Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Издирвам натурални ароматизатори  (Прочетена 11480 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Дали има такова животно изобщо? :)
Някой ако може да помогне с информация, че имам нужда от подобряване на микроклимата най-вече в автомобила си .(Една тягостна миризма идва от някъде.Не чак на плъх, но дразни определено )
Но и за вкъщи също. Спрейове и разни подобни шишенца със сентетика не мога да трая - първо че са много вредни ( съдържат ЛОС -летливи органични съединения ,много отровни )  и после- самият аромат е много тежък такъв, подобен на ароматите тип "тоалетно пате". (Ако няма ,остава да си купя от онези концентрираните етерични масла и да поя с тях някое парче плат ? )   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #1 -: 25-04-2011, 18:40:32 »

Бате Бино, аз се сещам само за тези етерични масла. Можеш да напълниш едни шишенце с пулверизатор с вода и да сложиш вътре капки масло от портокал, лимон или мента и след това да впръскваш в колата. За други варианти не знам.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #2 -: 25-04-2011, 19:28:56 »

Аз в моята кола съм сложил някакъв плодов или горски чай , много силен , сбор от някакви плодове , ухае невероятно и ми мирише много хубаво :)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #3 -: 25-04-2011, 23:36:28 »

Дали има такова животно изобщо? :)
Някой ако може да помогне с информация, че имам нужда от подобряване на микроклимата най-вече в автомобила си .(Една тягостна миризма идва от някъде.Не чак на плъх, но дразни определено )
Купето започва да смърди, когато се замърси филтъра на климатика, а колко вреден става тогава, не ми се говори.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #4 -: 26-04-2011, 09:48:25 »

 :kisss:Измии частите, които се мият с оцет.А за постоянно , бери си билки, миризливки, мента, маточина, салвия, леко стриваш между пръстите, или натриваш определени места  да излезе етеричното масло.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #5 -: 26-04-2011, 11:34:40 »

И аз щях да ти кажа за филтъра - ако не е сменян скоро, виж го :)
Иначе аз си ароматизирам с етерични масла - има едни ароматизатори в шишенце с дървен обков. Като се отвори шишенцето, течността попива в дървото и лека-полека се изпарява.
Тези течности са доста силни и химични, затова като си взех второто, отделих чистия дървен корпус и го сложих в стария. Като ми свърши сега, ще си измия шишенцето със спирт и ще сипя вътре нещо от моите био масла за сауната - хвойна, здравец, бор, каквото имам... После чистото дървено кутийче ще се попие с хубавото масло.
Другото което правя, е да си сложа на отворите на климатика някакви индийски пръчици с по-силен аромат. Миришт около седмица - две.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #6 -: 26-04-2011, 23:58:10 »

Благодаря. Ще изпробвам всички ваши предложения.
(верно ,че от климатика може да замирише на лошо. Е,моята кола не е толкова модерна ,климатик няма. Но поне е бърза , не могат да ми се опрат и тези ,дето са с по два :)  ) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #7 -: 27-04-2011, 02:52:44 »

Благодаря. Ще изпробвам всички ваши предложения.
(верно ,че от климатика може да замирише на лошо. Е,моята кола не е толкова модерна ,климатик няма. Но поне е бърза , не могат да ми се опрат и тези ,дето са с по два :)  ) 


И аз да предложа нещо ефикасно. Купуваш си реплика ролекс за 50 кинта, и още няколко вида реплики телефон, очила и всякакви аксесоари за лов. Отиваш в най-скъпото кафене на Мола. Ще ти се лепнат веднага мадами ползващи скъпи маркови парфюми. Две три на седмица да вкараш в колата и ще замирише на Гучи Армани ....
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #8 -: 27-04-2011, 06:54:16 »



И аз да предложа нещо ефикасно. Купуваш си реплика ролекс за 50 кинта, и още няколко вида реплики телефон, очила и всякакви аксесоари за лов. Отиваш в най-скъпото кафене на Мола. Ще ти се лепнат веднага мадами ползващи скъпи маркови парфюми. Две три на седмица да вкараш в колата и ще замирише на Гучи Армани ....
[/quote]

Orto, така ме разсмя тази сутрин! :Content_4 - emotloader:
Вече няма начин да не е хубав денят ми. Нека е такъв и за всички вас! :Content_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #9 -: 27-04-2011, 08:01:39 »

Да, Орто е малък (дори среден ) гений , затова вероятно е остричък понякога и се налага да го банват. :)
Но какво да кажа аз, когото дори и без тези качества, напоследък усърдно изтриват. :)
 (Но поне не си губя собствения аромат :)  )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #10 -: 27-04-2011, 08:17:27 »

Благодаря. Ще изпробвам всички ваши предложения.
(верно ,че от климатика може да замирише на лошо. Е,моята кола не е толкова модерна ,климатик няма. Но поне е бърза , не могат да ми се опрат и тези ,дето са с по два :)  ) 

Този филтър само така се казва, иначе няма много общо с климатика, намира се на входа на вентилацията - където смуче въздух отвън.
... предполагам имаш поне вентилация ...  ???   Провери за всеки случай, да не би да имаш някой забравен филрър на 15-на години  :surpris_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #11 -: 27-04-2011, 08:43:03 »

Има вентилация май :) 
Значи филтърът е на 19г даже.  Обаче как ще го изваждам.. мога да ти пратя снимка на колата с отворен преден капак- ако си изтървеш отгоре клечката за зъби,сигурно чак на 10 и я път ще си намери пролука да падне на земята. (Препълнено е с чаркалак.)
Не знам да ли съм прав, но си мисля че тази миризма за която казвате, се образува само в климатик, защото предвид охлаждането , само там се създават условията за конденз - влага, заради която  именно там се завъждат тези организми , които се явяват причината за лошия аромат. Миналата година си прочиствах  домашния климатик. За 10г работа в барабана се беше образувала колония микроорганизми, цял пласт. Ако няма тези предпоставки (студ и влага) филтърът би трябвало да се замърсява само с неорганични частици. ( като филтърът на прахосмукачката - там постоянно е прашно, но е сухо и бактерии не се образуват допълнително, мухлясъл филтър на прахосмукачка, както  и въздушен филтър на кола не съм виждал)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #12 -: 27-04-2011, 09:22:37 »

Филтъра (ако има) трябва да се намира под решетките на предното стъкло (където излизат чистачките). Най-добре провери в Гугъл, има ли или не.
Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #13 -: 15-12-2012, 09:51:31 »

Видях , че темата е доста стара , но докато търсех друго попаднах на нея.

До колкото знам миризмата на кафе неутрализира другите миризми. Та ако се сложи в нещо малко кафе , може и да притъпи лошата миризма.  :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #14 -: 15-12-2012, 10:53:52 »

Аз в нас си слагам портокалови кори на парното. Не е лошо
Активен
Psychonaut

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Издирвам натурални ароматизатори
« Отговор #15 -: 15-12-2012, 13:34:17 »

Като говорим за ароматизатори - баба ми имаше един трик - хвърляше няколко зрънца захар на котлона докато е топъл и така къщата ухае на карамел.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.