Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем с антибиотик  (Прочетена 3846 пъти)

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Проблем с антибиотик
« -: 09-06-2010, 04:35:59 »

Здравейте!
Вчера се появи проблем(по-скоро още един проблем  tooth).
Накратко. След спонтанен аборт жена ми вече няколко години не може да забременее. След поредица от различни методи стигнахме и до инвитрото. Ще го правим след около седмица.

Проблема заради, който започвам нова тема е, че докторката е изписала на мен и жена ми антибиотик за 1 седмица, 200 милиграма Доксициклин на ден. Целта била да се предотврати евентуално възпаление на...нещо си(жена ми не успя да ми обясни).
Принципно дозата не е смъртоносна и човек би оцелял след експеримента. Та проблема. В продължение на много години(около 4) вземах смъртоносни дози антибиотици и подобни "лекарства". Благодарение на тях и на "докторите" здравето ми беше сериозно повредено. Можете да си го представите лесно. Вече година и половина работя по въпроса да ги откажа и да възстановя това, което остана от мен.
Никак не ми харесва идеята да премам тази отрова отново. Още повече, че повечето антибиотици не ми действат. А точно изписаният е един от тях.
Незная как точно да реагирам. Жена ми вярва почти сляпо в докторите(на фона на това, което ми причиниха). Отказа да ги пия се приема малко като съботаж на процеса от моя страна. Обясненията не дават особен резултат, а и не мога да предложа добра алтернатива на антибиотика. Знам, че чесъна е естествен антибиотик, няма странични ефекти и не води до резистентност на бактериите. Но дали би свършил работа срещу ЕВЕНТУАЛНИ възпаления.
Всъщност в момента премам настойка от чесън и спирт(Рецептата я бях публикувал тук преди време). Не чувствам да имам някакво възпаление или сериозен здравословен проблем.
Ще съм ви благодарен за всяко изразено мнение!

По здрави!
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Проблем с антибиотик
« Отговор #1 -: 09-06-2010, 08:02:41 »

Не мога да дам компетентно мнение, тъй като не се разболявам :)) но чесън ям редовно , направо се зобя с него :)   Чувал съм ,че много жени не могат да забременеят поради нарушение предизвикани от термично обработени храни .. няколко месечна диета на сурова , правилно подбрана храна решава проблемът генерално
Активен

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re:Проблем с антибиотик
« Отговор #2 -: 09-06-2010, 14:23:22 »

Друг силен антибиотик е прополиса под формата на 30% спиртен разтвор или в комбинация с мед.
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Проблем с антибиотик
« Отговор #3 -: 09-06-2010, 23:40:01 »

  ОООО :surpris_22:
  Защо е нужно да си разбиваш здравето с антибиотици отново.И това което ми написа направо ме шокира -лекар ти предписал антибиотици за ,,евентуално,,предпазване от възпаление....е? :surpris_22:?Ок антибиотик-разбирам но в най краен случай.Ако е налице бактериална или вирусна инфекция и то тежка-ок.Вече дори и академичната медицина се изказва скептично против употребата на антибиотици.Моментално ти и съпругата ти спрете приема на всякакви синтетични лекарства(освен ако не е супер наложително).Изчистете черния дроб(във форума има доста писано по въпроса).
 Относно алтернативи на антибиотика -колкото щеш.Освен споменатите чесън и прополис мога да добавя-екстракт от семки на грейпфрут-продава се в аптеките(Цитросепт).От растенията-алое,чай лапачо,сангре де градо(продават го в Андийския медицински център),Трифала(аюрведична формула),Кордицепс,колоидно сребро,сок от бяла бреза(късно е за него сега) и много други.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Проблем с антибиотик
« Отговор #4 -: 09-06-2010, 23:47:40 »

Проблемът е, че жена му вярва на лекарите и хич не е по алтернативното. Така че малко трудно ще направи пречистване или ще мине на сурово. С такова впечатление съм останала от споделеното от Андрей във форума.
Не знам какъв съвет да ти дам, Андрей...аз не бих пила АБ. Пък да не говорим за просто ей така. В краен случай бих прибегнала до лъжа т.е. че съм ги пила.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблем с антибиотик
« Отговор #5 -: 10-06-2010, 08:48:03 »

Вери ми взе думата от устата :)
 И моето мнение е същото - комбинация от на Вери и  на Hospitalier.
Андрейчо , съчувствам ти наистина.  Според мен сменяйте докторката. Това е пишман-докторка. Не знам какво очаквате от човек, който нито знае, нито може да мисли. Антибиотик профилактично .? Това е слабоумие. Жалко ,че системата лансира точно такива имбецили , които изземват доверието на хората ,а  истинските природолечители  законът държи в мъртва хватка. 

Има алтернатива на антибиотиците , но просто не сте запознати. (За имбецилчето да не говорим..)    Прочетете за ВЕТОМ на руски. Изпробвано е от доста хора , вкл. и от мен.  Това средство действа дори по-бързо от антибиотика !!  ( Разбира се и другите споменати от хоспиталер средства са отлични , но те са с по-слабо и по-бавно действие в сравнение с ВЕТОМ . ( или СТЕЛКОР.   Това е уникален препарат също.)  Трудно ще си го доставите , но след като го тествате, ще се убедите ,че за него сте готови да вложите сериозни усилия за да си го имате в аптечката.. :)  )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Проблем с антибиотик
« Отговор #6 -: 10-06-2010, 11:19:16 »

 :kisss:Момко, я прочети какво казва Анастасия за зачеването и раждането!!!Най-добре, заедно и мнооооого внимателно!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Проблем с антибиотик
« Отговор #7 -: 13-06-2010, 18:55:42 »

То профилактично може да ти изпишат хиляди боклуци. каква е гаранцията ,че няма да хванете кандида след това?
Лекари,  лечители,кинти и мъчители. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Проблем с антибиотик
« Отговор #8 -: 14-06-2010, 06:13:40 »

Здравей Андрей,

Включвам се тук, защото искам да защитя позицията на съпругата ти, не ме разбирай погрешно само. И аз съм против антибиотиците по принцип, но понякога трябва да слушаме и да се доверим на лекуващите ни лекари. Целта ви е преди всичко успешна ин-витро процедура, а целта на изписания доксициклин е да се предотврати евентуално възпаление, инфекция, бактерии  и всичко подобно, което би обрекло вашият опит още от самото начало. Не знам какъв е проблемът ви, но от все сърце ви желая да сте в добри лекарски  ръце и много скоро да се радвате на здрави бебета. Повярвай ми, че е много по-лесно да изчистиш тялото си от антибиотика, отколкото душата си от болката и изгубената надежда. Стискам ви палци за "+" резултат . 
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Проблем с антибиотик
« Отговор #9 -: 16-06-2010, 06:16:00 »

Здравейте!
Благодаря Ви за съветете и онформацията!
В края на крайщата казахме на докторката, че не желаем да вземаме антибиотици и тя отстъпи.
Всъщност това с антибиотиците е СТАНДАРТНА процедура през, която минават всички, очевидно без оглед на здравословно състояние и история. Работи се по шаблон. Като на поточна линия в завод. Без особена мисъл и творчество. Затова и не ме учуди, че не ни предложиха алтернатива.
А в аптеките даже и аспирин трудно дават без рецепта. Лекарствата ги опаковат в прозрачно фолио с надпис кога да ги приемаш - сутрин, обед, вечер. Няма опътване за пациента, странични ефекти... Отваряш и пиеш. Като пилета във ферма.
Подобно е положението и с алтернативната медицина. Преподава се в университети и се контролира много стриктно.
Още веднъж - Благодаря Ви за информацията!
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 23 запитвания.