Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206855 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #180 -: 05-02-2010, 11:52:29 »

Вери аз бях чела но не бях сигурна и затова питах. :)
Вчерашното меню:
9.00-зелен чай
9.30-фреш от ябълки, моркови и червено цвекло
10.30-банан
12.30-салата от стъргано червено цвекло, моркови, слън.поници, магданоз, 1с.чесън, маслини, ябълков оцет и зехтин
15.30-ябълка
19.00-покълнали мариновани и изсушени бадеми

Днес съм на покълнало жито, орехи и ябълки. :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #181 -: 06-02-2010, 17:57:05 »

Вчерашния житен ден мина добре. Днес менюто беше:
9.00-зелен чай и портокал
11.30-500мл.бадемово-бананов шейк, подсладен с фурми
14.30-чай от лайка
15.00-ябълка
17.00-салата от 1/2 краставица, чери доматки, 1/2 авокадо, 3с.л.царевица, слънчогледови поници, маслини, червен лук, лим.сок и зехтин. Чудна беше.
« Последна редакция: 06-02-2010, 17:58:39 от desi82 »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #182 -: 09-02-2010, 08:45:22 »

Деси, хубави менюта си спретваш, мила!  :love_026: Бадемите в какво ги мариноваш?

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #183 -: 09-02-2010, 09:31:41 »

Благодаря Влади! :) Бадемите ги мариновам в соев сос Кикоман с малко мед. Стават много вкусни като се изсушат след това.
Вчерашното меню:
8.30-зелен чай и портокал
11.30-сусамово-бананов шейк, подсладен с фурми
15.00-ябълка
17.00-2 сурови хлебчета с гуакамоле и люцернови кълнове
20.30-банан
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #184 -: 09-02-2010, 15:15:53 »

Соев сос еднократно съм ползвала и до там. Иска ми се да мариновам бадеми, но следвайки формулата мазнина + киселина (+ сол) + подправки, се чудя на бадемите какво ще им отива.  :surpris_23:

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #185 -: 09-02-2010, 23:17:12 »

Деси, много си примерна. Откак те зная  :D си стриктна в часовете на хранене.  :essen:Направо ти се възхищавам. Аз това не го мога. На мен ми е по-лесно да карам на сто процента сурово, отколкото да хапвам през определени часове. Браво на тебе! :Content_14:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #186 -: 10-02-2010, 15:42:43 »

Благодаря Вал! Аз от 10години от както съм се запознала с разделното хранене свикнах да се храня по часове и вече е станало нещо като инстинкт при мен. :)
Влади нямам идея с какво друго да мариноваш бадемите. Аз от време на време използвам соев сос /като мариновам гъбки и бадеми/. В малки каличества не ме притеснява.
Вчерашното меню е същото като в понеделник.
Днес:
8.30-зелен чай и портокал
10.30-гранола бар
1час фитнес
13.00-банан
15.00-ябълка
За вечеря мисля да направя салатка и сьомга. Не съм яла от 1месец т.е от рожденния ми ден.
Напоследък доста увеличих 100%сурови дни и съм отслабнала. Пак съм 50кг. Харесва ми да съм на сурово, но тези килограми едва ги задържам. :(
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #187 -: 11-02-2010, 11:08:55 »

Деси, определено си за аплодисменти!  :Content_14:

Разделното хранене и на мен ми бе създало навик да хапвам през определени часове, обаче с тези бебешки истории, храня се, ако (когато) мога.  :D

Не се ограничавам умишлено от соев сос, не ми допада самия вкус. За бадемите ще трябва да експериментирам.

Преди време обсъждахме нежеланото отслабване, а напоследък пак се натъквам на информация по въпроса, може би защото и при мен е подобно. Изкарам ли няколко седмици на 100%, падат ми килограмите. Според Фредерик Патенод трябва да се хапва по-голямо количество храна, ако си на 100% сурово, но пък за мен е невъобразимо много. Чудя се Бутенко майка и дъщеря как са така закръглени?! Ето и в последния филм - прокламация на суровоядството ми прилича на една прекалила с въглехидратите Клеопатра, доста е над норма. Дали не е 100% вече?! Необяснимо е за мен.  :surpris_23:

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #188 -: 11-02-2010, 23:34:37 »

Влади, работата е такава, че като си на 100% сурово и ако си изчистен, количеството храна е нормално да е малко, дори да намалява. Аз пробвах да ям повече, отколкото ми се яде(нищо, че е насилие....реших да експериментирам)....дори и леко преяждах. Не само, че не качих, а и не ми беше комфортно вътрешно. Монасите в Тибет, дето бачкат като волове, хапват една шепа зърна и това им е напълно достатъчно. Мисълта ми е, че и ние натам сме се запътили с количествата ;D :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #189 -: 12-02-2010, 08:17:13 »

Влади, прочетох книгата на Фредерик и той наистина препоръчва консумацията на повече плодове и по малко мазнини-10-15% от общия калориен прием. Но единственото което направих по въпроса е че хапвам още един банан вечер и намалих ядките. Аз от вчера започнах лекциии и ще ходя 12дни. Всяка сутрин зареждам чантата ми с шише вода, ябълка, банан, 30 грама микс от сурови бадеми, кашу и стафиди и това хапвам през деня като сутрин пия зелен чай и ям портокал. Ето вчерашното меню:
8.30-зелен чай и портокал
10.30-банан
чай лайка
13.00-микс сурови ядки и стафиди
15.00-ябълка
18.00-салата от зеле, моркови, магданоз, малко краставичка и доматче, зехтин и ябълков оцет. Добавих в салатата и покълнали слън. и тиквени семки.
21.00-банан

Снощи изгледах и втората част от филма, за който си дала линк и бях потресена от вида на Бутенко. Прилича на кит с извинение. Направо е потресаващо. Как не я е срам да рекламира зелени смутита. Ами то човек като я види и ще си помисли, че от тези смутита се пълнее.
Лек ден!
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #190 -: 12-02-2010, 08:54:19 »

Деси, в руските форуми обсъждаха, че вероятно не е на 100% сурова храна.
Ако не сте я виждали, ето:


Петко, съгласна съм с теб. От една страна, защото звучи съвсем разумно, а от друга - самата аз така ги чувствам нещата вътрешно. Само че не ми се иска да отслабвам.  :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #191 -: 12-02-2010, 09:58:26 »

Не само,че не е суровоядка ,ами 100% преяжда  :essen:,няма такъв филм да е такова прасе на сурова храна-смутита,кълнове,салати и ядки,плодове.
Просто са хванали тази вълна и са разбрали,че от нея се правят пари :surpris_23:
Ако лъже толкова хора,всичко и е на сметката,няма къде да се скрие.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #192 -: 13-02-2010, 10:55:32 »

Просто са хванали тази вълна и са разбрали,че от нея се правят пари :surpris_23:
Бенато, абсолютно си прав. А и не е само тя. Като подхванеш Казънс, Брег, Улф, Патенод и кой ли още не, всеки рекламира нещо - било машинарийки, било добавки, аминокиселини и т.н. Затова за мен най-важно си остава да пречупваме инфото през собствената си призма.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #193 -: 14-02-2010, 18:33:37 »

Знаех си, че има нещо гнило с тази Бутенко. Не може толкова години да си на сурово и да не се промени теглото. Просто е абсурдно. Каква лицемерка само! Казънс и Улф поне са слаби. Както и да е! Аз може би затова не мога да ги възприема тези зелени смутита. :(
Вчерашното меню:
8.30-зелен чай и портокал
10.30-банан
12.30-30гр. микс сурови бадеми, кашу и стафиди
15.00-ябълка
17.30-2 сурови хлебчета с гуакамоле и люцернови кълнове. Допълнително си хапнах и слънчогледови поници.
20.30-банан
Днес менюто ми беше абсолютно същото.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #194 -: 14-02-2010, 19:41:56 »

Вие как разбрахте, че не е на 100% сурово и че преяжда?
Прасе, кит...малко пресилено.

Тук не е дебела. Е, вярно 2007, иСвинете.  ;)
http://www.youtube.com/watch?v=uUlJZD-RzEM

Тук пък взели я снимали само в лице. Не ги е срам  ;):
http://stanford.wellsphere.com/raw-food-article/victoria-boutenko-new-books-new-interview-new-controversy/852588

Както и да е, де. Не ми се задълбава. Снимки в нета много. А и тя нали си имаше тема тук?
Дори и да лъже, лъже себе си най-вече.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #195 -: 14-02-2010, 19:51:22 »

Знаех си, че има нещо гнило с тази Бутенко. Не може толкова години да си на сурово и да не се промени теглото. Просто е абсурдно. Каква лицемерка само! Казънс и Улф поне са слаби.
Няма как да стане тва. Тя дори изглежда супер задръстена с шлака и кво ли не. Интересно ми е дали ще излъже, ако я питат дали прави изчиствания или разни режими tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #196 -: 14-02-2010, 21:34:29 »

Аз също не съм правила пречиствания и т.н. Добре че ми е кърменето да ме поддържа такваз' слабичка.  ;D Като спра кой знае какво китово прасе ще стана.  :Content_4 - emotloader:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #197 -: 15-02-2010, 18:27:55 »

Вери, аз бях тази, която пусна тема за Бутенко: "Нещо което не мога да проумея". Още тогава много се чудих и в крайна сметка до никакъв извод не стигнахме. Относно пречистванията и аз не съм правила, а пък съм слабичка. Как става този номер? ;D
Наистина, ако Бутенко лъже някого, то е себе си. Няма какво да я коментираме. Във филма приятеля ми като я видя коментира: "Тази не прилича на суровоядка" аз му отговарям: "Ама тя е супер известна суровоядка от години и авторка на книги" и той ми отвръща: "Ами сигурно си хапва тайно несурова храна и само се прави".
Днес през деня хапнах същите неща като всеки ден от както съм на лекции, а за вечеря хапнах:
салата от 1/2краставица, чери доматчета, 1/2авокадо, 4с.л.царевица, червен лук, слънчогледови поници, лим.сок и зехтин.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #198 -: 15-02-2010, 19:37:19 »

Дали сме слаби или пълни, то си е до ген. Обаче щом си суровоядец и правиш изчиствания, няма как да си пълен. Убеден съм в това 8)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #199 -: 21-02-2010, 08:49:24 »

Да, Петко и аз съм убедена в това! Вече ми приключиха очните. През деня си карах на плодове /портокал, банан и ябълка/ и 50гр.микс сурови ядки и стафиди. Вечер хапвах предимно сурови елдени хлебчета с гуакамоле, поници от люцерна и слънчоглед. Един път тази седмица си правих и печени картофки със зелева салата. Вчера суровита хлебчета бяха с маслинова паста, доматче и пак поници.
Днес мисля да отида на сауна за малко релакс. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 22 запитвания.