Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280508 пъти)

crocus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Сухо гладуване
« Отговор #380 -: 26-04-2014, 12:37:16 »

Сухото гладуване не е шега работа, нито е диета. Изисква предварителна подготовка. Добре е да се започне със веганство, суровоядство, соколечение, водно гладуване, режима на Лидия Ковачева. Има доста схеми на пречистване по Малахов, Елисеева, Норман Уокър. Да си избере някой автор и да следва препоръките му. Прегледай насоките във сайта на Филонов. Препоръките включват двумесечна подготовка- растителна диета, няколко дни на плодове, късо водно гладуване, детоксикация на дебело черво и чернодробно пречистване. Не може просто така да се впуска в сухо гладуване. Отделно съвременния човек е хронично дехидратиран. Трябва да се следи дали метаболитната вода се усвоява от организма. Има си начин за това. Соковия режим ще й помогне да свали килограми и да се детоксикира. По-приятен и поносим е, а резултатите са добри. След него вече може да гладува -първо водно, след това и сухо.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Сухо гладуване
« Отговор #381 -: 26-04-2014, 21:54:13 »

ехее, това, па онова!  :)
един ден сухо  в седмицата на никой не би навредил, с или без усвояване на метаболитната вода   ;D
« Последна редакция: 26-04-2014, 21:56:10 от iskrena »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #382 -: 29-04-2014, 19:50:52 »

Приятели, радвам се на успехите ви. И на всички успехи, които постигаме с много усилия да намерим достоверна информация, въпреки старателното преструване на официалната медицина, че не съществуват други методи освен използваните от тях...
Но ме смущава фактът, че не мога да прочета поне едно разяснение как се съпоставят твърденията на д-р Батманджелидж за участието на водата в хилядите процеси в нашите тела с теорията и практиката (радвам се, че е успешна) на сухото въздържане от храна.
Разбира се, проверих как се чувствам 1 денонощие без храна и вода, но то беше в края на захранването след 13-14 дневно водно въздържане от храна и нямах никакви трудности, нооо 5-7-14 дни ми изглежда МНОГО опасно, дори вредно, дано не съм прав?...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #383 -: 30-04-2014, 13:05:23 »

Вов, не си обърнал внимание - пиенето на вода е за постоянно. Сухият глад е само временно, за отделни дни в годината.
 (точно както и гладът на вода не се съпостява - как така на вода, нали човек има храносмилателна система?  tooth )

Запознай се с тази личност и няма да ти се струва "опасно "
http://www.fasting4health.org/shchennikov/
Личният му рекорд е 25 дни сухо! ( в Гинес е вписан нечий друг рекорд  18 дни   tooth)  
Жив е още , сега е на 82, не ще да умира  tooth
« Последна редакция: 30-04-2014, 13:07:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Сухо гладуване
« Отговор #384 -: 18-06-2014, 22:28:23 »

...Запознай се с тази личност и няма да ти се струва "опасно "
http://www.fasting4health.org/shchennikov/
Личният му рекорд е 25 дни сухо! ( в Гинес е вписан нечий друг рекорд  18 дни   tooth)  
Жив е още , сега е на 82, не ще да умира  tooth

Бате Бино, макар да не ме спохождат колебания като тези на Вов, ми бе любопитно да погледна линка, който си споделил. Дали е активен,  при мен не се отваря...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #385 -: 19-06-2014, 05:57:39 »

Заповядай , Лир. Нов линк :)
http://shennikov.ucoz.ru/
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Сухо гладуване
« Отговор #386 -: 19-06-2014, 10:33:39 »

 :flowers2:
Активен

Dani*

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Сухо гладуване
« Отговор #387 -: 17-07-2014, 11:11:20 »

Здравейте и от мен  :flowers2:

Не бях гладувала по тоя начин от  няколко години. (причината е , че пропуших)
Обаче първата ми работа след отказването на цигарите беше да започна едно 36-40 часово сухо гладуване.
След няколко дена ще повторя, после потретя ,  като увеличавам постепенно дните , иначе през годините най-много съм стигала до три  дена без вода. Много ми се иска да успея да ги увелича и да стигна до 5-7 дена.
Активен

Руми

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Сухо гладуване
« Отговор #388 -: 18-07-2014, 08:45:39 »

Здравейте!
Аз съм 5- ти ден на сухо гладуване.тази година ми е третото-3 дни, после 4 дни и сега пет дни Но мисля че мога да продължа до 7 дни чувствам се добре, по скоро ми е студено като при водното гладуване, спя си много добре, само ме боли кръста и тазобедрената стова както беше преди да започна. затова мисля да направя още два дни-дано да се изчисти съвсем:))) имам опит в гладуванията-последно  гладувах 30 дни-но  на вода
Малко се обърках в захранването-пълно противоречие между двамата руски практици-филонов и  Щенников
но аз като веган и суровоядец:)) ще го направя по  Щенников
Искам да попитам, къде се загуби това момиче Вики? Аз като и четох дневника с какво се храни, малко се бях притеснила за нея. Освен ако е решила да става Праноед,което не е лошо, но е много дълъг период
Поздрави на цялата група от Австралия :)))))
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #389 -: 18-07-2014, 14:40:01 »

Поздравления , Руми.  :flower:
Прекрасно е , че чак в Австралия може да се гладува толкова успешно ! :)
Предполагам , че си тип "кафа" след като така лесно ти се удават гладуванията? ( имала си късмет, ние ватите нямаме такъв :( )
Като си в настроение , можеш да дадеш и повече подробности , ще е полезно , знаеш.
 
Не само Вики , но и други ценни кадри се разотидоха. За мен обяснението е едно и то е познато като "синдром на омръзването". Много рядко се случва човек да запази първоначалният си ентусиазъм без значение към какво или кого :)  Някак си е тъжно ,но  може да е и за добро -  да не тъпчем на едно място.. :)
Пиши й на Вики ако искаш, тя наскоро се появи за кратко, но е и  много отзивчива също така.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Руми

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Сухо гладуване
« Отговор #390 -: 19-07-2014, 06:41:52 »

Здравейте и днес!
Продължавам-6-ти ден Все така се чувствам добре, даже не чувствам слабост, в нито един ден, както е при водното гладуване от време на време,при кризите.и аз съм доша вата-висока,слаба и въпреки това добре преминава-само ми е студено, а не горещо:))кръста и тазобедрената продължават да ме наболяват, но ми се струва че е по слаба болката-ама то едно молене пада, едни дълги медитации, едни дълги разходки, йоги и други практики-не знам от кое е, а и дали не се натоварвам много Но въпреки всичко съм си добре пак чета за това захранване направо ще си го направя като при водното гладуване-сокове разредени, после неразредени, после настъргани зеленчузи, после на пара и т.н но с водата е проблем-дали да пия 8 чаши първо както е при филонов,или  по време на захранването както е при Щенников Шантава работа-май ще си измисля мой си метод на захранване:)))))) При водно гладуване-10-14 дни съм се захранвала по Пол Брег-а неговото е много бързо и съвсем различно-и всичко е минавало супер добре
Ама този Щенников препоръчва денем да се спи а нощем да се разхождаме, и къпане в студена и хладка вода-ами аз ше умра от студ при този режим:))))))
А аз 6 дни не съм се къпала, мила зъби,-освен ръцете  Добре че съм сама:))))))
Съчетавам по малко от двата метода-а и тялото ще ми подскаже ако греша,но тъй като не ми е за първи път, знам че всичко ще е наред!
Поздрави и много усмивки от мен1
Активен

Dani*

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Сухо гладуване
« Отговор #391 -: 19-07-2014, 08:24:09 »

Руми, успех  :flowers2:

 Когато гладувам, обичам да съм си на село, на тишина, прохлада и спокойствие,  и да няма хора около мене, да се разхождам в гората и край поточетата .
 Гладувала съм и докато съм на работа, докато тичам по задачи из града, карам из трафика и пр. не че няма ефект, но  не е същият.
Аз си мислех че тия 3-4 седмици ще се отдам на отпуски, гладувания и пр., ма явно се отлага във времето, т.е. другият месец ще мога да го направя.
Но пък до тогава ще мога да си суровоядствам и да се подготвям на воля, тъкмо и сезонът е подходящ

Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Сухо гладуване
« Отговор #392 -: 27-07-2014, 22:32:39 »

Здравей Руми,

И на мен ми е студено при суровото гладуване. Също сме суровояди в къщи. Днес, 1 ден сух глад, почвам поредното си гладуване. Опитвам се всяка седмица 1 ден да го карам на сух глад, но понякога се разхайтвам. Последното ми гладуване беше 3 дни сухо и 5 на вода. Това е третото ми гладуване за тази година и се надявам да успея този път 4-5 дни сух глад и 5 дни на вода.

Винаги се захранвам по Пол Брег. Смятам и сега да го направя.
Как мина захранването? Колко дни гладуване направи?
Поздрави.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #393 -: 28-07-2014, 09:16:14 »

Винаги се захранвам по Пол Брег. Смятам и сега да го направя.
С какво захранваш, Лози? Може ли да опишеш по дни, ще ти бъда благодарна!  :fluretaa:
При последното си по-дълго водно гладуване направих голяма грешка при захранването...  :Confus_3:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Сухо гладуване
« Отговор #394 -: 28-07-2014, 22:10:02 »

До сега писах отговор, отне ми много време и всичко отиде на кино, защото проклетото нещо ме изхвърли! Писах в дневника си и преписвах рецепти за салата рук и станало час. Абе не може ли модератора да увеличи времето на престой. Намирам го за ужасно тъпо да си пиша потребителското име и паролата и да изгубя толкова много работа! Чери ще пиша утре пак!

И търпението ми се изчерпа още повече, че изпитвам жажда в момента. Миналия път не изпитвах жажда. Някой да има съвет за преодоляване на това състояние?
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Сухо гладуване
« Отговор #395 -: 29-07-2014, 21:02:55 »

И така захранване по Пол Брег, което важи за гладуване на вода. Обикновенно правя 3 дни сухо гладуване и минавам на дестилирана вода до края. Ето:

ако човек е гладувал повече от седем дни, да речем 10, то вечерта на 10 ден се обелват 3-4 био домати(аз ги пускам за малко във вряща вода и те се пропукват, вадя ги, под студена вода и беля), и се задушават на пара за съвсем кратко време и се изяждат около 18 часа.

На следващия ден, 11 вечерта, или за гладуващите 7 дни, на 7 ден вечерта се обелват 4-5 био домата и заедно с 1/2 дестилирана вода и малко чесън се слагат да заврат и веднага се изключва котлона. Тази супичка се оставя малко да изстине, добавя се мааалко ябълков оцет и зехтин и се изяжда около 18 часа.

На 12 ден сутринта, за гладуващите 10 дни, около час след чашата гореща вода(това си е моя рецепта) или 8 ден сутринта за гладуващите 7 дни, се прави следната салата : нарязано на ситно зеле, настъргани моркови и цвекло и поръсена с половин портокал или лимон. След салатат могат да се ядат и задушени зелени зеленчуци(къдраво зеле, зелено зеле. листа от синап или цвекло) и белени домати. Със зеленчуците могат да се изядат и две малки филийки пълнозърнест хляб, препечен до изсушаване и натрит с чесън. За вечеря още една салата от зеле, настъргани моркови, нарязана целина и авокадо, полята с пресен портокалов или лимонов сок. Често няма нужда човек от нещо повече но ако все пак е още гладен, може да си приготви 2-3 зеленчука на скара, напр. броколи, зелен фасул, моркови, грах, бамя. Може и още 1 препечена до изсушаване филийка пълнозърнест хляб, натрита с чесън.

На 13 ден сутринта или на 9 ден сутринта може да се ядат разнообразни био плодове като банан, ананас, папая, грозде. портокал. грейпфрут и ябълки. На обяд има салата от настъргани моркови, зеле и целина с малко чеснов препечен до изсушаване хляб. За вечеря Здравословната салата на Брег. Това е рецепта за 3 до 5 порции:
2 стръка целина, нарязана ситно
1 чушка със семките
1/2 краставица нарязана
1 настърган морков
1 глава сурово червено цвекло
1 чаша зелено зеле, нарязано
1/2 чаша кълнове от люцерна или слънчоглед
2 пресни лука с перата, нарязан
1 ряпа настъргана
1 авокадо узряло
3 средно големи домата.
Може да се подправи със сок от изстискан портокал или лимон или ябълков оцет и малко зехтин, обаче никаква сол.

Не е необходимо да се изяжда всичко изброено по-горе, защото човек е отвикнал да яде много, само че с мъжо обикновенно си го изяждаме. Той има мнооого чувствителен стомах, и преди гладуванията ни и суровоядството имаше панкреатитна криза. Щом понася безпроблемно това захранване след вече 4 негови гладувания, значи Пол Брег е гений :-)
Успех при следващото захранване!
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #396 -: 30-07-2014, 08:10:29 »

Благодаря за подробното описание  :flowers2:
Виждам,че вие правите захранването със зеленчуци. Първите 2 дни-домат,а след това-и зеле,моркови,цвекло.При последното ми 10-дневно водно гладуване направих някаква кардинална грешка :Confus_3:, вследствие,на което получих... запек. Захраних с плодове-праскови в началото.На 2-рия ден-една филийка пълнозърнест хляб и 1 картоф+плодове,а на 3-тия включих и елда. Явно много съм избързала,а и както виждам по-добре е да се захранва със зеленчуци? ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Сухо гладуване
« Отговор #397 -: 03-08-2014, 00:22:50 »

Ами да, Брег включва плодове едва на 4 ден при 10 дневно гладуване и при третия ден при 7 дневните гладувания. Прочетах за проблема Ви и ми стана много мъчно. Мисля, че е добре да включвате малко зехтин. Брег го препоръчва към супата от домати на втория ден. Опитайте така, както той го препоръчва. Кипнатите домати щадят храносмилателния тракт, чесъна дезинфектира червата, зелето ги изчиства. След дълго гладуване и клизми е малко трудно да се задействат отново, но това захранване им помага. Успех, Чери при следващия път.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #398 -: 04-08-2014, 09:16:59 »

Благодаря! :flowers2:
При 7-дневните гладувания нямах проблеми при захранването с плодове, но 10-дневното явно е по-драстично и там трябва да се подхожда по-внимателно.Пак благодаря! :love_006 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Сухо гладуване
« Отговор #399 -: 04-08-2014, 11:37:16 »

Аз се захрхранвам сурово и то в началото само с плодове. Грешката ти, Чери не са плодовете, а включване още втория ден на преработени храни (хляб ?!?). Според мен такова нещо е добре да се случи едва в последния ден на захранването. Ако то е плавен преход от един вид на хранене към друг, то следва присъстващите във втория тип на  хранене храни да започнат да се приемат едва след приполовяване на захранването. В първата му част трябва да присъстват храни с високо водно съдържание, каквито споменатите приети от теб още във втори ден термично обработени продукти,не са.
Главния принцип на едно захранване е постепенпостта-както по отношение на количествата,  така и по отношение на вида и разнообразието на прибавяните храни.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.245 секунди с 22 запитвания.