Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на слузта от организма  (Прочетена 120600 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #100 -: 27-05-2010, 12:05:17 »

Това е първия метод.Ще трябва да се въздържате от каквато и да е храна докато стане очистването на червата ви.За някои може да е цял ден ,за други няколко часа,за други може би час.Механизма действа така:Английската сол принуждава пътя на водата да мине през червата,а не да се отделя  като урина-това е качеството и.Веднъж отворила "тапата" на червата от страна на стомаха,цялата изпита от вас вода, влиза тях.ако по време на процедурата правите каквито и да са движения със стомаха ,това ще улесни преминаването на водата по бързо.Колкото повече вода за единица време , по добре-всеки според възможностите си.има и специални упражнения за изтласкване на водата,но не ги описвам тук,защото те са били разработени някога ,когато йогите са правели тази маневра без английска сол и е трябвало нещо да принуди водата да мине по червата .Искам да ви кажа ,че може да се наложи да сте близо до тоалетната за известно време.Позивите за изхвърляне на хранителните отпадъци по този начин идват изведнъж и бързо.Затова внимавайте!Който е решил да прави това очистване,препоръчвам след това да си направи клизма,за да се завърши процедурата от двете страни на тръбите/червата/.Като коминочистач,който чисти най напред комина отгоре ,а след това и камината отдолу.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #101 -: 27-05-2010, 12:13:44 »

Като да завърша първия метод ,искам да спомена ,че след като сте убедени че храносмилателния тракт е очистен според вашите усещания, и имате намерение нещо да хапнете, внимавайте със следното:Поставете в стомаха лека храна,в никакъв случай люта,солена, гореща или  студена.Лигавицата на стомаха е силно чувствителна в този момент към всичко.Най- добре е ,ако хапнете малко картофена супа или мляко с ориз или каквото и да е ,което не е дразнеща храна.Според мен това е най- важния момент в цалата процедура-възстановяването на хранилен режим.Това е и опасен момент,защото който го подцени ,за него има опасност от начало на гастрити и други подобни нередности.Затова внимавайте със захранването.може малко хляб с мляко.Избегнете салати!!!домати и други такива ,които имат киселина.организма се възстановява след същото време ,за което е правена процедурата горе долу-за всеки различно.Пожелавам успех на оня, който реши да пробва този метод за очистване от слуз.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #102 -: 27-05-2010, 12:30:53 »

Другия метод ,който искам да ви предложа служи за очистване на слузта от носните лигавица,и носоглътката.Видях че Buku е имала някъв проблем с този вид прочистване и затова  се намесвам със съвет.Смъркането на солена вода очиства донякъде носните кухини и носоглътката,но е малко неприятно ако не можете да изплюете после всичката вода и глътнете една част или друга остане в кухините на носа.После ще ви капе носа известно време ,без да може да го контролирате.Затова предлагам  малко по друг вариант.след като си измиете носа добре,изстържете езика от наслояванията ,вземете една тънка църковна свещ от чист восък.колкото е по дълга по добре ,а колкото е по тънка ,по добре наистина.Но не по малко от едно 20см.Подръжте 3-4 минути свеща в ръцете си,за да придобие температурата на тялото ви.След това  долния край на свеща много внимателно започнете да вкарвате в едната ноздра..Бавно и леко...Много бавно е секрета на този номер.Ако усетите ,че ви бликват сълзи ,спрете ,но не вадете свеща.след малко ще можете да продължите.Постепенно ще усетите ,че нещо ви опира в гърлото.Това е свеща.С палец и показалецна свободната ръка внимателно хванете този край,който се подава зад мекото небце от страната на ноздрата ,в която е пъхната свеща.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #103 -: 27-05-2010, 12:31:19 »

Мио,първия метод, за който говориш е шанк пракшаланата, но без англ. сол.
http://www.zemianazaem.com/archives/113
Много добре се чувствам след това пречистване. :Content_22:
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #104 -: 27-05-2010, 12:40:43 »

 Издърпайте свеща и я измийте с топла вода.повторете опита  няколко пъти.После направете същото и с другата ноздра.На пръв поглед метода изглежда механичен  и едва ли би вдъхнал доверие на онези ,които правят това чистене със солена вода.Но само който го е опитал знае ,че не е така.Точно там където се съединяват каналите на носа с този на устата,има много нервни окончания ,директно свързани с мозъчните центрове.При механично стимулиране ,импулсите ,които тези нерви пращат до мозъка ,довеждат до изхвърляне на много слуз и слюнка.Това очистване го правят с гумени катери ,както и аз също,но е по добре да се започне със восъчна свещ,защото восъка се размеква и не може да навреди на тъканите които никога не са имали допир с друго освен с флуиди-течни и въздушни.ако някой успее да направи този процес,да знае ,че като вторичен ефект от него,се засилва зрението ,паметта и способността за концентрация на мисълта  в ежедневието.А много от болките в главата изчезват ,ако има такива.Всичко това казвам от собствен опит.Който иска ,да пробва.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #105 -: 27-05-2010, 12:47:32 »

Даниела,здрасти,не ползвам санскритските термини в обясненията си към съфорумците,защото мисля ,че ако го обясня без тях е по добре.Мисля, че термините и названията не  могат да покажат същността на упражнението.Много хора биха искали да имат ефекта ,а какво значение има как се нарича тази или онази щуротия?Това е мотива ми.Мога да ползвам и теминологията ,но тогава изказването ми ще заприлича на доклад на конференция.На конференциите са все събрани капацитети,а тука сме ,така да се каже приятели,затова....но ако искаш ,специялно за теб ,мога да наричам и техниките с техните древни санскритски имена..... :sorcerer - emotloader: ^-^
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #106 -: 27-05-2010, 13:02:27 »

Мио, много ясно, че няма значение кое как се нарича. Просто исках да кажа, че на сайта и във форума е говорено доста за това пречистване.  ;)
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #107 -: 27-05-2010, 13:03:15 »

Сега видях линка ,който си поставила за очистването.Показва много неща.Има неща ,които не показва обаче.Общо взето техниката е разгледана чисто механично.Макар и верно, е непълно.Не е взето под внимание времето за изпълнение .Не времето на изпълнение ,а периодите ,най подходящи за очистителни процедури тъкмо от този сорт.има дни ,в който не бива да се правят.Има дни ,в които е добре да се правят.Аз мисля  ,че всички процедури за очистване са опасни,ако не се вземат впредвид още фактори,като астрономични например,като надморска височина,като използване на различна по произход вода и най вече ако не се вземе в пред вид психичното състояние на оня който ще прави процедурата.Общо взето йогистките методи за очистване на физическото тяло са опасни,а да не говорим за другите методи на очистване с помоща на въздух ,които са още по опасни.Все пак ние ще се ограничим до физическото тяло.но е добре да съблюдаваме естествените ритми на Луната и Слънцето ,за да съобразим с тях нашите занимания.Защото мнозина ,които не  постигат успех ,казват ,че са направили всичко и не става и не става....Именно тези другите фактори ,за които не се говори  не са били в унисон в момента.Мога да кажа точно в кои дни могат да се правят най успешно пречистванията  с вода и в кои не.Разбира се ,ако се заинтересува ,някой...
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #108 -: 27-05-2010, 13:10:59 »

Да, Мио,  ще е интересно и много полезно да споделиш повече за това. Последната ми шанка не беше така успешна като предишните. Но аз с луната не съм се съобразявала до сега.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #109 -: 27-05-2010, 13:15:49 »

Аз гледам от малко по друг ъгъл на йогистките методи.Никога не съм си и помислял че са просто една механика.Това ме е спасило от много лоши последствия ,не само в практиката на очистителни процедури,но също и в практиката на асаните и пранаяма.Основния съветник е нещо от рода на тази мисъл:Всичко е пределно ясно как се прави,но защо ли не съм сигурен в това?....Ще ти пиша на лични с. за дните специално за тази процедура.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #110 -: 27-05-2010, 13:18:20 »

Биоритмологията наистина се оказва важно нещо. Луната раздвижва цели океани , можем да си представим нейното въздействие върху един нищо и никакъв организъм :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #111 -: 27-05-2010, 13:20:40 »

Мио, напиши по-добре тука, че доста хора я практикуват, да е полезно за всички.  :love_026:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #112 -: 30-05-2010, 10:28:33 »

Продължавам с тая процедура и ми е много приятно вече. Първите дни не се изпотявах и незнам защо ми се доспиваше. Сега вече не ми действа приспивателно. Освен това , за да предизвикам потене си обличам дрехи, а не по тънката ношница както я правех досега и всичко е както трябва! Като си представяш и как чрез потта излиза всичко ненужно от теб. После студен и топъл душ се редуват и си готов за подвизи!
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #113 -: 30-05-2010, 14:06:14 »

Ефектът от тази процедура не е ли същия като след сауна? След като предизвиква такова обилно потене.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #114 -: 30-05-2010, 17:36:26 »

Мио, за Екадаши и Две тръби ли говориш?
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #115 -: 30-05-2010, 19:20:29 »

Мио, за Екадаши и Две тръби ли говориш?

Не,нямам пред вид това.Искам да подчертая ,че нарочно избягвам да назовавам процедурите с техните санскритски названия,защото ние сме българи и като че ли най- добре   си обясняваме нещата с наши си думи.Не ,че не може и с сложните термини,но аз обичам опростените варианти,намирам  това за най- естествено.Под изчистване на тръбите имах пред вид целия храносмилателен тракт.Ако го оприличим на тръба,която започва от устата и завършва с дебелото черво и ануса-та това са тръбите. tooth.Както коминочистача започва да чисти най- напред комина,това което е горе,така и аз предложих да се почиства това което е горе-устата,стомаха. :sorcerer - emotloader:Когато коминочистача се справи с саждите в комина,слиза долу в къщата и после чисти камината.Т.е. като изчистим устата ,хранопровода и червата,с вода и английска сол,после слизаме надолу и чистим камината/дебелото черво и ануса/ склизма.Това имах пред вид.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #116 -: 30-05-2010, 19:25:57 »

Мио, напиши по-добре тука, че доста хора я практикуват, да е полезно за всички.  :love_026:
Добре.Искам да поясня най- напред ,че  информацията за тези добри и недобри периоди за водните пречистващи процедури е мое дело,т.е. плод на наблюдениата ми през последните 10-на години.Внимателно съм отсявал и наблюдювл ефектите върхи мен самия.Вие също може да го проверите Специално за водното изчистване на стомаха от слуз,мога наистина да кажа че по един косвен път намалява и слузта в синусите,носоглътката и навсякъде в тялото.Най много се премахва ,разбира се в стомаха.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #117 -: 30-05-2010, 19:33:14 »

Спред мен добрите дни за пречистване на стомаха с вода са 10 и 20 лунен ден.Когато Луната преминава през знаците на Водолей и Козирог ,също е много удачно.Не е подходящо да  се правят водни процедури ,на 9-ти,14-ти,19-ти и особено на 29 лунен ден.Но искам да поясня ,че най важното е да се наблюдава Луната в кой знак е и после дена кой е.Ако Луната е в подходяща позиция  ,а лунния ден е неподходящ,вероятността да излезе успешна процедурата е по голяма ,отколкото ако е обратно.Недобри периоди са особено ,когато Луната е в Дева или Рак!Тогава е най добре да не се правят ,независимо от лунните дни.Следва да отбележа ,че когато Слънцето преминава в Дева и Рак,риска е такъв ,че да не забележим някоя нередност в изпълнението,а лошия ефект да доиде по късно.Мога и още да кажа по въпроса,но сега ме домързя нещо...Дано помогне на някой! :sorcerer - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #118 -: 30-05-2010, 21:24:15 »

Мио, много интересно наистина. За това, че е хубаво да назоваваме нещата с българските им имена съм съгласна, но все още не съм толкова наясно с лунните фази, че да намеря съответните бългаски наименования.
А за това, че когато изчистваш стомаха от слуз /Шанка пракшалана- сори!  ;D/ намалява слузта и в синусите.. и аз го забелязах при себе си. Но само веднъж съм я правила тази практика, при следващия път ще видим как е.
Но наистина е много хубаво, че споделяш тези неща. Това е безценен опит.  :love_026:
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #119 -: 31-05-2010, 00:06:11 »

Изобщо даже не е трудно да следиш лунните фази и дни.Това тука е един от най популярните сайтове за лунен календар,разгледай го.Много е удобен да следиш кога влизат дните и фазите.правен е от добри бг астролози ,специалисти в западната астрология.За нашите нужди тук става.
http://www.astrohoroscope.info/moon.htm
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка
 

Страницата е създадена за 0.27 секунди с 22 запитвания.