Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Малко теория и доказателства за пречистването  (Прочетена 20524 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Като погледнем по-голямата част от 12-те житейски принципа на Углов, а именно:
2.Обичай работата си. И физическата също.

3. Умей да се владееш. Не падай духом при никакви обстоятелства.

4. Никога не пий и не пуши, защото иначе ще бъдат безполезни всички други препоръки.

6.Запази своето нормално тегло, каквото и да ти струва. Не преяждай.

7. Бъди внимателен на пътя. Сега това е едно от най-опасните места.

8. Не се страхувай навреме да идеш при лекаря. ( tooth)

10. Режимът на труд и почивка е заложен в твоето тяло. Обичай тялото си, щади го.

11. Индивидуалното безсмъртие е недостижимо, но продължителността на твоя живот до голяма степен зависи от теб самия.

се убеждаваме отново, че начин на живот + здрава психика (+ ген) = по-дълъг живот, че и здраве в старините. За съжаление такива хора са изключение.
Това са много хубави работи, признавам си.Но защо ли взе сега да ме мъчи един въпрос и ако не мога да си отговоря, дали пък не трябва да се засиля срещу някоя стена челно или направо да блъсна товарния влак... tooth tooth...То не пречи да се засиля и без да се налага да си отговарям,де...хехехехехе.... tooth tooth tooth питам се сега това:защо ми е да живея дълго,със здрава психика и всички екстри, както е казано, а това може да стане ,да ,така е. Обаче защо да си правя труда, като така и така ще пукнем и което е най- смешното ще сме също толкова изгнили ,както и онези дето не са били здрави или са били откачалки.Та си викам ,за какво толкова труд.... :Confus_3: :Confus_3: tooth tooth.Не че не е верно,напротив,всичко казано е точно тъй,ама ако ни хване мързела или по природа сме мързеливи, каква ще ни е печалбата да речем след 1000г, когато по туй време ще сме станали отдавна на прашец...ехехехех...големи глупости си мисля , ама сами идат. tooth tooth...Браво за правилата ,обаче... :Content_14: :Content_14:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Flatline , радвам се , че съм успял да ти привлека пак интереса :)
Углов има и още една ценна препоръка, която не ти се е мярнала :
 Казва , че винаги се е придържал към правилото - полова радост само веднъж седмично.  Предполагам, че това е за периода , когато е бил млад, защото по-нататък нещата според китайската медицина отиват и към "веднъж месечно"  за 40 годишните.. :)
 Естествено  традиционната медицина пак си има нейно мнение, но също така си има и своя средна възраст  :) :)   - 58г. живее средно един "традиционен" доктор!

Мио , резонно звучи това , което казваш. Обаче на практика "всеки иска да отиде в рая , но никой не иска да умира" :)  Като дойдеш във Варна , ще те запозная с баба ми. Тя стана на 90 наскоро  и въобще не иска да чуе за умирачка. Даже забранява да я наричат "баба".  А ако искаш да я вбесиш, опитай се да й кажеш нещо по повод годините й ..  :)  Ежедневно дава стотици наставления на обслужващите я  - как не трябва  да й мият косата ако няма настойка от коприва, откъде да й скъсат невен и как да й направят мазилото,  . А също да обърнат внимание и на съседката й по легло , която толкова рязко разгръщала страниците на книгата, че правела течение и баба ми изстивала.. :)  А освен това й изсмуквала и положителната енергия..
Не знаете вие каква славна баба имам аз  tooth
« Последна редакция: 20-02-2012, 14:52:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Във Франция е така , защото не случайно се шегуват за нея - " Коя е единствената арабска страна , в която няма петрол? "  :)

Бино, колко раждат арабките спрямо французойки във Франция или туркините спрямо германки в Германия не знам.
  В Германия инмигрантите са 4 000 000 по– вече  от френските. Как ли се шегуват за нея.......
« Последна редакция: 20-02-2012, 15:37:14 от dess »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Не знам  :surpris_23: Вероятно вече не се шегуват , а направо реват с глас. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

  Нека избора го направи всеки по свое усмотрение.  Алтернативните практики са евтини и достъпни.
При едно посещение през 2011г  в скъпата клиника,  "глупавия доктор" ми разкри нова практика за 95% ефективно отпушване на наслоявания по чернодробните пътища на бактериални фракции, колонии от ламблии и други.  Ползва се ударна доза липаза изолат от Aspergilus Orizae , която емулгира ефективно мазнините и нещо друго забравих му името. С Трансметил  се поддържам в добро здраве и мога да нося на ежедневни дози алкохол.  Възрастта си казва думата . 

Та казваш морят огъня с огън,практиката показва че именно с гъби борят една камара заболявания в това число и СПИН ,с Agaricus Blazei Murill!   :P
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Ако се върнем на темата, малко в стил един познават на съседа, имал леля дето пък някой доктор и казал, та на мен доктора ми каза всяка сутрин да пия зехтин на гладно с лимонов сок и една лъжица мед.

Знам че са злъчкогонни, защо не при шоковото пречестване да става мега гонене на боклуци. Явно в този форум сме малко несериозни и не довършваме започната работа, както казах преди в кюързона-та има хора които го правят по 30 пъти последователно за 1-2 години. Само че там излизат 500 страници с теми за това пречистване и малко в повече ми идва да изчета всичко засега  :surpris_23:
Активен

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube

Привет :)
Огледах темите за чернодробното пречистване и тази е най-подходяща за това, което искам да споделя.
Вчера направих за първи път "чернодробното пречистване" със зехтин и лимон. Бях изчел различни материали, както от този форум, така и от други сайтове. Имаше и противоречиви менния и затова дълго се чудех, но реших да пробвам. Хем е ново преживяване за мен, хем и времето е долу горе подходящо според лунните фази.
Та сичко мина като при повечето описания. Събужданеи гадене в 3 часа през ноща, При менимаше повръщане. На сутринта след английската сол продухах червата и излязоха "скъпоценните рубини" :D + други гадости ( Бате Бино беше споменал по тази тема за нещо като разкашкан кашон ).
Та сега се връщам по темата за "доказателставата". Едни хора твърдят, че тези рубинови топчета са жлъчни камъни, други казват, че това е сапунифициран мазнина от изпития зехтин. Не съм виждал на живо истински жлъчни камъни, но прочетох, че те са твърди с многостенна кристална структура, когато минават през съответните канали се чувства силна болка, и също така потъват във вода. А тези "рубиновите скъпоценности" са меки, повечето с гладка овалана форма, носят се по повърхността на водата и при нагряване се разтопяват. На няколко места в нета попаднах на материали, където се твърди, че след наравен химичен анализ в "рубиновите топченца" не са открити холестерол, билирубин или пък калции (които истинските жлъчни камъни имат), а тези мазни образувания са главно зехтин.
Две от любимите ми "Гурута" (Douglas Graham и John MacDougall) също твърдят, че тези топчета са сапунифициран зехтин и че това "пречистване на черния дроб" е мит.
"John MacDougall MD: 'Many people believe this alternative therapy really works, but the 'gallbladder flush' is a myth.'"
Dr Douglas Graham (in Fresh Network 'Raw - Your Biggest Questions Answered'): 'The oils consumed are saponified by the body, meaning they turn into little beads that have a soap-like quality. True gallstones are made of either calcium or cholesterol, or a combination of the two. The 'stones' that are passed following a 'gallbladder flush' (sometimes called a 'liver flush') are no more than the oil consumed the previous day, saponified. If these 'stones' are left on the dashboard of a car in the sun, or any other warm spot, they will melt back into oil. The green and brown colouration in the stones is due to the presence of bile salts.'

Може би и затова споменатите от malade примери показват, как винаги (дори и след 30-тия път) се изхвърлят тези топченца след подобна практика.

За сега не съм усетил нещо по различно. Даже ми е още мазно и не ми се яде след всичкия този зехтин дето пих вчера. Ще видим дали ще усетя някой от хубавите ефекти, за които повечето хора говоря, но определено надали ще пробвам тази процедура пак. Направих го за експеримента, но като цяло да погълнеш толкова голямо количество мазнина е безумие :D

за тези, които разбират английски ще пусна две интересни статии:

http://debbietookrawforlife.blogspot.com/2010/06/liver-flushes-and-mucoid-plaque.html

http://voices.yahoo.com/why-liver-flush-hoax-6076998.html

Поздрави на всички и весела седмица :)

Активен
Total Liberation

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Може.Обаче като сложиш в зехтина карамфил на прах,излизат и паразити.но те пък сигурно са от червата.абе :P
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ицо, поздравления за смелостта и ентусиазма!  И най-вече , че си дръзнал да се опълчиш на твоите "любимци"  с високи титли .. :kisss:
Между другото , можеш  да помислиш, не е ли време да си смениш задокеанските авторитети с такива от обратната посока на света   tooth  Ако отделиш време да схванеш истинската същност на англо-саксонския модел и тоталитаризмът , който в момента е вече факт при тях , ще бъдеш подозрителен към по-голямата част от информацията , идваща от тази посока на света. "Свободата на словото" е термин от далечното им минало..  :) Сега там много внимават какво говорят, особено ако с казаното ще настъпят нечии глобални интереси , както е в конкретния случай - медицината  ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Ице, да приемем, че в заключенията на  цитираните от теб авторитети има някаква доза истина. Как обаче става тъй, че хора, отписани от медицината (в смисъл - единствена алтерантива - оперативно премахване на жлъчката), оборват прогнозите на медицинските гурута и след такъв тип пречиствания си възстановяват нормалната дейност на жлъчката? Такива примери има много.
Още повече в Русия едва ли са по-големи глупаци от колегите си отвъд океана. Там от доста време си има нормални болнични клиники, които ползват принципите на чернодробното пречистване.
Хубаво е човек да запазва някаква доза здравословно съмнение, в смисъл на отвореност да се учи и променя, но при условие, че наистина може да сравни различните гледни точки,  и чрез собствения си опит и интуиция да прецени кое на него лично би му свършило работа.

Има го и този момент: това, което е полезно за теб, може да не е толкова полезно за мен. За някои обливането с ледено-студена вода сутрин   е път към здравето, за други - гаранция за срив на имунната система. Зависи от типологията и т.н. Ако беше толкова лесно с една рецепта да се лекуват всички....
Затова е погрешно да се слагат етикети "полезно", "здравословно" - за едни е здравословно, за други може да не е.
« Последна редакция: 25-03-2013, 12:31:55 от emo75 »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 23 запитвания.