Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Манек  (Прочетена 82824 пъти)

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Манек
« Отговор #80 -: 10-09-2010, 09:17:24 »

Мда, и аз мисля, че и двете страни в спора прекалиха и нарушиха добрия тон и вкус, затова би следвало и двете да бъдат цензурирани.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Манек
« Отговор #81 -: 10-09-2010, 10:50:27 »

С тази разлика, че едната се извини ;).

Цитат
Извинявам се на Мер, модераторите и на всички съфорумци, че наруших мира и хармонията във форума! Това си беше моя лична битка и съжалявам, че ви направих част от нея!

Това беше всичко от мен по темата. Излизайте по-често на слънце и бъдете здрави!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

ortorektichen_surovinar

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Манек
« Отговор #82 -: 12-09-2010, 01:45:10 »

С тази разлика, че едната се извини ;).

Цитат
Извинявам се на Мер, модераторите и на всички съфорумци, че наруших мира и хармонията във форума! Това си беше моя лична битка и съжалявам, че ви направих част от нея!

Това беше всичко от мен по темата. Излизайте по-често на слънце и бъдете здрави!


Отново пишеш глупости !!! Не се е извинила на мен а се мазни безпричинно на трети лица.   Ти естествено и пригласяш, за да намажеш топъл лизинг  на аванта .  Ако беше стока щеше да си признае грешката ( квалификация и нетърпимост  с чуждо мнение ). Неадекватна претенция за святост чистост и перфектност. Ед от Назарет бая бой е изял за подобни  недоказуеми претенции.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Манек
« Отговор #83 -: 12-09-2010, 11:16:48 »


Отново пишеш глупости !!! Не се е извинила на мен а се мазни безпричинно на трети лица.   Ти естествено и пригласяш, за да намажеш топъл лизинг  на аванта .  Ако беше стока щеше да си признае грешката ( квалификация и нетърпимост  с чуждо мнение ). Неадекватна претенция за святост чистост и перфектност. Ед от Назарет бая бой е изял за подобни  недоказуеми претенции.

Позволявам си картинно да изразя емоцията, която ме обхваща още при първите букви на това мнение:  tooth tooth tooth
Ама и ник-че си имаш ново - да ти е честито! :fluretaa: :love_026: Да ти е живо-здраво, да `иляди, и ти покрай него! tooth
Но, пардооон, чак сега виждам, че "отново" пиша глупости? ??? Въх, разкриха ме... Засрамих се  :-[ :Confus_3:.
Но има и още една, точно определена част от цитираното по-горе мнение, която преспокойно оглавява моята лична класация за "Глупост на тримесечието":
Цитат
Ти естествено и пригласяш, за да намажеш топъл лизинг  на аванта .
И отново поражда у мен чувства, които няма да описвам, емотиконката е достатъчно красноречива  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:.

П.П. Орто, мерси! Спести ми коремните преси днес - така хубаво се насмях, че няма нужда! ;D
Колкото до извиненията - къде съм казала, че се е извинила точно на теб? Момичето се извини на всички, които станаха "свидетели" на спора. Мое мнение е, че в такава ситуация е по-добре да запазиш дори само "илюзия" за миролюбие, отколкото само да псуваш наред, и то от тема на тема, и то не веднъж, не и дваж (както някои хора правят, няма да споменавам имена от куртоазия  :angel:). `Ай със здраве! :kisss:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:Манек
« Отговор #84 -: 12-09-2010, 12:37:12 »


 Не се е извинила на мен а се мазни безпричинно на трети лица. 


Когато ти се извиниш за тези думи:


.. тоя сбръчкан индийски лентяй, дошъл в Европа да продава надежда на  наивници.


Как Манек и заобикалящите го клошари се вписват в термина еволюция?

Обикновени проскубани  просяци, станали такива заради индийския поп.

.. Всяка миризма си привлича контингента


, тогава и аз ще ти се извиня!  :)

---

Buku, няма никой отсреща, не се хаби ..  ;)
  
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #85 -: 16-09-2010, 21:37:36 »


 Не се е извинила на мен а се мазни безпричинно на трети лица. 


Когато ти се извиниш за тези думи:


.. тоя сбръчкан индийски лентяй, дошъл в Европа да продава надежда на  наивници.


Как Манек и заобикалящите го клошари се вписват в термина еволюция?

Обикновени проскубани  просяци, станали такива заради индийския поп.

.. Всяка миризма си привлича контингента


, тогава и аз ще ти се извиня!  :)

---

Buku, няма никой отсреща, не се хаби ..  ;)
  


Не е добре да се самоопределяш  с това което харесваш. Сега вече може да се води диалог когато си успокоила страстите.  Нали четеш и харесваш езотерична литература ? Защо  тогава показваш такъв гняв  към факти обстоятелства и събития, които никак по никакъв начин не накърняват егото ти?
Същото се отнася и за мен, мога да пригласям на всеобщия хор, да внеса капка в морето от безсмислен позитивизъм спрямо индийскит чудеса. Но не го правя, защото приказният свят на форумите при мен не сработва. Като имам нещо да си изяснявам го правя на живо.  И движещото ми мото е: -"Няма идеални цели". 
В случая обаче спорим без полза, прахосват се усилия, време нерви.   Ето един позитивен завой.
За Buku -> черпя сладко от сини сливи....
за Gal -> извинявам се че засегнах окултните ти чувства и страсти към този практикуващ визуализираща медитация индийски пенсионер.
За останалите черпя слънце до края на седмицата. Яжте умерено  да не надебелеете, опс слънчасате....
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Манек
« Отговор #86 -: 17-09-2010, 03:54:22 »


За Buku -> черпя сладко от сини сливи....


Благодаря, но засега има пресни плодове на пазара - и то хубави! ;D
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:Манек
« Отговор #87 -: 17-09-2010, 11:29:41 »

Не е добре да се самоопределяш  с това което харесваш.

Хм, и защо да не е добре .. С това, което не харесвам ли да се самоопределя?! И изобщо 'добре'/ 'зле' за мен са понятия лишени от смисъл, но това е една друга тема ..

 
Цитат
Нали четеш и харесваш езотерична литература ? Защо  тогава показваш такъв гняв

Някои неща не са такива, каквито изглеждат - това си беше стратегия и не съм влагала кой знае какви емоции, за гняв пък да не говорим ..   

 
Цитат
към факти обстоятелства и събития, които никак по никакъв начин не накърняват егото ти?

хехе .. и кои са фактите?! Не си ме виждал, не ме познаваш .. Интересно, как прецени, че съм наивна клошарка .. и изобщо, що за необходимост имаш, да определяш кой какъв е ..  ???

Цитат
Същото се отнася и за мен, мога да пригласям на всеобщия хор, да внеса капка в морето от безсмислен позитивизъм спрямо индийскит чудеса. Но не го правя, защото приказният свят на форумите при мен не сработва.

Еми при теб като не сработва, а при други сработва, може да се замислиш дали проблема случайно не е у теб. Ето, при мен и при много други хора, индийските чудеса сработват. По какъв начин, ние с нашето присъствие ти пречим така и не ми стана много ясно, но е факт че проявяваш нетолерантност и нетърпимост към нас .. Или както се пееше в една песен 'Може проблема да е в мен, но предпочитам да е у вас' .. 

Цитат
В случая обаче спорим без полза, прахосват се усилия, време нерви.


А, това изобщо не беше спор .. Приеми, че са се намесили равновесните сили в природата .. 

Цитат
за Gal -> извинявам се че засегнах окултните ти чувства и страсти към този практикуващ визуализираща медитация индийски пенсионер.

Е, ти не си засегнал само моите чувства и страсти. Много хора предполагам са се засегнали от изказванията ти, но предочитат да си премълчат. А и тези, които наистина практикуват, нямат нужда да плямпат из форумите // докато аз просто имам много свободно време, както вече стана ясно ..   :P

Инак, приемам извинението ти! Всичко е забравено!

И аз се извинявам, че си позволих да използвам обидни квалификции по твой адрес и по този начин уроних престижа ти във форума, и най-вече пред фенките ти. Но казват, че нямало лоша реклама.  ;) 
Активен

Viktor M.

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Манек
« Отговор #88 -: 16-11-2010, 11:48:33 »

Бях на лекцията на Манек преди 3 месеца в Пловдив, много ми хареса, намирам това което казва за истинно и изключително ценно! Когато мога гледам слънцето, доставя ми изключително удоволствие и хармония и това за сега ми е напълно достатъчно.  За останалите ползи от гледането на слънцето за сега немога да кажа, нямам нужната практика :)
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Манек
« Отговор #89 -: 11-02-2011, 13:43:53 »

... А и нека не забравяме, че използваме средно 4% от мозъчния си капацитет... Какво ли ще стане ако този нищожен процент се повиши дори само на 20, примерно?

Всъщност, хората използват 100% от капацитета на мозаците си. Това с 4-5% и че Айнщайн използвал 10% са стари предположения, които са отдавна отпаднали в психологията. Просто не се използват 100% от ресурсите на мозъка в един и същи момент, но това е поради факта, че различните зони на мозъка отговарят за различни функции на осрганизма. Ако, това с 4% процента беше верно, отдавна неизползваната част на мозъка щеше да е атрофирала, защото нещо, което не се използва се загубва в еволюционния процес. Новите технологии за сканиране на мозъчната активност покзват много ясно, че абсолтно всички дялове на мозъка се използват и при някакъв проблем дори и с частица от тях, дава директно отражение върху някоя функция на тялото. И не само, че мозъка се използва на 100 % ами дори тези 100% са недостатъчни, за да се обработи цялата информация идваща да речем от зрението на човек.

Относно Манек, аз също бях на една от лекциите и наистина си признавам, че бях доста сериозно заблуден, защото човека знаеше точно какво поведение очакват хората и точно такова им предостави. Стария мъдър индийски учител, който не се интересува от пари и се е нагърбил с непосилната задача да просветлява хората по цял свят.
Аз стигнах до близо 20 минути гледане, но честно казано не почувствах абсолютно никаква разлика, нито на физическо нито на психическо ниво. Също съм разпитвал хора, които са стигнали и по-далече в практиката до 40 минути отново без ефект. Нищо от ефектите, за които той твърдеше не се получи.

После се замислих върху въпроса: Какво би станало с храносмилателната система на човек ако, спре да яде ?
Дори да допуснем, че е възможно да се храниш само със слънчева или въздушна прана както твърдят слънцеядците и бретарианците, остава един сериозен преблем с отделянето на токсините чрез дефекация. Защото колкото и малък да е процента на токсините, отделяне чрез дефекация, няма как това да се пронебрегне, защото дори и неядейки тялото при самата си функция отделя токсини. Също през червата не се отделят само отпадъците от храната ами и умрели клетки от лигавиците на червата, които ще ги има независимо дали човек яде или защото те си се подменят през определено време. Представете си какво би станало ако тези умрели клетки не се отделят редовно и се натрупат в чревния тракт. Другия смущаващ момент е че при неизползваето на храносмилателната система, червата ще загубят способността си да се движат(перисталтиката). Което също би имало много неприятен ефект върху човека.
Другото негово твърдение беше, че окото на човека можело да приема седемте цвята от слънчевата светлина и по този начин да се зарежда организма. Тук проблема е, че всъщност човешкото око има сензори само за три цвята, червен, зелен и син, а другите цветове се постигат чрез различни комбинации от тези три цвята и този процес се извършва от мозъка, а не от очите.

Според мен единствения ползотворен ефект от цялата практика е, че гледането се извършва в безопасните часови зони за слънцето, което позволява слънчевите лъчи да огряват кожата и организма да си набавя витамин D. Наистина има доказа взаимовръзка между рака на гърдата и недостига на витамин D. От всичките му твърдения това илиза да е най-правдоподобно, но то няма нищо общо с гелдането на слънцето.


Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Манек
« Отговор #90 -: 11-02-2011, 14:33:46 »

Всъщност, хората използват 100% от капацитета на мозаците си. Това с 4-5% и че Айнщайн използвал 10% са стари предположения, които са отдавна отпаднали в психологията. Просто не се използват 100% от ресурсите на мозъка в един и същи момент, но това е поради факта, че различните зони на мозъка отговарят за различни функции на осрганизма. Ако, това с 4% процента беше верно, отдавна неизползваната част на мозъка щеше да е атрофирала, защото нещо, което не се използва се загубва в еволюционния процес. Новите технологии за сканиране на мозъчната активност покзват много ясно, че абсолтно всички дялове на мозъка се използват и при някакъв проблем дори и с частица от тях, дава директно отражение върху някоя функция на тялото. И не само, че мозъка се използва на 100 % ами дори тези 100% са недостатъчни, за да се обработи цялата информация идваща да речем от зрението на човек.

Това е твърдение на т.н. учени, за които 97% от ДНК-то ни е боклук.
Весо, ако хората изхолзваха 100% от мозъка си, щяха да владеят би-локация, телепатия, телекинеза, пътуване във времето. Колко хора владеят това? Според теб, тези които са достигнали това ниво, дали използват същият процент от мозъка си, като теб? Защото в действителност време и пространство не съществуват. Те са илюзия на съзнанието!
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Манек
« Отговор #91 -: 11-02-2011, 15:06:09 »

Svetlio, това не е просто твърдение, а научно доказан и общоприет факт, който може да се провери в абсолютно всеки съвременен учебник по биологична психология или неврология, които се занимават с изучаването на мозъка. Това че е ясно че човек иползва 100% от мозъка в ежедневието си, съвсем не означава, че няма какво още да се изследва в човешкия мозък.
Ти на основата на какво прецени, че ако човек си използва 100% от мозъка би трябвало да владее изброените от теб способности? И колко хора ти лично познаваш, които ги владеят?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #92 -: 11-02-2011, 15:23:45 »

 :kisss:;Мозакът е инструмента, а възможностите на този инструмент си зависят от знания и уменията на майстора!!!!Тава е като компютъра и софтуера...Има кутия с джаджи, ообаче без програма...работа няма....!!!!Когато осъзнаем огромната разлика между носителя и носеното...тогава ще разберем за какви възможности говорим.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Манек
« Отговор #93 -: 11-02-2011, 15:55:47 »

Svetlio, това не е просто твърдение, а научно доказан и общоприет факт, който може да се провери в абсолютно всеки съвременен учебник по биологична психология или неврология, които се занимават с изучаването на мозъка. Това че е ясно че човек иползва 100% от мозъка в ежедневието си, съвсем не означава, че няма какво още да се изследва в човешкия мозък.
Ти на основата на какво прецени, че ако човек си използва 100% от мозъка би трябвало да владее изброените от теб способности? И колко хора ти лично познаваш, които ги владеят?

"Научно" доказан от кого? Нали знаеш, че има една огромна десидентска научна общност, която се дискредитира и подтиска по всевъжможни начини. Официалната наука във всичките и сфери е един огромен смърдящ кенеф! На практика, 90% от това което се преподава в училищата и университетите, е лъжа! Не можеш да разбереш това, ако не зе поровиш малко в конспиративната фактология. Има един план "Образование 2000", целта на който е до 2000 година, всички училища в света да учат едно и също. Това което им се казва, че е историята, биологията, физиката. Една и съща версия. Никакво отклонение.
Преценил съм на основата на знанието си, какво всъщност представлява физическата реалност и как се формира тя.
Лично познавам хора които използват по-голяма част от мозъка си, но е трудно да опиша какво точно владеят. Със сигурност, интуицията им е много по-развита от моята да речем. Така или иначе придобиването на тези способности не е самоцел. Те са просто част от пътя на развитие.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Манек
« Отговор #94 -: 11-02-2011, 16:50:39 »

Не виждам смисъл да споря с човек, който е готов да зачеркне с лека ръка труда на хора посветили живота си на това да изследват човешкото тяло и психика. Не ми е ясно как можеш да отсъдиш, че 90% от това което се преподава в училищата и университетите е лъжа. Нима имаш толкова широко познание във всички дисциплини, че ти е ясно какво се преподава. Не мисля, че на земята има човек, който би могъл да даде обективна оценка по въпроса .  Ти просто си приел и повтавяш, мнението на някой. И как си сигурен, че точно този източник е по-правдоподобен от науката? Да, Дейвид Айк нарича учителите повтарячи, но той самия не се ли повтаря постоянно във филмите си ? Сякаш той не се е учил от същите тези учители.
Не казвам, че всички учени са добросъвестни, има и подтисната информация със сигурност има и нагласени експерименти, но затова хората са въвели методика за описване на рапортите от всички експерименти и изследвания напълно подробно, което дава възможност, който се съмнява да повтори ексеперимента и да се обеди дали резултатите са истински или фалшиви. Не мисли, че всички хора са глупави и не поставят под съмнение много от нещата, които се изучават. Науката не е перфектна, но ти дава възможност ако си заинтересован и способен да дадеш и своя принос към прогреса и. Птк и е взела доста голямо място в ежедневието ни, на където и да се обърнеш все наука.

И ако не ти е проблем ще споделиш ли твоето знание за това как се формира физическата реалност, или поне ме насочи към материал, който би ми свършил работа.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Манек
« Отговор #95 -: 11-02-2011, 17:30:17 »

Весо, точно там е работата, че има едни други хора посветили живота си на своята дисциплина, но на тях не се дава гластност, защото не е изгодно за статуквото.
По същата логика, "научно" доказано и "общо прието" е, че ХИВ е причината за СПИН, но се появява един тип на име Дюсенберг и доказва точно обратното. Знаеш ли, какво се случва с него?
Има и едни идиоти там, също учени, които не вярват на "общо приетата" и "научно" доказана версия, че слънцето има плътна сърцевина и доказват научно разбира се, че съвсем не е така. И са прави, тъй като слънцето в нашата галактика, е черна дупка в друга. Това е междуизмерен портал, но най вече е един жив организъм, които диша.
Ето едно клипче за илюстрация.
http://www.youtube.com/watch?v=SOt2RK6KkiE&feature=related
Този човек е формирал голяма част от възгледите ми за света в който живеем. Горещо ти препоръчвам да се запознаеш по подробно с трудовете му.
Ето тук има подредени. Този човек е работил за свръх секретни проекти на Илюминатите.
http://rawrecipebg.blogspot.com/2010/04/stewart-swerdlow.html

Така че, аз не отричам всичко! Отричам общо приетото и най-вече "научно" доказаното, тъй като всички тези т.н. учени работят за статуквото, а то не желае истината да се знае. Защо в научната общност(официалната или по-точно фасадната) не се говори за свободната енергия, например? Още през 1902г. Никола Тесла е публикувал изследванията си, които след това за иззети разбира се.
Защо не се говори за скаларните вълни?
Истината е, че има две или дори повече нива на наука.
Първото и най-ниско, е това на официалната наука, във всичките и сфери. Тук в този форум, ще забележиш, че всеки ден опровергаваме "общо проетите" и "научно" доказани версии, на официалната-фармацевтична-симптомо-подтискаща "медицина"!
Второто ниво, са строго секретните проекти на правителствата. Мислиш ли, понеже си добър в логиката, че "фасадните" "учени", имат достъп да тази информация? Ама сериозно!
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Манек
« Отговор #96 -: 11-02-2011, 18:05:31 »

Още наколко ФАКТА, за които се сетих сега.
Научно доказано е, че ракът е вирусно заболяване. Дали официалната медицина го признава обаче?
"Научно" даказано и "общо прието "е, че луната е плътно тяло, но започнаха вече с недомлъвки да признават, че може и да не е съвсем така!
Всъщност тя е куха и това се е знаело винаги от учените, на по-горните секретни нива. Вече „откриха”, че има вода. Предстои да „открият”, е че видиш ли, луната има и атмосфера. Ще признаят ли обаче, че и 4-ят райх е там, отивайки след втората световна?
Друт „общо приет” и „научно” доказан факт е, че земята е плътна. Да, ама не! И това се знае, от определени нива нагоре. Тези фантастики по дискавъри, за тунели за свръхскоростни влакове през центъра на земята, са факт от 3000 години, кагато Рептилите го построяват. Те просто подготвят съзнанието на хората, така че да приемат това, което се знае от много време, на други нива в обществото и най-вече от не-фасадните „учени”.
Така че, аз не отричам нищо. Просто съм безкрайно скептичен, за нивото на познания на официалната "наука"!
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Манек
« Отговор #97 -: 11-02-2011, 18:30:06 »

Не съм запознат с повечето от нещата, които споменаваш, затова няма да ги коментирам сега, а след като се запозная с материалите, които си ми дал, за което ти благодаря.

Аз специално за рака бях чел пък, че някакъв италиански учен е открил, че се причинява от гъбичката кандида. Тоя лекуваше с разтвор на сода бикарбонат като променя рН средата, но какво стана с тази теория не съм следил.

От цялата работа излиза, че не науката е виновна, а използването и, както с повечето неща в живота ни.
Но как да филтрираме плявата от истинската информация ? На кого да вярваме ?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Манек
« Отговор #98 -: 11-02-2011, 18:44:50 »

От цялата работа излиза, че не науката е виновна, а използването и, както с повечето неща в живота ни.
Но как да филтрираме плявата от истинската информация ? На кого да вярваме ?

А това е много добър въпрос! Харесвам мисълта, че дезинформацията е тест за проницателност!
Също така, съм върл привърженик на принципа който бате Бино описа прекрасно, "като не знаеш за продукта, погледни човека който ти го предлага". Така правя и аз. А интуизията ми подсказва, дали правилно съм гласувал доверие на някого.

Що се отнася до рака, създателят на ММС/Miracle Mineral Solution/, Джим Хъмбъл, твърди че е вирусно заболяване. Тъй като ММС възпира производството на определен протеин във вируса, той не може да се размножава и постепенно изчезва напълно. Това е и причината, ММС да има успех с всички видве рак. А след като го унищожава, значи резултатите доказват, че тезата му е вярна.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Манек
« Отговор #99 -: 11-02-2011, 20:37:46 »

Успях да прегледам известно количество от неговите клипчета, за да добия поне бегла представа за нещата, за които говори. Също съм чел и книгата Проекта Монтоук, макар да не ми направи особено впечетление.
Сега той твърди, че слънцата са черни дупки в други реалности, понеже поглъщали енергия, а тази енергия трябвало да отиде някаде и един вид игрраят ролята на портали. Учените биха обяснили, че материята, която попада в черните дупки се смачква и компресира неимоверно много. Аз незнам, кое от двете е истина, но знам че и двете обяснения единствено могат да бъдат хипотези, понеже никой не се е приближавал дори до черна дупка, че да знае истината.
Това за луната, и земята дали са кух вероятно може да се пресметно с помощтта на физиката. Като се знаят размерите на космическите тела и притегателната гравитационна сила която показва масата на тялото. Знаейки масата и обема на тялото, както и основния му материал не е проблем да се определи дали е кухо или плътно едно тяло. Както е направил Архимед, когато е открил, че тяло потопено във вода увеличава обема на водата, точно с толкова, колкото е обема на самото тяло. И го е открил като е трябвало да установи дали един предмет е бил златен или просто позлатен.

Не искам да говоря против човека, все пак всеки е свободен да следва и да вярва, на когото си иска. Но моят опит показва да не се доверявам много на крайни позиции независимо в каква област.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 22 запитвания.