Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280513 пъти)

Криси

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Сухо гладуване
« Отговор #460 -: 02-09-2015, 11:38:24 »

 Тъй като съм привърженик на сухото гладуване, мисля че  трябва да си поговорим за съзнанието, което е царят през цялото време на този процес. Много преди физическата очистителна криза се забелязва, емоционално-съзнателно разгръщане и по време на очистителна криза усещането за съзнателност предхожда физичното неразположение във всеки един момент. Тоест разума и съзнанието, предварително подготвени са тези които ще те провалят или ще те изведат на по-друго ниво.

 Преживяването може да се опише като сдобиване с новост. Нов начин по който ще работи тялото, нов начин по който ще се чувства съзнанието. Значи освен всичко, стремежа към приемане на новост, начин на живот, който не си опознал, не би трябва да отсъства по никакъв начин.
 Промяната, която протича при съставяне на зависимост и тази коят протича при отказването от зависимост са сходен процес на случване, но много различен в същината си и в изхода си.
 Когато се създава зависимост (навик) подсъзнанието се спуска по инерцията на потока, който е по-скоро насочен навън, не навътре, разчитайки на акумулираната сила на организма до момента и неизхарчимостта или непроменяемостта на външния поток. Но понеже съзнанието не обича да се върти в кръг, а обича да минава по спиралата, дори външния поток да е стабилен, силите предвидени за поддържането на навика са намалени, защото системата не поддържа с енергия дълго, действия които ще доведат до пълното и изчерпване и изхабяване, и спускането по спиралата става против волята.( поради по-дълбоко заложения стремеж към развитие и израстване на всеки)
 
 Така се заражда болестта.


 Болестта никога не може да се излекува със същия подход, като при сдобиване със зависимост.
 Добрите психотерапевти и лекари знаят, че в основата на истинското лечение се разглежда зависимостта, причината за възникването и (най-вече, когато е дълбокообвързвана с личността - втълпени ценности, морал и пр.) , и разрушаването на тази зависимост е главната цел. 
 
 Колкото по-ясно "пациента"; "клиента" чувства вредата от действията си, толкова по-лесно ще бъде изведен от състоянието на замъгленост и чужд контрол. Когато осъзнатост по този въпрос липсва, трябва да се преразгледа възпитанието из основи и пътя е по-дълъг, но кредита на доверие към човек не бива да бъде изчерпаем при положение, неговото желание да разбере повече за себе си и неговото желание да бъде пълноценен. Защото всеки може да го постигне пълноценност и свобода, и всеки има правото да се бори за тях. Просто в повечето случаи никой не им го е казал.
 
 
 Започване на сух пост изисква осъзнатост и мотивираност, която при повечето хора липсва. Да се научиш да се приемаш в пълнота, такъв какъвто си и да бъдеш отворен към промяна.
 Отворен, не готов, защото готови няма. Всички ние сме изплашени в процеса на промени, защото средата ни е обвързала със стандартите на изчерпяемия човек-еднодневка. Ние трябва да се борим с тях, да им се противопоставим и да ги победим. Това е всичко, което имаме. И то ни бива отнемано под носа.


 Сухият пост с леко захранване и готовност за посрещане, изучаване и съществуване с това, с което не сме успели да се запознаем в пълнота или не сме подозирали, че съществува е полагане на основите, а самия резултат не е мигновен, защото този, който се учи не може да ползва знанието ако не го приел и не се е погрижил за него. Няма значение от възрастта, ученето и развиването на новости диктува живота. Това че някой си не го зачита не означава, че не е така. 
  Това е изцяло индивидуален и отговорен процес за сформиране на личността. 



ПП:
  Георги Жеков и компания прекрасно демонстрират какви търсения има човек, занимаващ се с това. Разбира се вие може да изглеждате и да се чувствате различно, но основната цел е разграждането на зловреден морал.
 Става въпрос за заснемането на процеса в 5 дневен сух пост, някои от които прекъсват гладуването си след 3тото денонощие.
*1 https://www.youtube.com/watch?v=s6yU_gQT_Wo
*2 https://www.youtube.com/watch?v=s6yU_gQT_Wo ;D
*3 https://www.youtube.com/watch?v=mB82KHnLZ9A
*4 https://www.youtube.com/watch?v=KON7_i508EY
*5 https://www.youtube.com/watch?v=uhN23ZuseDA
*6 https://www.youtube.com/watch?v=RbRjyvfL9f4
*7 https://www.youtube.com/watch?v=PuPzSqZ1B1Y
*8 https://www.youtube.com/watch?v=M9_mn9GLpDo
Активен

Виолина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #461 -: 19-11-2015, 20:22:43 »

Аз съм правила 2 пъти сух пост , по 7 дена , първият път с взимане на душове ,вторият без докосване до вода , вторият начин беше по-приятен , защото водата изушава , колкото и да е странно.
Преди това съм правила 3 водни поста първият от 10 дена и  после 2 по 21 дена. Най-първият пост ми беше по омекотеният плодово-чаен метод              на Лидия Ковачева - 21 дена.
Мисля скоро да пробвам да направя пълният сух пост , който е от 11 дена.
Ако някой има въпроси - на разположение съм.
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Сухо гладуване
« Отговор #462 -: 19-11-2015, 20:29:42 »

Виолина, не съм правила сух пост и едва ли ще направя, но така като ти си пробвала и двата варианта, а на мен ми е изключително интересно, то би ли ми разказала, какви са разликите които усети в двата случая?

ПС: Вземането на душ за повече от 15 минути изсушава кожата, затова препоръчват да се взема чаша вода преди баня.
« Последна редакция: 19-11-2015, 20:31:34 от Shangrila »
Активен

Виолина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #463 -: 19-11-2015, 20:36:54 »

Тъй като в устата при сух пост се събира много гадна ,смръдлива гъста, лепкава слюнка тъй като през езика при всеки вид пост се отделят токсини, което е единственото неприятно нещо при сухият пост , аз си въведох при вторият пост жабуркане със зехтин , на 3 тият ден от 7 го правих. Жабуркането със зехтин изтегля всички мърсотии и токсини , изчиства устната кухина и езика и облекчава неимоврно сухият пост . Съветвам да пробвате.
Активен

Виолина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #464 -: 19-11-2015, 20:40:58 »

Виолина, не съм правила сух пост и едва ли ще направя, но така като ти си пробвала и двата варианта, а на мен ми е изключително интересно, то би ли ми разказала, какви са разликите които усети в двата случая?

ПС: Вземането на душ за повече от 15 минути изсушава кожата, затова препоръчват да се взема чаша вода преди баня.

ами по-приятно беше  и по-лесно без докосване до вода , то и няма нужда от миене и къпане защото ставаш изключително чист, освен устата . При сух пост трябва да си си в къщи , не става като си на работа или зает, трябва спокойствие и близките ти да те поддържат и поемат задълженията ти, а ти само да се занимаваш с нещо приятно , да се разхождаш, той е и физическа ,и духовна почивка този най-съвършен пост . . ако се зает  и на работа - воден тогава избери или плодово-чаен , сух не .
  
« Последна редакция: 19-11-2015, 20:58:49 от Виолина »
Активен

Виолина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #465 -: 19-11-2015, 20:54:31 »

При сухият пост се ходи 3 пъти по-малка нужда , съвсем нормално , всеки ден , това е вътрешноклетъчната вода, която е стояла години в клетките ви и е записала всички негативни емоции,водата има памет, както знете , само при сухият пост тя се изхвърля и се освобождавате от натрупаните негативни преживявания при другите видове пост не става този процес После се зареждат клетките с чиста вода
Активен

Виолина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #466 -: 19-11-2015, 21:01:15 »

Направих за пръв път сухо гладуване съобразих се с датата започнах на Екадаша уж за водно, но в последствие си стана сухо и изкарах над 30 часа с лекота. Нито глад нито жажда спах доста първият ден имаше странно леко главоболие като легнах следобед студени и топли вълни  поспах си доста добре:)  като се събудих вече ми беше доста допло крайниците бяха гореще а преди това ледени : ) имах през деня доста енергия определено ми понася доста по лесно от водното гладуване на следващата екадаша ще направя два и така.. лека полека :)  захраних с вода и кефир както описва малахов в чудото на гладуването определено има и промяна в кожата въпреки че е само за 1 денонощие. Йога практиката определено според мен помага. Ще видим при по дълго... нямам излишни килограми и мисля да не пробвам дълги периоди. Може ли да споделите друг вариант на захранване, освен този с кефир при 2-3 или 5 дневно сухо гладуване:) Също в книгата  е спомената за ден на тръбата преди новолуние при сухо гладуване, но само толкова. Някой ако може да сподели повече информация относно тези лунни цикли и сухото гладуване понеже не знам  руски :)

30 часа е едно нищо , само се мъчиш , организма включва на автолиза след вторият , третият ден ,при непостили начинаещи,  при всеки следващ пост по-бързо, защото вече знае за какво става дума
« Последна редакция: 19-11-2015, 21:05:25 от Виолина »
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Сухо гладуване
« Отговор #467 -: 19-11-2015, 22:47:42 »

Принципно аз съм пробвала плодовият режим на Ковачева, който се оказа невероятно пагубен за мен, но соково зеленчуковите разтоварващи дни или водни пости, невероятно зареждащи и стимулиращи.

Чувала съм че един сух ден се равнява на 3 водни, което означава че след 2ри 3ти ден при сухо гладуване нещата ще започнат да се случват НО
Факт е че при водното гладуване се отделят нечистотии главно чрез дебелото черво.
Благодарение на водните клизми, дълго застояли и полепнали "екстри" също биват отмити и тялото има възможност да се рестартира на едно по благоприятно ниво.

Интересно ми е да знам, какво се случва с това тяло, вода не видяло .. къде отива цялата тази мръсотия от наслоявания през годините, мъртви твари и прочие бактерии при сухото гладуване?
Не може да се изчисти чрез урина само, ако ли да, то бъбреците работят на макс?
Не разбирам също така защо и кой е казал че вътрешно клетъчна вода се изхвърля само при сух пост?
« Последна редакция: 19-11-2015, 22:50:28 от Shangrila »
Активен

sidtus

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Сухо гладуване
« Отговор #468 -: 14-12-2015, 13:45:23 »

Здравейте,

Бих искала да помоля за съвет хора с опит в сухия пост  :thankyou:

Въпорсът ми е за схемата и целите ( по-долу) за фракционно гладуване? Има ли нещо, което да съобразя освен, че смятам, че имам средно добра подготовка, дошата ми е подходяща за СП.

Подготовка: В края на Септември и началото на Ноември ( за 3 седмици) правих прочистване на дебело черво и черен дроб ( от две - второто беше по-успешно) + режим на предимно сурова храна

В края на Ноември - една седмица пречистване на дебело черво.

Кафа-Пита съм. С наднормено тегло.


Схема: Изчетох доста, преди днес да стартирам с фракционно гладуване - СП- като съм решила:

1/ Декември: 2 дни СП + 2 дни Иход ( 1 ден Вода и Сокове + 1 ден растителна храна) в три поредни седмици Пн и Вт - втората седмица съвпада с Екадаши.
2/ Януари: 3 дни СП в две седмици -  ще увелича дните
3/ Февруари: 4 дни в две седмици.

Това, разбира се е само план  :whistling2 - emotloader:. Надявам се да имам достатъчно мотивация да го изпълня  ;D
 
Не си поставям големи цели - настроена съм, че може и да не се случи точно по този начин...., но ще се радвам да постигна добро здраве и намаляне на теглото.
 
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Сухо гладуване
« Отговор #469 -: 24-03-2016, 13:44:17 »

Как е гладуващи? Има ли или няма вече? Страх и стрес ли е обхванала цялата нация, че се мисли само за оцеляване и потребяване? Хайде да понаправим малко гладуване, че да ни се вдигне духът!

Силно ме интересува как я караш, Вики- едно младо момиче с невероятен дух? Ако наминеш през форума кажи две думи как се чувстваш напоследък, правиш ли още сух пост периодично, как върви живота на едно толкова младо осъзнато същество?
А и към всички останали, които сте били активни през годините, споделете и вие ако желаете, как сте, продължавате ли да си повдигате духа по един или друг начин? Пишете, бе мили хора!

Много е нужно в тези размирни времена, да се обединяваме в обща кауза, защото така ще бъдем по- силни. Затварянето в черупката, отделението, разединението и мързелът, не са изход от бедите. :Content_22: :heart_2:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Сухо гладуване
« Отговор #470 -: 25-03-2016, 12:31:12 »

Сухо гладуване просто ей така за прочистване, профилактика никога не съм правил  :-\
( отчитам го за слабост в характера )
Моите сухи гладувания започват когато проявя симптоми на някаква болест ( отпадналост , хрема, главоболие и т.н. ) Тогава по естествен път не ми се яде и пие, симптомите обикновенно преминават до 12 - 15 часа,

след започване на гладуването, а аз продължавам още поне два дни сухо гладуване, като преминавам към вода за ден , два или повече ..

след това захранването доколкото е възможно започва нежно със сок от цитруси ( защото все още нямам сокоизтисквачка ) и продължава на смутита , и смутита + плодове и така мога да карам примерно месец.

Не казвам , че е правилно, просто така ми идва отвътре.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Сухо гладуване
« Отговор #471 -: 25-03-2016, 20:12:38 »

Щом така ти идва отвътре, няма лошо, напротив.
В природата всичко си е в баланс, само ние се мъчим сами да се  резбалансираме. :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

Напоследък, обаче,  разбрах колко лесно вече мога да "гладувам", всъщност да се въздържам съзнателно от храна, стига да си намеря достатъчно основателна причина за това, без да стресирам организма.
Макар, всички около мен да се СТРАХУВАТ да не стана анорексичка(най-малко), просто си поемам отговорността за живота, като елиминирам страха от смъртта.
А самия страх се елиминира с много знания в действие.
 И какво от това, ако умра- тъкмо ще разберат, че не съм се справила и няма да ме последват.
Докато, ако успея, има шанс болните наоколо да ме попитат, как да оздравеят и ако преодолеят страха си, да пробват.
Винаги има нужда от опит, дори неуспешен...... :kisss:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #472 -: 25-03-2016, 21:30:41 »

И аз, като Nik, правя сухо гладуване, като има проблем  :) .

Днес е Благовещение и  " ....Според народните вярвания денят е свързван с раззеленяващата се пролет, с прелетните птици, с излизането на животните в гората след зимен сън, с възраждането на света и животворящата надежда.Затова е добре да се предприеме ново начинание на тази дата....."

Аз днес си обещавам,   да започна профилактично с еднодневни сухи гладувания :).
« Последна редакция: 25-03-2016, 22:33:25 от Ros »
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Сухо гладуване
« Отговор #473 -: 26-03-2016, 16:27:19 »

УНИКАЛНОСТТА на ПОСТА
Същност, въведение в поста/въздържанието от храна (и вода)
АПОПТОЗАта е естествен процес в тялото, известен още като програмирана клетъчна смърт.
Клетките, след определен брой деления, са програмирани да умрат. Въпреки, че може да звучи зловещо, този процес е от съществено значение за поддържане на добро здраве.
Представете си, че имате автомобил. Обичате автомобила си и е удоволствие да го карате. След няколко години обаче той не изглежда толкова привлекателен както е бил в началото. Започва да се поврежда постоянно. Потдъжката и ремонта на колата започва да струва цяло състояние Повече от колкото ако си купите нова кола. Има ли смисъл да харчите цяло състояние за боклук, който не ви върши работа и заема място?! Не разбира се. Разумното решение е да се оттървете от боклука и да си купите нова, функционална кола, която няма да изисква толкова време и средства за потдъжка.
Същото се случва в тялото. Клетките стареят и се износват и е чудесно, че са програмирани да умрат, след определен период от време, когато са се износили и оптималната им полезност е значително намаляла.
Подобен процес АВТОФАГИЯ се случва и на подклетъчно ниво.
Думата буквално означава себеизяждане, произлиза от гръцката auto (себе) и phagein (изяждам).
По същество, това е механизъм на тялото за особождаване от всички стари, повредени части на клетката (органели, протеини и клетъчните мембрани), когато вече няма достатъчно енергия за потдържането им.
Това е регулиран и систематизиран процес за разграждане и рециклиране на клетъчните части.
Понякога не е нужно да се подменя цялата кола, а да се замени някоя част с нова, тъй щото автомобила пак да работи с пълния си капацитет.
Същото е с клетките- вместо да се убива цялата клетка (апоптоза), понякога е необходимо само подменяне на части от клетката.
Високите нива на глюкагон в тялото стимулират процеса на автофагия.
Нивата на глюкагон и инсулин са взаимно свързани. Ако инсулинът се повишава, глюкагонът-спада. Ако инсулинът спада, глюкагонът се повишава.
Когато се храним, инсулинът се повишава, а глюкагонът- намалява. Когато спрем да се храним, нивата на инсулина спадат, а тези на глюкагона-се покачват.
Ето защо въздържанието от храна (и вода) е ключов момент за активирането на автофагия.
Чрез пост даваме възможност на тялото да включи естествените си процеси за обновение и регенерация и многократно забавяме процесите на стареене. (Ако на една клетка й е даден шанс да се самообнови и регенерира, то тя далеч по-бавно ще се изхаби и остарее.)
Какво стопира автофагията?
Външното хранене. Глюкоза, инсулин (ниски нива на глюкагон), протеини - всички спират този процес на самопочистване. Дори съвсем малко количество аминокиселина спира автофагията.
!!Ето защо пълното въздържание от храна е толкова уникално - при никакъв друг вид калорийна рестрикция, хранителен режим, диета, при никакво друго въздържание от храна, при което има дори минимален външен прием, не може да бъде активиран този естествен процес на самообновление на тялото.!!
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18006683
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20844186
http://www.ndm.ox.ac.uk/katja-simon-autophagy
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #475 -: 27-03-2016, 07:42:41 »

TodHuk, а ти лично вълнуваш ли се коя от двете гледни точки е правилната?
( след като пускаш контрааргумент , вероятно - да ? :)  )
  Тогава,  би ли споделил по какъв начин смяташ да се ориентираш и да прецениш за себе си ?  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Сухо гладуване
« Отговор #476 -: 28-03-2016, 12:27:43 »

ББ, разбира се че се вълнувам и интересувам от това кое е правилно..
За това и чета различни мнения и публикации.. Но, след като съм си изяснил истината по даден казус/въпрос, отсявам неверните и манипулиращи статии като ги прескачам.

Това към което съм се ориентирал е:
- Не пуша ( никога не съм пушил)
- Спрях алкохола преди 3 години
- Намалих месото до около 300-400 гр. месечно предимно сурово  (тенденцията е да го спря напълно)
- Акцентиране върху суровоядството (плодове, зеленчуци, ядки, семена)
- Започнах да пия повече вода (преди въобще не пиех)
- Периодични водни гладувания от 5-7 дни месечно (докато теглото ми влезне в някои по нормални граници и докато се оправи проблема с тромбофлебията и разширените вени не искам да правя сухи гладувания и по-дълги периоди)
- опитвам се да се справя и с лакомията (изяхдане на много големи количества храна, както и хранене без наличието на глад), този навик го имам още от дете - много пъти не спирах да се храня докато не започнеше да ме боли корема от преяждане.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #477 -: 31-03-2016, 08:17:44 »

Да де , именно това ми беше интересно я - как, на каква база си изясняваш истината, и как разбираш кое е манипулация и кое не :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Сухо гладуване
« Отговор #478 -: 03-04-2016, 10:24:40 »

Към ББ:

Моето мнение е, че основната цел за манипулацията е финансова. Тя може да се явява и като политическа, социална, културна, медицинска/здравна и т.н., но зад тях се крие финансовата.

Защо лечебното гладуване, например смятам че не е манипулация:
1. Няма капка комерсиално в тази методика на лечение (даже бих казал, че се печели финансово като не се дават пари за храна :) )
2. Изпробвано правилно лечебното гладуване - се чувстват и виждат резултатите.

Много пъти дадена публикация може да не е манипулация, въпреки че има комерсиалната насоченост. Тогава изхождам от личен опит и наличието на ДОСТОВЕРНА статистика от/за други хора.
Манипулация се манипулира и със знанията на хората, като се има в предвид че много от тях са ограничени в дадена област. Както за слуховете така и за манипулацията се се използва такова място, където има недостиг на информация.
Въобще темата за манипулацията на медиите(и интернет) е доста обширна и ако искате да я дискутираме е добре да направим отделна тема за нея.

И едно практическо ръководство как да проверите истинността и произхода на снимка в интернет:
Сваляте дадената снимка или копирате линка към нея. Отивате на Google Images и кликвате в полето за търсене на иконата на камера в дясно. От там излизат две опции: да качите снимката или да копирате линка. Услугата Reverse Image Search после ще ви предложи информация къде преди това е било публикувано изображението, в какъв контекст или серия подобни образи.

И накрая, тъй като темата е СУХО ГЛАДУВАНЕ, Аз все още не съм правил такова поради опасенията от предразположението ми към образуване на тромби и липсата на информация за това дали е подходящо в случая. (разбира се, не съм изчел всичко по темата СУХО ГЛАДУВАНЕ)
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Сухо гладуване
« Отговор #479 -: 03-04-2016, 19:03:50 »

В тази книга е добре обяснено как и кои могат да практикуват гладуване.

http://www.bard.bg/book-excerpt/?id=1969

Всяко едно гладуване, без предварителна подготовка, е вредно.

--------------------
– Никога не предприемайте прочистване на червата и черния дроб без да сте променили режима и качеството си на хранене.

– Не предприемайте никакъв вид гладуване, ако не сте прочистили червата и черния дроб.

– Не провеждайте сухо гладуване без да сте опитали влажното.

– За да може гладуването да има максимален ефект, трябва да е редовно и продължителността му постепенно да се увеличава.

– Спирането на гладуването дава 70% от лечебния резултат и трябва да се провежда особено внимателно и стриктно.

Схемата на провеждане е предвидена за три месеца.

1-ви месец

• През целия период на подготовка – естествено правилно хранене

• Прочистване на червата и черния дроб

• Гладуване с прием на варена елда или, ако не можете – един ден влажно гладуване

2-и месец

• 1-а седмица – 1 ден влажно гладуване

• 2-а седмица – 2 дни влажно гладуване

• 3-а седмица – 3 дни влажно гладуване

• 4-а седмица – 5–7 дни влажно гладуване за всички

3-и месец

• 1-а седмица – 1 ден сухо гладуване

• 2-а седмица – 2 дни сухо гладуване

• 3-а седмица – 3 дни сухо гладуване

• 4-а седмица – 4–5 дни сухо гладуване

За тези, които са преминали нормално през всички видове гладуване, може да се прилага долната схема, която е много по-ефикасна:

• 1 ден гладуване – 2 дни спиране

• 2 дни гладуване – 3 дни спиране

• 3 дни гладуване – 4 дни спиране

• 4 дни гладуване – 5 дни спиране

• 5 дни гладуване – спиране на сухото гладуване

За затвърждаване на ефекта от лечебното гладуване се препоръчват следните схеми на поддържаща терапия:

– Прочистване на черния дроб и червата веднъж на тримесечие, преди смяната на сезоните – в края на февруари, в началото на май (най-ефикасно), в края на август, в края на ноември.

– Веднъж седмично – 24–36-часово сухо гладуване. При него не е задължително предварително прочистване на червата. Но дните преди и след гладуването трябва да са полугладни, с по-нискокалорична храна.

– Веднъж месечно – 3-дневно гладуване, като подготовка не е необходима.

– Веднъж на тримесечие – сухо петдневно гладуване, желателно след прочистване на червата и черния дроб.
« Последна редакция: 03-04-2016, 19:07:33 от Mia »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.152 секунди с 22 запитвания.