Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: захар  (Прочетена 16559 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:захар
« Отговор #20 -: 01-05-2010, 19:12:58 »

Не знам, Томи, от една страна за мен понякога се преувеличават минусите на някои от така наречените "боклуци"  :surpris_23:. Както и на въпросните консерванти, или Е-та - например, Е120 (ако не се лъжа) не е нищо друго освен карамел. И какво, да не е пък отровен? ???
И от друга, извинявай, но според мен подхождаш неправилно с това "чисто съзнание, че са боклуци"  :(. Знаеш мнението ми по този въпрос, вчера писах за това - каквото и да ядеш, нека е с максимално положително нагласа. То се знае, че не пием амброзия, ама като ще се лъжем, поне да се излъжем убедително - той не е ли животът като цяло една лъжа всъщност? ;D
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:захар
« Отговор #21 -: 01-05-2010, 19:21:52 »

Цитат
той не е ли животът като цяло една лъжа всъщност?
Може и да е, но съзнанието ми упорито отказва да потвърди тази есенция поради страх, че всичко би се оказало напразно, живот изгубен в едно безкрайно надлъгване, следователно няма смисъл в съществуването.
Това с положителната нагласа винаги ми е било трудно. Абсолютен скептик съм, дори проявявам и чист цинизъм понякога. Характер.
Е-тата не са нищо повече от кратки обозначения на различни вещества. Не знам защо някои толкова се стресират от тази буква. Дали ще изпишат цялото наименование на съответното вещество, дали ще го съкратят - абсолютно все тая.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:захар
« Отговор #22 -: 01-05-2010, 19:29:47 »

Цитат
той не е ли животът като цяло една лъжа всъщност?
Може и да е, но съзнанието ми упорито отказва да потвърди тази есенция поради страх, че всичко би се оказало напразно, живот изгубен в едно безкрайно надлъгване, следователно няма смисъл в съществуването.
То и аз ако не бях християнче, да вярвам в Бог, живота след смъртта и т.н. щях да съм се самоубил досега поне 10 000 пъти. Може би е добре да си намериш нещо, в което да вярваш и да ти дава смисъл.. ако ще да е това надлъгване с Е-тата, няма значение :)
А най-добре пак да не съм разбрал нещо правилно и да си намерила вече смисъла  :Content_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:захар
« Отговор #23 -: 01-05-2010, 19:46:48 »

В процес на търсене съм, гардже. Животът е именно в търсенето на смисъла, не в неговото намиране :pensif_29: Ако няма интрига не е интересно tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:захар
« Отговор #24 -: 01-05-2010, 19:57:41 »

В процес на търсене съм, гардже. Животът е именно в търсенето на смисъла, не в неговото намиране :pensif_29: Ако няма интрига не е интересно tooth
Абе, бях почнал да философствам нещо, обаче имам чувството, че ще те подразня само и се отказах. Важното е ти да се чувстваш добре, няма значение другото :)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:захар
« Отговор #25 -: 01-05-2010, 20:04:37 »

В процес на търсене съм, гардже. Животът е именно в търсенето на смисъла, не в неговото намиране :pensif_29: Ако няма интрига не е интересно tooth

Вярвай във всеки, който търси истината - съмнявай се във всеки, който я е намерил  :).

Още нещо за захарта, което сигурно ще е от интерес за спортуващите и желаещи да топят килограми и/или да ваят тела  :). И рафинираната захар, и медът са с висок гликемичен индекс. И двете повишават рязко нивото на глюкоза в кръвта, само че след консумация на мед, тя спада бавно и на етапи, докато при захарта - рязко, изведнъж, и заедно с нея рязко пада и кръвната захар, и кръвното, и настроението, и всичко друго. Затова обикновено шоколадите и другите сладости ни действат приповдигащо в първия момент, но след макс 30-тина минути сме вече заспали, отпаднали, мудни, и често гладни. Ако изядеш лъжица захар преди лягане, то още преди да си заспал, организмът ще я е усвоил и, вероятно, складирал (освен ако не си тренирал преди това), защото няма такава дейност, която толкова бързо да я изразходи за "гориво", поради резките скокове на кръвната захар. Ако обаче изядеш лъжица мед, той се усвоява директно от мозъка, защото си е неговата храна - глюкоза - в най-близко до естественото състояние; няма такива скокове, нивото спада постепенно и само ще спиш по-добре  :). Доказано е и, че с до 5 супени лъжици на ден (!) човек отслабва, а не напълнява.
Гарване, ако имаш още други такива статийки, пускай, аз обичам да си чеша клавиатурата да ги оборвам  ;D O0. А и плюс това не ми се учи в момента :whistling2 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:захар
« Отговор #26 -: 01-05-2010, 20:19:41 »

Захарта, както и солта има кристална структура, а от езотерична гледна точка това означава много. Хубавото е, че за постигане на ефект е необходимо и едно кристалче, например, при силен уплах се препоръчва да се изпие вода със захар. Перфектна е за кодиране на информация.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:захар
« Отговор #27 -: 01-05-2010, 20:29:07 »

В процес на търсене съм, гардже. Животът е именно в търсенето на смисъла, не в неговото намиране :pensif_29: Ако няма интрига не е интересно tooth

Вярвай във всеки, който търси истината - съмнявай се във всеки, който я е намерил  :).

Още нещо за захарта, което сигурно ще е от интерес за спортуващите и желаещи да топят килограми и/или да ваят тела  :). И рафинираната захар, и медът са с висок гликемичен индекс. И двете повишават рязко нивото на глюкоза в кръвта, само че след консумация на мед, тя спада бавно и на етапи, докато при захарта - рязко, изведнъж, и заедно с нея рязко пада и кръвната захар, и кръвното, и настроението, и всичко друго. Затова обикновено шоколадите и другите сладости ни действат приповдигащо в първия момент, но след макс 30-тина минути сме вече заспали, отпаднали, мудни, и често гладни. Ако изядеш лъжица захар преди лягане, то още преди да си заспал, организмът ще я е усвоил и, вероятно, складирал (освен ако не си тренирал преди това), защото няма такава дейност, която толкова бързо да я изразходи за "гориво", поради резките скокове на кръвната захар. Ако обаче изядеш лъжица мед, той се усвоява директно от мозъка, защото си е неговата храна - глюкоза - в най-близко до естественото състояние; няма такива скокове, нивото спада постепенно и само ще спиш по-добре  :). Доказано е и, че с до 5 супени лъжици на ден (!) човек отслабва, а не напълнява.
Гарване, ако имаш още други такива статийки, пускай, аз обичам да си чеша клавиатурата да ги оборвам  ;D O0. А и плюс това не ми се учи в момента :whistling2 - emotloader:.
Как да пусна спокоен тема, когато след всяка моя тема се получават някакви световни конфликти и все някой почва да мърмори за нещо си. Понякога си мисля, че е добре, че съм зад компютъра скрит, иначе може да ме набият... :)
Иначе вече си мисля да внимавам със захарта, ще ям мед и сушени плодове и стафиди, стафидите ми харесват :)
Може по някое време да ми подскажеш за тия ананасови шайби къде разправяше по едно време одеве...
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:захар
« Отговор #28 -: 01-05-2010, 20:38:24 »

Сушен ананас  :). Има го и по сергиите, и в магазините (Кауфланд, Пикадили, али-бали), къде на шайби, къде нарязан на ситно - мен ми е много вкусен  :Appetit_17:. Сто грама (примерно, 5 шайби, големички) са ти 1.80лв, колкото един Милка, ама са хем по-сладки, хем по-полезни, хем се наяждаш за няколко часа след това - 3 в 1  ;D.
Никой не е искал да те нападне или обиди... Плюс това никой и не може да те обиди, освен ако ти не искаш ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:захар
« Отговор #29 -: 01-05-2010, 20:40:44 »

Сушени банани яли ли сте? Не на колелца, ами цели. Виетнамско производство бяха.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:захар
« Отговор #30 -: 01-05-2010, 20:44:15 »

Сушени банани яли ли сте? Не на колелца, ами цели. Виетнамско производство бяха.

Не, за първи път чувам. Как бяха? Дай малко повече инфо :).
А меласа някой пробвал ли е? Аз съм виждала в биомаг-а, ама все се отказвам, щото ми е скъпа  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:захар
« Отговор #31 -: 01-05-2010, 20:49:29 »

Сушени банани яли ли сте? Не на колелца, ами цели. Виетнамско производство бяха.

Не, за първи път чувам. Как бяха? Дай малко повече инфо :).
А меласа някой пробвал ли е? Аз съм виждала в биомаг-а, ама все се отказвам, щото ми е скъпа  tooth.
Доста сладки, меки и сочни. От години не съм ги виждала, обаче.
Меласа изядох един буркан заради желязото. Не е кой знае колко сладка и е най-подходяща за подслаждане на кафе или какао, но фалшиво зърнено кафе, защото иначе няма смисъл от нея освен наслада за небцето (желязото няма да се усвои заради кофеина). Цената от 8 лв се ядва - все пак не се яде в огромни количества. Мисля скоро пак да си взема да си правя разни шейк и смути експерименти.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:захар
« Отговор #32 -: 01-05-2010, 20:53:28 »

Сушен ананас  :). Има го и по сергиите, и в магазините (Кауфланд, Пикадили, али-бали), къде на шайби, къде нарязан на ситно - мен ми е много вкусен  :Appetit_17:. Сто грама (примерно, 5 шайби, големички) са ти 1.80лв, колкото един Милка, ама са хем по-сладки, хем по-полезни, хем се наяждаш за няколко часа след това - 3 в 1  ;D.
Никой не е искал да те нападне или обиди... Плюс това никой и не може да те обиди, освен ако ти не искаш ;).
Добре, това е добре, че готови ги продават.... че аз реших ще трябва да се приготовляват някакси, а пък мен не ме бива в тия работи много-много, въпреки че се налага ако ще тръгвам по суровоядските пътища, иначе рискувам да остана гладен, или да се натровя с неподходящите треви. Сега остава само да не ме домързи да ида до някой по-голям магазин  :whistling2 - emotloader:
Абе, по принцип трудно се обиждам аз.... проблема е, че ми става кофти някой друг като ми се обиди на мен, защото не целя това по принцип...  :angel:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:захар
« Отговор #33 -: 07-05-2010, 10:05:03 »

Не знам, Томи, от една страна за мен понякога се преувеличават минусите на някои от така наречените "боклуци"  :surpris_23:. Както и на въпросните консерванти, или Е-та - например, Е120 (ако не се лъжа) не е нищо друго освен карамел. И какво, да не е пък отровен? ???

Вики, карамел Е120 няма нищо общо с карамелизираната захар. ДА, много е вреден! Иначе за неинформираните звучи доста безобидно...
Ако се интересуваш повече прегледай книгата "Лъжата за киселото мляко" с подзаглавие "Измамите на хранителната индустрия".
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:захар
« Отговор #34 -: 07-05-2010, 10:11:40 »

... Както и на въпросните консерванти, или Е-та - например, Е120 (ако не се лъжа) не е нищо друго освен карамел. И какво, да не е пък отровен? ???

Вики, карамел Е120 няма нищо общо с карамелизираната захар. ДА, много е вреден! Иначе за неинформираните звучи доста безобидно...
Ако се интересуваш повече прегледай книгата "Лъжата за киселото мляко" с подзаглавие "Измамите на хранителната индустрия".
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:захар
« Отговор #35 -: 04-08-2010, 23:45:05 »

Активен
Мисълта е там, където ни боли!

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re:захар
« Отговор #36 -: 05-08-2010, 08:41:17 »

В процес на търсене съм, гардже. Животът е именно в търсенето на смисъла, не в неговото намиране :pensif_29: Ако няма интрига не е интересно tooth

Вярвай във всеки, който търси истината - съмнявай се във всеки, който я е намерил  :).

Още нещо за захарта, което сигурно ще е от интерес за спортуващите и желаещи да топят килограми и/или да ваят тела  :). И рафинираната захар, и медът са с висок гликемичен индекс. И двете повишават рязко нивото на глюкоза в кръвта, само че след консумация на мед, тя спада бавно и на етапи, докато при захарта - рязко, изведнъж, и заедно с нея рязко пада и кръвната захар, и кръвното, и настроението, и всичко друго. Затова обикновено шоколадите и другите сладости ни действат приповдигащо в първия момент, но след макс 30-тина минути сме вече заспали, отпаднали, мудни, и често гладни. Ако изядеш лъжица захар преди лягане, то още преди да си заспал, организмът ще я е усвоил и, вероятно, складирал (освен ако не си тренирал преди това), защото няма такава дейност, която толкова бързо да я изразходи за "гориво", поради резките скокове на кръвната захар. Ако обаче изядеш лъжица мед, той се усвоява директно от мозъка, защото си е неговата храна - глюкоза - в най-близко до естественото състояние; няма такива скокове, нивото спада постепенно и само ще спиш по-добре  :). Доказано е и, че с до 5 супени лъжици на ден (!) човек отслабва, а не напълнява.
Гарване, ако имаш още други такива статийки, пускай, аз обичам да си чеша клавиатурата да ги оборвам  ;D O0. А и плюс това не ми се учи в момента :whistling2 - emotloader:.


Само да допълня , че меда НЕ е глюкоза!
Той  освен минерали, витамини и най различни други вещества основно е глюкоза и фруктоза, като процентното им отношение варира. В повечето случаи процента на глюкоза е по-малък от този на фруктозата.
Хубаво е да не се пише на изуст и после да се чудим защо хората се опитват да оборят това което им казваме :)
Активен

krishala

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:захар
« Отговор #37 -: 21-02-2012, 23:34:38 »

    Добре , знаем за бялата захар от захарно цвекло, че е много вредна , НО какво ви е мненеито за кафявята тръстикова нерафинирана захар ,която идва от тръстиковите плантации и  върви заедно с витамините и минералите си, не е обработвана, напълно естествен продукт като всяка една трева ,един плод от нашата природа?
Активен
Здравите хора избират да имат уважение към ритъма на живота и даровете от природата.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:захар
« Отговор #38 -: 23-02-2012, 13:04:45 »

Яж директно стеблата на тръстиката и ще разбереш каква е разликата, а тази дето я продават е боядисана :)
Активен

krishala

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:захар
« Отговор #39 -: 24-02-2012, 09:32:27 »

Всичката ли е боядисана ? Все трябва да има и истинска ,тя нали също се гледа за продаване и консумиране .
Активен
Здравите хора избират да имат уважение към ритъма на живота и даровете от природата.
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.