Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: храни за мускулна маса  (Прочетена 31194 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #60 -: 30-03-2011, 14:37:21 »

@веселин
- какъв точно мак се води тоя, щото като търся мак и не откривам кой знае какви резултати? иначе бабини зъби си взех и пия от 2-3 дни... но преди малко четох, че според някакви изследвания покачвал много и нивото на естрогените, покачвал да речем тестостерона 30%, а естрогена 70% ....и се чудя дали не е по-добре с мака.... или това е някакъв рекламен трик, как мислиш ???
Активен
"няма грешки, има само уроци"

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #61 -: 30-03-2011, 14:40:47 »

 Бойко,  ето затова не е срамно да се пита  :pensif_29:. Нямам предвид мак, а мака. Това е кореноплодно растение он Андите. Има го в био магазините. Води се супер храна, макар че това определение дето го слагат на разни храни и мен нещо почна да ме дразни.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #62 -: 30-03-2011, 14:42:13 »

Сори Гарванчо, уцелихме си публикациите. Във Варна пробвай в Био Балев.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #63 -: 30-03-2011, 14:54:36 »

 Относно бабините зъби мога да ти кажа следното, те съдържат един особен вид сапунини, които са вещества, естествени предшественици на половите хормони. Представи си, че са тухли,хормоните са къщата, а тялото ти е майстора. Ще се синтезират хоромоните, който са специфични за твоето тяло. Просто става много по-лесно ако има "тухли" в изобилие.Затова се повишават нивата. Съответно при нормалните мъже тестостерона пак ще доминира, а при нормалните жени естрогена. Под нормални имам предвид хормонално. При жени с много високи нива тестостерон и съответно при мъже с високи на естроген не мисля, че е удачно да се приемат подобни храни. Все пак жлезите и без това са им объркани. Но това си е мое мнение, а аз определено не съм доктор.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #64 -: 30-03-2011, 21:34:22 »

макА  ;) :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #65 -: 31-03-2011, 05:14:00 »

При жени с много високи нива тестостерон и съответно при мъже с високи на естроген не мисля, че е удачно да се приемат подобни храни. Все пак жлезите и без това са им объркани.
Ами казват, че маката балансирала.

Фитоестрогени има в лена и сусама също. ;)
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #66 -: 31-03-2011, 09:46:08 »

При жени с много високи нива тестостерон и съответно при мъже с високи на естроген не мисля, че е удачно да се приемат подобни храни. Все пак жлезите и без това са им объркани.
Ами казват, че маката балансирала.

Фитоестрогени има в лена и сусама също. ;)

Да ти кажа, не знам как точно балансира. По-скоро при мъже с високи нива на естроген и разни гинекомастии е добре да ядат много фитоестрогени, защото те се свързват конкурентно с рецепторите за  нормалния си естроген, но са с много по-слабо действие. Аз от всичката информация по въпроса, която съм чел като че ли на тази най-много вярвам.

Фитоестрогени има почти във всички семена, ако не и във всички. Въпросът е в каква концентрация  ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #67 -: 31-03-2011, 20:07:46 »

 Хм интересна стана темата.Говорите за фитоестрогени ,а къде останаха фитоандрогените като бета-екдистерона.Супер много ме е яд че в България няма внос на билката Левзея ,която има голямо количество бета-екдистерон който има функциите на анаболен стероид но без никакви странични ефекти.ДА!Без никакви защото е натурално природно в-во което проявява супер анаболни и слаби андрогенни св-ва.Левзеята е уникален адаптоген с многобройни приложения върху здравето но с подчертано апетитостимулиращо и анаболно действие.Освен всичко друго тя повишава нивата на еритропоетина който пък е най големия враг на умората проявяваща се на мускулно и въобще физическо ниво.
 Относно бабините зъби-съдържат стероидния сапонин протодиосцин.Той стимулира производството на ЛХ хормона който пък стимулира тестисите да произвеждат тестостерон.Освен това протодиосцина се съдържа и в семената от сминдух.Интересното е че протодиосцина се преобразува в анти-стрес хормона DHEA.Този хормон забавя стареенето повече от което и да било друго познато природно в-во.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #68 -: 01-04-2011, 09:47:15 »

Абсолютно...и аз като станах 60 кила с глад и почнах да падам по улиците и всяка зима да съм 70% от времето болна, осъзнах че да отслабнеш не е оптимална цел, целта трябва да е здравето. Тогава почна всичко да се нарежда :)
Просто приеми, че си отслабнала по погрешен начин. Аз, приятели, приятелки, роднини, познати и т.н. отслабнахме с над 10 кг и сме здрави, не боледуваме. На фактите ли да вярвам или на теб? Заради подобни коментари хората се навиват, че отслабването в равно на болест :-X
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #69 -: 01-04-2011, 16:29:12 »

Хоспиталер, вероятно страничните ефекти на тези билки още не са достатъчно изследвани?  Кой ще финансира изследване за нещо , което употребяват 500 човека в света (примерно) . Тая левзея и аз бих си я купил . Но щом има силно стимулиращо действие, тя си е своего рода стимулант, нищо че е натурален. Кара някои жлези да работят в по-различен режим. Попрочетох из нета, не е шега работа тази левзея, силен стимулант с една дума. И щом не се дава на бременни и кърмещи и хипертоници , значи няма как да се кажа че е 100% безвредна.  Ама май я продават на таблетки , и цена видях - 8 лв за 30 табл.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #70 -: 01-04-2011, 16:44:13 »

Обаче ако ще си купуваме , трябва да побързаме , че тази билка попада в директивата против билките. Защото не вирее в Европа. И още повече като е на таблетки, съвсем ще изчезне.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #71 -: 01-04-2011, 22:24:13 »

Гледах ,че и Шаталова я препоръчва,като общо укрепващо,наред с мумие и женшен. :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #72 -: 04-04-2011, 11:20:07 »

абе, нещо май много си повярвах аз.... цяла есен и зима не съм мръднал от стола, а сега нещо взех всеки ден да си намирам спортни занимавки и последните дни ме хвана някаква умора, ще трябва да го карам по-разумно сякаш  :bleh
между другото, четох разни описания на дошите... и ми се струва, че съм вата поне психически, въпреки че физически не ми изглежда да съм вата :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #73 -: 04-04-2011, 14:06:11 »

Абсолютно...и аз като станах 60 кила с глад и почнах да падам по улиците и всяка зима да съм 70% от времето болна, осъзнах че да отслабнеш не е оптимална цел, целта трябва да е здравето. Тогава почна всичко да се нарежда :)
Просто приеми, че си отслабнала по погрешен начин. Аз, приятели, приятелки, роднини, познати и т.н. отслабнахме с над 10 кг и сме здрави, не боледуваме. На фактите ли да вярвам или на теб? Заради подобни коментари хората се навиват, че отслабването в равно на болест :-X
И аз точно това казвам - хората се концентрират да намялят теглото си, но неправилно :(
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.178 секунди с 23 запитвания.