Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Чесън  (Прочетена 24074 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #40 -: 01-07-2011, 21:19:42 »

И на мен ми понижава кръвното чесъна, и затова избягвам да ям...Но пък много обичам , особено пресен чесън мммм
Активен
черен гарван
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 743

« Отговор #41 -: 01-07-2011, 22:10:07 »

туй не звучи много добре... предпочитах да чуя нещо, което да ме накара да го ям... някво обяснение що така се получава и че като се пречистя може би ще спре да се получава гадния ефект  ухилен
Активен

"няма грешки, има само уроци"
Stanislav
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #42 -: 01-07-2011, 22:23:05 »

Аз съм чувал, че го регулира..     Smiley
Активен
vesselin777
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 364

what noone knows - nobody sees

« Отговор #43 -: 01-07-2011, 23:55:46 »

Гарванчо, имам предвид, че окислява свободните радикали, които според учените са виновни за огромна част от "мизериите", които се случват в организма ни на метаболитно ниво.
 Под автоинтоксикация имам предвид освобождаването на прекомерно много токсини в извънклетъчната течност и кръвта, които си натрупал с времето, в резултат на което се чувстваш зле докато се отделят, защото твои или не, токсините са си токсини.
 Детоксикация си е прочистване, а термина автодетоксикация не съм сигурен, ама май за първи път го чувам и ми е малко странен.
 Не съм сигурен, че след време ще спре да ти пада кръвното. Виж, че и при Даниела го има този ефект. Все пак ти сигурен ли си, че ти става ниско ? Премери ли го поне веднъж преди и след като си ял чесън ? Пробвай, ако ти е възможно  намигам .  Не забравай също, че сярата като окислител в големи количества не може да не е вредна, защото няма начин да не повлияе PH-то на организма. Все пак при нормални и здрави хора вътрешната среда е леко алкална.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти
черен гарван
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: 02-07-2011, 00:11:35 »

може би прекалено много чесън съм се напъвал да изяждам..... исках да пробвам по-големи количества за по-добър ефект..... освен да пробвам с 1-2 скилиди максимум да видя какво ще стане  свиркам си
благодаря за отговорите  bleh
Активен

vesselin777
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 364

what noone knows - nobody sees

« Отговор #45 -: 02-07-2011, 00:47:59 »

Много съм прост  ама че съм, ама то така е като чаткаш по клавиатурата в малките часове. Добре, че погледнах ,че си отговорил, та видях глупостта, която съм написал. Антиоксидантите елиминират свободните радикали, които са причина за гнилостните процеси в тялото. Сярата, като окислител, елиминира тежките метали, които най-често се натрупват в мозъка. Сам мажеш да си направиш извода за "демиджа", който причиняват.  Заедно с това трепе всякакви бацили и елиминира всевъзможни патогени. Поне това е най-масово разпространеното схващане. Хайде лека  Grin
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3931

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #46 -: 02-07-2011, 06:43:54 »

Яж здраво. Добави и лук - да неутрализира минусите на чесъна и да се донадят още плюсове Smiley
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
черен гарван
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #47 -: 02-07-2011, 10:08:29 »

Яж здраво. Добави и лук - да неутрализира минусите на чесъна и да се донадят още плюсове Smiley
това сериозно ли го казваш, или се шегуваш.... наистина ли си въздействат положително? винаги съм си мислел, че доста си приличат и няма голям смисъл да се ядат заедно  ухилен
Активен

titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #48 -: 02-07-2011, 12:25:38 »

Аз също ям чесън и лук заедно в салатата ..само че внимавайте много с чесъна , за здравите хора е МОЩЕН афродизиак , държи доста време  ухилен
Активен
donna
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 128

« Отговор #49 -: 02-07-2011, 13:39:03 »

Бате Бино, извинявай, но тук не съм много съгласна с теб. Това ``здраво`` какво означава?

Защото и чесънът, и лукът имат антибиотични свойства. При едно такова ``здраво`` ядене на лук миналата година - по 4 пъти на ден цяла седмица, ми бяха паднали доста под долната граница левкоцитите. Не стига, че не се излекувах, но и направих по-голяма беля. А съм чувала, че ``здраво``-то ядене на чесън може да доведе и до анемия - точно заради антибиотичният ефект.

Така че мисля, във всичко трябва мярка и разум. Не бива да се прекалява с нищо. Или при нужда ``здраво``- но за кратко време, след това умерено Smiley
« Последна редакция: 02-07-2011, 14:01:51 от donna » Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #50 -: 02-07-2011, 19:54:37 »

Нищо му няма на Гарванчо.Той е нашо момче. Да жули яко и едновременно чесън+лук+лют пипер+карамфил+джинджифил+ лютива мента+ лютива тлъстига +чили сос+ уасаби  ,  че да се прочисти  и обезпаразити най-сетне  олееее, амиии....
Той иска, ние не му даваме, ааа...
Активен

titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #51 -: 03-07-2011, 09:16:33 »

Бате Бино, извинявай, но тук не съм много съгласна с теб. Това ``здраво`` какво означава?

Защото и чесънът, и лукът имат антибиотични свойства. При едно такова ``здраво`` ядене на лук миналата година - по 4 пъти на ден цяла седмица, ми бяха паднали доста под долната граница левкоцитите. Не стига, че не се излекувах, но и направих по-голяма беля. А съм чувала, че ``здраво``-то ядене на чесън може да доведе и до анемия - точно заради антибиотичният ефект.

Така че мисля, във всичко трябва мярка и разум. Не бива да се прекалява с нищо. Или при нужда ``здраво``- но за кратко време, след това умерено Smiley

По колко лук си яла на ядене , какво е твоето здраво , аз на ядене , в суров вид , слагам половин малка глава, а чесън - български-> по една глава на ден.
Активен
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #52 -: 30-07-2011, 22:12:40 »

Чесънът разширява кръвоносните съдове, затова понижава кръвното налягане - това му действие е много благотворно за хипертоници, но малко дискомфортно за тези, които имат леко ниско кръвно налягане.
Активен

Духът владее материята!
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #53 -: 13-01-2019, 23:12:12 »

Не знам да има друго лекарство, без значение дали природно или синтетично, за което  да има повече научни публикации. Към момента те са 6092 ! За какво ли не помага тоя чесън ?  Ъъъ? Някой ако има повечко време , може да ги попрегледа и да напише после поне едно есе.  flowers2
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Allium+sativum
Активен

zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 177

Намасте

« Отговор #54 -: 14-01-2019, 11:32:09 »

Не знам да има друго лекарство, без значение дали природно или синтетично, за което  да има повече научни публикации. Към момента те са 6092 ! За какво ли не помага тоя чесън ?  Ъъъ? Някой ако има повечко време , може да ги попрегледа и да напише после поне едно есе.  flowers2
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=Allium+sativum
Без да имам претенции на познавач мисля,че много точно си го назвал лекарство.А като такова то може да има и странични показания.Йогите също не го слагат към сатвичната храна.Аз лично не консумирам чесън много години.Баща ми не сядаше да се храни без 2 глави,жена ми също поема добро количество,но не съм забелязал да ги предпазва от грип и т.п.Наскоро се позаинтересувах за ползите и евентуалните му вреди и случайно попаднах на това,ако може да им се вярва:https://media.framar.bg/любопитно/5-вреди-от-честото-консумиране-на-чесън
Активен

"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #55 -: 14-01-2019, 12:17:56 »

Точно пък Фрамар ли избра да цитираш, Живко ? Smiley  ухилен При наличието на 6000 научни публикации Smiley
"Странични реакции" можеш от всичко да очакваш, което не е в дозировка. Изпий 5 л. вода за половин час и засечи какво ще се случи с бъбреците ти Smiley
Не знам дали  си прочел обаче  до края дори статията , която си дал Smiley
"Вредите от чесъна могат да се изброят на пръсти и то за конкретни случаи, докато ползите от консумирането му са множество за здравето на организма"  слънце

Активен

zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 177

Намасте

« Отговор #56 -: 14-01-2019, 13:20:07 »

Просто споделих на какво попаднах,когато се опитах да задоволя невисокия си интерес към чесъна,с дебело подчертано "Без да имам претенции на познавач..." роза
Активен

"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: