Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля за съвет!  (Прочетена 2172 пъти)

Demetra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Моля за съвет!
« -: 28-05-2010, 15:51:13 »

Моля за съвет!
Здравейте! Искам да ви помоля за съвет, защото виждам, че знаете много алтернативни методи за поддържане на организма в добро здраве!   
От една година се лекувам при класически хомеопат. Казваше, че първо трябва да регулира цикъла ми, но досега резултатът е никакъв. Нещо повече, през последния месец вместо цикъл имах леки прокървявания от черна кръв през 5-6 дни, а вчера си напипах и бучка на дясната гърда. От всичко, които изчетох излиза, че може да са много неща – хормонален дисбаланс, кисти на яйчниците, рак на матката.Естествено имам намерение да се изследвам и то възможно най-скоро.

Обадих се на хомеопатката ми, тя каза, че нямало нужда засегада се изследвам, да спазвам стриктно хомеопатичното лечение.Питах я дали може да си направя прочистване на организма с уринотерапия, тя каза, че то водело до подсикане на фино ниво.Не можело да приемам и сребърна вода  въпреки че в аптеката й се продава.По нейната логика излиза, че трябва да стоя и да чакам само на нейното лечение, а не мога.Адски съм притеснена.

Реших да започна прочистване на червата с урина по Малахов въпреки че противоречи на хомеопатията.Преди седмица си правих прочистване с английска сол, зехтин и грейфрут, излязоха зелени камъчета...Но просто не знам дали това ще ми помогне за хормоните. Нищо не намерих в интернет за преодоляване на хормонален дисбаланс. Според хомеопатката и според моя приятелка рентгеноложка най-вероятно имам хормонален дисбаланс...Дай Боже да нямам и нещо по-страшно. Ако знаете рецепти за балансиране на хормоните, ще ви бъда много благодарна!  :)  
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Моля за съвет!
« Отговор #1 -: 28-05-2010, 16:13:17 »

Досега имах високо мнение за хомеопатията.
Алтернативните методи на лечение не лекуват заболяването , а пациента и затова няма да е лошо да споменеш как се е стигнало дотук. Какъв ти е бил хранителния режим и дали си била подложена на някакъв силен стрес (като взимане на изпити например)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Demetra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Моля за съвет!
« Отговор #2 -: 28-05-2010, 17:24:26 »

От дълги години съм вегетарианка, но не съм се хранила много здравословно. Преди три години изпаднах в много тежка депресия след смъртта на майка ми, тогава около половин година нямах цикъл.

Сега психически съм по-добре въпреки че понякога пак се отчайвам. От година и половина ходя на йога, определено ми действа много положително и успокояващо.

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Моля за съвет!
« Отговор #3 -: 28-05-2010, 18:58:40 »

Деметра, сигурна ли си, че е класически хомеопат? Понеже спомена, че има аптека. Класическите хомеопати нямат аптеки, а т.нар. боаронски.

За бучката виж този разказ:

http://gnm-bg.com/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=165&Itemid=181

Определено имаш конфликт. Виж дали и другите признаци съвпадат при теб.
Ако не, задай в търсачката бучка, ще излезнат и други разкази.

За хормонален дисбаланс, виж Деси82 какво е писала. Най-лесно е да и прегледаш мненията. Пречиствания, суровоядство мисля, че ще помогнат. Йогата щом ти действа добре, продължавай с нея. Наскоро коментирахме маката. Тя също подобрява хормоналния баланс.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Моля за съвет!
« Отговор #4 -: 28-05-2010, 21:19:22 »

Най-вероятно е хормонален дисбаланс, но все пак отиди да се изследваш преди да предприемеш каквито и да било мерки за да си сигурна точно по какъв начин и кое да лекуваш. Пък и за твое спокойствие. И смени хомеопата!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Моля за съвет!
« Отговор #5 -: 29-05-2010, 08:13:22 »

Деметра, аз ти препоръчвам да прочетеш книгата на Харви даймънд - Сила за живот I или кой се страхува от Харви Даймънд . Смятам ,че ще ти е доста полезна , Проблемът е ,че не я продават вече по мрежата има сериозен натиск тя и още няколко книги да не достигат до читателите и хората, които не искат да ползват фармацевтични продукти. В нея се разказва защо се получават рак на гърдата, как се лекува и како трябва да се яде и колко много хора са се излекували без ножа.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.201 секунди с 22 запитвания.