Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Изостряне на здравословен проблем по време на суровоядство???  (Прочетена 4938 пъти)

lilangelllll

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

   Здравейте на всички! Имам едно запитване и ще се благодарна на всякакъв коментар. Един месец ядях сурова храна+ млечни продукти и на седмица един път по нещичко готвено. Дотук всичко ми беше наред. От близо седмица съм изцяло на сурова храна /+един път печен картоф/, но на 3-я ден някъде забелязах, че урината ми потъмня,както и започнах да усещам от време на време разни болки в областта на кръста. Навсякъде чета, че при преминаване на такъв вид режим се изострят в началото скритите проблеми, във връзка с тяхното лечение. Та си мислех, дали това нещо се случва и на мен или наистина просто съм се разболяла. Последния път,когато си спомням урината ми да беше потъмняла, но не чак толкова като сега, беше,когато бях на плодов режим. Благодаря за вниманието ви и много щастие на всички!!! :fluretaa: :peperudi: :Content_22:
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

По принцип най-малко разбирам от всички, но все пак ще ти кажа, че и на мен преди няколко дни урината ми беше супер тъмна една такава.... а пък сега последните дни е супер светла. А беше потъмняла нещо като изядох едни наденици, но както и да е... няма да се хваля много с това сега :Confus_3: Искам да ти кажа, че едва ли точно тъмната урина е болка за умиране и не трябва чак толкова да се притесняваш... другите ще ти кажат повече, но според мен не трябва да се отказваш сега от суровоядството само понеже урината ти е потъмняла  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Да не би да изхвърляш нещо от бъбреците?
И аз съм имала подобни периоди, дори песъчинки съм изкарвала, но минава. Нормално е първо бъбреците ти да реагират.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217

lilangelllll, здравей!
Струва ме се, че доста бързо си променила режима. 1 месец е почти нищо. Организма се нуждае от време за да се адаптира към новата диета. Микрофлората също. Това е голям стрес за тях. В литературата (Малахов) говори за години време.
Колкото за урината - вероятно е започнало чистене на натрупани токсини(просто гадая). Проблема при всяко чистене е, че се натоварват отделителните органи през които те се отделят.
Незная какво е здравословното ти състояние, до колко си замърсена, възрастта ти. Но съвета ми е да намалиш малко оборотите.Така си живяла поне 20-30 или повече години, а искаш да промениш всичко от раз. Наблюдавай състоянието си, и внимавай в бързането да не счупиш нещо.
Поздрави!
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

lilangelllll

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

  Много благодаря на всички, които ми отговориха  :fluretaa: успокоихте ме малко, но ще продължавам да следя за положението си! Черен гарван, човек се страхува, когато не знае, така е и при мен, но понеже знам,че да преминеш на суровояден режим е сериозна стъпка, затова и предпочетох първо да пиша тук и питам, отколкото да спра изведнъж и да се откажа  :). Томирис, а при теб подобните периоди колко време са продължавали ориентировъчно? Андрей, много точно ми каза някои неща  :D , при мен обаче това преминаване /скорострелно/, се случи някак си отвътре, без да се замислям, макар и да знам,че не съм подготвена с достатъчно информация, за да се грижа добре за себе си с новия режим. Иначе волята ми е много податлива/ надявам се, БЕШЕ/ за подобни промени, но този път мисля,че ми се случи с цялото ми съзнание. Страхувам се, че се храня сравнително еднотипно за момента/ 3 вида зеленчуци, 2-3 вида плодове и още толкова ядки/, но се надявам, че това не е по-лошо отколкото, ако съм на "нормалната" си храна. Искрено се надявам, че наистина се изчиствам по някакъв начин, предвид, че досега съм се хранила страшно нездравословно / тестено и още повече сладко,ама много сладко :Confus_3:/. Красив ден за всички ви и много здраве!!! :flowers2: :peperudi: :Content_22:
Активен

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Да се изкажа и аз ...  :)
За урината ти най-вероятните причини са ги казали хората преди мен, но за болките друга причина може да е психосоматична ... дано да се изразявам правилно.
Аз не съм суровояд, дори и вегетарианец не съм  ... все още, но практикувам гладолечение отдавна ... всъщност не лекувам нищо, правя го профилактично ... и в течение на повече от 10 години съм повлиял на доста хора да се запалят по природосъобразното хранене. Някои от тях дори и не суровоядци, доста драстично подобриха храненето си. И мога да кажа, че голяма част от тях са имали повече или по-малко съмнения дали постъпват правилно. И това в началото на промяната. Някои са "усещали" различни болежки, но с течение на времето и пълното осъзнаване на цялостната картина, всичко това изчезва постепенно.
Повечето след време сами осъзнават, че болките им са били на психосоматична основа.

Ще кажа в заключение, че такава рязка промяна на начина на хранене е голям стрес както за тялото, така и за психиката и тези болки ще отшумят скоро.

И един съвет: В такива случаи си представяй и си повтаряй, че болките изчезват, че няма причина за тяхното съществуване и т.н.. Можеш да си го визуализираш дори ...

Поздрави! И знай че тук има много хора, които те подкрепят!
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
Томирис, а при теб подобните периоди колко време са продължавали ориентировъчно?
Кратко. Последният път само ми беше много търсене цяла сутрин докато накрая не изхвърлих някакви песъчинки. Предполагам, болките в кръста може да са именно от бъбреци - може да попиеш полски хвощ. А може и да е от някаква травма, зависи каква е болката.
Нормално е урината ти да е по-тъмна сутрин. Забележи дали е така.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

lilangelllll

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

  Пиша, за да "заключа" темата  :D. Благодаря още веднъж на всички, които отговориха на запитването ми ! Бъдете много здрави и щастливи!!! :peperudi: :peperudi: :peperudi: :peperudi: :peperudi: :peperudi: :peperudi: :peperudi:
Активен

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

може би както при гладолечението на Лидия Ковачева тялото когато спре да приема токсините и да се изчистват те започват да излизат, дори и във формата на акне понякога и в твоя случай по този начин при всеки е различно, при мен даже имаше няколко неразположения първите дни от здравословния начин на хранене болките в стомаха ми леко се изостриха, но сега от тях няма и следа и ми е много леко :) всяка болка отшумява :) и може дори да не се появи повече, разбира се ако продължаваш в същия дух и не върнеш нито един вреден навик :)
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Искам само да допълня, че ако не пиеш поне 2 литра вода на ден, трябва да я увеличиш, за да помогнеш на тялото да се освободи от токсините. Аз пия по 3 литра без да се напрягам, което прави около 50 мл на килограм.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 24 запитвания.