Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Индийски йога живее без храна и вода 15дни  (Прочетена 9345 пъти)

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103

 Аз разбрах,че йогата е на 83 години и 70 години живее без храна и вода и сега,екип от военни доктори го наблюдават и изучават.
 То и в БГ идва един йога,който не използва храна,а се зареждал само от слънчева светлина.
 Поне така ми казаха
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Не, че искам да се хваля..... ама аз от 23 години си живея без храна и вода :whistling2 - emotloader:
Тъпча се само с боклуци - хамбургери, коли, сокове "натурални" и всякакви.... и все още съм жив  :thankyou:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

хахахахаха
е нищо, регистрацията тук е едно добро начало  tooth
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Не, че искам да се хваля..... ама аз от 23 години си живея без храна и вода :whistling2 - emotloader:
Тъпча се само с боклуци - хамбургери, коли, сокове "натурални" и всякакви.... и все още съм жив  :thankyou:

Хихи и аз бях така на 23. Ела пак след 5 години. :Content_4 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Засега организма ми му е трудно да приеме истинска храна в себе си.... свикнал си е с боклуците, след 5 години ще видим tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91

  Тук наистина се говори за седем десетилетия без храна и вода. За без храна-знам и други случаи. За без вода-не знаех,че може. А за тоя даваха и по гръцката телевизия и казаха същото.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Периодът, по време на който са го наблюдавали в болницата, е бил 15 дни, а той самият твърди, че е така седемдесет години. Чела съм и за други подобни случаи, не знам, доколко е вярно. Ако гугълнете слънчево хранене, се появяват много неща  :Content_22:
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91

 Тук казаха, че 15 дневното наблюдение е приключило. Установено е че наистина не яде и не пие нищо и сега учените си бият главите да обясняват как става. tooth
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Това не е единственият случай такъв описан... По официални данни даже има около 80 хиляди такива! (Бретарианци, или инеяди) Е, всъщност, не се учудвам - при положение че човек използва само някакви си мижави 10-тина процента (или колкото бяха) от капацитета си; какво ли ще стане ако станат 20, 30, или 50? Най-малкото - ей такива възможности :). Евала!
Бретарианизъм е явлението като гореописаното, когато човек "се храни" със сънчева енергия, прана, или както там го наричат. Докато инедия е в случаите, при които хората (както се предполага) нямат нужда от никакви външни фактори, дори слънце (само въздух, май), а организмът синтезира сам всичко необходимо. Описани са случаи както с едното, така и с другото... Интересно.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Е, като вариант съм чела някъде, че Буда в зряла възраст преживявал с шепа ориз на ден. Доколкото знам и сегашните будистки монаси се придържат към близък режим, макар и без пълно изключване на храната  :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Е, като вариант съм чела някъде, че Буда в зряла възраст преживявал с шепа ориз на ден. Доколкото знам и сегашните будистки монаси се придържат към близък режим, макар и без пълно изключване на храната  :)
Че то кой не може да живее с шепа ориз и сега :surpris_23: ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Първият линк не е наред. Да се живее без храна не е интересно но без вода е новост. Цели 70 години без вода  е сензация.  Сигурно харесва сянката лятото, на слънце може да стане на хербарий ....
Следващата сензация от Индия ще е" Йога на 177 години не е ходил по малка и голяма нужда от 107 години". 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Първият линк не е наред. Да се живее без храна не е интересно но без вода е новост. Цели 70 години без вода  е сензация.  Сигурно харесва сянката лятото, на слънце може да стане на хербарий ....
Следващата сензация от Индия ще е" Йога на 177 години не е ходил по малка и голяма нужда от 107 години". 


 :DУникален хумор имаш!
Активен

back_side

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Активен

back_side

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Орто, пропуснал си да изпиташ удоволствие   във връзка с неходенето по нужда. :)
Писаха и за такъв човек . Някъде из любимата ти Индия. Не бил посещавал тоалетна към 30 г. ли беше, 60 ли беше.   Медитирал и разграждал всичко без отпадък. Надушили го някакви учени и решили да го проверят да не лъже.. Заселили се около колибата му и го вардели 6 месица.  Казали : " Щом за 6 мес. нито веднъж не отиде по нужда , значи може и 50 г. да не го е правил.. "   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Към моите уважавани мургави приятели вече тая топли чувства и уважение към приноса им за човечеството и технологичния възход. Поръчал съм една кола Tata Motors, специално осветена от  гуру да върви 40.000 километра  без  бензин и 400 дена без акумулатор.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

 :Content_4 - emotloader: Голям праз, че не ял и пил вода:) Те и тукашните преселили се мургави братя издържат без много храна и вода и живеят по сума и години, може да се опише като феномен tooth
И на мен индийците са ми идоли. Освен технологичния прогрес ни показват и опазване на околната среда, живот в синхрон с природата, надмощие на духа над материята, все ценни примери :pensif_29:  tooth На мен ми е по-интересно с каква цел ги поствате тези неща? Някак си в недоумение съм ???
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Divineflow, мисля, че горният коментар беше ирония, ама може и да бъркам знам ли  :D :whistling2 - emotloader:.

Към моите уважавани мургави приятели вече тая топли чувства и уважение към приноса им за човечеството и технологичния възход. Поръчал съм една кола Tata Motors, специално осветена от  гуру да върви 40.000 километра  без  бензин и 400 дена без акумулатор.

Нема се пУашиш, симпатяга, тая кола, аз - като една "лизингова къща" ще ти я уредя на лизинг  ;D.

П.П. На въпроса защо ги пускаме... Мисля, че дори и тия истории да не са напълно верни, факт е, че контролирайки ума си, човек може да постигне неща, които на пръв поглед изглеждат немислими. Не е идеята всички тук да се вдъхновим и да почнем да експериментираме, а по-скоро да се убедим, че човешките възможности са огромни и ако контролираме мислите си и живеем в хармония със света и себе си, наистина може да постигнем много (това е поне моята интерпретация)  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 22 запитвания.