Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253294 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #280 -: 29-04-2010, 16:34:21 »

Горе забравих да кажа, че уикенда на вилата валеше и хванах едно много гладно охлювче, което трябваше да ми излекува стрийте  :bleh Обаче то имаше малки, остри зъбета, с които не се отказа да пробва всеки квадратен милиметър от мен. Та, въпросът ми е, това гризкане като някакъв вид ексфолиант ли служи?  tooth
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #281 -: 29-04-2010, 19:46:19 »

Горе забравих да кажа, че уикенда на вилата валеше и хванах едно много гладно охлювче, което трябваше да ми излекува стрийте  :bleh Обаче то имаше малки, остри зъбета, с които не се отказа да пробва всеки квадратен милиметър от мен. Та, въпросът ми е, това гризкане като някакъв вид ексфолиант ли служи?  tooth
Ами така е - като хапваш само зеленинка - човек е това, което яде и охлюва е помислил кожата ти за листо  :bleh
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #282 -: 30-04-2010, 14:20:34 »

хихи възможно е :) набрах си лапад, коприва и рукола и цяла седмица ям само кашички и салатки :essen:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Натурална козметика
« Отговор #283 -: 03-05-2010, 11:55:46 »

И аз съм ползвала сода като ексфолиант за лице и съм доволна.
Вчера обаче за пръв път опитах чисто какаово масло след баня и направо съм възхитена от аромата и от ефекта върху кожата - попива лесно, не омазнява, много приятно се нанася. Пробвала съм доста други масла за тяло, но това направо ги сложи в джоба си, образно казано.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #284 -: 03-05-2010, 11:57:22 »

Аз пък съм пристрастена към аромата на кокосовото масло. Какаово досега не съм си купувала.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #285 -: 03-05-2010, 13:28:05 »

Antares, откъде взе какаовото масло и на коя фирма е? Аз търсих, имаше всякакви без какаово.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Натурална козметика
« Отговор #286 -: 03-05-2010, 19:33:55 »

Какаово масло купих от аптека "Попова" във Варна на ул. 27 юли на центъра, 100 г за 8.90 лв. - струва си абсолютно! Представлява малки твърди бучки бледо-бежова маса, дадоха ми го опаковано в черен найлон.
Изглежда така - http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%B1%D0%B8%D0%BE-250-500-%D0%B3%D1%80.727
Случайно бях прочела в друг форум, че може да се купи оттам, ползвали го в аптеката за приготвяне на разни козметични средства. През февруари се наканих, отидох и го купих. Междувременно пробвах една камара други масла, чак сега му дойде редът и ужасно много ми хареса.
Кокосово масло не съм опитвала, по принцип не обичам вкуса и аромата на кокоса, но мисля за лятото да ползвам такова масло за плажа. Може пък да съм си променила възприятията и спрямо него, откакто смених храненето.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #287 -: 03-05-2010, 21:32:08 »

Мерси, ще продължавам да търся. Впрочем, намерих, но био за 24 лв плочката. Няма да го ям, че да плащам такава безумна цена.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Натурална козметика
« Отговор #288 -: 06-05-2010, 15:51:43 »

Имате ли предложения,с какво да си омекотя косата, след като я измия с хума? Става ми сухичка надолу и не мога да я среша.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #289 -: 10-05-2010, 14:14:23 »

Зехтинче :) но САМО на краищата.
Също има хубави домашни маски, но с яйце.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

ivonka_11

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Натурална козметика
« Отговор #290 -: 11-05-2010, 19:21:33 »

Горе забравих да кажа, че уикенда на вилата валеше и хванах едно много гладно охлювче, което трябваше да ми излекува стрийте  :bleh Обаче то имаше малки, остри зъбета, с които не се отказа да пробва всеки квадратен милиметър от мен. Та, въпросът ми е, това гризкане като някакъв вид ексфолиант ли служи?  tooth
Ама това с охлювите наситина ли помага и някой изпробвал ли го е защото аз съм на 14 и имам стрии от рязко отлсабване и напълняване. Така че ако е вярно моля ви кажете?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #291 -: 11-05-2010, 20:32:07 »

Ивонке, на твоята възраст организма има добри регенеративни способности освен ако човек вече не е станал привърженик на нездравословния начин на живот. Включвай в менюто си повече витамин D и прави по някоя и друга слънчева баня (добре ще е ако предварително си леко намазана с нерафинирано олио - хем предпазва донякъде от UV лъчите, хем съдържа витамин E) за да може да се възстанови колагена на засегнатото място.
Ако някой има идея коя растителна мазнина е най - подходяща за горната процедура да казва - някъде сочат и рициновото масло, но аз не му знам състава.
Това с охлювите не съм го опитвал, но поне е напълно безвредно, защото тази слуз не е отпадъчен продукт от организма на охлюва, а смазка, която го предпазва - не случайно съдържа важни ензими
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #292 -: 12-05-2010, 09:14:42 »

Такова масло е от житни кълнове - съдържа много витамин Е. Аз си го ползвам за тяло.
За охлювите, до сега 2 пъти се мазах, а трябва постоянство...така че съм в процес на експериментиране :) Може и ти да пробваш, забавно е  tooth
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #293 -: 12-05-2010, 17:29:54 »

belee, и аз се мажа с пшенично масло, но не много редовно. Направи ми впечатление, че веднага изглажда загрубели участъци на кожата, но за стриите май трябва повече време и упоритост.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

٠ Тео ٠

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • I took the red pill
Re:Натурална козметика
« Отговор #294 -: 12-05-2010, 22:18:09 »



АЮРВЕДА САПУН "ВИСАКА" - Съдържа екстракти от индийски растения с антисептични свойства - алое вера, листа от маргоза и други билки. Има противовъзпалително действие върху кожата. Подходящ е при кожни инфекции, пърхут и псориазис. Сапунът е 100% натурален продукт, без химически добавки. Oпаковка 75 гр.



SUPRIVICKY - Аюрведа паста за зъби. Аюрведа формула за блясък и чистота на зъбите!
100% натурален продукт, без химически добавки! 75 г.

за сега тожа с доза скептицизъм, пастата мн ми харесва не пише да има флурид
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #295 -: 12-05-2010, 22:34:40 »

Сапунът съм го мяркала в "Лечител", може би трябва да питам за пастата. Аз ползвам "Хималая" в момента, но тя е с "естествен флуорид", каквото и да означава това.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #296 -: 13-05-2010, 13:06:19 »

Аз жуля с кислородна вода, не ползвам паста...екстра е :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

ivonka_11

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Натурална козметика
« Отговор #297 -: 13-05-2010, 13:28:55 »

Ивонке, на твоята възраст организма има добри регенеративни способности освен ако човек вече не е станал привърженик на нездравословния начин на живот. Включвай в менюто си повече витамин D и прави по някоя и друга слънчева баня (добре ще е ако предварително си леко намазана с нерафинирано олио - хем предпазва донякъде от UV лъчите, хем съдържа витамин E) за да може да се възстанови колагена на засегнатото място.
Ако някой има идея коя растителна мазнина е най - подходяща за горната процедура да казва - някъде сочат и рициновото масло, но аз не му знам състава.
Това с охлювите не съм го опитвал, но поне е напълно безвредно, защото тази слуз не е отпадъчен продукт от организма на охлюва, а смазка, която го предпазва - не случайно съдържа важни ензими
Имаш предвид, че ако се мажа с олио и седя на слънце ще се а,ахнат  :surpris_22: Ако е така почвам...
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #298 -: 13-05-2010, 22:18:22 »

Не очаквай да стане за една година. Но със слънцето трябва да се внимава особено ако човек има лунички или петънца по кожата или трудно хваща тен - това означава, че е предразположен към рак на кожата. Освен това слънцето предизвиква стареене на кожата ако се предозира - този процес е много трудно обратим. Затова използвай слънцето за кратко през деня и само когато е ниско над хоризонта. Все пак стриите не са опасни и  с времето се заличават, а кожният рак и стареенето на кожата или изгарянията са опасни.
Витамин D може да се набавя и с храната.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #299 -: 13-05-2010, 22:53:00 »

Някои масла са фототоксични, тоест правят петна и предизвикват алергични реакции ако се излагаш с тях на слънце!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 22 запитвания.