Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на един млад и неопитен Мишок  (Прочетена 6086 пъти)

mishlence

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Браво на вас  за този форум .Умеете да заразявате хората с хубави и положителни неща.Дано само се заразяват повече хора като мен и да успяват да водят по-здравословен начин на живот.Ето и моята история....Преди седмица търсех нещо в сайта на др.Емилова и от там стигнах и до вас.Почнах на шега и се амбицирах да проведа едно 20дневно гладуване.Незнам само дали не е много ,защото четах че здрави хора не бива да прекаляват.Аз съм на 26г. и искам само да съм здрава и да водя здравословен начин на живот макар че ми е много трудно.Покрай мен няма такива да пазят диети или пости примерно и затова ми е трудно да се ограничавам.Вече ми е 8ми ден и се чувствам добре.Аискам и да попитам няколко въпроса за съвет.Като например,как се казва книгата на Лидия Ковачева,за да видя и прочета повече и за захранването и др.важни неща.Мисля др.седмица да отида да си направя и едни изследвания на кръв и урина,незнам дали са нужни но....Няма да правя таблица с това какво ям,защото ям сезонни плодове и пия чай с мед ,не толкова стрикнно може би както трябва.Благодаря ви и стискам зъби.Ще пиша пак в моя приятел по диета :Content_4 - emotloader:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #1 -: 10-09-2009, 21:31:21 »

Ами,добре дошла.
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%EA%EE%E2%E0%F7%E5%E2%E0
Това са книгите на Лидия Ковачева.А в форума на д-р Емилова си спомням,че бях писал в една тема за този форум.Може и от там да си видяла.
Продължавай все така и успех :bleh :D
« Последна редакция: 10-09-2009, 21:33:25 от Svetlio »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #2 -: 11-09-2009, 00:03:43 »

Добре дошла! :)
Само да попитам защо са ти тези изследвания за кръв и урина? Не се ли чувстваш добре?
Активен

mishlence

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #3 -: 11-09-2009, 13:25:05 »

Благодаря за тези мили думи ,наистина ми е трудно особено вчера.По цял ден съм навън с Анджи и като гледам по витрините едвам издържах.Ами мисля да си направя изследвания,да видя дали всичко е наред,защото малко чувствам умора,кожата на ръцете ми става много суха ,но иначе съм добре.Просто изпитвам някакъв страх.И не пия вода само по 1,2 чаши а знам ,че трябва по 2л.но като ям плодове и не ми се пие.Но хубавото е че днес съм отново на диня и чайче с медец :)Просто трябва да влизам по-често в тези сайтове за да не изгубя контрол ;)Утре пак ще си пиша ,сега ще се образовам.Лек и усмихнат ден на всички :Content_4 - emotloader:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #4 -: 13-09-2009, 19:54:29 »

Здравей, Мишленце! Добре дошла във форума.
 :love_006 - emotloader:Не се притеснявай, че не пиеш много вода. Докато прочистваш с плодове не е нужно да се  наливаш с вода. Прочети внимателно книгатана Лидия Ковачева и препоръките на Емилова   :Content_22:
Активен
Намасте :)

mishlence

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #5 -: 15-09-2009, 22:27:30 »

Днес, 13-ти ден от моето гладуване ,се чувствам добре ,жизнена и енергична ,само че все още ми се яде ,но не ям.За което се възхищавам на волята която ми доиде от незнам къде :Content_4 - emotloader:Получих и книгата  и сега я чета.Само с WC не съм много добре  и щях да питам някой да ми каже защо,но вече сутрин пия топла вода с мед и засега съм добре.Другото което искам да споделя е ,че откакто родих имах проблем с цикъла ми ,не ми идваше редовно и гениколога ми каза ,че ще се наложи да пия противозачатачни за да ми се коригира,но аз отказах .А сега ми е наред исе надявам от това плодолечение да ми се оправи както преди.Другото което ме притеснява е да не кача кг.които ще сваля после след захранването,защото няма да ми е добре .И да си призная всичко това много ме мотивира,но немисля,че мога да стана вегитариянка или суровоядка.Споделете вие как така сте променили начина си на мислене за да достигне човек до такава нагласа.Другото което искам да попитам е  за дъщеря ми .Тъй като искам и тя да получава нужните витамини и слагам по един плод в десерта от кухнята и  ,но незнам за едно дете на една година дали  са и достатъчни .Вие с какво храните вашите деца?Беше дълго този път ,но сега ми остана време да задам всичките си ?,за които все забравям.Благодаря ти мило дневниче ,че  ме изслуша :Confus_3:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #6 -: 15-09-2009, 23:25:05 »

Споделете вие как така сте променили начина си на мислене за да достигне човек до такава нагласа.
Ние сме споделили в дневниците...попрочети там повечко ;)
Другото което искам да попитам е  за дъщеря ми .Тъй като искам и тя да получава нужните витамини и слагам по един плод в десерта от кухнята и  ,но незнам за едно дете на една година дали  са и достатъчни .Вие с какво храните вашите деца?
За детето виж тук - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=139.0  ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #7 -: 16-09-2009, 07:22:33 »

mishlence, плод се стараем да ядем на гладно. Изключвам разните сладки изкушения, в които може и да има пресен плод и които не се правят и ядат всеки ден.

А как се променихме ли...5 години все нещо променяме с моя мъж. За суровоядството мога да го нарека, че изведнъж нещо ни просветна.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #8 -: 16-09-2009, 08:07:39 »

 :kisss:Ха, здрасти и от мене, бабата на форма...Аз Дневник нямам и няма да имам - мързи мееее...Ала ето накратко една стара история...Около 40-те г. се поразболях- исхемична болест на сърцето, язва на 12-пръстника, мигрена, парадонтоза.Тръгнахме по доктори...Ужассссссс- да опитаме с това, с онова...ЕЕЕЕЕЕЕЕ, ядоссах се и реших сама да опитвам...Рових, рови  и изрових доста литература- започнах с Лидия Ковачева, разделно хранене, д-р Емилова...Ами останах мноооого доволна от пробите- оздравях, подмладях, и полетяххх!!!Промени се съзнанието , нагласата , морала, отношението ми към живота и живеещите!!!
    Та...няма да се обръщам към тебе с този никнейм - не ми допада мишия живот...но твоя си работа...та да си дойдем на темата...англичаните имали поговорка- Кажи ми какво ядеш, за да ти кажа какъв човек си...Ами истина е - Човек става, т.е. формира характера си на база на хранененто си...Истина е и това ,което говори големия мъдрец П.Дънов ...животинския характер се привнася върху човешкия...наблюдавай живота и хората около тебе- кой с какво се храни и какъв морал у себе си възпитава...ще видиш...
   Промените не стават изведнаж, еволюцията е процес на милиони години...ти просто еволюраш,НО... ти тук си водещото ,действащото лице- от теб зависи накъде ще се заведеш...
Слушай древните...
"Какво е вятъра за вейките зелени,
щом духне те се свеждат изведнъж,
а колко дъбове е виждал повалени
могъщият се бори само със могъщ"
ПАНЧАТАТРА
     /древноиндийски епос/

Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #9 -: 16-09-2009, 10:33:13 »

Супер пост, бабо :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #10 -: 16-09-2009, 11:08:09 »

Супер пост, бабо :flowers2: :flowers2: :flowers2:

 :kisss: :kisss: :kisss:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #11 -: 16-09-2009, 12:39:09 »

Само с WC не съм много добре  и щях да питам някой да ми каже защо,но вече сутрин пия топла вода с мед и засега съм добре.

Опитай със сушени сини сливи, накиснати във вода ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

mishlence

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #12 -: 25-09-2009, 22:27:32 »

Здравей,мое мило дневниче :kisss:Искам да се похваля и аз вече с моето постижение.УСПЯХ да се прочистя цели 20дни и се чувствам добре.Чета книгата на Лидия К.и мисля да променя изцяло начина си на живот  относно храната.,но ще ми е много трудно да променя мъжа ми ,защото той хич не е привърженик  на тези диети ,а пак и за да си здрав е нужно не само едно причистване.Искам да попитам за сусамовия тахан мога ли да давам на Анджи (на 1г)  за имунитета.Сега и давам клеева тинктура  по 2капки сутрин ,попрепоръка на др.Михайлов от Часът на мама.И др. да попитам откъде се снабдявате с тези непознати за мен храни с който се храните.Имали специализирани магазини или могат да се намерят навсякъде.Аз съм чувала за Био магазините ,но никога не съм ходила в такъв .Та за режима ,сега се захранвам с домат 1ден,2ден домат с картоф ,3ден същото,утре незнам с какво.......пише в книгата за някаква супа ,но ако има др.предложения съм за, да ги видя.Малко съм объркана как точно да си направя режим на хранене ,защото незнам и какво точно да ям,но ще прочета повече и ще видя.........Засега това ,утре пак :kisss:АААААААА и още един? как да си сложа снимка .Благодаря за което
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #14 -: 26-09-2009, 02:39:49 »

На д-р Михайлов не бих се доверила.
Суров тахан можеш да даваш по принцип. Аз не го давам специално за имунитета.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #15 -: 26-09-2009, 12:46:06 »

Мишок, във форума има специално отделено внимание на захранването. прочети как го провеждат някои от нас и ще ти се изяснят нещата  :Confus_34:
Снимка можеш да си сложиш като си редактираш профила  :love_006 - emotloader:
Активен
Намасте :)

mishlence

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #16 -: 26-09-2009, 22:54:46 »

Защо Вери не би се доверила на др.Михайлов?А по какъв начин да лекуваме децата си ако не с хомеопатия.като гледам  в форумите има майки които си лекуват децата чрез интернет и от неговите съвети.Аз при първия секрет от нослето тичам при доктора ,но за сега сме пили веднъж антибиотик  и не ми се ще да давам отново.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #17 -: 27-09-2009, 01:43:42 »

Защото лекуване по интернет не е сериозно.
Защото той не е класически хомеопат.
Защото не спазва принципите на хомеопатията.
Защото при хомеопатията се взима първоначално интервю; разглежда се цялостно човека: физически, психически, емоционално...

Аз съм ЗА това лечение.
Активен

mishlence

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Дневникът на един млад и неопитен Мишок
« Отговор #18 -: 16-10-2009, 14:28:39 »

Здравей мило дневниче.Искам да споделя,че проблема с моя мес.цикъл не се реши само с плодолечението.Тъкмо се зарадвах ,че вече се нормализира и този мес.пак не ми дойдоха гости от Червен бряг :surpris_22:Незнам вече дали наистина да не отида на доктор ,за да ми изпише някакви противозачатачни.Иначе мога да кажа ,че съумях да се  захраня добре щом все още не съм качила кг. си.Продължавам да си пия чай,даже четах за мурсалския чай и вече пия от него,но ям предимно млечни продукти,картофи,пълнозърнест хляб от този които го има в магазин слънце и луна,ядки и плодове.Гледам да ямпресните  неща ,който все още ги има на пазара.Не мога да си позволя да ям от тези био магазини,мисля че там е доста скъпо и си купувам само хляб ,като не ям всеки ден от него.Вече не ям и месо,но мисля че поне риба мога да си позволя.Е засега това ако има нещо ново ще ти пиша. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 23 запитвания.