Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340411 пъти)

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Шангрила, това, че за всичко имам мнение ,не разбрах комплимент ли е .. ?  tooth
Разбирам, че много хора се дразнят някой да знае повече от тях, но какво да правя ,нека това да ми е кусурът..  tooth

Тъкмо е добър повод да си тренират нервите и толерантността към различните  tooth tooth

Естествено , че не за всичко имам мнение , но за това , за което претендирам  да имам - ПРЕДЛАГАМ И АРГУМЕНТИ , които могат да се проверят ;) ;)
А не само емоции и общи приказки  tooth  и "лично мнение" ,базирано  на гледане на турски сериали  tooth


Не ми пречи  да пишеш и с 1000 изречения, въпросът е да има СЪДЪРЖАНИЕ в тях :)
 И КОНКРЕТИКА
 например:  като казваш , че бъркам - цитирай ми къде бъркам :)
Добре, за вата сбърках, давай нататък  tooth ( просто беше 50% риск м-у вата и пита :) )

 Копни ми горния пост , както и твоя ,и ги прати на Папазова, на Гайдурков, на Малахов или на който решиш натуропат и нека да ми отбележат грешките  :surpris_23: няма да се сърдя.
Очаквам!  ;)

До колкото си спомням, в този филм , който даваш, се говореше за ИЗКУСТВЕНАТА ФРУКТОЗА ( и захар ) !
 Дай да гледаме нещо за натуралната де..:)

Всъщтност на всичките ти точки имам опровержение, обаче както Тихий спомена, понякога и по-хубаво човек да се фокусира върхо собстеното си ментално равновесие, което не би бил по голям съвет за теб също така!
Поздрави!
Активен

ЖУ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Предлагам на Бате Бино да отвори един кабинет - като натуропат(heilpraktiker). Тук имат такива титли HP.
Вземи един сертификат от Украйна или от Германия и започвай. Този форум е тесен за твоите възможности:).
Много добри натуропати, като Vov, mer и много други има от форума. Вие сте доста висококвалифицирани. Нещо като асоциация за практика и обучение би могло да се направи (това са едни идеалистични мисли).
http://www.heilpraktiker-ausbildung.net/was-macht-ein-heilpraktiker

Само с 2 думи, днес съм на схема 3 * 4 капсули пелин + 4 карамфил, черен орех имам обща тунктура пия по една супена лъжица. И големи прочиствания - избълвах доста паразитчета, на които не им знам името... но са като слузести предимно, други са като пухчета с кукички. Има и малки други плоски, които във водата стават като люспи. Точно от последните съм виждала в носът ми. За съжаление и в нослето на 4г. ми дъщеря. Голям улов имам един паразит, сложих го в собствено бурканче. Трябва да е надписан с името ми и да е в контейнер от микробиологията, но аз нямам такова. Трудно мога да докажа в микробиологиите, че е паразит. Просто е като слузест охлюв 5-6 см. Ще му направя снимка. Вчера преди да умре издаваше много звуци, т.е. къркорят червата, но след пелинът определено. Те и сега се бунтуват и къркорят от капсулите..
Др. Хулда Кларк - Царство и небесно!

Още една случка споделям: бях на бирезонансна терапия във вторник, при един холандец - http://www.dbzorg.eu. Той ми направи диагностиката за CMV, askaridas, Herpes 2, ... Аз държа дръжките на биорезонанса, плащам на всеки започнати 20 минути *25 евро, минаха около 30 мин. и изведнъж гледам, че биорезонансът не е включен в електрическата мрежа :o !Той каза, че това било оргон, въпреки това работел добре.., Вилхем Райх е негов учител също. Направи ми какпки за 25 евро, които зареждаше с честоти без да използва ток, записа ми дори тинктурата от черен орех, която още не бях си купила. Голяма оферта. Тази тинктура я записа от компютъра свързан с кабел с оргоновият биорезонанс. Така, аз плащах на човек, който имаше съвсем друга ценностна система, малко като калдун (магьосник) получаваше свише "позитивна" енергия. Отказах му капките. Откъде да знам с каква енергия работи. Като бях на 20 години ми се появи един демон. Така повярвах В Бог и стахнах православна. Невидимият свят е добре описан в нашата вяра. Само светите отци са имали тази божествена благодат - енергия. Този "калдунът" с едно махало и концентрация след този разказ от мен ми каза, че съм видяла демонът за малко и после бил бързо изчезнал. С волята си беше дал достъп за демонско общуване. "Ела вълчо изяж ме". Направи ми още една демонстрация за възможностите си с част от оргоновият биорезонас. Насочено едно метална златна дръжка към слънчевият ми сплит. И беше с много злобни очи, когато ми пускаше някаква енергия. Човекът иска да помага вероятно, но уви е доста объркан и не знам плодовете на материализма и бездуховността докъде могат да отведат човекът. Отказах всичко то този човек. Просто тук има мултикултура, но тази не мога да я приема. Той не би могъл дарботи с "добрата" енергия. Тя се дава свише само от Бог и само на много духовно чисти хора. Всичко друго е нечисто.
Поздрави от кака Жу ;D!

« Последна редакция: 26-11-2015, 13:39:53 от ЖУ »
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144

Аз с риска да се набутам малко межу шамарите ...
Взех си книгата на Лидия Ковачева и в момента я чета. До колкото виждам според нейния режим на ден се приемат 800гр. плодове и чай, но не задължително с мед.
Значи 800гр. са 3-4 средно-големи ябълки (нека в ябълки ги смятаме, че тях ги обичам най-много) :D
Ако приемем, че на ден хапвам по 3 ябълки и пия чай без мед - възможно ли е организмът чаак толкова да се токсикира с фруктоза?

Аз сега, ограничавайки само месото, на ден изяждам доста повече от 800гр. плодове. То не са банани, ябълки, портокали, мандарини. Струва ми се нереално, че по 3 ябълки на ден могат да направят чак такава беля. Виж, може би ако тръгнеш да ядеш с килограми , ефекта ще е раличен.

И само да споделя, правих си няколко аюрведа теста и все излизам Вата-Пита. Преди време, когато беше много нашумяла една 90 дневна диета, я направих. Та там се допуска до 2-3 дена само на плодове. Мога да кажа, че това ми бяха най-приятните дни и се чувствах мнооого добре. Не знам какъв би бил резултата при 7-10-15 дена, но се надявам скоро да събера смелост да пробвам. Все имам едно върешно усещане, че ще ми се отрази добре :)
« Последна редакция: 26-11-2015, 13:04:43 от Atlantis »
Активен

ЖУ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Още едно мнение от друг поглед, сега са благословени дни за постене. Като постим телесно да постим и духовно.
Може да хапваш и до 1кг. за начало плодове. Само за черешите до 1кг.300г. Медът не е суперхраната, която от деца знаем. Ето тук на 30.00 като "превърташ" напред лената в червен цвят на видеото с др. Гайдурков. https://www.youtube.com/watch?v=gzYsFE1OE_E. Той препоръчва заедно медът да се смесва с прополис и пчелен прашец, или с ядки би било по-добре за консумиране, когато сме в нормален режим на хранене. "Традицията на правене на халва са сусамен тахан и мед."
Знаем, че дозата прави отровата. Малко мед не е фатално.
Препоръчвам ти стевия -вълшебната билка - индиянците я наричали медена трева, да пиеш през денят вместо вода. Приготвяне: 2с.л. стевия на листа запарваш в 2 л. вода. Подтисика гладът, сладка е и има 0 калории и около 250 микроелемента. http://www.bioplus-bg.com/articles.html#ingredients. Дори радиацията изчиства. При силен глад може да хапваш и 1с.л. смляно ленено семе сутрин или вечер. Др. Вергиния Георгиева ме ръководи в лечебните гладувания и тя ме научи на това. Повярвайте ми, че една глава на тения, полип, и др. бяха излезли по време на гладуване с чай и плодове+ленено семе. Точно на 1 юли 2015г. или на 10-ия ден след гладуване с плодове и чай +ленено семе. Така си открих и паразитите. Сега мога да го кажа, но тогава само се питах: "какво е това?". И аз сега се набутах между шамарите :) с това ми менение, но всяко начало е трудно. Започни постепенно и лека - полека превключвай на новите хранителни режими. Съгласна съм, че водното е по-доброто, но е за по-напреднали.
Може да се пие и сок от арония. Препоръчително е помело, грейпфрут, ананас.
Тук старшите практикуват водно гладуване, но др. Пол Брег също го прави и куп други доктори хигиенисти.


« Последна редакция: 26-11-2015, 14:50:41 от ЖУ »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Шангрила, съгласен съм, това е май единственият вариант да се измъкне човек, когато няма какво да противопостави като антитеза .   :)  
И винаги следва преместване на  акцента върху   личността , като много по-лесно атакуема, отколкото самото съдържание  :)  ( много по-лесно да изкарват автора "ментално недобре",  комунист, комплексар или шарлатанин, търсел евтина слава, изкуфял бил вече.. и тн. отколкото да седнат да му оборят тезите :) )
  Изпитана стратегия , използва се дори на най-високо ниво.  :pensif_29:

Но не е обидно ,  нито би трябвало  да се ядосваме,  ако нямаме аргумент или не сме запознати :surpris_23: "Невъзможното днес става възможно утре"  К. Циолковски

Лично аз умирам от радост да попадна на някой, от който мога да науча нещо, ( при това - безплатно  :) ) и може би затова бъркам за другите - защото изхождам от себе си :)  Това явно е грешка. Но пък какво ще остане от форума, ако всеки вземе да си мълчи и да си пази знанията и опита за себе си ?  :surpris_23:
 
« Последна редакция: 26-11-2015, 15:33:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

Откъс от книгата Човешкият вид проект 3М

Всички плодове на планетата имат съотношение фруктоза / глюкоза с преобладаващо на глюкозата, с изключение на ябълката, която е единственият плод при който не само преобладава фруктозата спрямо глюкозата но дори с голяма разлика 90/10. Най - голямата разлика се среща при вида червени ябълки ,,stark,, 92,8 / 7,2. Тук е важно да отбележим, че за да бъде здравословна фруктозата трябва да е натурална, придружена от всички спомагателни молекули и никога произведена по изкуствен начин индустриално. За да разберем важността на фруктозата трябва да кажем, че която и да е клетка (растителна или животинска) не може да използва директно глюкозата а трябва задължително да я превърне във фруктоза. За тази трансформация живите организми трябва да произвеждат постоянно два специфични ензима и да губят така много енергия за целия процес на трансформация на глюкозата във фруктоза. Затова високото съдържание на фруктоза в ябълката е толкова важно за човека. До такава степен, че биохимичната еволюция на човека (минимална метаболична енергия) изисква максимално преобладаващо количество фруктоза спрямо глюкозата. С други думи за най-еволюиралият биохимично, и анатомо-физиологично вид човека, материалната система която води до състояние на минимална енергия е ябълката. Преобладаващото съдържание на фруктозата в ябълката е от съществено значение за човешкото здраве, и най-вече за сърцето. Това е така защото както е вече много добре известно, сърцето среща огромни трудности при превръщането всеки път на глюкозата във фруктоза, затова самото човешко сърце изисква фруктоза, за да избегне всички негативни последствия от процеса на превръщане на глюкозата във фруктоза.
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

Откъс от книгата Човешкият вид проект 3М:

Човека е единственото животно което има съвместим въглехидратен метаболизъм с един единствен въглехидрат - фруктозата. Фруктозата има 6 въглеродни атома точно като глюкозата, но за разлика от нея, има периферна структура, безкрайно по-метаболично ефикасна и здравословна. Нито една от така наречените ,,храни,, не съдържа фруктоза, освен плодовете, но всички плодове съдържат винаги в много по-голямо количество глюкоза спрямо фруктоза. Средно 22% фруктоза срещу 78% глюкоза, което не е здравословно за човека. Единственият плод в който съотношението фруктоза / глюкоза е в полза на фруктозата е ябълката. Най-голямо количество откриваме в червената ябълка ,,stark,, 92% / 8% в полза на фруктозата. Тук трябва да отбележим че за доброто здравословно състояние на човека не е важно количеството фруктоза а съотношението фруктоза / глюкоза, което естествено трябва да има натурален произход. Индустриалната фруктоза освен че е с много ниско качество е и токсична за човека. Съществува една огромна здравословна разлика между фруктозата и глюкозата. Фруктозата например е:

- антидиабетична (защото не трябва да се регулира от инсулина)
- натрупването и, не благоприятства появата на триглицериди и последствията от тях (инфаркт, иктус, исхемия,   високо кръвно налягане и.т.н)
- ускорява елиминирането на хиломикроните и много вредните мазнини, особено триглицеридите които   циркулират в кръвта
- не предизвиква хормонални смущения нито сърдечни такива
- има антикрампов ефект. Не позволява появата на крампи дори нощни, защото не се нуждае от ,,miofosforilasi,, (необходим при метаболизъм с глюкоза). В спортната медицина се препоръчва фруктоза за антикрампов ефект.
- точно обратно на глюкозата, не само че не е дори минимално кариогенна (кариогенен = предизвикващ кариес)
  но дори защитава зъбите от кариес, не позволявайки появата на какъвто и да било дори минимален кариес и   други дентални заболявания. Силно подсилва зъбите и венците.
- максимална продължителност на захарните нива в кръвта, тоест качествено и дълготрайно чувство за ситост
- максимална физиологична ефикасност, сравнена с тази на глюкозата, при еднакви количестава произвежда с  50% повече енергия.
- фруктозата е единственият трофичен въглехидрат в състояние да се преобразува директно в пируват, която е  единствената молекула, която може да използва (без щети) митохондрата във вътрешността на всяка клетка в  целия организъм, за да може да даде по този начин начало на цикълът на кребс, тоест основният двигател на   общата ни физиология. Ако в която и да е наша клетка влезе дори само една молекула глюкоза като източник на  енергия, тя трябва първо задължително да бъде превърната във фруктоза.
- и така нататък.
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

Откъс от книгата Човешкият вид проект 3М:

ГЛАДУВАНЕ = МАКСИМАЛНА ИНТОКСИКАЦИЯ

Науката, която изследва гладуването откри, че по време на гладуване не само че организма не гладува, а дори се храни с най-лошото възможно нещо за него - животински мазнини. Животинските мазнини са канцерогенни. С други думи гладуването е автофагия (от гръцки - самоизяждане) което е истински автоканибализъм. Това е все едно да отделите мазнината от една пържола и да се храните само с нея в продължение на дни седмици или още по-лошо месеци. По голямата част от токсините, които се намират в тялото се превръщат именно в мазнини. Останалата част от тях се намират в клетъчната цитоплазма, където митохондрите не могат да ги изгарят директно за енергия а трябва първо да ги модифицират, същото важи и за самите мазнини. Това модифициране на мазнините и токсините отнема огромна енергия на организма. Точно това биохимично модифициране извършва организма по време на гладуване, правейки отчаяни опити да произведе енергия при отсъствието на фруктоза и глюкоза. Това модифициране освен че отнема много енергия ,,произвежда,, и много токсични отпадъци. Човешката клетка е проектирана да изгаря гориво (само фруктоза) без щети. Когато започне гладуването, през първите часове се използват глюкозата (която се превръща задължително във фруктоза) и фруктозата от последното хранене, след което организмът започва да използва своите запаси от гликоген (дори използването на гликоген нанася щети на организма). Гликогенът е първото нещо което изгаря организма, защото е най-лесен за превръщане първо в глюкоза и накрая във фруктоза. След 36 часа на гладуване, организма е изчерпал своите запаси от гликоген. От този момент нататък започва да изгаря мазнините, токсините и протеините (20% от енергията по време на гладуване се дължи на изгорени протеини). Проблемът е, че мазнините (обратно на глюкозата и фруктозата, които имат молекулярна структура от 6 въглеродни атома) средно имат молекулярна структура от около 20 въглеродни атома, и за да бъдат окислени от митохондрите, произвеждат огромни количества (милиарди и милиарди) кетонни тела (силно токсични съставки като ацетон, ацетонова киселина, хидроксимаслена киселина и т.н. ) които се откриват в големи количества при всяка една кръвна проба на гладуващите, абсолютно всеки ден. Това води до продължително и все по-тежко подкисляване на кръвта и цитоплазмта, което е типично за гладуването и което често е провокирало изпадането в кома на гладуващия заради тежка ацидоза. Точно тези токсични кетонни тела са причината за така наречените ,,лечебни кризи,, които всъщност са интоксикиращи кризи (кетогенни). Така известните бели налепи по езика на гладуващите, са само едно от многото последствия на присъствието в организма на токсичните кетонни тела и най-видното доказателство за това че гладуващия е в състояние на тежка кетоза. Циркулирайки в кръвта, кетонните тела се нанизват все по-дълбоко във всички клетки на организма, който отчаяно търси всякакви възможни начини да се освободи от тях, използвайки дори такива външни канали като езика, след като вече е използвал всички вътрешни, през които се хаби по-малко енергия. Следователно образуването на бели налепи по езика не означава че организма се детоксикира а точно обратното - това е сигурен знак на тотална кетонна интоксикация на целия организъм. Tолкова задълбочена и силна интоксикация, че организма е принуден да прави едно от най-лошите неща за него - да използва трофично входен орган като езика за изходен, нещо което е физиологично обратно на функцията която има езика, запушвайки по този начин езика, след като вече е запушил всички останали органи. Освен това когато не се храним, не въвеждаме така нужните на червото ябълкови фибри, които активират неговата перисталтика. Липсата на фибри води до тоталното блокиране на перисталтиката, особено в състояние на гладуване. Без нужната перисталтика, токсините остават вътре в червото по цялата му дължина и вместо да бъдат изхвърлени се залепват по вътрешните стени на червото (тънкото и дебелото) през целия период на гладуване. Пиенето на вода не е в състояние да активира перисталтиката. Опитите за поправяне на тази чревна катастрофа от страна на гладуващите чрез клизми са напълно напразни, защото водата може да намали само отпадъците в крайната част от дебелото черво, докато останалите отпадъци в дебелото черво и в цялото тънко черво остават незасегнати от клизмата. Вече е известно че ябълката със своите мощни фибри, които премахват и абсорбират всички токсични отпадъци в червата е абсолютно най-силното и безвредно прочистващо средство на цялото черво (тънко и дебело), без да натоварва храносмилателната система защото е почти самосмилаема със всичките ензими съдържащи се в нея. Гладуването точно обратното, натоварва максимално целия организъм със блокирането на токсините в червата, който трябва да се справя с всички последици от това. С други думи ябълката е максимална физиологична почивка, а гладуването максимален физиологичен стрес от всички гледни точки - черва, стомах, кръв, междуклетъчно и клетъчно ниво. Всичко това се утежнява с времето на гладуването. Организмът който се намира в непрестанна ацидоза, не само че не изхвърля цитоплазмените токсини, а една част от тях заемат мястото на изгорените мазнини по време на гладуването и по този начин се вкореняват все по дълбоко в тъканите. Следователно с гладуването не само, че не се извършва абсолютно никаква детоксикация, а точно обратното, то води до поне 3 вида силна интоксикация:

1) Кетонна - дължаща се на изгарянето на мазнини

2) Силна интоксикация дължаща се на частичното изгаряне на цитоплазмените токсини. Останалите цитоплазмени токсини, които не са изгорени заемат мястото на мазнините дълбоко в тъканите или се изхвърлят директно без да бъдат изгорени, чрез бъбреците, червата, кожата, което задръства тези органи и им нанася щети.

3) Дълбока интоксикация на кръвта. Интоксикирането на кръвта става директно от блокираните в червата токсини, които са блокирани поради липсата на перисталтика. Единствено ябълката чрез своите мощни фибри е в състояние не само да активира максимално чревната перисталтика, но и да премахне всички налепи от червата и абсорбирайки ги да ги изведе навън, освобождавайки по този начин абсолютно цялото черво (дебело и тънко) от  всички отпадъци.

ПРЕДПОЛАГАЕМИТЕ ЛЕКУВАНИЯ НА ГЛАДУВАНЕТО

Предполагаемите лекувания на гладуването се дължат на факта, че всички изследвания (кръв, рентген и др.) са направени преди така наречената подготовка за гладуването и след така нареченото излизане (захранване). И в двата периода (подготовка и захранване) се ползват плодове. Тоест в една голяма част (подготовка и захранване) от периода на предполагаемото гладуване, гладуващият е консумирал плодове. Ако гладуващият е получил някакви здравословни подобрения, те не се дължат на дните в които е гладувал а на дните (подготовка и захранване) в които е консумирал плодове. Дните в които е гладувал само са реинтоксикирали, кетонизирали, подкислили и т.н. целия организъм. Единствената детоксикация е била осъществена от консумираните плодове в този период. Следователно евентуалните здравословни подобрения не са благодарение на гладуването а въпреки него.

НЕЕСТЕСТВЕН ПРОИЗХОД НА ТЕОРИЯТА ЗА ГЛАДУВАНЕТО

В природата, и подчертаваме в природата (абсолютна свобода за животното живеещо в специфичната за него екосистема) гладуването не съществува. В природата (абсолютна свобода, специфична екосистема и специфична храна) нито едно животно не се разболява абсолютно никога, следователно дори не би си помислило да гладува. Но в редките случаи, дължащи се на екосистемни промени, в които би могло да се разболее, не само че не е вярно че гладува, а точно обратното - започва отчаяно да търси храна, защото се нуждае от почистващите фибри в нея, дори месоядните и семеядните търсят растителна храна богата на фибри (трева, плодове). Ако не намери храна и остане в състояние на гладуване, то само ще влоши своето състояние, поради по горе казаните причини. Само в случай че животното не е свободно и не живее в неговата специфична екосистема (домашни животни и др.)
и се разболее, то при липсата на неговата специфична храна прави отчаяни опити да спре интоксикацията на организма си (неестественото хранене на което е било подложено) като прекратява да въвежда аспецифични токсини, тоест гладува. Затова понякога се крият и дори плачат докато гладуват, защото гладуването има същите негативни ефекти и за тях, като ацидоза и всички останали по рано споменати, отхвърляйки всички предложени храни, защото не са тези от които имат нужда. Например домашни коне имащи туморни образувания, дължащи се на аспецифично хранене, били пуснати на свобода и наблюдавани. Тези коне веднага започнали да се хранят със специфичната за тях трева и за голямо учудване на наблюдаващите ги лекари оздравяли.

НАУЧНИ РАЗЯСНЕНИЯ ОТНОСНО ФИЗИОЛОГИЯТА НА ГЛАДУВАНЕТО   

Колкото повече се задълбочава едно изследване на гладуването (само периода на гладуване без двата периода подготовка и захранване в които се консумират плодове) толкова повече разбираме колко унищожително за организма е то. Гладуването, провокирайки прекалено големи количества на хормона глюкагон, дава началото на голяма и много токсична наложена тройна автофагия. Тоест свръх висока автофагия, която е по токсична за организма дори от токсичността на един всеяден човек. Тройна автофагия:

1) Гликогенолизна автофагия.
През първите 36 часа след последното хранене организмът е принуден да използва запасите си от гликоген като източник на енергия със всички негативни последствия от това (напомняме че клетките могат да ползват като източник на енергия само фруктоза без да нанасят щети на организма).

а) това дава начало на свръх гликогенолиза, толкова голяма че свършва целият наличен гликоген, което от своя страна вреди на черния дроб.

б) тази свръх гликогенолиза провокира също така и силна промяна в метаболизма.

в) целият организъм е принуден да гори като източник на енергия глюкоза вместо фруктоза. Това води до същото токсично състояние в което се намира организъм хранещ се със скорбяла (зърнени култури, картофи, ориз и т.н)

г) всичко това дава начало на една много силна и все по дълбока ацидоза на целия организъм, която не само е постоянна но дори става все по-силна с времето.

2) Липидна автофагия.
Веднага след изчерпването на гликогенните запаси (след около 36 часа от последното хранене), организмът е принуден да търси друг източник на енергия, вместо предпочитаната от него фруктоза. Този път използва едновременно два силно токсични източници на енергия - мазнини (даващи около 80% от енергията) и протеини (даващи около 20% от енергията). Използването на мазнини като източник на енергия се осъществява чрез липидна - автофагия със следните негативни последствия:

а) принудителното изгаряне на мазнини освобождава голямо количество мастни киселини в организма

б) това провокира също така и едно незащитено освобождаване на голямо количество аспецифични токсини, което нанася големи щети на тъканите.   

в) този вид метаболизъм на мазнини, произвежда големи количества кетонни тела (силно киселинни, като ацетон и много други) което усилва допълнително ацидозата.

г) това веднага провокира износване на протеините в целия организъм на всички нива, включително на едноклетъчно ниво от митохондрите до апарата на голджи и т.н..

д) износването на митохондрите намалява тяхната функционалност, което води до свръх разпространение на свободни радикали и токсични метаболни отпадъци, които произлизат от самите износени митохондри 

е) в същото време апарата на голджи също се износва и намалява своята функционалност, което води до една почти тотална неспособност на целия организъм да се детоксикира, утежнявайки по този начин физиологичното състояние в което се намира организма.

3) Протеинова автофагия.
Също 36 часа след последното хранене докато организма се самоунищожава със липидната автофагия, тъй-като мозъкът има високи нужди от захар (фруктоза) стартира и протеиновата автофагия, защото организмът отчаяно търси източници на енергия които да превърне във захари. Тази протеинова автофагия на свой ред води до нови много тежки щети за целия организъм:

а) хипер висока протеинова автофагия, стартирала със високото износване на протеини от самото гладуване. 

б) това провокира веднага токсичен хипер излишък от цинк и валин

в) освобождаването на кетогенните аминокиселини, дължащо се на протеиновата автофагия, води до допълнителни кетонни тела, които усилват допълнително и без това силната ацидоза.

г) високото ниво на протеинова автофагия, води до голямо увеличение на генетични грешки при деленето на клетките, утежнено допълнително и от киселата среда в която се намира целия организъм.

д) друго последствие на автофагията са остатъчните токсични тела на целия този процес, които интоксикират допълнително целия организъм

е) и т.н.

Освен това по време на гладуване (без да се смятат периодите на подготовка и захранване в които се консумират плодове) беше установено, че туморните клетки се размножават и уголемяват със много бързи темпове. Дълбоката кето-ацидоза дължаща се на гладуването усилва процесите на мутацията на раковите клетки. Това важи за абсолютно всички нлични патологии на гладуващия човек, не само че не се подобряват а точно обратното - влошават се допълнително. Трябва да подчертаем че по време на гладуване детоксикацията е невъзможна, защото
всички детоксикиращи структури губят своите способности в киселинна среда, каквато е ацидозата, а точно обратното осъществява се най-силната интоксикация (кетонна, ацидозна, радикална, окислителна) която може да съществува.

ОПРОСТЕНО СРАВНЕНИЕ МЕЖДУ ГЛАДУВАНЕТО И ЯБЪЛКОЯДСТВОТО

За да визуализираме метаболната разлика между гладуването и ябълкоядството ще дадем следният прост пример. Представете си която и да е клетка от вашият организъм с големината на една стая. По всички стени на стаята се намират залепни аспецифичните токсини. Тези токсини са опаковани в специални чували предназначени за тях. През вратата на стаята влизат дърва (фруктоза, глюкоза) горивото на клетката, което гориво бива изгаряно в камината (митохондрите) която изхвърля физиологичен пушек от изгореното гориво (абсолютно здравословен) първо в самата стая а после през вратата на стаята (чрез капилярите и накрая се изхвърля извън организма чрез белите дробове по време на издишване без да нанесе никакви щети, тъй-като пушекът е физиологичен). Да видим сега какво се случва в стаята по време на гладуване. През вратата на стаята вече не влизат дърва, следователно камината е принудена да изгаря като гориво токсините, които са залепени на стената и са опаковани в специални чували. Както е известно токсичните отпадъци не могат да бъдат изгаряни, защото тяхното горене създава отпадъци, които са по отровни дори от самите тях. Следователно камината изгаряйки ги, започва да създава вътре в самата стая най-отровният пушек който съществува на земята. Точно като диоксинът, който излиза от изгорена пластмаса. Този пушек трови цялата стая, и след това когато излезе най-сетне през вратата (влизайки в кръвта) трови целия организъм започвайки от кръвта. Следователно резултатът от гладуването е следният, изгаряйки токсичните чували създава хипертоксичен пушек, който трови първо клетката в която са изгорени чувалите а после чрез кръвта и целия организъм. Да видим сега какво се случва когато през вратата влизат само ябълки. През вратата влиза перфектното гориво - фруктоза. Пушекът от това гориво не само че не е негативен, а дори е позитивен. В същото време през вратата на стаята влизат и трите най-силно детоксикиращи съставки в света, които се съдържат в здравословни количества и максимални качества само в червената ябълка. Тези три съставки са най-големитe специалисти по безопасно обезвреждане и изхвърляне на токсични отпадъци. Те се казват:

- Доктор полифенол

- Доктор пектин

- Доктор ябълкова киселина

Тези три суперексперта имайки като професия задачата да детоксикират, влизат снабдени със най-модерните инструменти за безопасното обезвреждане и изхвърляне на токсичните чували от стените на стаята:

защитен костюм, противогаз, ръкавици и т.н. Те работят със абсолютна прецизност. Знаейки за опасността, която представляват тези чували, не се доближават дори минимално до камината в стаята, а точно обратното, след като ги опаковат допълнително, ги взимат много внимателно и ги изнасят през вратата на стаята един по един в кръвта. Тези чували когато се намират в кръвта не представляват никаква опасност, защото токсините в тях не са свободни, като пушекът при гладуването, а са безопасно опаковани. Кръвта ги транспортира в бъбреците, които ги прехвърлят в пикочния мехур, от който биват окончателно елиминирани от организма с урината, напълно безопасно и безвредно без абсолютно никакви щети. Следователно чрез ябълкоядството, токсините не само че не биват изгаряни като при глдуването (със всички негативни последствия) а дори се опаковат допълнително и се изхвърлят цели напълно безопасно. Всичко това без абсолютно никакви неприятни симптоми като при гладуването (така наречените прочистващи кризи) а напълно безболезнено и безвредно. Най-модерният и бърз начин за елиминация на токсини. От всичко това става ясно, че гладуването е най-вредният възможен начин за предполагаемата детоксикация до която се очаква да доведе. Както вече видяхме, не само че не е в състояние да детоксикира а дори интоксикира допълнително организма, със токсични съставки които са дори още по вредни от първоначалните токсини, тоест гладуването създава токсични отпадъци от изгорените токсини (пушекът). Гладуването води до големи страдания за гладуващите дори до смърт в някои случаи. Ако някой от вас има в стаята си чували с токсични отпадъци как би предпочел да се оттърве от тях, като ги изгори в камината си (отравяйки въздуха в стаята с токсичен пушек) или като ги опакова внимателно и изнесе през вратата навън? Сигурни сме, че всеки здравомислещ човек ще избере вторият вариант. Напомняме че коректната детоксикация е винаги асимптоматична и физионеутрална (РН 7,41) всички неприятни симптоми смятани за ,,лечебни кризи,, са точно обратното, те реинтокскират организма. Концепцията колкото по-зле се чувствам по време на гладуване толкова повече се детоксикирам или колкото по-зле се чувствам толкова по-бързо се детоксикирам е напълно погрешна. Симптомите са начин по който тялото мже да комуникира със нас. Когато ни боли някъде или не се чувстваме добре това е сигурен знак че сме сбъркали в нещо и трябва да направм крачка назад. Детоксикацията е процес, който се осъществява винаги без никакви симптоми и неприятни усещания.

АПЕЛ КЪМ ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ ,,ЕКСПЕРТИ,, ПО ГЛАДУВАНЕ

Тъй-като не може да се заиграваме със здравето на хората, умоляваме от сърце всички кото се занимават, обучават и разпространяват гладуването като лечебен метод да прочетат отново, много внимателно тези редове. Те могат да заменят гладуването на три чаши вода, която е неорганична, със три ябълки на ден. Водата в ябълката е перфектната за човека - физиологична. Ябълката е като чаша с вода (88% вода във сорта ,,STARK-DELIZIOSA,,) плюс всички останали необходими хранителни вещества в перфектните пропорции и фибри за почистване на цялото черво (тънко и дебело). По време на гладуване перисталтиката спира, докато с ябълкоядството червата се стимулират по най-добрият начин да изхвърлят отпадъците в тях. Ябълкоядството е не само единственият възможен и безопасен начин за тотална детоксикация, но и най-бързият съществуващ, който лекува абсолютно всяка една болест без изключение. И освен това обратно на гладуването всчко се случва без никакви болки, кризи или други неприятни усещания.
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Много интересен откъс , би ли написал автора на книгата. От линка, който беше споделил не успях да я изтегля.
Благодаря, че ни запозна с този поглед относно гладуването.
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

Авторът или по точно авторите са неизвестни. Книгата се намира само в интернет, не е издавана печатно и е напълно безплатна. Ако имаш Фейсбук можеш да я свалиш от първия линк, от вторият и аз видях че нещо не става, явно съм объркал нещо. За тези които нямат Фейсбук скоро ще я кача на други места и ще дам нов линк за сваляне. Оригинала е на Италиански език и може да бъде свален оттук:

http://specieumanaprogetto3m-nuovaedizione.blogspot.bg/
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Може ли да помоля да ми изпратиш тази книга ? Не я намирам никъде споделена..
« Последна редакция: 26-01-2016, 23:32:26 от purelove »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Особено ми е приятно да те видя. Наистина.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ейййй, добре, че purelove писа в темата, та и аз да я видя... нещо съм я пропуснал.
Струва ми се за всички непредубедени е ясно авторите на кои "книги", "изследвания" и пр. привидно достоверни, но всъщност заблуждаващи невнимателния читател "публикации" - са неизвестни. И да търсим кой им е платил - на авторите - няма да намерим. По-паметливите помнят такива "статии", "изследвания", "нАучни публикации" и пр., възхваляващи примерно виното (in vino veritas), кафето, бирата, месото, хирургичното лечение на нещо, специалното ново лекарство за нещо, свръх скъпите изследвания, доказващи дрън-дрън-дрън...

Методът Временно въздържане от храна ("гладуване" е съвсем друго състояние) е известен и с доказани резултати от няколко хиляди години, а от последните 40-60 години са извършвани и публикувани и голям и нарастващ брой изследвания, все по-задълбочено изясняващи фините механизми на действие...Резултатите от прилагането му зависят само от правилността (на прилагане)...
 Всичко това, независимо от преследването и малтретирането, дори физическото премахване на автори и лечители.
[Държавата България например, преди години тихомълком въвежда изменение и допълнение на закона за здравето, (по смисъл) забраняващ на територията на същата да се лекува с "глад" повече от 7 дни...]

Безброй са хората, животните, птиците и други организми, блестящо излекувани от тежки хронични, дори със смъртна прогноза състояния... Някои от тях съм провел лично.
Няма друг метод, постигнал рязко нарастване производството на стволови клетки в телата на лекуваните, които клетки възстановяват напълно тежко увредени или дори липсващи органи (!).
Нямам време, потребност, нито желание да отговарям на многото неверни твърдения в цитираните по-горе откъси от "книгата". Не споря и не доказвам нищо на никого.  :flower:
« Последна редакция: 27-01-2016, 23:34:49 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

То няма лошо да поспориш , Вова, дето се вика , ей така " от любов към спорта"  tooth
Само че да спориш с човек, който знае какво говори , а не с такъв  празнословец като Фрутариано -  човек посредствен и с много ниско чело.   Да си нямаш работа с такъв.. :Confus_3: ( пишман станах, че влязох в диалог ..) С такива е пълно по селските кръчми - чул недочул, прочел недопрочел  .. , но иначе бабаитин  -  ще отдели цели дни за да спори и да си защити статийката, която е прочел  във  в-к "Уикенд" или в "Папарак". Ще те засипе с брътвежи и с нищо конкретно.  
Чакам го вече 3 седмици да ми се извини за обидите или да ми докаже, че Норман Уокър е доктор. Щом така пишело върху книгата  - значи е така.  tooth
Та и с гладуването, Вова , щом така пише в книгата без автор, значи е така   tooth  Какъв си ти да спориш с Фрутариано  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Цитат
За да разберем важността на фруктозата трябва да кажем, че която и да е клетка (растителна или животинска) не може да използва директно глюкозата а трябва задължително да я превърне във фруктоза. За тази трансформация живите организми трябва да произвеждат постоянно два специфични ензима и да губят така много енергия за целия процес на трансформация на глюкозата във фруктоза.

Не съм чувала досега в кризисна ситуация чиста фруктоза през абокат да се влива, както и да протичат лесно и бързо превръщания посредством ензимно-катализирани реакции при по-ниска от нормалната телесна температура. Чудно тогава при  хипотермия как процедираме ? Щастлива бих била и да знам, кои са тези два специфични ензима? (Не за друго, просто моята информация не кореспондира с горната.., тази на италианските учени ..)

Разгледах материала, който любезно ми беше изпратен. Дори с възможности за обратна връзка за разясняване на въпроси.. Пиша тук, а не на лични на  fruttariano, защото смятам че е недопустимо  да се интегрират подобни сериозни грешки в контекста на грижата за здравето!  Още от първия абзац  личат СИМПТОМИТЕ на липса на достатъчна информираност и проверяване на информацията. И емоцията от храносмилането на ябълката, науката и бизнеса стават отровни.
 
Съвета ми е да не избързваме със заключенията ! Тук никой надявам се не създава свой собствен хибрид въз основа на  механични подходи и поднесена информация, готова сякаш за запомняне.
« Последна редакция: 28-01-2016, 14:29:59 от purelove »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Фаворизирането на един единствен метод за здравословен живот ми се струва несериозно. Ако се представя като още една възможност, бих могъл да го изуча с удоволствие. Хората са толкова различни не само физически но и ментално.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Тихий, ти малко се обърка тука :)
Това не е "метод  за здравословен живот" , а ЛЕЧЕБЕН МЕТОД.  ;)  (Един от многото, един от най-ефективните и силните. )
А "здравословният живот" си е здравословен живот, знаем как-  според природните закони и извън цивилизацията.
Това се нарича  ПРОФИЛАКТИКА. По презумпция , ако я спазваме - няма нужда от никакви ЛЕЧЕБНИ методи!
Но понеже е невъзможно за повечето от нас, тогава използваме ЛЕЧЕБНИ методи, за да оправим поне отчасти поразиите, предизвикани от нездравословният живот, от лошата профилактика.

Болшинството хора, вкл. лекари,  правят голяма грешка, смятайки, че това, което е добро като профилактика е достатъчно и за лечение . И почват с добавки , диети и т.н.
Да, при незначителни функционални нарушения това може да е достатъчно. ( напр. при леко повишено кръвно)
Обаче когато положението е вече "изтървано" , минало е време и са настъпили сериозни дегенеративни изменения ( в бъбреците , в съдовете, в ставите ) , тогава  са нужни много по-радикални мерки, за да се извади организмът от новото патологично равновесие, и да почне да се самолекува с помощта на останалата му жизнена енергийка.  
Тогава вече гладът е един от вариантите този процес да започне.  
    
« Последна редакция: 29-01-2016, 10:53:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Изказах се по повод тезата на фрутариано. Доколкото разбирам, той смята, че само на плодове може да се живее здравословно.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

А, извинявай тогава. Ама , уточнявай се де :) Щото по подразбиране отговорът винаги е за предходен пост. В случая - този на Вовата.   
« Последна редакция: 29-01-2016, 22:20:55 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Purelove, въпросът със спасяване на хора, изпаднали в хипотермия (гранично състояние на преохлаждане на организма, когато човек не може да поддържа 36,5 - 37,5 градуса по Целзий...
За мен най-голям интерес представляват случаите, известни от Втор. Св. Война, когато от водата (или гората, снега) е изваден човек, който е жив, но е в хипотермия и трябва да бъде спасен. За голямо съжаление много голям брой такива спасени хора, са умирали от преохлаждане и е било трудно или невазможно на екипажите на кораби например, да съживят изпаднал в хипотермия моряк, летец, войник и пр....
Увиването в "станиолови" одела например, което е масов безполезен метод, само запазва вътрешната, произведена от тялото топлина. А тя е крайно недостатъчна за съживяване и както през войната, така и при спасяване на търпящи бедствия във водата или високо в планината (неразумни туристи). Поради което много от тях умират, въпреки, че са извадени живи... (всичко това няма пряка връзка с "гладуване" на плодове и чай, но е нещо)...  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.