Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как се прави грамотно билков чай?  (Прочетена 42515 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Как се прави грамотно билков чай?
« Отговор #20 -: 12-04-2013, 22:06:08 »

Не знам,  според мен е азбучна истина , че вит.С  се разгражда от високата температура ,над 40-50 граддуса (както и всички останали витамини.) Поне така пише навсякъде..  За пръв път чувам, че той може да оцелее при 10 минути варене ,което става при 100 градуса.. :o
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Как се прави грамотно билков чай?
« Отговор #21 -: 13-04-2013, 23:25:38 »

А ако си пуснал котлона на макс, става при 170 градуса. :surpris_22:
Активен

Инка

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • All we need is LOVE between each other!
Re:Как се прави грамотно билков чай?
« Отговор #22 -: 27-03-2014, 12:51:05 »

Здравейте
Съгласна с blade - най-лесно е да запарите за 3-5 минути. Така се отделят част от веществата, ароматичните маслени клетки. Прекаленото варене и киснене на билките води до отделяне на танини, чаят става горчив, а на определени хора и не им понася на стомаха.
За корените и семената се кисне или ври 10-15 мин. Рядко са чаевете, които трябва да се варят или киснат по-дълго.
Също така чаят действа на няколко нива, както и всичко в природата - на материално и енергийно ниво. Така че, Требен казва и минута е достатъчна. Торсунов казва - и външно да си поставите муска, пак е достатъчно. Аз например предпочитам да усетя не само енергийното действие на билката, но и вкусовото, здраве+удоволствие, затова 3-5-8 минути - като най добрия показател е - веднага след като билките от горната част на чайника, слезат на дъното. Това се вижда много добре в качествен стъклен чайник.
Успех с чая - има доста клипове в Ю тюб - Как се прави чай  :fluretaa:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.14 секунди с 23 запитвания.