Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Суровоядство и месечен цикъл  (Прочетена 27617 пъти)

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #60 -: 18-04-2010, 15:29:58 »

Ще опитам всичко, благодаря ви!  :flowers2:

Деси, а кремчето колко струва и ти от офиса ли си го купуваш?
Сега като ти прочетох дневника разбрах къде съм чела твои постове. Много хубаво, че си спряла да пишеш във форум, в който сред диетуващите на почит са животинските протеини и много се разстройват като прегрешат с някой плод. Аз от една година намалям постепенно животинските продукти и сега почти не ги консумирам. Но скоро съвсем ще ги спра, просто организма ми вече не ги иска.
Това кремче си го поръчвам по телефона, но ти ако си от София можеш да отидеш в офиса им и направо да си го купиш. Струва 50лв.

Даа.. спрях, слава богу, но чак след като изпробвах всичко на главата си.. то не бяха високо-мазнинни диети, то не бяха ниско-въглехидратни (гадост  :-X), най-сетне осъзнах, че наистина се чувствам добре като спокойно си ям плодове, зеленчуци, ядчици..  :heart_2: и не се тъпча насила с месо, масло и яйца  :-X Но ще взимам пример от теб и ще ги намалявам постепенно (изключение прави месото-никога вече..просто не мога да си простя какво съм правила, само като се сетя и ми става кофти  :surpris_25: )

Мерси, за информацията много! Аз вече се чух с човека, ще отида и ще си го купя :) Дано да помогне :)
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #61 -: 19-04-2010, 09:09:59 »

Ще опитам всичко, благодаря ви!  :flowers2:

Деси, а кремчето колко струва и ти от офиса ли си го купуваш?

Томирис, това с прогестерона и депресията за първи път го чувам. Аз като пиех противозачатъчни ме гонеше депресията. Прогестерона и много важен за цикъла. И понеже при мен беше като на жена в менопауза аз прецених, че това кремче е точно това което ми трябва. И ваобще не сбърках. В началото го ползвах 2пъти на ден ежедневно, а сега го намалям постепенно и се мажа по 1път на ден през ден. Целта ми е един ден да преустановя употребата му и мисля че суровоядството ми помага в това. В момента цикъла ми е на около 40дни от дата до дата. Но това си е супер постижение за мен.
Прогестеронът започва да расте след овулация и неговия пик е преди настъпването на кървенето. Той е виновник за ПМС. Майка ми ползваше подобен крем и ми е споделяла, че след като се намаже веднага заспива. За това ми е чудно има ли подобен ефект при теб. Противозачатъчните са микс от естроген и прогестерон или пък само прогестерон. Все пак, едно са синтетичните хормони, друго растителните. Вторите уж се понасят по-леко.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #62 -: 19-04-2010, 09:27:51 »

И майка ми го ползва кремчето и се чувства много по-добре с него. Може би зависи и от кремчето. Твоето как се казва?
Ако е ниско нивото на прогестерона в организма няма как да настъпи овулация и кръвотечение. Затова по време наменопауза когато този хормон намаля жените имат по-рядко цикъл докато не спре безвъзвратно. Натуралния прогестерон просто няма как да се сравнява със синтетичния. Пила съм и синтетичен /Дуфастон/ след като бях спряла първия път противозачатъчните и след като ваобще не ми идваше повече от година докато накрая не ми се появи киста 6.6см и пак трябваше да ми изпишат други противазачатъчни за нея. Омагьосан кръг! Това се случи в края на 2007г. Тогава научих и за крем Moon rise и от януари 2008 започнах самолечение.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #63 -: 19-04-2010, 09:53:22 »

Прогестогел, от растителен прогестерон е доколкото знам. Изписват го най-често за кистозни гърди. Странични ефекти уж няма.
Знам един номер за предизвикване на менструация - ударна доза прогестерон. Не мисля, че е полезно, обаче.
Въобще, с хормоналния баланс шега не бива. Нещото, което най-много влияе на този баланс е психиката. Наруши ли се и работата на някоя чакра в следствие на енергиен удар нещата също излизат от строя. За това, най-важно е комплексното лечение - енергийно и физическо.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #64 -: 20-04-2010, 12:25:13 »

Наистина с хормоните шега не бива! Психиката е много важна! Ти какво имаш в предвид под енергийно лечение?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #65 -: 20-04-2010, 16:03:33 »

Наистина с хормоните шега не бива! Психиката е много важна! Ти какво имаш в предвид под енергийно лечение?
Балансиране на чакрите и енергийте.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

chuchuliga

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #66 -: 01-06-2010, 16:44:00 »

Здравейте,
Темата ви е такава, че пак се сещам за китайската медицина, според която месечния цикъл наистина има за задача да пречисти, но не просто тялото, а женските органи. Затова е хубаво, според китайците, по време на цикъла да не се консумира кафе, лимони и силни чайове - те пречат и забавят изчистването. Най-хубаво за всички жени е да пият всеки ден по една голяма лъжица кафява захар (има я в китайските магазини). Аз съм пробвала този метод и наистина изчиства много - няколко часа след като изпия чашата със нерафинираната кафява захар (която е мн.хубава според мен на вкус) чувствам как започвам да губя повече кръв и дори се появяват някакви съсиреци. Освен това е хубаво през този период да се консумират повече фурми и лиций.
Иначе аз от години не консумирам месо, правила съм режимите на Петър Дънов, консумирам плодове, заенчуци и ядки. В един момент си бях внушила, че може да имам проблем, но когато си направих изследвания се оказаха идеални.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #67 -: 01-06-2010, 18:57:59 »

Изследванията не ги гледай, chuchuliga.  В случая те не ти дават никаква информация.
Тялото има уникалната способност да компенсира  и когато се стигне до промяна в някой от показателите при изследванията, обикновено е вече много късно. (Патологията е вече доста напреднала )
 Да не говорим, че изследванията отчитат състоянието само на ниво биохимия. А какво става нагоре в енергиите, ментала и т.н. , това не можеш да го видиш в конвенционална лаборатория.  Затова вече има друг вид диагностики ( Кирлианова, електроакупунктурна и прочие ) ,които отчитат тъкмо тези фини дисбаланси.

И още - дори и при кръвните изследвания да се "открие" нещо нередно , то само един Бог може да каже на какво се дължи то... ( Е, докторите ,знаем ,че обичат да се правят на Бог- " Лошо, остават ти два месеца само .."  и т.н....  , но забравят ,че нямат необходимите пълномощия, а и освен това , мястото е вече заето  .. :) )   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #68 -: 01-06-2010, 22:01:57 »

Чучулига това е много странно с кафявата захар! Защо си мислиш че като получиш силно кръвотечение се изчиства повече организма? Аз дори съм чела че колкото по-леко е то толкова по-малко замърсен ти е организма и толкова по-малко имаш за чистене. Другият феномен който съм чела е че при дългогодишни жени суровоядки кръвотечението изчезва посепенно но овулация има и съответно могат да забременеят.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #69 -: 01-06-2010, 23:46:18 »

Много интересно , Деси.   А какво е казано по повод самото протичане ? Според мен колкото е по-леко от към неприятни усещания , толкова е по-малко обременен  организмът.  То не е ли това вид  "очистителна криза " ?   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #70 -: 02-06-2010, 00:25:23 »

Ами наистина това с месечния цикъл е интересно но това явление се появява само при супер изчистени организми. Всъщност суровоядките нямат никакви симптоми на цикъл никакво кръвотечение но имат овулация и могат да забременеят или получават леко кръвотечение няколко пъти в годината. Но такъв феномен в днешния забързан стресиращ живот дори и при суровоядна диета не виждам как може да стане. А и градската околна среда е много замърсена.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #71 -: 02-06-2010, 01:28:32 »

Ще питам моята приятелка какво знае за месечния цикъл от гл.т. китайската медицина. Тя това учи. Колкото повече мнения, толкова по-добре.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #72 -: 02-06-2010, 08:05:26 »

Тая китайска захар я гледах наскоро. Пишеше, че се взима при охлаждане на организма, следователно е нормално да предизвиква по-голямо кръвотечение. Но не мисля, че това е полезно, така се получават анемии!
Цитат
Всъщност суровоядките нямат никакви симптоми на цикъл никакво кръвотечение но имат овулация и могат да забременеят или получават леко кръвотечение няколко пъти в годината.
Ако питаш някой лекар, то той ще каже, че е от загубата на килограми, която се наблюдава при суровоядците. Не мисля, че въпросът за менструацията и дали е по-добре да я няма или има е достатъчно познат за да правим каквито и да било изводи. Все пак си мисля, че при един здрав организъм липсата на менструация не трябва да се разглежда като кой знае какъв проблем, освен ако въпросната жена не иска да има деца.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суровоядство и месечен цикъл
« Отговор #73 -: 02-06-2010, 15:25:01 »

Томи аз не съм правила никакви изводи. Казах че съм чела за този феномен но и аз честно да ти кажа не го намирам за нормално. Имам впредвид ако ми спре менструацията поради някаква диета.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 23 запитвания.