Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 10   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Пречистване на слузта от организма  (Прочетена 100702 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

« -: 19-05-2009, 22:29:40 »

Пречистване на слузта

За тази цел се взима 150 г настърган и разтрит на каша хрян и в него се добавя сокът от два-три лимона. Тази смес спомага за разлагането на слузта в местата на нейното натрупване без увреждане на слизестите ципи, не дразни бъбреците, жлъчния мехур и храносмилателния тракт.

Сместа се приема два пъти на ден по половин чаена лъжичка на гладен стомах. Особено се препоръчва за отстраняване на слузестите натрупвания в белите дробове, носоглътката, а така също в синусите.

Хрянът с лимон е и силно пикочогонно средство, особено ценно при отоци и воднянка.
Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #1 -: 19-05-2009, 23:18:19 »

Супер, Ками, много мерси! Smiley)
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #2 -: 20-05-2009, 23:55:25 »

Отдавна бях решила да го направя, но сега ми напомни за това, благодаря ти! Определено имам нужда в момента, само да видя дали ще си намеря хрян, май на есен се намира повече.
Как се стрива на каша, хряна, който съм си купувала, е нещо като корен с дървовидна структура, стои на съчки - как се стрива такова нещо - хм, сигурно с ренде ще стане нещо. Или може би съм купила някой, който е бил стар или неподходящ.
Активен

Духът владее материята!
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 486

« Отговор #3 -: 21-05-2009, 08:19:23 »

Ками, благодаря! Ще я направя тази рецепта.

Мер, да не си купуваме хряна от едно и също място  Cheesy; сигурно лимончето ще му помогне да добие кашав вид.
Активен

Nel
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

« Отговор #4 -: 21-05-2009, 11:59:15 »

И аз наесен мисля да го пробвам,че сега хрян не съм вижала.
Активен
Кате
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 247

« Отговор #5 -: 24-05-2009, 22:32:22 »

има и сега хрян, многогодишно растение е, поне в нашия двор расте. даже се за4удих дали наистина е хрян и се разрових за снимка, с която да го сравня и намерих това : http://www.doctorbg.com/page.php?id=13298
това, което е на снимката е същото, което имам и аз, но странно 4е до сега не съм го виждала да цъфти. или може би не съм го забелязала
а в рецептата предполагам, 4е се ползва само корена, нали? а може ли да се смеси 4аст от корена с изсушени и стрити листа?
есента се намира пове4е, защото се използва в приготвянето на зимнина като стабилизатор-в трушии и в киселото зеле. така поне съм 4ула  :Smiley
Активен
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 26-05-2009, 00:09:24 »

Кате, благодаря ти за информацията  Smiley
Това пречистване и аз мисля да го оставя за на есен, че сега ще ми станет прекалено много нещата  Cheesy
А това за листата е добро като идея, но мисля че ефектът ще е по-добър и витаминозен ако листата са пресни и зелени ( т.е. ако се прави сега ).
Активен
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 26-05-2009, 11:06:20 »

Ето една статия на Дар център:

Хрянът като лекарство

• Използва се срещу стенокардия и извеждане слузта от организма и други заболявания

Хрянът има изразено противослузесто свойство, очиства организма от слуз, отпушва задръстванията в него. Усилва работата на стомашно-чревния тракт, повишава апетита, спомага за намаляване на киселинността, използва се при заболявания на жлъчния мехур и атония на дебелото черво.

Хрянът е отлично пикочогонно средство.

Той се използва при камъни в пикочния мехур, ревматизъм, подагра и заболявания на дихателните органи с влажна кашлица.

Отдавна са известни начините на лечение с хрян на сърдечно-съдовите заболявания, например стенокардията.

За целта се настъргва пресен хрян, взима се 1 чаена лъжичка от него и се добавя пчелен мед, като сместа не бива да надвишава общо 1 супена лъжица. Изяжда се на гладно 1 час преди закуска. Взима се не повече от 30 дни. При неприятни усещания дозата на хряна може да бъде намалена, но постепенно отново се увеличава до 1 чаена лъжичка. Лечението не бива да се повтаря по-рано от 2 месеца. По време на лечението не се пуши, не се пие алкохол и човек не бива да се пренапряга.

Препоръчва се да се направят 5-6 – месечни курсове в продължение на 3 години.
Хрянът притежава и извънредно силни противосептични свойства. Даже малко парченце от него, поставено в различни туршии, ги спасява от плесенясване и разваляне като подобрява и вкуса на продуктите. Понякога, за да бъде омекотен острия му вкус, хрянът се смесва с орехи, лимонов сок, с прясно настъргано цвекло или сок от него.

Препоръчвам едно прекрасно средство за очистване на организма от слуз, което не дразни слизестата обвивка:

Взимат се 150 г хрян, счукват се на каша, добавят се към нея сок от 2-3 лимона и се смесва. Тази смес се приема 2 пъти дневно по половин чаена лъжичка на гладен стомах и веднъж преди обяд. Този “сос” се смята за пресен и годен за употреба, ако престоял на студено не повече от една седмица.

Отначало употребата на хряна предизвиква сълзи, неприятни усещания в главата, но лечението трябва да продължи няколко дена. Ако тези усещания изчезнат, това означава, че организмът се е изчистил от слузта. След това изпийте пресен сок от моркови преди храна. Той ще помогне да се изведе от организма слузта, която се е разтворила от хряна и ще укрепи слизестите обвивки на целия организъм.
Активен

Духът владее материята!
Кате
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 26-05-2009, 13:48:25 »

а дали става за кърма4ки? все още кърмя сина си, но ми се иска да го пробвам, защото имам вагинално те4ение, което ме мъ4и ве4е 3ти месец. вмъквам малко предистория-и преди ми се е слу4вало да имам такова те4ение, но много слабо и за много кратко. преди да забременея също имах и са ми казвали и "гъби4ки", и "нормално е" така 4е не знам и аз какво да си мисля, във верността на партниора ли да се съмнявам или просто в организма ми има проблем с последствията от лошите хранителни навици.

в на4алото на март, въпреки кърменето, направих едно кратко гладуване-5 дни на плодове и 4ай, просто усещах 4е имам нужда от разтоварване и пре4истване, гърбът ми беше целия в пъпки, 4увствах се постоянно отпаднала и в лошо настроение, раздразнителна и с излишни килограми. колебаех се дали да го правя зареди кърменето, но реших, 4е ако не се по4увствам добре на 2-3 ден ще го спра. издържах, но за съжаление не се захраних правилно. от тогава запо4на по малко и постепенно се засили вагиналното те4ение, което в момента прили4а наистина на слуз.
Активен
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 26-05-2009, 14:45:18 »

Кате, докато Мер се включи - предполагам, че не е противопоказно за бременни и кърмачки. В противен случай в източника биха го споменали изрично.

За хряна съм чела, че действа като диуретик. Ако забележиш нещо подобно, би трябвало да увеличиш приема на течности.

В интернет още не съм срещала експерт, който да насърчава бременна или кърмачка да прави пречиствания, но ми се струва, че е повече от предпазливост да не се навреди от незнание или неправилно изпълнени процедури. На въпрос за гладуване и кърмене Д-р Даутов отговаря на своя пациентка, че психическото й състояние (колебание, чувство за вина, страх да не навреди на детето и т.н.) възпрепятстват истинския оздравителен процес на организма и е хубаво да изчака. Така, че ако не е противопоказно - действай в зависимост от своята настройка.

А за течението може да ти помогне аромапревръзка с бадемово масло и масло от чаено дърво (30 мл + 10 капки; накапват се по 7-10 капки от сместа)
« Последна редакция: 26-05-2009, 15:05:04 от vladi » Активен

desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #10 -: 26-05-2009, 16:38:02 »

Кате и аз преди година имах хронична кандида, но се излекувах с пробиотици/лактобацилус ацидофилус/ и от тогава нямам проблеми. Сега си ги взимам профилактично.
Активен

Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #11 -: 26-05-2009, 17:12:28 »

Влади, тази аромапревръзка тампон ли е всъщност?
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
Кате
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 26-05-2009, 22:16:01 »

Влади, и аз за аромапревръзката да питам-слагам бадемовото масло и маслото от 4аено дърво върху обикновенна превръзка ли?

Деси, от къде ги вземаш пребиотиците и какво представляват?
Активен
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: 27-05-2009, 01:17:27 »

В такива случаи с гъбички е много услешно лечението с естествено захаросан мед. Намазва се тампон с мед и се слага веднага преди лягане, маха се чак на сутринта, а лечението продължава 10 дни. А ако е необходимо след кратка почивка може да се повтори.
Важно е да се използва захаросан мед, защото първоначално гъбичките са привлечени точно от захарта, но след това активните вещества на меда ги унищожават. В зависимост от това какво е количествота на гъбичките, може да има парене, неприятно усещане през първите дни за около 20 мин, но това е нормално.

Друга рецепта, която също много ми помогна преди време в борбата с трихомоните и кандидата, е тази :
Прави се коктейл от 2 лъжици прясно изцеден сок от лимон ( аз направо ползвах половин, а понякога и цял лимон ), 1 чаена лъжица мед и 1 скилидка чесън ( счукан в саханче ). Заливат се с топла вода, докато се напълни чаша от около 200 мл. Пие се на малки глътки.
Прилага се 10 дни ( мисля, че пиех сместа 3 пъти на ден ).

Тогава, за да атакувам от всякъде " гостите " пиех горната смес, вечер преди тампона си правех вътрешни промивки с вода и цитросепт, след това тампона с мед, а сутрин, след като махнех тампона пак си правех промивки . . . лечението при мен даде наистина добри резултати   Grin

Успех  Smiley
Активен
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: 27-05-2009, 07:12:50 »

Радулче, става и тампон за 3-4 часа.

Кате, обикновена превръзка.

Прилага още 2-3 дни след настъпило излекуване. Добре е да се засили приема на зеленолистни, чесън, зехтин, храни с витамини от група B, желязо, магнезий, селен, цинк; да се намали консумацията на захар (плодове, вино).
Активен

desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #15 -: 27-05-2009, 10:02:13 »

Кате, пробиотиците си ги взимам от Аквасорс.
Активен

Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 27-05-2009, 11:38:51 »

И аз не съм срещала противопоказания за кърмачки за това с хряна и лимона. Струва ми се, че няма да е проблем.
Доста жени имат проблем с теченията. Много интересни идеи се събраха Smiley.
За аромапревръзките бих ползвала от тъничките за всекидневна употреба, че другите не ги понасям. Но внимание - маслото от чаено дърво е противопоказно за бременни, хипертоници и епилептици (за кърмачки не пише).
Още един вариант - маслото от чаено дърво може да се замени с масло от размарин, но то също е противопоказно за бременни, кърмачки, хипертоници, епилептици и деца.
То по принцип бременните трябва да внимават с етеричните масла като цяло.
Активен

Духът владее материята!
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: 27-05-2009, 12:10:27 »

Мер, към твоите предупреждения искам да добавя, че на листовките на всички етерични масла в България пише да не се използват от бременни, кърмачки и деца. А в същото време чужди източници се ограничават до 7-8 масла, които не трябва да се прилагат до 20 г.с. от бременността и други 15-16 за цялата бременност. (Бел. - чаеното дърво не фигурира в никой от тях)

Чаено дърво съм ползвала около 40 дни за абцес на палеца. Предписаха ми лекарства, които отказах да пия; после 3 мазила - прочетох, че увреждат щитовидната жлеза на бебето и се лекувах с вани с масло от чаено дърво, а през останалото време слагах с марля 2-3 капки от същото и бинт. Така с превързан палец отидох да си родя бебчето.  Smiley
« Последна редакция: 27-05-2009, 12:20:18 от vladi » Активен

Кате
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 31-05-2009, 14:31:52 »

днес отиваме с детето при моите родители(където е хряна) и ще поостанем там около седмица. мисля да започна пречистването с хрян, ако домашните ни моркови са станали достатъчно големи за сок.
масло от чаено дърво не намерих в Козлодуй, ще поръчам на едни приятели от Враца, ако има да ми донесат, дано да намерят, 4е да комбинирам ле4ението.
мисля да пробвам също и рецептата на Ками с лимоните, меда и 4есъна. за сега оба4е ще се въздържа от тампона, нещо не съм добре настроена към тампоните и тази нагласа май ще ми попре4и на ле4ението.

като се върна ще пиша как е минало  Smiley
« Последна редакция: 31-05-2009, 14:42:41 от кате » Активен
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 31-05-2009, 22:36:49 »

И аз имах намерение да си направя пречистването с хряна, но търсих на много места в София и в крайна сметка не открих никъде  Cry Така че явно ще остане за есента  Smiley
Активен
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 10   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: