Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Внимание ИЗМАМА!  (Прочетена 40968 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #40 -: 23-07-2010, 19:17:36 »

Интересно Ева , би ли ни разказала как усещаш БОГ , какво е твоето възприятие за него
Активен

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #41 -: 26-07-2010, 13:07:15 »

Титан, привет !!!
Усещането че Бог присъства в твоя живот е нещо лично. Не може да се разкаже, то се чуства.
Възприема се единствено и само чрез чете и слушане на Божието слово, включващи пост и молитва.
В началото  /както и при почти всички хора/  започва трудно зачитане на Библията. Започваш да четеш, отхвърляш я, размишляваш, не си съгласен с много от написаните неща. След време отново се опитваш и пак същото. Чувстваш се празен, объркан нищо непроумяващ. Попитах хора /които вече четеха Библията като обикновен роман/, защо с мен се случва така. Искам да позвая Бог а нещо все ме възпира. Тяхната
препоръка беше а сега и моя е че Библията трябва да започне да се чете от Новият завет /поне два пъти/
и след това се връщаш от самото й начало. Така и направих.
Просто четеш, молиш се, постиш и научаваш и разбираш много, много неща. И както казва Библията
- всичко е суета на суетите
- няма нищо ново под слънцето
Единствено нещо е че ти променяш виждането си за живота и за заобикалящата те среда.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #42 -: 28-07-2010, 10:30:25 »

Всичко звучи прекрасно, но защо отъждествявате Бог с религията?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #43 -: 28-07-2010, 15:34:14 »

Беелее, привет !!!
Доста объркващо име, но предполагам че има някакво значение или превод.
Нищо не съм писала за религия. В тълковните речни има различни обяснения за думата.
Само написах че познаването на триединния Бог за християните е четенето на Библията,
която може всеки да си закупи от всяка църква. Защото човек не става християнин само
защото се е родил в страна възприела Християнството а е християнин, когато чете и
познава словото Божие.
Активен

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #44 -: 28-07-2010, 15:48:06 »

 Beelee  -  Сетих се че поотделното името ти е пчела - завет. Но слято не го разбирам.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #45 -: 29-07-2010, 00:06:40 »

Беелее, привет !!!
Доста объркващо име, но предполагам че има някакво значение или превод.
Нищо не съм писала за религия. В тълковните речни има различни обяснения за думата.
Само написах че познаването на триединния Бог за християните е четенето на Библията,
която може всеки да си закупи от всяка църква. Защото човек не става християнин само
защото се е родил в страна възприела Християнството а е християнин, когато чете и
познава словото Божие.
Оттук възниква логичния въпрос: "А защо трябва да се отъждествяваме като християни? Кому е нужно?..."
Отъждествяването разделя хората винаги. Ако съм християнин, това автоматически ме разделя от мохамеданите...
Ние всички сме едно, а религиите ни разделят на лагери и групировки.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #46 -: 29-07-2010, 01:10:21 »


Цитат
Оттук възниква логичния въпрос: "А защо трябва да се отъждествяваме като християни? Кому е нужно?..."
Отъждествяването разделя хората винаги. Ако съм християнин, това автоматически ме разделя от мохамеданите...
Ние всички сме едно, а религиите ни разделят на лагери и групировки.


Често едни клетки от едно и също тяло не могат да траят други клетки от същото тяло. Винаги е имало групиране на масите по интереси.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #47 -: 29-07-2010, 07:49:13 »

:) Библията ми се струва като някакъв смешен комикс , а Исуус като герой на този комикс.
Като се замисля... много вероятно е да е съществувал по ония времена , но историята му със сигурност не е тая , която се опитват да ни пробутат ..същото е и с останалите комикси. Някой е открил печеливша система и овци, които да му блеят и които да стриже и разбира се тази работеща система се пази като орган на зрението и до ден днешен. Някой правил ли си е сметка само колко пари печели Ватикана дневно от вход и от продажба на сувенирчета ?? Ако не можете да сметнете аз имам лични наблюдения и мога да ви дам насока , а колко дарения приема , а какви банки има ..мислите ли че на Исуус това му е нужно , въпреки че е на небето и ни гледа отгоре  tooth  tooth  tooth  tooth  tooth А кой е бащата на Исуус , как е името на този Бог според Библията ? Юдеите на кой Бог се кланят ? Ами шумерите , каква е тяхната история ? А египтяните , нещо символите по някои храмове не се връзват никак с обясненията на археолозите :)) ама хич. Кой знае какво е намерено и разбира се не е оповестено. Но информация винаги изтича :))
Лично аз съм склонен да приема с резерви шумерското обяснение за произхода на човек като такъв в днешния му вид.
Има един много интересен филм - Конспирацията Орион, базиран на хакнати сървъри и изтеглени снимки от тях , според авторите. Но дори и да е партенка нека се замислим върху него.  Линкът : http://www.theorionconspiracy.com/    Субтитрите ги има някъде в нета , аз ги загубих някъде в архивите.

И ако се доверим на шумерите поне за малко , тогава се запитваме , щом са ни създали извънземните за какъв БОГ говорим тук ?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #48 -: 29-07-2010, 13:40:20 »

Титан, много добре казано! Религиите, вкл християнската библия, са една манипулация за мен. ("Разделяй и владей", каза гадния юдей  :bleh )
Аз прочетох библията още в 3ти клас и будното ми детско съзнание не можеше да се примири с противоречията, например че Бог ни обича, но има Ад в който ни праща, че не трябва да се правят изображения на живи или неживи обекти и да им се кланяме, а има икони и т.н. Силно усещах (и усещам) връзката си с Бога и не ми беше нужно да ходя на църква, да оставям пари по иконите за нещо духовно...изобщо не ми се струваше логично :surpris_23:
Според мен, боговете от религиите са точно извънземните с техните технологии, които са впечатлили древните хора супер много в различните райони, а Бог-творецът е Създателя на Вселената, съзнанието, което е намерило баланса така, че да съществува всичко в равновесие. Нали живеем в холограма :) една мисъл би трябвало да е достатъчна. В книгите на Мегре има откъс, който описва това, аз не знам дали е 100% вярно, но от всичко прочетено тия 20 години, след прочитането на библията и началото на търсенето ми, описаното от Анастасия ми е най-близо до усещанията.

п.с: Прякорът ми е абревиатура, която в миналото ми беше артистичния псевдоним и означава "Bulgarian Enhanced Engineer Lost in Extreme Exhaust". Kaто гледам колко са изтощени планетата и хората от всичко, още си е актуално. Пчелата Лий се роди като игра на думи, защото на българси е "би ли?" O0
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #49 -: 29-07-2010, 16:32:40 »

А пък аз бих задала въпроса защо трябва да обсъждаме религията си в този форум. Или вярваш в нещо и в някого или не вярваш. Това е нещо съвсем лично и не е необходимо да се говори наляво и надясно защото някой може да се засегне. Конкретно аз съм православна християнка. И това е. Точка по въпроса. Няма какво повече да обсъждам.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #50 -: 29-07-2010, 17:04:55 »

Няма смисъл в този форум да се обсъжда религията. Но нека хората не залитат много. Вярата е хубаво нещо, само когато е насочена към нас самите. В себе си трябва да вярваме и вътре в себе си трябва да търсим, а не на Бахамите, на Бали, или на някой висок връх :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ekoterina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #51 -: 04-08-2010, 20:14:22 »

Здравей Бенато, може ли да ми кажеш името на лечителя или поне в кой град се намира, тъй като мои познати ще ходят при подобен човек и не искам да попаднат на измамник. А и те смятат да лекуват дете! Благодаря!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #52 -: 04-08-2010, 21:51:51 »

От Пловдив ли си? Стоян от Костенец. Лечители няма,където и да отидат,ще ги изгъбаркат. Какъв им е проблема?Сподели защо са тръгнали по лечители. :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #53 -: 05-08-2010, 15:02:06 »

Просто там е безмислено да си хвърляте парите. :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #54 -: 05-08-2010, 23:20:45 »

Просто там е безмислено да си хвърляте парите. :Confus_3:

Как си го начуках днес, навсякъде по лечители е безсмислено да си хвърляме парите. Влязох в една лаборатория и изхвърлих 70 лв за да прочета след 3 часа, че ми няма нищо.  Много тъпо като стане така.
То човек да се чуди дали не си делят кинтите и направо да вписват референтни стойности. Щях да съм по доволен ако ми имаше нещо, нали пари съм давал ..........
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #55 -: 06-08-2010, 08:58:20 »

Надяваше се да ти има нещо ли   :Confus_3:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #56 -: 06-08-2010, 09:19:04 »

Естествено,че се е надявал , иначе къде да приложи всичките тези знания  tooth  tooth  tooth  Орто , не ти ли мина през акъла,че може да манипулират изследванията ?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #57 -: 27-09-2010, 12:18:35 »

Моля Мер и другите които ходиха при лечителя да споделят резултатите както обещаха. Все пак се рекламираше лечение на всичко.Благодаря предварително. :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #58 -: 30-10-2010, 12:39:48 »

много тъжно звучат такива случки...сестра ми е йога учител и има много предложения от такива "лечители" и други какви ли не хора, които предлагат някаква платена "услуга"...такива "бизнесмени" знаят че на йога учителите много хора им вярват и са идеални за безплатна реклама! Но моята сестра със сигурност е доста различна от този Рашко(и слава богу), защото всеки път когато се появи някой с подобно предложение при нея тя иска първо сама да се убеди в истинноста на предлаганата услуга и ако повярва в ефекта на предлаганото чак тогава си позволява да го препоръчва на учениците си.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Внимание ИЗМАМА!
« Отговор #59 -: 30-10-2010, 21:12:26 »

Бенато,  :flowers2:
Надявам се майка ти да се оправи скоро!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 23 запитвания.