Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да се предпазим от слънчевите лъчи през отпуската?  (Прочетена 59774 пъти)

бакшишчо

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Идва време за ваканция и почивка. Споделете как се предпазвате от слънчевите лъчи, когато сте на море или планина. Какви натурални продукти използвате и най - вече за мъничките на дечица? Предварително благодаря за споделеното. :Content_22:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Знам, че какаовото масло дава доста добра защита. Преди навлизането на слънцезащитните кремове се е ползвало точно това.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Аз тази година съм решила да ползвам кайсиевото масло, а открих и ето това
"• Слънцезащитно масло
30 мл масло от макадамия, 20 мл масло от ши, 20 мл масло от авокадо, 20 мл какаово масло, 20 мл масло от жожоба
Маслата, добивани от ядките на орехи и плодовите костилки на растения, отглеждани в горещия африкански климат, имат естествен слънцезащитен фактор. Маслото от жожоба има свойството да не гранясва и стабилизира останалите масла в блендовете, в които участва. Масажът през летните месеци с тази натурална слънцезащитна комбинация повишава устойчивостта на кожата срещу вредните UV лъчи. Все пак този слънцезащитен продукт не е достатъчна силна бариера срещу слънцето, особено за хора със светла кожа и малки деца. Но със сигурност редовното масажиране на тялото с тази комбинация ще повиши устойчивостта на вашата кожа през летните месеци."
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

През почивните дни открихме плажния сезон и тъй като нямах чисто какаово масло, реших да ползвам бадемово за предпазване. Тъй като съм със светла и тънка кожа, внимавам много да не се препека, особено при първите няколко бани. За два дена доста органичено излагане на слънце и стоене под чадър почти през цялото време егати тена, дето го хванах - дали е от маслото, се чудя.
Иначе смятам да ползвам чисто какаово масло (или кокосово - още не съм пробвала) или да си направя подобен микс от какаово, от макадамия и жожоба. Масло от ший за съжаление все още не съм виждала, без в него да има разни боклуци.
Активен

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30

Аз вече две години си забърквам смески с долу-горе следните съставки
- зехтин за основа
- сусамово масло
- кокосово масло
- етерично масло от лавандула
- етерично масло от здравец
- лимонов сок - изцеден от лимон, разбира се :)

Някои път добавям какаово масло и с масло от карите (shea butter) също съм пробвала. Тази година съм намислила да добавя и масло от жожоба или макадамия. Четох за морковеното масло и мисля да го пробвам, но може би няма да го добавя в тая смеска, че ще стане съвсем манджа с грозде  :Content_4 - emotloader: а ще забъркам още един вариант - морковен  :Content_22:
Не знам какъв фактор се получава като цяло, но върши много добра работа - предпазва (не е като 20-ти фактор, но за мен е оптимално - докато издържам така или иначе на слънце, после баня и пак отново мазане ), мирише много приятно, кожата става супер и тенът е равномерен  :Content_22:
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз миналата година и тази ползвам органично кокосово масло и съм супер доволна. За 5 слънчев бани станах млечношоколадова.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

a za 2 godishni  deca dostatu4ni li sa tezi masla, :surpris_23: :peperudi:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Аз миналата година и тази ползвам органично кокосово масло и съм супер доволна. За 5 слънчев бани станах млечношоколадова.

Ако си и млечношоколадова на вкус отиде ми веганството
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56

Деси, каква марка е това кокосово масло, което използваш? Аз се разрових преди малко в интернет и намерих в онлайн магазина на Зоя.БГ едно, което даже е и сурово, но е в неналичните им продукти :( Ето и линк: http://www.zoya.bg/%D0%A1%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE-K%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%91%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%28400-%D0%B3%D1%80%29.849
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз миналата година и тази ползвам органично кокосово масло и съм супер доволна. За 5 слънчев бани станах млечношоколадова.

Ако си и млечношоколадова на вкус отиде ми веганството
:DПо-скоро съм кокосово-шоколадова на вкус.
Моето масло е на Nature`s way.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ммммм Деси , ще те изпапкам :) Стой далеч от мен  tooth  tooth  tooth
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

 :DАми аз си стоя доста далеч от теб!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

И правилно , иначе ще ми омекнеш в устата ( разтопяването на шоколада )
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Аз ползвах кайсиевото масло по време на почивката, съвсем леко ми се зачерви кожата тази година, но защото стоях и в най-топлите часове на плажа. Доволна съм от масълцето.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Ходя на плаж когато има слънце. Редувам 30 минути скара и после 30 минути под вода. Никога до сега не съм ползвал средства за мазане.  Храненето на кожата става от вътре с мастни киселини от храната.
Според мен всякакви цапалондреници отвън, запушват порите и пречат на лъчите да си свършат работата.
Това за слъневото време а по принцип съм за подхранване на кожата с разни хранителни вещества и отвън.

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Зависи какво е маслото. Ако е студенопресовано не се запушват порите. И те по-скоро са за предотвратяване на изсушаване на кожата а не толкова за предпазване от слънцето. Факторът им е естествен и е около 2-4. Иначе съм съгласна че най-важно е вътрешното приемане на антиоксиданти. Особено полезно е да се приема спирулина лятото защото предпазва кожата от изгаряне.
Активен

alesinka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте!
Преди лятната си почивка тази година се порових из форума и се вдъхнових от тази тема, за да си направя сама слънцезащитни средства. Ето и моите рецепти:

*Слънцезащитно масло, състав:
- Кокосово масло (1 част)
- Сусамово масло (1 част) (прочетох, че питежава най-висока степен на защита - защитава ни от около 30% от вредните лъчения)
- Бадемово масло (1/2 част)

*Лосион след излагане на слънце:
- Бадемово масло (1 част)
- Гел от алое (домашно) (1 част)
- Какаово масло
- Етерично масло Мента (2-4 капки)

*Слънцезащитно масло за лице - ползвах едно вълшебно мазило с аромат на лимон, което си купих на Зелените дни тази година в София, за 5 лв. Правила го е една баба от Пловдив, продаваше се в стъклено бурканче от едни млади хора от Велико Търново от Зелената къща. Съставките му са натурални, най-различни масла, основното му действие е за омекотяване на кожички и подхранване, но има и слънцезащитен фактор.

Съставките смесвах и ги изсипвах в стъклени шишенца със спрей, нанасянето беше лесно, а в края на почивката си имах страхотен равномерен тен, не съм се обелила досега. Разбира се, на слънце се излагах от 7 до 11 ч. сутринта, и късно следобяд. С лосиона се мазах първите 5-6 бани. След като се прибрах в града и излизах по горещите часове, нанасях само кокосово масло върху откритите части на кожата.

Лятото още не е свършило, пожелавам на всички много благо слънцеизлагане и здравословен тен!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

И аз да доложа как се опазих от изгаряне това лято без мазила. От малък много мразя да се мажа с разни мазнотии. :surpris_22:

Използвах low-tech решение - показвам се на слънце за малко и после хоп - под чадъра. Да, ама под чадъра пак пече: едно от отразените лъчи наоколо, друго, че чадъра, ако е платнян, според мен пропуска UV лъчи. Затова, обличам и тениската. На втория ден - малко повече на слънце, на третия - още повече. Задължително под или около чадъра само с тениска. В моя случай и шапка, че като ми е гола тиквата и тя изгаря. И така изгаряне нямаше, а образувах добър тен.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Аз, и още няколко приятели сме забелязали, че откакто се храним с предимно сурово, понасяме по-добре слънцето и потъмняваме без да изгаряме. Още един пример е и моя приятел. Той тази година пие много плодови смутита и се храни с повече салати и суровоядски десерти и за първи път кожата му потъмня без да изгаря и още има прекрасен тен. Той е светъл по принцип и винаги порозовяваше и се белеше без да успее да потъмнее. Още няколко приятели ми споделиха същото. А на няколко места из книгите съм срещала обяснения, че всъщност със здравословната храна може да си изградим постоянен слънцезащитен фактор - естествено ако прекаляваме и се излагаме на слънце всеки ден от 1 до 4 следобед сигурно ще изгорим, колкото и да сме суровоядци. Но мисля, че ме разбрахте какво имам предвид.  :Content_22:
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.