Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 [25]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 227967 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
gasto
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #480 -: 04-07-2016, 21:04:26 »

3дравеите аз съм нов във форума/ Моят скромен опит в сухото гладуване е 40 часа , а в мокрото 71. имам проблеми с нервите и психическото здраве : депресия , панически атаки , безпокоиство, фобии.
интересува ме дали сухото голодание може да ми помогне. прочетох доста постове , но не видях хора които търсят подобрение в тази насока. очаквам вашите съвети .
Активен
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

« Отговор #481 -: 29-01-2018, 06:53:26 »

Здравейте отново и от мен. Доста си почетох тук, но не срещнах отговор на въпроса дали сухият пост убива (прогонва) паразитите напълно.

Есента имах всички симптоми на сериозно опаразитяване, а и имах нужда от порчистване. Направих кратък пост - 3 дни сух, после още 2 дни воден. Имаше известно подобрение, дори и след освинването по празниците. Сега отново постя - 4 дни сух, 3 дни воден, 2 дни сух и ще следва захранване. Дали съм се отървала от тях? Колко трябва да продължи сухият пост, за да ги разкарам напълно?
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3823

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #482 -: 29-01-2018, 11:47:09 »

Iggiberry , а ти защо залагаш именно на  тази метод,  да не би по  финансови съображения  ? Smiley  Ако те интересува моето мнение, мога и да го споделя Smiley  Проучвал съм въпроса  много задълбочено, ( ти знаеш де Smiley ) , при това в средите на хора, които  са наистина! много навътре. ( имам достъп до по-секретна информация Smiley )   Позицията е следната: нито сухо, нито водно гладуване се препоръчва срещу паразититите. Ъъъ?  В борбата си за оцеляване те стават ултра агресивни и може да се очаква  да се случи всичко! ( Най-вероятно и   на това се дължат различните обостряния и странични реакции при хора, провеждащи по-дълги гладувания  по други съображения)  Затова  натуропатите навсякъде препоръчват първо противопаразитно прочистване ( ИЗГОНВАНЕ а не УБИВАНЕ ! )  по класическата схема - чрез глистогонни препарати ( знаеш ги - все разни миризлаци  - пелин, газ, катран, чесън, евкалипт, "царска водка" по Болотов  и т.н ) и чак след това - да се гладува.

Лошото е , че след като няма  достоверна диагностика за паразити , трудно може да се прецени коя методика до колко е ефективна.

По отношение на сухото гладуване : Предполагам,  за теб ще е изненада, че това гладуване води до някои неприятни последствия.    нерешителен ( те се проявяват от третият ден нататък ) Явно дори и Филонов не е запознат, защото   просто няма как да се запознае, ако
 не е правил нужните изследвания.  намигам Обаче други са ги правили и са установили , че от третият ден нататък започва увреждане на капилярите . мъдър Това не е фатално, симтоматично никак не се проявява и трето -без изследване няма как да се установи, затова и почти никой не е запознат..(  на български информация за това - няма ) Изследванията са правени в болница , където дълго време  се е прилагало гладолечение! Сещаш ли се коя е тя или да подскажа? Smiley
« Последна редакция: 29-01-2018, 11:57:22 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #483 -: 29-01-2018, 14:40:51 »

Бате Бино, благодаря за отговора. Имам някои неясноти де.

Прилагам сухо гладуване и по други причини, но се надявам да изтрепя и паразити. Иначе не по финансови, а чисто мързеливо-организационни причини не съм се снабдила с никакви паразитогонни препарати.
По принцип правя 3.5 дни на сухо и после продължвам на водно.
Иначе искам да направя 11 дни на сухо, за да ретартирам напълно на емоционално ниво и за пръв път чувам за уреждане на капилярите.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #484 -: 29-01-2018, 16:24:48 »

Внимателно със сухото. Преди него трябва да са направени десетки водни, с различна продължителност.
Активен

Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 993

Познай себе си.

« Отговор #485 -: 05-02-2018, 00:13:32 »

Внимателно със сухото. Преди него трябва да са направени десетки водни, с различна продължителност.
браво, аплодирам браво, аплодирам браво, аплодирам
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #486 -: 07-02-2018, 05:46:58 »

Благодаря за загрижеността.
Имам поне дузина водни с дължина между 7 и 12 дни. Не се хвърлям презглава на висшата математика.

В момента правя втора серия за тази зима - 4 дни сухо и 5 дни водно ще е най-вероятно, но се наблюдавам и коригирам в движение.
Какво е това увреждане на капилярите след 3-тия ден?
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #487 -: 07-02-2018, 10:01:46 »

Какво е това увреждане на капилярите след 3-тия ден?
Малко по-точно ще можеш ли да зададеш въпроса, Игибери? Smiley
Активен

Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #488 -: 10-02-2018, 06:52:31 »

...и на зъбите, на костите...
Активен

Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #489 -: 10-02-2018, 23:22:06 »

Ами не мога да задам по-конкретен въпрос, тъй като за пръв път чувам за това.
Бате Бино, ти написа, че след 3-тия ден настъпва увреждане на капилярите и бих искала да разбера повече по-въпроса. Както и на зъбите и костите.
Аз досега основно съм правила 3-4 дни, максималното ми беше 4 1/2 денонощия. Но чета за хората, които правят по 11 дни и си задавам въпорси.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #490 -: 11-02-2018, 12:53:37 »

Човек, дори и за пръв път да чуе за нещо, все трябва да си оформи конкретни въпроси за изясняване, защото иначе на въпроса "Какво е това увреждане?", ще получи отговора : "ТАКОВА"  ухилен

Игибери, освен ако не си забравила.. , голяма част от информацията , която съм пускал тук през годините , е доста ценна именно поради това - само малцина имат достъп  до нея Grin  

В случая , за повреждащото въздействие на  сухото гладуване върху кръвоносната система, е също уникална информация, до която само ограничен кръг потребители имат  достъп. намигам Разказано е в руския форум за гладуването от внука на знаменитият  акад. Юрий Николаев.( Както знаем, Николаев дълго време  лекува с глад в болницата "Ганушкина" в Москва. Там са правени и многоблойните изследвания )
 Внукът
 ( с ник Anyk99 ) явно е много умен човек с 13000 ултра важни публикации и има тотален авторитет сред членовете на форума.  В тази сесия са групирани въпроси към него. Освен за капилярите, може да се научи още много много ценно по въпросите на гладуването , и то - както се казва " от кухнята "  Smiley
. ( копирал съм от петия му пост надолу два поста)

http://golodanie.su/forum/showthread.php?t=5956
Надявам се , няма да ме караш да превеждам Smiley  

Был в Ганушкина "кровевед" - зав лаб   Шапиро. По голодающим кровь изучал со товарищи... Капиляры на фотках изучали до и после... Разрабатывали методики для ожиревших и прочих страждущих. С ожиревшими и ввели Сухое фракционное. Сознательно отдав капиляры в жертву весу, чтоб потом нормальным РДТ их вычистить. А Кокосов с Хорошиловым, ИМХО в угоду Петровскому и воякам, прицепились "на хвост" как сумели - ну не принимали тогда всерьёз сроки, превышающие указанные в учебниках, как летальные.
В общем, кто сильно умный в интригах учёных - поймёт.
А капиляры на сухом не только не чистятся, а часто(от болячек и накоплений зависит) и вовсе гробятся, в основном, по данным Шапиро, после третьего дня сухого и далее. И это у сильно жирных, которые за сутки голода из себя до литра воды только на жире получают! У сухощавых - хуже.

В клинике Николаева сухих наблюдали - пришли к неутешительному выводу, что сильно страдает кровеносная система. Капиляры тромбируются. Кровь настолько загустевает, что уже не способна переносить продукты распада. Мозг не реагирует на привычные раздражители - чувство ложной лёгкости процесса связано с анальгезирующим свойством обезвоживания.

« Последна редакция: 11-02-2018, 13:15:01 от бате Бино » Активен

Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #491 -: 12-02-2018, 18:38:52 »

'Начи... да не става така, че заедно с мръсната вода, да изхвърлим и бебето!...

Заедно с паразитите ("ей така, набързо, за 2-3-5-6 дни, щото съм мноооого зает(а), а и работата, децата,  приятелите, удоволствията...) да не "изхвърлим" и страдащия.

Струва ми се, преди няколко години споменах, че гръмогласно и унищожително привеждания като доказателство за "най-висшия" метод, лекарят в Русия, който дори има издаден паент по въпроса, го прави в свръхчиста среда, под непрестанно компетентно наблюдение и контрол, съпроводено с много упражнения ...до 3 (три) дни - възлюбеното сухо "гладуване".
И досега не разбирам от къде идва това велико самочувствие, че някой тук, в къщи, може да подобри тоя лекар.
Активен

olive19
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #492 -: 20-02-2018, 21:55:25 »

Аз също като gasto се интересувам, дали сухия пост може да помогне при тревожност и панически атаки. Благодаря предварително!
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Познай себе си.

« Отговор #493 -: 21-02-2018, 23:16:49 »

Хм, добре де, и аз, също като ...Бино да речем, няма значение, се интересувам:

Защо, защо дами и господа сте се хванели за "сухото "гладуване""?
Защо, като се обсъждат великите му лечебни въздействия, старателно се избягва каквото и да е споменаване на трудовете (моля обърнете внимание, не някакво обсъждане от някакви участници във форум!!) на такива компетентни, добросъвестни и добронамерени учени като Батманджелидж, Николаев и други?? Защо? Не разбирам.
Е, всеки е в правото си да прави всичко. Аз вярвам, дори знам, че е вредно.

П.п.
Точно защото го правят по-кратко, отколкото е необходимо за да умрат и излязат паразитите, то не води до пълен успех до относно тях. Тогава какво остава, само ...вредите.
Активен

Страници: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 [25]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: