Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Откъде си набавяте протеини и калций?  (Прочетена 70798 пъти)

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравейте!
Интересува ме кои са най-богатите храни на протеини и калций, които човек може да яде, хранейки се суровоядски.
Активен

Lucrezia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #1 -: 14-06-2010, 11:42:02 »

И аз се интересувам, ще следя темата. :)
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #2 -: 14-06-2010, 12:28:02 »

"Просветените" да се намесят моля, че и мен живо ме интересува  tooth
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #3 -: 14-06-2010, 14:41:02 »

Покълнали бобови, зърнени, ядки и семена. Сусамът е много богат на калций.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #4 -: 14-06-2010, 14:41:51 »

аз наблягам на сусамовото мляко с банан.  :Content_22:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #5 -: 14-06-2010, 15:01:20 »

Богати на протеин са поници от боб мунг, слънчоглед, покълнала киноа и елда, сурови ядки и семена. Всички зеленолистни също са богати на протеин както и водораслите.
Богати на калций са освен гореизброените, но и сусам особено суров тахан както и покълнали бадеми.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #6 -: 14-06-2010, 15:12:40 »

Аз за протеини не бих се притеснявал. Според мен т.нар. нужда от протеини е изкуствено завишена. Аз не се грижа да ям определени храни с които да си набавям протеини.

Колкото до калция, освен сусама, съм чел, че го има бая по зеленолистните зеленчуци(линк на английски).
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #7 -: 14-06-2010, 15:20:08 »

Аз за протеини не бих се притеснявал. Според мен т.нар. нужда от протеини е изкуствено завишена. Аз не се грижа да ям определени храни с които да си набавям протеини.

Колкото до калция, освен сусама, съм чел, че го има бая по зеленолистните зеленчуци(линк на английски).
Именно. Според тия препоръчителни дневни дажби мускулите ми трябваше отдавна да са атрофирали, а те са си горе-долу стегнати. Изчислих, че дори минималните за жена 40 грама протеин на ден са трудно достижими - трябва да блъскаш белтъци, извара и добавки на поразия. Все пак, гледам едното от храненията ми да е с повече протеини и аминокиселини.
Протеини има дори в плодовете - по грам на 100 грама.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #8 -: 15-06-2010, 07:31:12 »

аз наблягам на сусамовото мляко с банан. 

Това е любимият ми шейк, а също и банан с бадемово мляко - има още по-нежен вкус. Много, много по-добро е от банановия шейк с животинско мляко. Смлян сусам слагам и в някои салати, които са по-водни, ям и много зеленолистни зеленчуци. Соя не кусвам, от всичко, дето изчетох за нея, реших, че няма да ям такова нещо.
И аз не следя дали поемам достатъчно протеини, старая се да се храня достатъчно разнообразно се надявам да е достатъчно.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #9 -: 15-06-2010, 08:23:56 »

Фурмите са богати на калции . Бате Бино беше публикувал материалче зачерупките от яйца, аз дори и книжка по въпроса намерих, но трябва и да я прочета :))
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #10 -: 15-06-2010, 14:31:54 »

Фурмите са богати на калции . Бате Бино беше публикувал материалче зачерупките от яйца, аз дори и книжка по въпроса намерих, но трябва и да я прочета :))
Димков препоръчва печени черупки от яйца, стрити на прах. Защо печени, нямам представа. Явно се отделя повече калций при термичната обработка.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #11 -: 15-06-2010, 20:15:21 »

Калцият не представлява проблемна зона. Наченките на остеопороза и в двата пола не са от недостатъчен калций а от хормонални проблеми. Те водят до невъзможност да се усвоява или до невъзможен баланс на задържане и отдаване.  Протеинът става проблем ако водим активен живот или спортуваме редовно. Сусамът е полезен заради други съставки.  Снабдяването на тялото с аминокиселини е дълъг индивидуален процес с претегляне на ЗА и ПРОТИВ даден източник. При мен протеин идва от черноморска мида и испанска скумрия.   Доста време  си набавях калций от морковен сок и магданоз (оцветих се в жълто и спрях). Мидите са цяло забавление под вода да си ги избирам по цвят и големина. Появили са се освен черна и кафява тук таме и зелена.   Скумрията я ям насила с отрицателна емоция но тялото ми е благодарно с лъскава кожа и добра мускулатура. Все по често се замислям да въведа сурово козе мляко. Чакам някой да се престраши преди мен с белия секрет.....
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #12 -: 15-06-2010, 20:52:44 »

Цитат
морковен сок и магданоз (оцветих се в жълто и спрях)
По колко изпиваше на ден?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #13 -: 15-06-2010, 21:21:13 »

Цитат
морковен сок и магданоз (оцветих се в жълто и спрях)
По колко изпиваше на ден?

Изпивах по 600 милилитра сок всеки ден.   
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #14 -: 16-06-2010, 06:53:34 »

Аз 2 пъти повече най-малко и все мангал си стоя - бронзов, мургав  tooth  tooth  tooth някак си не мога да се оцветя  tooth  tooth  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #15 -: 16-06-2010, 13:35:10 »

Аз 2 пъти повече най-малко и все мангал си стоя - бронзов, мургав  tooth  tooth  tooth някак си не мога да се оцветя  tooth  tooth  tooth
Аз на ден изяждам поне по половин кг моркови (много обичам). Вярно, малко жълтея, но това си ми е естествения "тен". Май ако са на сок се "пожълтява" повече.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #16 -: 17-06-2010, 06:46:55 »

Пожълтява се ако сте интоксикирани , има литература по въпроса.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #17 -: 17-06-2010, 23:49:02 »

Титан, ти майтап ли си правиш с това интоксикиране? Аз също съм жълто-оранжева като ям много портокали. Не ме хвърляй във филми...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #18 -: 18-06-2010, 05:59:03 »

Вал . ти ме хвърли във филма сега, за 1 път чувам да се пожълтее от портокали, според мен си въобразяваш. Но за морковите наистина съм го чел и мисля беше от Малахов в една книжка за соковете.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #19 -: 18-06-2010, 07:55:47 »

Вал . ти ме хвърли във филма сега, за 1 път чувам да се пожълтее от портокали, според мен си въобразяваш. Но за морковите наистина съм го чел и мисля беше от Малахов в една книжка за соковете.

От моркови да, но трябва да изпиваш по един литър сок от моркови в продължение на един месец, например. От портокали се пожълтява само ако са оцветени tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.