Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: против бръчки  (Прочетена 9017 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

« -: 21-05-2009, 11:36:53 »

Майка ми е попаднала на интересна информация за плодовете и зеленчуците . . . повечето от предложените рецепти са с яйца, но все пак може да има хора на които да им бъдат полезни  намигам

ПЛОДОВЕТЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ ГОНЯТ БРЪЧКИТЕ

Според немски дерматолози, хората, които консумират редовно плодове и зеленчуци, имат много по-малко бръчки. Най-ефективни в борбата с бръчките са плодовете и зеленчуците с червен цвят – домати, грейпфрути, чушки. Антиоксидантите, съдържащи се в големи количества в тях, свързват свободните радикали и забавят процеса на стареенето. Сред най-популярните антиоксиданти са витамините  А, С и Е. Редовното присъствие в храната на големи количества плодове и зеленчуци може да забави процеса на стареенето с години.

ЦИТРУСОВА КОЗМЕТИКА

ЛИМОН :

Киселият плод съдържа имунния стимулант витамин С. Служи като защитна сила и подобрява клетъчната обмяна на кожата, поддържайки я еластична и нежна. Лимонената киселина стяга разширените пори и почиства мазната и замърсена кожа. Малко прясно изцеден лимонов сок, прибавен към последната вода за изплакване на косата я прави блестяща и здрава.         
За лицето е добре да се прави маска с каша от лимонов сок, мед и неварено мляко на равни части, която се намазва върху измитото лице и шия и престоява 30 мин., след което се изплаква.
При суха и лющеща се старееща кожа се прави маска от 1 разбит жълтък, 1 с.л. лимонов сок и 1 с.л. зехтин. След нанасянето на маската се лежи без мимика 20 мин. и после лицето се измива първо с топла, после със студена вода.
При мазна кожа, с широки пори и бръчки, се прави маска от лимонов сок, яйчен белтък, разбит до пяна и лъжичка брашно.
За заздравяване на ноктите трябва да разбъркаме прясно изстискан сок от лимон, 1 с.л. течен сапун и 250 м.л. вода. Потапяме върховете на пръстите си в получената смес в продължение на 10 мин.
При загрубяла кожа на лактите, ръцете, коленете и петите се прави гореща сапунена баня и кожата се натрива със сочна кора на лимон.
При пърхут изплакваме косата след измиване с прецедена отвара от 1 л. вода, в която 15 мин. са се варили корите на 4 лимона. Косата се облива с отварата и се оставя да изсъхне. Прави се няколко пъти месечно.

МАНДАРИНА :

За подмладяване на кожата, след измиване и подсушаване, тя се трие с мандаринен сок и се оставя да изсъхне.
При суха кожа сокът на 1 мандарина се смесва с 1 разбит жълтък. Маската се намазва на лицето и престоява 20 мин. без да се правят мимики, след което се измива със студена вода.
При мазна кожа към 2 с.л. сок от мандарина се прибавя 1 разбит на пяна белтък. Маската стои  20 мин. и се измива със студена вода.

ПОРТОКАЛ :

Портокалът е биостимулатор на кожата и подкожната мускулатура на лицето, шията, бюста. Съдържащото се в него етерично масло съдържа витамините А, В, С, Д и РР. Портокаловият сок стимулира клетъчната обмяна и обновява кожата. Втрит в нея, той стяга порите, подхранва я и я предпазва от бръчки.
За стягане на бюста се използва каша от портокалов сок и 1-2 с.л. пшеничено брашно, или картофи на прах. Преди намазване се прави хладка баня на гърдите. Кашата се налага за 40 мин., като тялото е в легнало положение, а бюстът е покрит с топла кърпа върху маската. Измива се със студена вода.
« Последна редакция: 21-05-2009, 11:39:47 от Ками » Активен
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: 21-05-2009, 16:33:27 »

Сега се усетих, че трябваше да пусна тази тема в " Натурална грижа за тялото " . . . хмм . . . съжелявам  :Smiley
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3868

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #2 -: 31-05-2009, 22:56:35 »

Да ви споделя ли какво правя аз против бръчките ? Не мога да преценя доколко  е ефективно ( както някои производители на козметика преценяват ,че кремчетата им намаляват бръчките с 37,3% ...   намигам  но имам усещането ,че върши работа.   Поне е най-евтиното и най-бързото средство !  Чували сме за контрастните обливания,които са само за тялото. Това е същото ,само че за лицето. ( моя приумица е) За целта един малък леген ми стои постоянно в хладилника ,за да бъде водата в него 0 градуса.  ( По водопровода в най-студената зима е към 14 )   Пълня още един леген с доста топла вода и  топя лицето няколко пъти, редувайки легените.
Усещането е доста приятно. Ако решите, пробвайте и споделяйте.
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 31-05-2009, 23:36:23 »

Браво на теб . . . много правилно правиш  намигам
Такива обливания ( "фрикции " ) препоръчва и Петър Димков - 40 пъти да си обливаме лицето с много топла вода ( колкото може да понесеме ) и след това 60 пъти с много студена, ако не може да направим толкова повторения, то правиме до момента, докато ни е приятно. Получава се възстановяване на нормалната еластичност на кожата, подобряване на кръвообръщението, намаляване на бръчките.
« Последна редакция: 01-06-2009, 21:15:40 от Ками » Активен
radosti
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 396

« Отговор #4 -: 01-06-2009, 11:01:21 »

Контрастните душове използвам да се разсънвам  под душа Smiley  Наистина действат и после се чувствам прекрасно:)

бате Бино, благодаря за информацията- ще почна да го правя и само на лицето, но първо със студената вода от чешмата -докато свикна:)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 03-06-2009, 00:37:13 »

Здравейте. 
Ками , не става много ясно - първо 40 пъти в топла, после 60 пъти в студена вода? Не се ли редуват ?   Май не се редуват , иначе щяха да са по равно.
Активен

Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 03-06-2009, 01:03:23 »

Явно той отдава по-голямо значение на студената вода и затова с нея се правят повече обливания . . . информацията ми е от книгата " Петър Димков за живота без болести " от Николай Антонов.
Той даже препоръчва след обливанията с гореща вода, лицето да се избърше и веднага да се направят новите обливания със студена вода - до 20 С ( като още по-добре е да се използва студена до 20 С отвара от трици ).
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 09-06-2009, 00:38:41 »

Хванах му смисъла на  предписанието на Димков за обливанията. Страшен съм!
 Първоначално се зарадвах,че съм направил откритие, но после се сетих,че съм посещавал и часовете по  физика, та откритието го е направил някой доста по-отдавна Smiley
Противно на първоначалната  логика ,се оказа че  ако си потопиш главата в ледена вода 4-5 пъти един след друг - по една секунда, усещането за студ е много по-силно ,отколкото да я потопиш само веднъж - за 20 сек.
Това се обяснява с явлението конвекция. След като веднъж си си потопил главата, около нея се образува тънък воден слой , чиято температура е малко по-висока,заради  излъчената топлина от кожата. Докато ако потапяш многократно но за кратко - такъв слой не успява да се образува и водата направо реже. (Същото се наблюдава и когато влизаме бавно  в студеното море- инстинктивно гледаме да не мърдаме много много ,защото ни става по-студено.  )
Активен

Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 09-06-2009, 00:56:04 »

Благодаря ти за обясненията  Smiley
В топлотехниката постоянно говориме за конвекция, но честно казано не я бях свързала с тези обливания ( " фрикции ' )  намигам
Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #9 -: 28-06-2009, 23:45:42 »

Еха, и аз ще пробвам този метод. Обожавам да си мия лицето със студена вода и само с такава го обливам. Дори зимата. Но сега ще пробвам да менкам гореща със студена  Smiley
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
kriss
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

обичам те ... живот

« Отговор #10 -: 30-06-2009, 19:12:43 »

Направих няколко пъти контрастните душове на лицето си и има удивителен резултат. Кожата ми светна и стана доста по стегната ,след топлите обливания ставам като рак малко . А и не спазвам чак толкова много обливания - правя докато ми писне само
Активен
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 486

« Отговор #11 -: 18-11-2009, 14:56:36 »

kriss, и аз съм така, мила.  Smiley
Когато не забравя, правя лек масаж и оставям да попива като маска следната смес:

1 с.л. кайсиево масло
2-3 капки масло от лавандула

Бадемовото масло също върши добра работа в борбата с бръчките. Препоръчват го за нормална или смесен тип кожа. Кайсиевото е за суха, жожоба за мазна или раздразнена.

Лавандулата може да се замени портокал или здравец.
Активен

beelee
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

fantomiss

« Отговор #12 -: 18-11-2009, 15:24:35 »

И аз правя контрасти, но нали вечно трябва да съм наопаки...студената вода ми е приятна, а топлата - ужасна. Затова ходя на сауна - само там мога да понеса жегата Smiley
На лицето също си правя от край време, защото съм с мазна кожа и просто е задължително.

А в морето винаги скачам с рогата напред :Р иначе много по-трудно се свиква, наистина.
Активен

Не всички са на мястото си в този форум...
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: