Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: сол  (Прочетена 11168 пъти)

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:сол
« Отговор #20 -: 20-01-2012, 02:10:11 »

Рафинира се в завод, но се добива от земята.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:сол
« Отговор #21 -: 21-01-2012, 14:31:43 »

Ами то май всички химикали първоначално се добиват от Земята :)))
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:сол
« Отговор #22 -: 21-01-2012, 16:58:33 »

Химикали е доста разтегливо понятие. Аз тръгнах от това твое изказване:
Има разлика в това дали е чист химически продукт - натриве хлорид или природна сол.

и мисълта ми беше, че дори в лаборатория да мешат натрий с хлор, няма разлика с натриевия хлорид от земята. Ако ще и отпадъчен продукт от ядрените реактори да беше (и си представим, че излиза 100% чист), пак е същото.  :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:сол
« Отговор #23 -: 21-01-2012, 17:03:58 »

принципно да , но природната сол има добавки, които смятам са полезни за организма ни .
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:сол
« Отговор #24 -: 21-01-2012, 17:15:52 »

Именно. И аз така.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:сол
« Отговор #25 -: 21-02-2012, 12:36:17 »

хм... пол брег що отрича солта тогава? а тук почти всички казват, че е необходима :) питам, защото аз спрях да ям сол от 2 седмици покрай книгата му и това, че взех да гладувам... обаче сега изядох една леща и ми е много безвкусна, затова потърсих във форума специално темата за солта, че да питам как може да се замести... може ли да се сложи нещо друго в супата, което да замести вкуса на солта примерно? и ако е вредна солта както казва брег - като е в манджата при тази висока температура  не се ли променя структурата й да не е чак толкова вредна? хрумна ми вариант да слагам в супите и манджите сол, а като ям салати да си ги ям без сол  :surpris_23: ако солта пък наистина е толкова полезна... а аз я ям само в манджите и супите, демек след топлинна преработка, дали ще усвои организма ми нещо полезно?! дали не е по-добре и в салатите да слагам не знам и аз вече ....надявам се някой по-компетентен по темата със солта да се изкаже и да ми проясни малко нещата, че съм доста объркан и се чудя кой от хилядите варианти да избера  :Confus_34:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:сол
« Отговор #26 -: 21-02-2012, 13:02:55 »

Не се променя структурата й, както става при протеините и витамините. Както алтернативни подсладители има и алтернативни подсолители като калиев хлорид и калиев лактат (E326), но това е само за допълнителна информация, никой от вас няма да ги ползва. В природата няма естествен заместител.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:сол
« Отговор #27 -: 21-02-2012, 13:07:30 »

значи излиза, че да слагам сол само в супите и манджите, а салатите да ги ям без сол е добър вариант и би ми гарантирал нуждите от сол на организма ??? или е добре малко сол и на салатите да слагам ?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:сол
« Отговор #28 -: 21-02-2012, 13:14:16 »

Няма значение къде се слага. Може само в салатите или само в манджата, може по равно. Препоръчва се да се консумира максимум 5 грама на ден, което е важното в случая. При по-малко няма страшно, при повече може да има проблеми след време.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:сол
« Отговор #29 -: 21-02-2012, 13:16:14 »

добре, благодаря :) значи ще се върна към солчицата поне в манджите, че инак нещо работата не се получава много....  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

purelove

  • Гост
Re:сол
« Отговор #30 -: 22-02-2012, 09:19:52 »

Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:сол
« Отговор #31 -: 23-02-2012, 13:26:22 »

purelove,  :flowers2:

Много интересно клипче!
Активен
Psychonaut

purelove

  • Гост
Re:сол
« Отговор #32 -: 23-02-2012, 13:58:08 »

От поредицата Food Essence има един епизод, в който също се говори за солта. Около 15-тина епизода са, темите - билки, подправки,ориз, риба, кафе, бобови, вегетарианска кухня и т.н. Интересни са, с българско озвучение. Ина ги в замунда, но нямам спомен дали не беше преведено заглавието като "Какво ядем" или нещо подобно ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.