Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на слузта от организма  (Прочетена 120605 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #180 -: 19-11-2014, 10:38:48 »

DeNiro, освен да си обясня, че в предните си постове си станал с д-то нагоре, защото никак зряло не ми прозвуча всичко написано, а само надменно. А това, което ти писах, че причината не е в мен, ако се замислиш, може и да ме разбереш.
Добре се чувствам днес, поне емционално, благодаря! :)  Позитивно настоение и на теб!
Както вече казах, предпочитам да не навлизам в конфронтации.
Хубав ден
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #181 -: 19-11-2014, 11:03:50 »

....
Ето, почистваме черния дроб. Правим някакви действия, въвеждаме някакви билки, топлини и пр.... и предполагаме, че черният ни дроб е попочистен. Е, колко време ще стои той чист, ако останалата част от тялото е все още мръсничка?
Това е едно и също почти за всички други органи. Вярно е, че се получава известно почистване на черния дроб, нооо усилията са повече от резултата
...

   Ако е удобно да вметна, да не се обърка някой който сега започва да търси информация за чистенията,
че според мен и не само "чистенето на дроба" не е маловажно и за пренебрегване, ами всъщност си е доста комплексна процедура, с която чистиш наведнъж няколко органа: Черен дроб, Жлъчка, Тънки черва, Колон и системи: Храносмилателна, Имунна, косвено и др .

Като се приема сок от цитруси (лимон) се сменя временно и средата в организма (pH). Далеч чистенето не засяга само Черния дроб, ами и спомага много за работата и на останалите органи "над него" (по веригата стомашно-чревен тракт) от Храносмилателната система.

   При всички положения има усилие, но от чистенията съм останал с впечатление че резултата е доста силен и е като тласък в положителна посока. Ето до какви заключения стигнах след 2 такива процедури: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=4181.0

  Ти Vov имаш ли история с Чернодробни чистения, сподели ?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #182 -: 19-11-2014, 14:43:33 »

Да, добре...
Тезата ми е, че понеже ние сме едно единно нещо - тяло(храм), душа и дух, е по-добре да почистваме всичко наведнъж, а не - частично.
Според проф. Николаев например, потвърдено от личния ми многострадален опит, (по памет): "Дори и една трохичка хляб да внесем в неприемащото храна тяло, то "се стряска" и обръща множеството процеси..." По същата причина д-р Хр. Иванов написа голяма статия за опасностите от предписваната от Л. Ковачева методика на почистване. Поради моята тогавашна глупост (средата на 90-те), го убедих да не я пуска...

Много е ясно, че дори зъбите си да измием, все е някакво почистване и има полза и не само за зъбите. Но когато говорим за силно действащи течности, които единствено, без обичайната храна, въвеждаме, за да почистим примерно черния дроб, има опасност те да подействат на нещо, което ние не знаем и не сме предвидили...
Дори и да не случим такова нещастно стечение на нещата, каквото и да е чистене "на парче" разбалансира системите ни. А те са много на брой, много фини, устойчиви, но не до безкрайност...
Това ми е съображението - безопасност на чистенето. Че иначе става като споменавания случай: "...той не ял 21 дни и взел, че умрял..." и никой не влиза в подробности, не се задълбочава в истинските причини.

Как да обясним на общественото мнение, че хората умират ненужно рано (2-3 пъти по-рано) понеже се хранят, пият, движат и мислят по общоприетия пакет от навици? Точно никак. Ма йогите това, онова,... "ми те затова са йоги, аз не съм..."
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #183 -: 19-11-2014, 19:26:16 »

   @Vov
Така е тялото е единна система, и аз го гледам именно от такава гледна точка, надявам се и останалите.
На мен ми се стори че, ти Vov защитавайки "своята" теза, така спомена чистенето на дроба като едва ли не маловажно (едва ли не да не си губиме времето с такива процедури), опасно и ненужно, чистене на парче!

   Как на парче колеги, по горе изложих накратко кои системи и органи се чистят пряко при "чернодробното" пречистване- то се нарича чернодробно, но далеч не е само чистене на дроба, това нужно ли е да се споменава въобще. Книги има много, автори много, който иска да чете.
   А именно чистят се едни от най-важните тъкани в цялото тяло: стомах, жлъчка, черен дроб, тънки и дебели черва! С други думи там където е съсредоточен едно 80% от имунитета на тялото, е това ли е "на парче", 80% мисля е доста голямо парче, още повече: най-важното парче!

   Остава след това да се захрани плавно и си 6. Забележи това което казвам, не изключва вариант на чистене само на вода, но не съм убеден че е правилно, подръжниците на последната теза да не прилагат или зачитат по различни методи на пречистване и рестартиране-(в случая "чернодробното") в крайна сметка едни и същи системи и органи се чистят.

   Дали е по остър варианта с цитруси, е той и за това е 1-3 дни, защото издухва всичко надолу, така или иначе след края на втория ден си вече в червено, наличната енергия е изразходена. Затова и на вода можеш да искараш повече: 5-10, 15, 21+ дни, затова и на вода отнема повече време.

   Постнах линк по-горе с инфо как аз съм се почувствал от това конкретно чистене, за да не обяснявам наново едно и също, тъкмо и за това зададох и въпрос към теб да споделиш ти как си го усетил "чернодробното "  чистене. Въпроса ми е все още актуален, питам конкретно каква разлика откри между чистенето на вода и чернодробното чистене?

Мен конкретни неща ме интересуват, затова и питам конкретни въпроси.

   По отношение на референциите към д-р Николаев, д-р Иванов, д-р Емилова, д-р този д-р онзи...да бягат всичкото докторки , аз избягвам да споменавам имена на докторки и други високо квалифицирани кадри и титли, няма да тръгна да ги чета, има достатъчно англоговорящи интелигентни хора които се занимават активно от дооста време със здравословни материи, знанието е там, който иска го намира, но това може да стане само ако човек е готов да приеме нова информация, да си разшири светогледа.


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #184 -: 04-12-2014, 16:29:13 »


  Ти Vov имаш ли история с Чернодробни чистения, сподели ?

Гроу, мисля, че е ясно - от прочетеното и практикуваното десетилетия наред, предпочитам цялостния, комплексен подход при всички почиствания - 1,3, 5, 15, 20 и повече дневни въздържания от храна, съпроводени с много на брой други действия.  :)

Което изобщо не е истина от последна инстанция. Всеки е свободен да прави всичко, ако не нарушава законите (и не го хванат  :kisss:).
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #185 -: 05-12-2014, 02:07:00 »


   Всеки има право на избор, какви прочиствания, хранене и въздържане да практикува. Често се бъркат обаче подходите и към храненето и към чистенето от недостатъчно или непълни знания за храните , действието и усвояването/неусвояването им, както и за чистенето.
 
За да има детоксикация, пътищата на хранене трябва да са ясни, чисти и да работят, в противен случай процеса на чистене е компрометиран и рискуваме резултата да е около кота 0.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #186 -: 05-12-2014, 18:55:52 »

Извинете, че ви прекъсвам, но искам да споделя вчерашния си опит.
Вечерта опитах онова със свещта, дето някой беше споделил, Петко може би  ::). Дето се вкарва през носа и се изважда от гърлото. Съвсем лекичко си я навирах все по - навътре. Интересното беше, че едната ноздра много ме сърбеше или лютеше, нещо такова, сякаш ще кихна и наистина кихнах няколко пъти. А другата беше като запушена. След упорито "ръчкане" си докарах временна хрема и започнах да говоря на нос. После и през гърлото отделях известно време секрети. И чаааак по - късно ми се отпуши наистина носа. Не успях да си прекарам свещта през целия нос и да я извадя от устата (както разбрах, че трябва да стане, при успешно изпълняване на процедурата), но съм доволна от ефекта. Подозирам, че свещта е малко дебела и не искам да си насилвам нослето. Има ли тук някой друг, който е опитвал това? Моля, да разкажете.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #187 -: 05-12-2014, 23:20:41 »

За да има детоксикация, пътищата на хранене трябва да са ясни, чисти и да работят, в противен случай процеса на чистене е компрометиран и рискуваме резултата да е около кота 0.

За да започне процес на уравновесено пречистване (~ "балансирана детоксикация"), т.е. - да не се получат опасно намалени количества на някои съставки в нашите тела, най-безопасният подход е - продължително правилно настройване на мислите и душата (~психологична подготовка), последван от временно въздържане от храна, множество важни техники и упражнения, правилно и съвсем стриктно спазване на всички действия при захранването, следване на правилата за правилно хранене след това....
Ако можехме всичко да правим - от ранно детство - по най-добрия начин, щяхме да сме здрави 500 - 800 години може би... Но, не можем.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #188 -: 13-12-2014, 00:40:33 »

  
   Вероятно е така отностно менталната нагласа и подготовка, и за въздържането от храна и необходимите упражнения и ритуали. Мисля, че по горните са къде задължителни, къде препоръчителни като основа, което зависи от разбиранията на самия човек. В допълнение на предходния ми пост да кажа, че подкрепям като метод на пречистване-детоксикация именно храненето и че всичко останало е около него, т.е. то да бъде водещо.

   Затова по горе казах че храненето и пътищата на храносмилане са от основно значение за здравето, пречистването, детоксикацията. Обратно липсата на горните елементи, е предпоставка за непълна, неправилна детоксикация. Храненето е преди и след въздържането от храна, затова знанието за него би трябвало да е на преден план, според мен поне. Затова както се изразих по горе, резултата от въздържането от храна ако не е предшестван и последван от правилно хранене, няма да бъде оптимален.
  
   Вече отностно метода на пречистване на тялото чрез въздържане от храна, т.е. като един универсален метод на пречистване, на рестартиране, си мисля ,че ако не е подплътен с достатъчно знания за процесите и механизмите в отделните части на тялото-органи, жлези, хормони, течности, импулси, ми се струва че е малко или много грубовато да се твърди че е познание за тялото и процесите в него, които нали водят до тетоксикация, само защото ни е станало лошо или сме успели да очистиме дебелото черво на 5-6 ден.

   Да не се третира като опит за конфронтация, но ако нямаме достатъчно знания за процесите в тялото, за правилното приемане на храна, за евентуалните проблемации които възникват от неправилното приемане на храна, тогава за какво въздържане от храна можем да говориме..?   :surpris_23:

  Това е малко като ааа компютъра ми нещо не работи като хората, нещо незнам какво му е, ама не ме и интересува наистина, но пък разполагам с бутон рестарт, който мога да натисна когато си поискам, смисъл когато има съзнателна липса на знание какво е породило нетипичното поведение било то на компютъра или тялото.

   Та затова ми се струва грубоват и недодялан тоя метод на пречистване, ако е в комбинация от липса на  познания за тялото и процесите в него, т.е. неоптимален. Обратното ако имаме нужното познание и са изпълнени по горните условия, такъв метод може само да ни качи ниво нагоре, но според мен само тогава :)

« Последна редакция: 13-12-2014, 00:42:50 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

tanya84

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #189 -: 12-01-2016, 16:15:11 »

Здравейте  :)!

Има ли някакви противопоказания, сокът от хрян + лимон да се дава на дете / на 6 години /?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #190 -: 12-01-2016, 21:56:15 »

Според мен е силна комбинация за едно малко дете. А и какво налага точно такъв сок да се дава на детето?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.