва, че сме произлезли от кучета.../; извънземни ?!?! днес, да вярваш в извънземни е като индианец да се кланя на телевизор и да се чуди как са се "побрали" всички онези вътре.....;
извънземни, далечни планети, много животи, ...... а е писано, че творецът се изявява навсякъде в творението си! огледайте се! вледайте се в "природата" около нас! погледнете едно листо от дърво - може ли целият научен свят, събран ведно, да "сътвори" дори едно листенце от природата ?!?!?!!??! всички ученици знаят защо тревата е зелена, и ?!? някой, някога, някъде да е успял да промени цвета й ???!? "клонираха успешно" овца - ?!?!?? къде са хилядите, милионите следващи клонинги ?!?!?!? къде е успехът човешки ???????? призвано е човечеството да обладае/опознае, изследва.... земята, а то я унищожава!!!!!!! "великият" човек реже с неистови усилия клопна, на който седи/живее!!!
за съжаление, това е голата истина, която няма никаква нужда от обличане!!! който чува, да слуша!!!
Активен
Девизът на природната хигиена е: "На 40 години чо¬век или е лекар сам на себе си или — глупак".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #29 -: 15-09-2013, 04:45:06 »

Това някаква проповед ли беше ?
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #30 -: 26-01-2014, 22:07:10 »

Мога да препоръчам книгата:Хомеопатичният лечебник на доктор Тайц:
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=12757

Ако артритът(възпаление на ставата), с изключение на подаграта, практически винаги има автоимунна или инфекциозна природа(причините са хламиди, стрептококи, гонококи и др.), то артрозата (дегенеративно-дистрофично заболяване на ставата) се развива на вече увредена възпалена става. При това възпалението не е задължително да протича остро, по класическите канони. Всичко започва в 90% от случаите през младостта с остро възпаление с инфекциозна природа, което протича с изразено подуване на ставата(оток), зачервяване на кожата, повишаване на температурата в засегнатия участък, рязка болка. От само себе си или от медицинските средства артритът рано или късно отзвучава. Всички официални методики само хронифицират процеса и след няколко месеца или години преминава в артроза. Същността на болестта е във влошаването на качеството на синовиалната течност (смазката на всяка става). Постепенно в нея започват да се утаяват калциеви соли, фибрин, склерозират близките капиляри, разраства се съединителната тъкан и дори се образуват костни израстъци. Хрущялната повърхност се износва заради нарушение в кръвоснабдяването.
Хомеопатични лекарства:
Petroleum 9CH - oсобено подходящ за инфекциозен артрит, най-вече на колянната става.
При артоза не трябва да се допуска отлагане на соли и др. вещества в тъканите на ставата и за тази цел се препоръчват:
Calcarea Carbonica, Ledum, Lycopodium - ако съществува тенденция за нарушаване на минералния обмен в бъбреците, пикочния и жлъчния мехур.
Calcarea Fluorica, Calcarea Phosphorica 5 или 9CH - крехни кости и недостиг на калций.
Kalium Iodatum 5CH - при увреждане на надкостната тъкан (болки при докосване на ставата)
Растителен препарат с общо действие е чесънът. Намиращите се в него сяросъдържащи компоненти намаляват възпалението.Природата на артрита с редки изключения е инфекциозна, следователно не е излишно да се подържа имунитетът на чревната лимфоидна тъкан.
Стимулиращи имунитета: ECHINACEA 9CH, APIS 9CH - при силно възпаление на ставите.
LACHESIS 9CH - ако артритът и неговото обостряне са възникнали на фона на обща вирусна инфекция - настройка от прополис (втрива се в ставата).
Котешки нокът - имуностимулатор.
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=15575

Как да се справим с... ревматизъм и артрит Автор: Янгсън, Робърт bt.wrzru.com

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fbg.spondylitisbg.org%2Fdownload%2F14%2F&ei=UGnlUoOJJuvNygOU0IGYBA&usg=AFQjCNHs6goj91rGwaasI7H1hhtC6vIvvQ&sig2=JVE_plb4OU9lHDaTmRd7rg&bvm=bv.59930103,d.Yms

Лечение на артрозите:Виталий Гит

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.gitt.ru%2Ffiles%2FfilesToImport%2Fgitt_lechenie_artrozov_bg.doc&ei=AmrlUpmEEsKZyAO8yYHYBw&usg=AFQjCNFqy4vfBTgfXBbQiKMdkuEJYZKBEw&sig2=fsuzJamKSbIUjNUdlCTtPQ&bvm=bv.59930103,d.Yms

http://lib.rus.ec/b/436512/read
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #32 -: 24-01-2016, 16:27:37 »

Не съм се включвал няколко години. Ако някой страда от ставни болки това е стария моряк, пардон дон.
Лява тазобедрена става въобще нямам. Дясната е половина. Дясното коляно понякога не ми позволява да стана. ПРИЧИНА ЗА ТОРМОЗА Е ВЪЗПАЛЕНИЕ! Борбата е срещу възпалението. Останалите проблеми са следствие и в същото време причина за възпалението. Как се оправям аз? Десет дни на плодове, пет дни захранване. Забравям противовъзпалителните хапчета. Не мога обаче да си позволя по-драстичен режим понеже вземам хивотоподържащи лекарства. Сърцето ми е наполовина изкуствено. През останалото време набивам пача както ми препоръча някой тук. Не бе ям сурова скумрия. Това е най-достъпната студеноводна океанска риба. Знаете защо. След месец и половина отново по Лидия Ковачева но без мед.
Медът плюс сладки плодове според мен е лоша диета. Дано сте ме прочели.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #33 -: 25-01-2016, 09:09:00 »

Не съм се включвал няколко години. Ако някой страда от ставни болки това е стария моряк, пардон дон.
Лява тазобедрена става въобще нямам. Дясната е половина. Дясното коляно понякога не ми позволява да стана. ПРИЧИНА ЗА ТОРМОЗА Е ВЪЗПАЛЕНИЕ! Борбата е срещу възпалението. Останалите проблеми са следствие и в същото време причина за възпалението. Как се оправям аз? Десет дни на плодове, пет дни захранване. Забравям противовъзпалителните хапчета. Не мога обаче да си позволя по-драстичен режим понеже вземам хивотоподържащи лекарства. Сърцето ми е наполовина изкуствено. През останалото време набивам пача както ми препоръча някой тук. Не бе ям сурова скумрия. Това е най-достъпната студеноводна океанска риба. Знаете защо. След месец и половина отново по Лидия Ковачева но без мед.
Медът плюс сладки плодове според мен е лоша диета. Дано сте ме прочели.

Здравей, don Pozo!  :fluretaa:

По принцип протеините от всякакъв вид влияят пагубно върху ставите. Опитай се да ограничиш до минимум или да се откажеш напълно от месо, животински продукти, риба, бобови, в това число и алкохола, ако приемаш такъв.

Не слушай общоприетите приказки, че пачата и други продукти съдържащи желатин, ще ти помогнат и намалят болките. Няма как нещо, което съдържа пурини, да облечки състоянито ти. Само може да го влоши.

« Последна редакция: 25-01-2016, 09:27:11 от Mia »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #34 -: 25-01-2016, 15:46:39 »

Приятели и съфорумци, досега на мен (че и на официалната наука) е известен само един метод на лечение, при който се постига многократно нарастване производствто на собствени стволови клетки, които възстановяват всичко, което подлежи на възстановяване. Включително органи в много пострадало състояние, практически унищожени... Най-приятното е, че това става без операции, вземане на костен мозък, "размножаване" на неговите стволови клетки в изкуствена среда...
Това е известният метод Временно въздържане от храна. Разбира се, проведен по подходящ за дадения случай начин.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

centsche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Износен хрущял на колянната става.
« Отговор #35 -: 26-02-2016, 17:50:35 »

И аз имам опит с колена. Преди 16 години на един поход се претоварих. Прибрах се в неделя, а в понеделник бях на работа. От претоварването и от климатика получих възпаление на колената, което доведе до гонартроза. Лекувах се, ходих на физиотерапия, цяла година не можеш да клекна, но се оправих с йога.  Впрочем, възстанових се на 100%. Сутрешната ми гимнастика включваше серии с подскоци на въже. Бях пушка отвсякъде, докато прекарах много тежък грип на крака, който даде отражение на бъбреците и ставите. За бъбреците влязох в болница и лека - полека в последствие се оправих. Обаче с колената... През лятото едва изкачвах стъпала. Не можеш да клекна, да седна на колене. Веднъж ми хрумна следната мисъл, чута отнякъде: онова, което не се използва, се губи. Стоплих, че губя моите колена. По принцип всяка сутрин правя гимнастика за кръста и гърба. След консултация с лекар включих към сутрешната гимнастика и упражнения за коленете. Докторът каза, че не вярва в ползата от хранителните добавки. Това след въпрос от моя страна какво да пия за  коленете. Каза, че трябва онова, което съм загубила от ставите, да го наваксам с мускулите. Най-важното е да не се губи подвижността. Упражненията трябва да се правят в легнало и в седнало положение, за да не се натоварват ставите. Лека полека подвижността в коленете ми се възвърна. Мога да сядам по турски и на колене. Част от упражненията ми също включват колянна поза и не са ми проблем.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.