Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Против колорадски бръмбари по картофите  (Прочетена 15056 пъти)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Това е изпитано от доста хора и в миналото нашите баби са правели точно така:
Между редовете картофи се сади едновременно с тях и фасул. 1 ред картофи, 1 ред фасул и т.н. Фасула предпазва картофите от колорадските бръмбари. Не знам на какво точно се дължи, но явно действа.
Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

На вилата преди години си бяхме насадили картифи . . . и ни нападнаха колорадски бръмбари . . . бяха тооолкова много . . . ако знаехме това за фасула щяхме доста да се улесниме живота :D
Много ти благодаря, Мер . . . следващия път като садиме картофи ще го изпробваме  ;)
Активен

pagko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

sy6to taka e hubavo i nqkolko ky6ti4ki za pti4ki da se slojat po okolnite dryf4eta nali ;) hem muzi4ka hem pomagalka stiga pri4etata da ne se prevyrnat vyv vreditel po nqkakyf na4in de :D
Активен

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Вместо фасул, същия ефект се постига и с грах. Даже не е необходимо да се засажда голямо количество. При редове на картофите до 10 м е достатъчно от двата края на всеки ред да се засади по един корен грах.
Това е изпитано средство лично от мен. В градината си съм нямал колорадски бръмбар от много години.

И да не забравя за патладжана. Него също го лови този бръмбар.
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

При мен редовете с картофите са до тези с граха. Днес намерих няколко възрастни колорадски бръмбара, които само бяха снесли яйца. Само един стрък беше нападнат и се наложи да го напръскаме(нападнатия стрък).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

brunobanani

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Колорадските бръмбари са голяма напаст!  tooth
« Последна редакция: 30-10-2011, 01:38:09 от brunobanani »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Майка ми събираше калинки и ги пускаше в картофите. Организираше и малки внучета да й помагат в това, беше много успешно. Не даваше дори със "син камък" да се пръскат картофите.
Но, разбира се решението с боба и граха е върховно.  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 23 запитвания.