Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемПриродосъобразен стил на животБиоземеделиеТема: Против колорадски бръмбари по картофите
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Против колорадски бръмбари по картофите  (Прочетена 12284 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« -: 20-05-2009, 23:50:39 »

Това е изпитано от доста хора и в миналото нашите баби са правели точно така:
Между редовете картофи се сади едновременно с тях и фасул. 1 ред картофи, 1 ред фасул и т.н. Фасула предпазва картофите от колорадските бръмбари. Не знам на какво точно се дължи, но явно действа.
Активен

Духът владее материята!
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

« Отговор #1 -: 21-05-2009, 11:55:13 »

На вилата преди години си бяхме насадили картифи . . . и ни нападнаха колорадски бръмбари . . . бяха тооолкова много . . . ако знаехме това за фасула щяхме доста да се улесниме живота Cheesy
Много ти благодаря, Мер . . . следващия път като садиме картофи ще го изпробваме  намигам
Активен
pagko
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« Отговор #2 -: 01-08-2009, 19:27:20 »

sy6to taka e hubavo i nqkolko ky6ti4ki za pti4ki da se slojat po okolnite dryf4eta nali намигам hem muzi4ka hem pomagalka stiga pri4etata da ne se prevyrnat vyv vreditel po nqkakyf na4in de Cheesy
Активен
georgepeev
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #3 -: 07-06-2010, 10:08:23 »

Вместо фасул, същия ефект се постига и с грах. Даже не е необходимо да се засажда голямо количество. При редове на картофите до 10 м е достатъчно от двата края на всеки ред да се засади по един корен грах.
Това е изпитано средство лично от мен. В градината си съм нямал колорадски бръмбар от много години.

И да не забравя за патладжана. Него също го лови този бръмбар.
Активен

Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358

« Отговор #4 -: 10-06-2010, 21:06:01 »

При мен редовете с картофите са до тези с граха. Днес намерих няколко възрастни колорадски бръмбара, които само бяха снесли яйца. Само един стрък беше нападнат и се наложи да го напръскаме(нападнатия стрък).
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
brunobanani
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #5 -: 30-10-2011, 01:36:25 »

Колорадските бръмбари са голяма напаст!  ухилен
« Последна редакция: 30-10-2011, 01:38:09 от brunobanani » Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1011

Познай себе си.

« Отговор #6 -: 04-12-2014, 17:18:19 »

Майка ми събираше калинки и ги пускаше в картофите. Организираше и малки внучета да й помагат в това, беше много успешно. Не даваше дори със "син камък" да се пръскат картофите.
Но, разбира се решението с боба и граха е върховно.  браво, аплодирам
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемПриродосъобразен стил на животБиоземеделиеТема: Против колорадски бръмбари по картофите
Отиди на: