Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тест за- не/толерантност към храни  (Прочетена 7001 пъти)

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Не знам  дали някой някъде е писал тук във форума относно такъв тест.
Някой от вас да си е правил?
Интересно ми е и ще се радвам да споделите впечатленията си.
Направих си скоро такъв на една английска фирма,която има доста добър рейтинг,взеха ми кръвна проба и теста се прави за 75 вида храни(има 1 клиника тук,в която правят за 115 но го разбрах после). След около час и нещо излизат резултатите,като има 4 групи храни-1 към които има пълна поносимост,2-лека непоносимост,3-силна нетолерантност,4-пълна нетолерантност.Група 3 и 4 трябва да се изключат напълно от хранителния режим за минимум 3 месеца,група 2-2-3 пъти в седмицата в малки к-ва да се приемат тези продукти.
Интересни бяха резултатите.Вероятно да има нещо общо с кръвната група не знам,но към тези храни кръвта образува антитела.И ако даден продукт се приеме,към които организма образува антитела-дори след това да се спре приема му-организма продължава да произвежда антитела в продължение на 21 дни. Куп проблеми и неразположения води прием на продукти,за които организма трябва да произвежда антитела.
Интересно ми е какво мислите и ако някой си е правил какви са ви резултатите.
На мой близък излезе 100% поносимост към всичко! :Content_22:
А на мен ми връчиха шарена картинка,забавна книжка с хиляди препоръки...
Бях доста дълго на сурово,напоследък не съвсем,чудя се дали и това си има значение;и ако премина вече изцяло на сурово,след година две примерно дали резултатите не биха били други,не знам.

Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #1 -: 23-06-2010, 01:21:30 »

Мда...ето и резултатите:
Пълна непоносимост към млечни,глутен(жито и ръж най-силно; с изключение на овес?),кашу.
Доста силна към-яйца,ориз(?),домат,ягода,морков(?).
Слаба към-целина,чушки,пъпеш.

Това ме навежда на мисълта,че примерно житния режим не е за мен,или това не важи за покълналите семена,нямам идея; или че кашуто дори сурово може би и него трябва да изключа.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #2 -: 23-06-2010, 06:35:22 »

Мда...ето и резултатите:
Пълна непоносимост към млечни,глутен(жито и ръж най-силно; с изключение на овес?),кашу.
Доста силна към-яйца,ориз(?),домат,ягода,морков(?).
Слаба към-целина,чушки,пъпеш.

Това ме навежда на мисълта,че примерно житния режим не е за мен,или това не важи за покълналите семена,нямам идея; или че кашуто дори сурово може би и него трябва да изключа.

Трябва да те наведе на мисълта че доктор Д Адамо не е чак такъв кретен какъвто го изкараха.  Въпрос на лично предпочитание е дали да продължиш да консумираш неподходящите за теб храни от сорта на жита и млека.
Съвпадаш с нулева кръвна но и да не съвпадаш от хляб се дебелее заради блокиране на ендокринната система а от мляко се ослузява и си махаш калция от костите.
Жалко, че покълналите гадории и изумените модерни супер дупер (какао, мака, чиа, коноп и тн... люцерни)  не фигурират в таблиците за да ти покажат колко анти са.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #3 -: 23-06-2010, 13:29:02 »

За Вега тест ли говориш?
Като човек, тествал се всяка година за алергии хич не вярвам на подобни кръвни изследвания.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #4 -: 23-06-2010, 14:29:23 »

До колкото зная , човешкият организъм изработва антитела срещу всяка нечовешка "храна"  вкл. и към синтетичните "витамини".
Аз пак се тествах тая седмица с хляб - вече 1000 % сигурност ,че от хляба образувам слуз.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #5 -: 23-06-2010, 15:10:36 »

Не става въпрос за Вега тестовете а за кръвните тестове. Много дълго ги проучвах и съм чела за тях. Исками се да си направя но са много скъпи. Около 1500лв.
Според мен със суровоядство след време се излекуват всякакви непоносимости и алергии. Може да се правят и тестове за всяка храна поотделно. Първо се изключва за период от 2-3седмици и като се включи отново се наблюдават реакциите на организма. Но като цяло този метод е доста сложен. Кръвният тест е достоверен но скъп за съжаление.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #6 -: 23-06-2010, 22:00:12 »

Аз съм си правила такъв тест. Съжалявам, че дадох толкова пари. Беше през 2005 г. Онзи ден си разчиствах документите из офиса и намерих папката с резултатите. Едни таблици, едни картинки, едно чудо....Немога да се сетя дали я изхвърлих или я оставих да прашлясва. Спомням си, че се оказах алергична към лимон - аз много го обичам и продължавам да си го ям. Освен това към миди, раци, пипер и то суров! Друго към зелен чай, танин. Абе, не съм спазвала указанията с една дума, които ми бяха дадени.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #7 -: 23-06-2010, 22:06:51 »

Цитат
Мляко (f2)   29.70 лв.
Яйце (белтък) (f1)   29.70 лв.
Соя (f14)   29.70 лв.
Свинско месо (f26)   29.70 лв.
Телешко месо (f27)   29.70 лв.
Casein (f78)   29.70 лв.
Gluten (f79)   29.70 лв.
Непоносимост към храни   530.00 лв.
Това е от ценоразписа на една лаборатория. Препоръчвам изключващата диета.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #8 -: 24-06-2010, 04:10:07 »

Цитат
Мляко (f2)   29.70 лв.
Яйце (белтък) (f1)   29.70 лв.
Соя (f14)   29.70 лв.
Свинско месо (f26)   29.70 лв.
Телешко месо (f27)   29.70 лв.
Casein (f78)   29.70 лв.
Gluten (f79)   29.70 лв.
Непоносимост към храни   530.00 лв.
Това е от ценоразписа на една лаборатория. Препоръчвам изключващата диета.

И тава не са крайните цени  ;)!
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #9 -: 24-06-2010, 09:00:28 »

Цитат
Мляко (f2)   29.70 лв.
Яйце (белтък) (f1)   29.70 лв.
Соя (f14)   29.70 лв.
Свинско месо (f26)   29.70 лв.
Телешко месо (f27)   29.70 лв.
Casein (f78)   29.70 лв.
Gluten (f79)   29.70 лв.
Непоносимост към храни   530.00 лв.
Това е от ценоразписа на една лаборатория. Препоръчвам изключващата диета.

И тава не са крайните цени  ;)!
Да, това са цените без консумативите и таксите за взимане на кръв, процедури и т.н.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #10 -: 24-06-2010, 20:53:37 »

Аз си намерих разписката. 1360 лв !!! За пълни глупости. Незнам, може и да има хора при които да ефекта да е налице. Но аз на вас не ви препоръчвам да си давате парите за подобни глупости. Леле, каква съм била наивна  :Confus_3:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тест за- не/толерантност към храни
« Отговор #11 -: 25-06-2010, 08:53:53 »

Вал, всички се подвеждаме понякога. За тези пари можеш да се обзаведеш за цял здравословен, суровояден пречистващ курс.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 23 запитвания.