Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: клизма  (Прочетена 19274 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:клизма
« Отговор #20 -: 12-05-2010, 08:00:09 »

Температурата е много важна.
Смени иригатора-накраиника трябва да е маркуч,а не пластмасов.
За клизма след чернодробно си права.Но ти не спомена ,че правиш чернодробно.
Цитат
участието на клизмата в процедурата с пречистването на дебелото черво, не знам точно какво имаш предвид
Самата клизма е процедурата,може би не се изразяваш правилно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:клизма
« Отговор #21 -: 27-05-2010, 00:42:26 »

    Бих искал да спомена един малко по различен начин за извършване на клизма.Защото мисля ,че хората си докарват проблеми,правейки клизма по споменатите по горе начини.Някои от тези проблеми се появяват скоро и са на физическо ниво,а други се явяват по късно и засягат вътрешните органи сериозно.Пълни се една вана с топла вода,колкото е температурата на тялото,на ниво като клекне човек,водата да дойде до слънчевия му сплит.В клекнало положение с изправен гръб,трябва да се пъхне в ануса малка тръбичка от гума или пласмаса, с диаметър не по-голям от този на малкия пръст на ръката и дължина на показалеца.Пъха се на дълбочина в ануса наполовина.така системата от скачени съдове е в действие и водата навлиза свободно в дебелото черво.Тук най важна роля играе мисълта.С помоща на ума да се контролира мускула на ануса да е отпуснат,коремните мускули също.След като сте сигурни че водата е достаъчно проникнала нагоре,извадете тръбичката,стиснете ануса и изхвърлете нечистите отпадъци в тоалетна чиния.повторете 5-6 пъти процедурата.Това е по лесния метод ,който може всеки да направи.Другия метод е малко по труден ,но пък ефекта е по голям.Заема се същото положение във вана ,пълна с хладка вода.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:клизма
« Отговор #22 -: 27-05-2010, 00:54:14 »

Издишайте напълно въздуха от дробовете си.След това направете движение за вдишване с гръдния кош,но без да вдишвате в действителност.Трябва да стиснете мускула на гърлото.В този момент стомаха ви ще се залепи за гръбнака отзад,а диафрагмата ще се вдигне високо нагоре прискайки дробовете ви.В този момент трябва да концентрирате мисълта на ума си към мускулите на корема.стегнете ги максимално.Поради липса на въздух те ще се отбележат напред единствено и само те.В този момент е създаден вакуум в стомаха ви и за да се компенсира той водата навлиза автоматично през ануса нагоре по червата.Този метод е доста труден ,но може да се тренира,защото ефекта е много по голям .Има някои неща които се правят и са вредни.Не бива тялото да се обръща с главата надолу под никакъв предлог докато се прави клизма.Абсолютно е забранено да се прави клизма с пълен стомах или с ако преди това не се изпразнят червата по голяма нужда!!!Привидно като се прави свещ уж водата отива по навътре в червата поради земното притегляне.Това който го прави ,прави така че много токсини да се всукват обратно в тялото.Друго важно е да се знае ,че е най добре да се използва колкото може по чиста вода,не урина!Въпреки всичко мисля ,че първия начин който предложих е по подходящ за много хора.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:клизма
« Отговор #23 -: 27-05-2010, 01:17:22 »

За какви точно проблеми  и "засегнати вътрешни органи"  от клизма става въпрос , колега, би ли доуточнил ?  Някой е прочел някъде из вестник  "Шок" , или е чул от някой , който е чул от някой друг .. ?

Нека пак да спомена за новодошлите :)  
В школите на Семенова ( където пада най-здравото прочистване на дебелото черво точно чрез  клизма , в определени дни даже до  5-6 пъти с по 2 литра ) годишно  изкарват 15 дневният курс поне 5000 човека! ( което прави 198 000 клизмени процедури! само за центровете на Семенова. А има още много други центрове , работещи по аналогична методика . Някои от тях съм посетил лично .)
 Ако им се засягаха вътрешните органи или пък имаха други проблеми , щяха ли повечето от тях да  се връщат  за  да изкарват същия курс  още по няколко пъти ?  Аз също съм бил там два пъти. ( В Украйна, че ми е по-близо от Русия)  Не съм чул за НИТО ЕДИН случай на усложнение, а както всички знаем , такива неща се чуват обикновено ..
Сега, ако нещо е объркано (някъде си, от някого си  ) в изпълнението на процедурата, не значи , че самият метод е грешен.  Както и не значи ,че когато се храним има вероятност да умрем, след като някой някъде е умрял от преяждане. :)  
( което си е истина)

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:клизма
« Отговор #24 -: 27-05-2010, 09:09:00 »

  Когато казах,че могат да бъдат засегнати вътрешни органи,имах пред вид-засегнати косвено,в следствие на обратното просмукване на токсични вещества,което става при обърнато положение на тялото по време на клизма.Т.е.,след като тези вещества влезат обратно в кръвта и се разпостранят до вътрешните органи.Това имах пред вид,не някакво механично увреждане.Ефектите от такова косвено увреждане са по финни и не се наблчдават веднага.Бих могъл да кажа ,че най голяма вреда от обърнати пози по среме на клизма има мозъка.Всичко това казвам от личен опит.Никога не съм чувал,нито посещавал някакви курсове като тези споменати от теб.Никакви курсове всъщност.Което казах за клизмите е от мой личен опит.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:клизма
« Отговор #25 -: 27-05-2010, 09:55:21 »

Миоджералвомбо, твърде екзотично ми се вижда това твое "наблюдение" .  Принципно, когато се говори за "фини" нарушения , наистина е трудно някой да ги разпознае като такива и да ги отдиференцира .  ( още повече като причина -следствие)  Но дали наистина може да се говори за такива в този случай?
  Някак си логиката не ни помага  да си обясним евентуални усещания на дискомфорт ( за които ти вероятно говориш, и които може да са си най-обикновени обостряния    или очистителни кризи )  като възможна патология.

Ако говориш за клизмите с урина -  да, има  логика част от "токсични вещества" да постъпват обратно .  Вероятно ти това имаш предвид.
 Но във всички останали случаи се използва  чиста вода ?  В нея няма токсини. Идеята й е да размекне вече съществуващи в червото токсини  и да ги изведе навън. Тоест те, токсините , са си съществували в нас и каквото е имало да "вършат" , са си го свършили и без  да бъдат размекнати  от водата. За да достигнат сектора на дебелото черво , докъдето достига водата от клизмата , те са се предвижили от по-горни негови дялове .   Посредством водата те само се " разкашкват"  за да излязат по-лесно, а иначе си остават там да си "излъчват" ..

Просто ми стана интересно и поразсъждавах, понеже ти си първият който споделя за някакви по-особени симптоми  в това отношение. 
( А за нас всичко "по-особено" би трябвало да  предизвиква интерес  към изследване  :)   ) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:клизма
« Отговор #26 -: 27-05-2010, 10:25:40 »

  Наблюденията ,за които казах че са по- финни са строго субективни.Това е така,защото цялата информация, която изнасям за клизмата е от мой личен опит. Правил съм някога тези грешки и съм се наблюдавал достатъчно дълго.В комуникациите посредством думи и слово винаги е възможно объркване,мисля ,защото думите не са достъчни и често твърденията са противоречащи си.Ако  например искам да изразя даден процес с думи,който се регистрира само от моите рецептори,вероятността от логическа последователност в твърденията чувствително намалява.Така е със всеки.Затова ,според мен ,е най- добре да се следват правилата за едно изпълнение на каквато и да била процедура.Точно и обективно ,според парвилата:правиш това,след това правиш това и т.н.Ако  повече хора изпълнят съвсем точно външните изисквания както са дадени ,техните субективни усещания ,ще се различават в една или друга степен.Аз може би направих малка грешка като се опитах да обясня вредните ефекти.Това най добре ще направи всеки отделно,стига добросъвестно да търси добрите резултати от клизмата.Описаните от мен варианти са класическите йогистки техники в случая.и след като съм ги приложил ,казах нещо от личния си опит.Според мен умуването предварително за нещо ,което не  е изпробвано,не може да е достоверен критерий за окончателно мнение.Така ,че ,ако някой иска ,може да приложи първия вариант на клизмата ,който съм показал,в случай че нещо не му върви с другите методи и апарати.Нека всеки сам да преценидо колко е достоверно  написаното от мен след като го изпробва.Поздрави за бате Бино специално от Палма де Майорка :Content_14:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:клизма
« Отговор #27 -: 27-05-2010, 13:08:06 »

Благодаря , Мио...  !
 ( Ама и ти един ник си си избрал..сигурно самият ти си  специален :)   )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:клизма
« Отговор #28 -: 27-05-2010, 13:28:17 »

Бате Бино,ника е моето име по паспорт.Вече един съфорумец си нпомисли ,че не е така ,предложих ,да му пратя копие от личната си карта и паспорта за да се увери.Аз не ви лъжа.Който мисли ,че лъжа ,ще му ги пратя .Или е по добре да почна да лъжа ?.....хехехехехе....Така ли обичат хората?.....Възможно и да е така,което  е обяснение за много от ситуациите в които изпадаме....хехехехехех...пак ти казвам,бате Бино-това ми е името ,малкото.имам 4 имена.първите две са лични ,после едно бащино и фамилия.Но това индианското име ,не ми е поставено от майка ми,аз си го поставих сам ,като за целта дадох една торба с пари на подкупните бг съдии.Няма да казвам мотива ми какъв е бил,но така са нещата наистина.Защо е това недоверие?...ако съм те метнал веднъж ,може,но нали не сме дошли тука да се лъжем ,в тоя форум.Ако е така ,останалите форуми са за това,там е пълно с всякакви хора.Аз мисля ,че този форум е стой най восоко в българския форумен свят ,защото е форум на суровоядците,и вегетариянците и затова стои нависоко от етична гледна точка.Тук няма място за измами.Мястото им е в другите форуми.Както има водач на крави ,така има и водач на мисълта.Храната е водача на мисълта,нали така?..Тогава чиста храна ,чиста мисъл.Чиста мисъл има оня които не изрича неистини.Какво да ти кажа повече от това..аз приемам нещата едно към едно както ми ги казват,а дали ще ме помислят за наивник не ме инетересува.както и аз казвам каквото мисля веднага.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:клизма
« Отговор #29 -: 27-05-2010, 13:37:01 »

Видя ли ? Надуших аз , че си специален :) 
Дано и ти да се чувстваш комфортно тук.
 
   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:клизма
« Отговор #30 -: 15-06-2010, 13:46:49 »

След известно обикаляне из софийските аптеки, успях да си намеря единствено гумена круша за клизми, а не функционалния иригатор, който улеснява живота на толкова много от вас ;D При мен с гумената круша не се получават нещата, затова искам да си купя стандартният иригатор (с термофор). Въпросът е, че нямам идея откъде да се снабдя. Случайно някой от вас да знае откъде мога да си купя такъв?
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:клизма
« Отговор #31 -: 15-06-2010, 13:56:07 »

Ива,от магазините на Самоздрав можеш да си вземеш.
http://www.samozdrav-bg.com/warmer.phtml
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:клизма
« Отговор #32 -: 15-06-2010, 14:29:49 »

О мерси! Ще се снабдя още възможно най-скоро! ;D Днес сутринта беше такава борба с гумената круша, само дето резултата не беше в моя полза... tooth
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:клизма
« Отговор #33 -: 15-06-2010, 17:08:23 »

Опитах се да си представя  tooth  tooth  tooth
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:клизма
« Отговор #34 -: 15-06-2010, 19:31:17 »

Ама хич не ми беше смешно тогава да ти кажа  tooth То не, че съм очаквала от първият път да стане като хората де, ама чак пък такова не си го представях  ;D Поне ще си остане един незабравим спомен в моя скромен живот  tooth
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:клизма
« Отговор #35 -: 15-06-2010, 19:42:58 »

Ако ти  трябва помош свиркай , ще дам всичко от себе си  tooth  tooth  tooth
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:клизма
« Отговор #36 -: 15-06-2010, 19:53:38 »

Хахаха, не се и съмнявям :Content_4 - emotloader:
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:клизма
« Отговор #37 -: 15-06-2010, 22:28:43 »

Тук усетих сексуални намеци май май :bleh :bleh :bleh ;D :peperudi:
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:клизма
« Отговор #38 -: 16-06-2010, 06:10:00 »

Чешем си езиците само ;D  8)
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:клизма
« Отговор #39 -: 16-06-2010, 07:01:57 »

 tooth  tooth  tooth да не ни завидяхте с клизмите ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.