Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206852 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #520 -: 08-01-2011, 09:17:32 »

Да споделя как стоят нещата при мен с пречистванията. На 2.01 направих шанката, а на 6.01 - второто ми чернодробно пречистване. Пак го направих като първия път, пак нямах никакви прилушавания и гадения. Този път дори не ме боля главата, но през нощта срещу 7.01 почти не спах. Може да се каже, че никакви камъчета не излязоха. Поне аз не видях или някакви съвсем ситнички неща. Явно първия път съм го направила доста качествено. Може би повече няма да правя пречиствания на черния дроб или само още 1 път. Ще видя в какво настроение ще съм другия месец. :)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #521 -: 16-01-2011, 08:25:53 »

Страхотна си, Деси :).
За чернодробното - и аз обикновено не мога да спя вечерта след процедурата, представа си нямам защо  :(. А иначе, да ти кажа, не е задължително боклукът да излиза във вид на камъчета - ако достатъчно добре си подготви човек организма, всичко се изхвърля или като много силно разстройство, или под формата на гадост (при майка ми така стана последния път)  :). Ако пък си много "затлачен" излиза какво ли не - някои хора описват "конци, вериги, някакви слузести неща" и какви ли не подобни... чак да ти е противно да изброяваш  :-X.

П.П. ЧЕСТИТ ТИ РОЖДЕН ДЕН!!! :love_006 - emotloader: :flower: :fluretaa: Бъди жива и здрава и нека каквато и цел да си поставиш в живота, да я постигаш с лекота! :love_028: :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

kris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Човек е здрав, когато яде, диша и мисли правилно.
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #522 -: 16-01-2011, 10:55:33 »

Честит Рожден Ден Деси, пожелавам ти всичкото щастие на земята аз следя дневника ти и много те харесвам
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #523 -: 17-01-2011, 12:42:46 »

Много ви благодаря момичета! :)
Вики, благодаря за разяснението за чернодробното. Значи със сигурност ще го направя поне още веднъж.
Крис, аз от вече един месец пиша основно в моя блог. Така че ако искаш и там можеш да ме четеш. :)Линка е в подписа ми.
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #524 -: 17-01-2011, 18:17:40 »

 :thankyou: Ч.Р.Д.  :thankyou: и от мен Деси! Много щастие и душевен мир ти пожелавам за напред и да разпръскваш все така положителната си енергия и да заразяваш хората!  :kisss: изглеждаш чудесно,УСПЕХ!!!
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #525 -: 22-01-2011, 23:27:48 »

Деси всеки ден ти поглеждам блога  :Content_22:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #526 -: 23-01-2011, 17:41:36 »

Деси всеки ден ти поглеждам блога  :Content_22:

Много се радвам, Дани! :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #527 -: 25-01-2011, 16:40:54 »

Приятели, миналата седмица разбрах, че съм бременна. Аз всъщност ходих на лекар, защото ми закъсняваше с 1 месец, но въобще не ми мина през акъла, че може да съм бременна. Мислех си, че нещо съм си стресирала организма с пречистванията, които правих и е решило да ме прескочи. Още преди да ме прегледа лекарката говорихме за храненето и ми каза, че трябва да включа животински продукти за да имам цикъл. И послед като ме видя на видеозона ми каза, че съм в четвъртата седмица. По принцип не сме го планирали и не сме правили опити и е някаква случайност. Хубава случайност, но от както разбрах нещо ми стана, изгубих апетит и не ми се яде. Преди да разбера, че съм бременна си бях направила 2 тави крекери с покълнала елда, а сега не мога да ги гледам. Преминах от 100% суровоядство на 80-90% и вчера ядох със салата препечен пълнозърнест хляб. През деня хапвам някой и друг плод, но като цяло ям на сила. Който е по-запознат да каже какво да ям за да не ми е кофти на корема. Иначе поне за сега не съм повръщала, но нямам желание да правя нищо. Не се чувствам в кондиция нещо. И още нещо дали нещо съм навредила на плода като съм правила пречистване началото на януари т.е вече съм била бременна, но не съм знаела?
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #528 -: 25-01-2011, 17:15:22 »

Десиии, честито! Пожелавам ти лека бременност, която да ви радва и двамата  ;) и живи и здрави  :love_028:! Ще разказваш за "бременното" хранене  :flowers2:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #529 -: 25-01-2011, 17:26:47 »

Каква супер новост!!! честито :flowers2: :flowers2: Чудесна случайност  :Content_14::Content_14: :Content_22: Направо давай смело напред и недей да си мислиш дори за секунда дали не си сгрешила нещо около пречистванията. С твоята отлична форма сигурно са малко дето могат да се похвалят  :kisss: и да посрещнат максимално добре това.
За липсата на апетит или сутрешното гадене, ако ги има, всяка жена си търси нейната рецепта. Аз губих бая тегло в първите два три месеца. Помня че се храних малко и често, със сухари, сух и стар хляб (и от пълнозърнестия стават сухарчета, ако не пробвай и крекери от бяло брашно или по солени), вода или разредени сокове, банани но само вечер, малко кисело мляко, това беше.
Не се бой мила и не се принуждавай да ядеш, ако почнат да те убеждават...по добре си слушай тялото и бъди спокойна - и седмици да се храниш еднообразно и малко ти пак даваш на новото човече всичко, което му е нужно в момента!!! Първите седмици няма как да си му повлияла, нито с евентуално гладуване нито с шанка или зехтин от чернодробното.  
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #530 -: 25-01-2011, 19:31:07 »

Деси ,Лека бременост :Content_22: :peperudi: :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #531 -: 25-01-2011, 19:58:31 »

Деси, честито и от мен! Това е страхотен период в живота на жената, наслаждавай му се напълно!
Няма нищо страшно в прилошаванията или повръщанията, ако ги има - те отминават бързо. Ти умееш да слушаш тялото си, доверявай му се и няма да сбъркаш. Двете ми бременности преминаха по различен начин - с каката не ми се гадеше, но с малката отначало бях много уморена и ми се виеше свят, както и ми се гадеше, но не съм повръщала и с двете. Апетитът се променя различно в разните периоди на бременността: възможно е да ти се приядат неща, които никога не си харесвала /не се лишавай от тях/; възможно е известно време да ядеш предимно една и съща храна и т.н.,но знай, че това е временно. Когато родиш, всичко ще се върне в нормалните граници. Лека бременност!
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #532 -: 25-01-2011, 20:32:28 »

Деси, страхотна новина! Желая ти лека и прекрасна бременност!

Липсата на апетит е нормална, при мен също беше така, но вече като че ли отминава. (аз съм в края на втория месец, започвам 11 г.с.). За съжаление още ми се гади от сурови зеленчуци (освен салати и домати, но тях не смея да ги ям, защото са много извън сезона). Гледам да хапвам по-често плодове (ябълки, портокали, много ми се ядат грейпфрути). В момента съм на вълна грах...

Съвети кой знае какви не мога да дам, и на мен ми е първа бременност и сега минавам през всички нови усещания, но много се зарадвах и развълнувах, като прочетох твоята новина!  :kisss:


Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #533 -: 25-01-2011, 21:24:10 »

 :peperudi:Деси, щастлива новина, честито :love_007:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #534 -: 25-01-2011, 22:38:22 »

ЧЕстито и от мен, Деси !
А иначе мога да ти гарантирам, че ако наблегнеш на плодовите и зеленчуковите сокове, апетита сам ще си дойде, и то такъв, че ще се чудиш как да го озаптиш :)
Пий си сокчета такива, каквито ти се пият, и всичко ще се нареди от само себе си...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #535 -: 26-01-2011, 13:40:26 »

ЧЕСТИТО, ДЕСИ!!! :flowers2: Много се радвам и за двама ви - със сигурност ще си имате здраво и красиво бебче :).
Аз също бих те посъветвала да наблягаш на соковете и смутитата. Прави си пюрета от плодове, ядкови млека, шейкове - аз поне така правя, като не мога да гледам храна ;). С фреш или "мляко" можеш да ме примамиш по всяко време ;). Може би това е някакъв временен период, докато организмът се нагажда и ще премине. В такъв случай е добре, че проведе чернодробното, и то два пъти, защото по време на бременност не е удачно.
Лека бременност ти желая и всичко най-най! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #536 -: 26-01-2011, 15:28:07 »

Браво,браво, май доста бебета чакаме вече тук! Желая на всички бъдещи майки и бебета много щастие и късмет! Не мислете много ,много за проблемите и те не ще се появят.Ако има някакви вече,ще си идат бързо.

Като чета и слушам за бебета такъв мерак ми идва,ама май множко ще ми дойдат три,хваща ме страх.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #537 -: 26-01-2011, 16:32:25 »

веге бебе   :Content_22:
спокойна и усмихната бременност и от мен :flowers2:
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #538 -: 26-01-2011, 17:04:18 »

 :peperudi: честито бебче! на мен започна да ми се гади чак като бях в 5 седмица,обаче не спря до 5-ия месец...спасяваха ме само лимони,ядях ги в индустриални количества...направо обелени и като ябълки....а за апетита нали знаеш,че идва с яденето....не се притеснявай, всичко е на периоди... :Content_14:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #539 -: 26-01-2011, 17:30:07 »

Честито, Деси и Алексче! Леле, много бебчета чакаме, нали и Вери е бременна и не се знае още колко ли се спотайват, а и годината едва започва :kisss:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 24 запитвания.