Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253219 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Натурална козметика
« Отговор #240 -: 14-04-2010, 22:55:07 »

Злояд, наистина ли пранаяма лекува целулита?
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Натурална козметика
« Отговор #241 -: 14-04-2010, 23:11:04 »

Някоя от вас има ли рецепта за избелване на петна? След като дълго време ползвах противозачатъчни, по лицето ми се появиха едни кафяви петна. Два пъти ходих да ми ги горят с нещо като лазер и ефект имаше, петната над горната устна се позаличиха (които се дължаха и на това че там понякога ми излизат херпеси и аз ги чопля, от което остават белези). Обаче ако не сложа крем против слънце с висок фактор, тези на челото стават много по-силни и са смешни, като с отбелязана рибена кост на челото съм. Чувала съм за сок от магданоз..ама откъде толкова много магданоз. Гладуванията не помагат за петната, или поне не съм забелязала. Някакви други предложения? Благодаря!

Анджи, аз имах много грозни кафяви петна по лицето, които се засилваха през пролетта и лятото и хората, след като ме погледнеха в лицето, ме питаха дали съм бременна...
Какво ли не пробвах- и магданоз /мазане и пиене/, мед /мазане и стоене на слънце- не го прави!/ :D, мазила и ... нищо!!! Оправих се миналата година, когато спрях месото и драстично промених менюто. Което обаче при тебе няма как да помогне, защото ти няма какво да променяш. Единственото мазило, което ми подейства, е "Кокона и майка"- да, така се казва   :D. Евтино е, българска лечебна козметика. Ако искаш, пробвай.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #242 -: 14-04-2010, 23:22:51 »

Благодаря, Съни! Ама се сещам, че една приятелка след бременността си се мажеше и казва че не са и се махнали..Но може да пробвам. Засега ще гледам да се мажа с по-високи фактори...
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #243 -: 15-04-2010, 08:30:31 »

Аз си лекувам целулита механично, с ръчни масажи с вендуза. Изпълнявам дихателни техники от малка, заради пеенето, но през годините водих много нездравословен живот и, откровено, не си спомням времето когато съм нямала целулит  :bleh Сега съм много добре и по-добре става :) Все пак бих искала по-конкретно инфо как точно пранаямата помага :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Натурална козметика
« Отговор #244 -: 15-04-2010, 14:18:09 »

На мен за целулита ми помага - всяка сутрин по 10 минути активни упражнения, комплексни, и видимо си намалява, избледнява, и определено има подобрение. Атакувам го докато е още сънен сутрин, сигурно за това  има резултат :).

Исках да ви покажа този линк, който моя колежка откри - списък на фирми приозвеждащи натурална козметика, от изцяло естествени съставки  :Content_22:
http://organic-bg.com/manufacturers.php#essential_care
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #245 -: 15-04-2010, 14:37:58 »

На целулита най-добре действа интензивно кардио. При мен и следа няма.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #246 -: 15-04-2010, 16:16:11 »

Така е, интензивно интервално кардио действа най-добре за отслабване. За целулита - зависи в каква фаза е и с каква структура. При мен е най-лошия вариант - зърнеста структура, жилав тип. От година и половина ходя на масажи, същевременно тренирам кондиционно, поне 1 път в седмицата правя много интензивно кардио (планина или танци цяла вечер) и се храня правилно и все още имам...
Хората са го казали - погледни майка си. Моята е с най-тежката форма, дори след като отслабна доста преди време - със спукани капиляри и буци и никакво загатване за нормалната форма на краката.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #247 -: 15-04-2010, 16:37:09 »

Някой да знае как се заличават стрии? Имам си ги, в следствие на рязко напълняване в детството, а после и рязко отслабване. Не са болка за умиране, на плаж не ходя, но пък би било по-добре без тях...Четох, че натуралното какаово масло действа много добре, но къде в БГ да си намеря такова не за някакви космически цени?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #248 -: 15-04-2010, 20:00:23 »

Злояд, наистина ли пранаяма лекува целулита?
Пранаямата топи всичко излишно - дори мускулатурата. Разбира се не трябва да се очакват бързи резултати, а да се подхожда систематично.

Някой да знае как се заличават стрии? Имам си ги, в следствие на рязко напълняване в детството, а после и рязко отслабване. Не са болка за умиране, на плаж не ходя, но пък би било по-добре без тях...Четох, че натуралното какаово масло действа много добре, но къде в БГ да си намеря такова не за някакви космически цени?

Ако намериш охлюв го прекарай бавно върху стриите да остави слуз. Доколкото знам най-лесно се намират охлюви след дъжд
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #249 -: 15-04-2010, 20:06:11 »

Някой да знае как се заличават стрии? Имам си ги, в следствие на рязко напълняване в детството, а после и рязко отслабване. Не са болка за умиране, на плаж не ходя, но пък би било по-добре без тях...Четох, че натуралното какаово масло действа много добре, но къде в БГ да си намеря такова не за някакви космически цени?

Ако намериш охлюв го прекарай бавно върху стриите да остави слуз. Доколкото знам най-лесно се намират охлюви след дъжд
[/quote]
Да, в двора на уни-то оня ден толкова изобилстваше от тях, че постоянно се оглеждах да не настъпя някой. По принцип са чисти животинки ама знам ли ги къде са пълзяли. В града е толкова мръсно и без това. Пък и да ги тормозя... ;)
Рекламират един крем срещу белези от охлюв, но не знам самата активна съставка да я извличат баш от слузта.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #250 -: 15-04-2010, 20:16:28 »

Само дето в тоя крем ще има и консерванти и разни други химии. Охлюва пълзи върху слузта си (а тя остава там откъдето е минал), така, че не е кой знае колко мръсен
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #251 -: 15-04-2010, 20:32:42 »

Само дето в тоя крем ще има и консерванти и разни други химии.
Знам, аз не мисля и да си го купувам. Просто казвам, че някакво вещество от охлюви си е популярно средство в козметиката.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #252 -: 16-04-2010, 08:35:43 »

Tова е много интересно :) Аз почти нямам стрии, но масажистката ми каза да се мажа с масло от житни кълнове, понеже е богато на витамин Е, който подобрява еластичността на кожата. За съжаление думите и бяха "За да запазиш това, което имаш", а не за лечение на вече образувани стрии...така че беж на лов за охлюви  tooth
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Натурална козметика
« Отговор #253 -: 16-04-2010, 17:26:55 »

Дайте пример за интервално кардио,което дава резултати при вас.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Натурална козметика
« Отговор #254 -: 16-04-2010, 18:21:25 »


Анджи, виж какво намерих :

"Проблемите по кожата може да се дължат и на други причини разбира се - конфликт на раздяла. Наскоро да си изживявала нещо, което може да е събудило тази биологична програма? (няма значение дали раздялата е с близък човек, родствени, приятел или нещо материално/нематериално). Възможно е на моменти да не осъзнаваме, че нещо ни мъчи освен по външните белези, с които тялото ни информира за проблем."

Споделил го е Милен на Вери тук: http://recipemagician.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=12, мисля, че беше някоя от по- задните страници- 18 или 19, нещо такова.
Сега като се замисля, аз получих моите петна след като беше починала майка ми...
Милен май наистина е прав, поне в моя случай.
« Последна редакция: 16-04-2010, 19:17:58 от sunny »
Активен

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Натурална козметика
« Отговор #255 -: 16-04-2010, 19:19:08 »

За аспирина и на мен маската с мед и аспирин ми действа много добре. ...

А за баните за закаляване точно това имах в предвид, редуване на топъл и студен душ....
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #256 -: 16-04-2010, 22:46:04 »

Благодаря, Съни! На мен не ми се появиха изведнъж, а постепенно, тъй че ми е много трудно да ги отдам на раздяла.. Нищо не ми пречи да послушам съветите на Милен обаче ;)
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #257 -: 17-04-2010, 15:07:59 »

Дайте пример за интервално кардио,което дава резултати при вас.
Излизам с Робин, разхождаме се бързо 1 спирка, до парка, след което го пускам и почвам:
Спринт, с високо вдигнати колене, 100тина метра, но можеш да правиш до ръба на уменията си, но НЕ ДО ОТКАЗ! После разходка с нормална крачка още 100тина :) Общо - около 20-30 минути е предостатъчно.
За супер резултати - Табата интервали.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #258 -: 21-04-2010, 20:18:57 »

Някоя от вас има ли рецепта за избелване на петна? След като дълго време ползвах противозачатъчни, по лицето ми се появиха едни кафяви петна. Два пъти ходих да ми ги горят с нещо като лазер и ефект имаше, петната над горната устна се позаличиха (които се дължаха и на това че там понякога ми излизат херпеси и аз ги чопля, от което остават белези). Обаче ако не сложа крем против слънце с висок фактор, тези на челото стават много по-силни и са смешни, като с отбелязана рибена кост на челото съм. Чувала съм за сок от магданоз..ама откъде толкова много магданоз. Гладуванията не помагат за петната, или поне не съм забелязала. Някакви други предложения? Благодаря!

Анджи, аз имах много грозни кафяви петна по лицето, които се засилваха през пролетта и лятото и хората, след като ме погледнеха в лицето, ме питаха дали съм бременна...
Какво ли не пробвах- и магданоз /мазане и пиене/, мед /мазане и стоене на слънце- не го прави!/ :D, мазила и ... нищо!!! Оправих се миналата година, когато спрях месото и драстично промених менюто. Което обаче при тебе няма как да помогне, защото ти няма какво да променяш. Единственото мазило, което ми подейства, е "Кокона и майка"- да, така се казва   :D. Евтино е, българска лечебна козметика. Ако искаш, пробвай.
Тука пише, че към меда трябва да се добави и лимон за петната
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #259 -: 21-04-2010, 21:00:30 »

Благодаря, Злояде ;) Като стана дума за мед да кажа, че имам една книжка за масаж с мед-"  Лечебен масаж с пчелен мед" от д-р Гюнтер Харниш,който масаж общо взето изчиства токсини. Все още не съм го практикувала, но ако има желаещи, мога да изуча книжката и да се пробвам  ::)
Иначе една приятелка ми даде Skin Doctors sd white, мислела да се маже след бременността,но понеже кърмела, пък изхвърлила листовката със съдържанието, се отказала, та ми го пробута на мен.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.156 секунди с 21 запитвания.