Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кортикостероиди  (Прочетена 9999 пъти)

Marianka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Кортикостероиди
« -: 03-05-2011, 15:31:24 »

Предписаха ми лечение на кожен обрив с кортикостероид мускулно от раз... Аз мисля да не си развалям и без друго обърканите биохимии и да не си го бия. Моля, ако някой е имал сходен проблем да даде съвет?!  :Confus_34:
Активен
“Времето и дисциплината, които човек отделя за себе си всеки ден, променят не само външния му вид, но и виждането му за живота като цяло.“ Дита фон Тийз

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Кортикостероиди
« Отговор #1 -: 03-05-2011, 17:48:50 »

Предписали са ти целенасочено увреждане на организма, от теб зависи в каква посока ще тръгнеш
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Кортикостероиди
« Отговор #2 -: 03-05-2011, 19:16:31 »

 Кортикостероидите се произвеждат от надбъбречната жлеза и съществуват в естествен вид в организма.Допълнителното им внасяне има доста странични ефекти.Най -добре е да се стимулира организма сам да ги произвежда повече и така да контролира обрива.Най -доброто за това  е ,,сладкия корен,, или женско биле.Хубаво е и масла богати на омега -6 мастни киселини(конопено,ленено,черен кимион,пореч и др.) и разбира се пречистване на кръвта и лимфата-цитруси и билки(репей,лепка,червена детелина и др.)
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Кортикостероиди
« Отговор #3 -: 03-05-2011, 22:44:19 »

Какво представлява обрива, разранява ли се?
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Кортикостероиди
« Отговор #4 -: 03-05-2011, 23:56:46 »

Опиши кожния обрив и къде е.
По принцип кожата видимо се подобрява след малко пречиствания и суровоядство, дори само на зеленчуци за известен период от време. Понякога и билковата терапия помага много - чай от коприва за пречистване на кръвта, зелен сок, салата от глухарчета, сок от глухарче и ябълка.....
Активен
Духът владее материята!

Marianka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Кортикостероиди
« Отговор #5 -: 04-05-2011, 19:40:10 »

Лекарката каза, че най-вероятно става въпрос за розов лишей и ми изписа корткостероидна инжекция /flosteron/ и един крем, пак коркикостероиден /това го видях едва днес/.  Иначе обрива ми е по врата – едни червени петна, кожата от време на време по тях се бели, доста неприятно сърбят, не се разранява, нито е от т.нар. мокри. Интересното е, че след като бях на планина страшно се обостри.  Не ми се ще само да си маскирам проблема и да си скапвам имунната система, при положение че той в момента ми е по-скоро козметичен… От днес минах на сурова храна, но ми е малко трудно, понеже ми казаха да не ям и ядки  >:(
Не може да се каже дали е алергия, но според мен се дължи на многото ми кг и желанието на организма да се очисти. Чернодробно пречистване дали е удачно или гладуване?
Активен
“Времето и дисциплината, които човек отделя за себе си всеки ден, променят не само външния му вид, но и виждането му за живота като цяло.“ Дита фон Тийз

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Кортикостероиди
« Отговор #6 -: 04-05-2011, 20:00:16 »

Не ти пепоръчвам да използваш кортикостероиди под никаква форма. Аз имам проблем с кожата на лицето и преди съм използвал кортикостероиди. Да, има ефект, но докато ги ползваш, спреш ли ги обривът се завръща до няколко дни. Отделно продължителното им използване (външно) води до изтняване на кожата, както и в някой случаи кортикостероидно пристрастяване. За вътрешната употреба нямам идея какви са страничните ефекти, но едва ли ще са в твоя полза.
В твоя случай, щом имаш килограми в излишък, спокойно можеш да караш на суровоядство. При мен имаше ефект. Добре е да почистваш мястото редовно с кислорона вода, но не и спирт, да кажем 2-3 пъти дневно. Кожните проблеми по принцип са индикация за проблеми с храносмилателната система и ако искаш да си решиш проблема кардинално, добре ще е да си насочиш усилията натам.
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Кортикостероиди
« Отговор #7 -: 05-05-2011, 02:07:22 »

Като човек, дълги години с обриви, мога да кажа, че Вит Ц от естествени източници (в моя случай ацерола) ми помогна. Не знам точно при теб какъв е проблемът, при всеки е различно.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Кортикостероиди
« Отговор #8 -: 08-05-2011, 18:57:57 »

Ако това наистина е pityriasis rosea-розов лишей той най-често отзвучава спонтанно за 6-7 седм. до 2 месеца.
Това ,което мога да ти препоръчам е да не се къпеш със сапун или какъвто и да е козметичен продукт-този звяр никак не обича да се мие-може да се разпространи по цялото тяло и да стане много болезнен и сърбящ.Само душ с хладка вода! Спирта също не е за препоръчване.

А това са само част от страничните ефекти на  кортикостероидите за системно приложение-мускулно,венозно,през устата/
-повишено чувство на глад което води до напълняване
-кортикостероидно акне
-нарушения в съня и настроението-безсъние,безпокойство, напрегнатост
-имуносупресия- КС се намесват по много сложен начин в имунните реакции на организма и ги потискат, което води до чести инфекции
-загуба на костна минерализация което води до остеопороза
-повишено вътреочно налягане-глаукома
-повишено кръвно налягане
-повишаване на кръвната захар- стероиден диабет
и т.н.
Може би ще кажеш, че от два флостерона всичко това няма да ти се случи, но повярвай ако започнеш да се лекуваш по този начин...няма да са само два-ще се пояеява и ще изчезва и пак и т.н.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Кортикостероиди
« Отговор #9 -: 08-05-2011, 19:27:37 »

Спомням си, че преди много години, като тинейджър и на мен ми се появи този лишей. Аз така е не отидох на лекар, за да ми изпише нещо и добре съм постъпил. Лишеят се появи много бързо и целият ми гръб беше нашарен. Мисля че имах и другаде по тялото, но там беше най-много и сърбеше. Някак по интуиция знаех, че не трябва да го мия със сапун и наистина, след няколко седмици, както дойде, така си и отиде. Не се върна повече и така и не разбрах защо се появи. :surpris_23:
Не мога да разбера и защо нещо което се лекува от само себе си, трябва да се третира с толкова опасни субстанции като кортикостероидите?
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Кортикостероиди
« Отговор #10 -: 08-05-2011, 21:06:00 »

защото дерматолозите искат да отчитат дейност
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Кортикостероиди
« Отговор #11 -: 08-05-2011, 21:37:57 »

Да ви кажа една тревожна мода сред лекарите в момента,като не знят какво е възпалението,слагат кортикостероиди.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Кортикостероиди
« Отговор #12 -: 08-05-2011, 21:49:15 »

Оо, не само възпаление, ами алергии, автоимунни забоявания,ами всичките ставно-мускулни - кортикостероидите лекуват ВСИЧКО! Бог да ни е на помощ!
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Кортикостероиди
« Отговор #13 -: 09-05-2011, 01:56:07 »

Оо, не само възпаление, ами алергии, автоимунни забоявания,ами всичките ставно-мускулни - кортикостероидите лекуват ВСИЧКО! Бог да ни е на помощ!
Това е тенденция от доста време.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Marianka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Кортикостероиди
« Отговор #14 -: 09-05-2011, 22:18:29 »

Явно наистина е практика, специално за алергиите. На моя близка и бяха изписали също кортиостероиди под формата на хапчета за друг вид алергия. Флостерона само го купих, не си го бих – просто ми се стори нелепо да си разбивам  имунната система и естествения инстинкт на организма да се изчисти, заради един обрив. Вярно неприятно е на вид, но се преживява.  Карам предимно на сурово, сутрин пия чай от коприва, направих и ден на вода. Според мен има вече известно подобрение, не ме сърби така и зачервяването взе да избледнява... Това със сапуна го спазвам отчасти – обрива ми е на врата и само там не третирам с нищо, иначе натурален сапун с лайка.  Благодаря за съветите и ифото  :flowers2:
Колко имам да  наваксвам с хранителното си образоване  :Confus_3:
Активен
“Времето и дисциплината, които човек отделя за себе си всеки ден, променят не само външния му вид, но и виждането му за живота като цяло.“ Дита фон Тийз

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Кортикостероиди
« Отговор #15 -: 09-05-2011, 22:35:12 »

На мен алергиите ми минаха след 15-16 ден на гладуването и не се върнаха повече никога. :))
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Кортикостероиди
« Отговор #16 -: 10-05-2011, 22:06:16 »

На мен алергиите ми минаха след 15-16 ден на гладуването и не се върнаха повече никога. :))

Хм  я да манимеш към нас скоро да почерпя пчелни деликатеси за тест. Имам млечице, прашец, манов мед и  кориандър.   имам някакъв спомен че налиташе само на акациев за да се опазиш от анафилактичен шок ( може и да бъркам )
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Кортикостероиди
« Отговор #17 -: 31-05-2011, 08:17:00 »

да , в начаото слд първото гладуване опитах акациев мед и нямах проблеми, после обаче хапнах някакъв букет и се пообринах, което показа,че наистина имам някаква алергия към вероятно полен. След 3 тото гладуване пак ядох от същия мед и не се обринах. НО акациевият мед ми е най-вкусен и гледам само от него да хапвам по лъжичка на няколко месеца , а от 6 -7 месеца не съм ял нищо пчелно. Щях да правя опити с клея за бенките , купих пластири , но още не съм започнал.Все някаква работа ми излиза
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 24 запитвания.