Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Яйца от пъдпъдък?  (Прочетена 22168 пъти)

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #40 -: 01-11-2010, 09:37:27 »

Бате Бино, с първото дете винаги си неподготвен. Натискат те да ваксинираш и ти поддаваш в даден момент. Отлагах отлагах, после те плашат, няма да ви вземат на детска, ще плащате неустойки за отказ от ваксиниране. А според мен точно ваксините са причината за алергията ни към белтъци, защото имаме дори към морковите. Знам за рускини в БГ, които не ваксинират децата си и съответно са много здрави. Но да ти кажа честно, не ми е ясно как точно ще спася следващото дете. Защото по закон си длъжен, ако не - плащаш на ваксина някакви пари. Лично познавам майка която плати 3000лв.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #41 -: 17-01-2011, 10:11:27 »

Докладвам за още една добродетел на пъдпъдъчите яйца, която установих лично . (Естествено ,това за някои е недостатък , но те са малцинство :)  ) 
При редовен прием от тях се отслабва! Аз нормално съм 82-83 кг. Докато ги пиех, спаднах на 80. От десетина дни съм ги спрял , защото пилетата не искали да снасят и чакам пак да поискат.  И пак съм 82. 
 ДАже имах чувството ,че дори и да искам , не мога да кача и грам, докато ги консумирах.  Не мога да обясня  на какво се дължи , но е факт. 

С друга тяхна  добродетел мисля , че сте запознати - висок тонус , и чувство за висока енергетика.

В тази връзка да съобщя: Търся  ентусиасти около Варна  да се кооперираме и да организираме  отглеждането на няколко пъдпъдъка. Не е задължително да са съфорумци , но  да са достатъчно ентусиазирани. Нямам условия , иначе бих се заел и сам с това. 

 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #42 -: 17-01-2011, 10:30:45 »

Мааалко встрани ми иде Варна - иначе с удоволствие  ;D. Домашните яйца са си винаги за предпочитане пред купешките...
Абе, да попитам, ако яйцата се пият сутрин, колко време по-късно е удачно да се ядат плодове?
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #43 -: 17-01-2011, 10:58:40 »

Вики, яйцата са единственият  хранителен  продукт, който не ми е създавал досега никакъв дискомфорт в чувствителното коремче. Все едно че съм пил вода.  Така че , дори и да ги застъпиш с нещо последващо , не се усеща. (при мен поне е така) Това като храна.

НО те са и лекарство . А ако се  търси оптималния лечебен ефект на повечето натурални средства и препарати ( зе лекарствата не съм компетентен) , те трябва да се употребяват  на гладно 20-30 мин преди ядене. Такива са препоръките почти винаги.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #44 -: 17-01-2011, 12:59:08 »

Благодаря, супер тогава, и аз точно от такива съображения попитах :). Стомахът ми е доста чувствителен и при най-малката несъвместимост на храните или надхвърляне на порциона, получавам киселини, оригвания и всякакви подобни прекрасности  :(. Плюс правилата за разделно хранене, които също са си ограничаващи, положението става сложно - но не невъзможно  tooth.
Вариантът с пъдпъдъците ще е супер - в момента пъдпъдъчите яйца май са кът и в магазинната мрежа; домашни аз засега не съм намирала.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #45 -: 17-01-2011, 15:24:12 »

В магазинната мрежа могат да се игнорират напълно , Вики. Най-вече за това , че не са пресни. Нали бях ходил специално да говоря с доцента Генчев, дето е във Ветеринарния Университет в Стара Загора, точно в катедрата птици. Беше мил и любезен да ми даде безплатна 2 часова консултация. ( Аз също бях готов да го светна  за някои още по-интересни лечебни приложения на пъдп. яйца, за които той няма как да знае :) , но той като че ли не прояви интерес)
 Та той каза, че максимално полезно е да се употребят до 3 дни след снасяне. До 6 дни е също допустимо.  А иначе , те си траят и повече , но като храна. Като лекарство - вече не.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #46 -: 22-01-2018, 03:49:37 »

Относно консумация на сурови яйца искам да попитам дали е по-добре преди консумация да минат през фризера?
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #47 -: 22-01-2018, 10:09:41 »

Ама зададе и ти един въпрос, приятелю  tooth
За пъдпъдъчи ли питаш или за кокоши ? :) И  какво точно се очаква да помогне фризера ? :) Да обезвреди някакви евентуални патогени ли ?

Ако е за пъдпъдъчи - въобще не се налага! Ние в семейството пием здраво сурови пъдпъдъчи ( домашни!) от 7 години и проблем  няма как да има :) , защото пъдпъдъчите имат дебела ципа и висока температура , която изключва домогването на всякакви "нашественици" в тях.

Ако е за кокоши - там ,макар и рядко ,  е възможно да има зарази ( напр. салмонела ), които почти винаги , обаче , се срещат при индустриално отглежданите! ( не знам защо). За да получиш отговор на въпроса си , трябва да се поровиш да почетеш дали салмонелата умира при замръзване.

 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.