Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Коледните пости  (Прочетена 12871 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Коледните пости
« Отговор #40 -: 24-11-2009, 14:46:20 »

Здравейте,

и аз съм много добре...куценцето не ме оставя много да спя, но като цяло това е единствената причина за съкътлък :Р Днес хапнах мандарини и фъстъци. Довечера, както всяка вечер, ще си направя хубава салатка :)

Мер, колкото по-еднотипна храна се поема, толкова по-малко количество иска организма :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Коледните пости
« Отговор #41 -: 24-11-2009, 15:03:29 »

Мер,ако целиш и противогъбичен ефект,може да пробваш скилидка счукан чесън с вода около 100мл. И после пиеш още вода. Много пари на стомаха ,но го дават прекрасно за гъби.Това е по др.Уест.

От фъстъците може да имаш проблеми с храносмилането на по късен етап,ако са сурови(ставам банален да го повтарям,но това не са ядки,а бобови) ,а кучо се наспива през деня и после си търси компания :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Коледните пости
« Отговор #42 -: 24-11-2009, 15:48:02 »

Мер,ако ти се намира и кокосово масло е добре да включиш.страхотно изчиства черния дроб.(ти си наясно де,само давам идеи :)...
За закуска обикновено си правех или зелено смути,или шейк-бадемово/конопено мляко със спирулина(или авокадо);крекери(от лен и зеленчуци) с кокосово/бадемово масло или гуакамоле. 1 седмица и обяд и вечеря хапвах,след това 1-2 пъти на ден ми се ядеше само.
Сега като писах всичко това,няма как-включвам се към бандата!Мн.ще ми е по-лесно като знам че и други го правят...зеленчуци бол в хладилника,няма кой освен мен да им се радва.Мойте в къщи само паржоли и торти мятат.ще дадат зеленчуците ми на зайците на съседите,ако не си ги изхрупам лично  :Content_4 - emotloader:
2 дни- 1кг.ябълки и 120гр.жито ми се отразиха отлично!
От утре се присъединявам към Мер и сие,ще пиша пак.целувки
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Коледните пости
« Отговор #43 -: 26-11-2009, 02:26:05 »

Аз от близо 2 месеца съм 100% суровояд и минах през доста фази, а последните 2 седмици съм в истинска дупка, ужасно настроение без желание за нищо.......
А спортуваш ли нещо?
Не се префантосвам, нямам сили за спорт за сега. Изчаквам да вляза в релси и пак:) планувам да се занимавам с йога или нещо друго което ми пасне.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Коледните пости
« Отговор #44 -: 26-11-2009, 05:59:56 »

Попитах те, защото често при липса на редовна двигателна активност се получават такива дупки.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Коледните пости
« Отговор #45 -: 26-11-2009, 11:19:15 »

...От фъстъците може да имаш проблеми с храносмилането на по късен етап,ако са сурови(ставам банален да го повтарям,но това не са ядки,а бобови) ,а кучо се наспива през деня и после си търси компания :laugh:
За фъстъците си знам, ама много ми се приядоха. Иначе рядко ги хапвам, предпочитам бадеми и орехи, т.е. ядки :D

Ако мислиш, че Робчо се наспива през деня, трябява да минеш да видиш в какво състояние е балкона като се прибера вечер  ;D А сутрин зяе като отиде до тоалетна, нали им е инстинкт да не спят там, където ходят. Вече го взимам да спи при мен и стиска цяла нощ :) Геройче е!

А по темата, тези дни съм на цитрусови и банани, зелени салатки с кълнове от какво ли не + дресинг от сусамов тахан и тиквено масло. Много ми е добре и продължавам да свалям ;) Нямам търпение да дойде 1ви и да си взимам вече блендера  :essen:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Коледните пости
« Отговор #46 -: 26-11-2009, 13:52:52 »

И на мен това ми хрумна, но бях толова скапана да се пробвам да се движа повече, но от 2, 3 дена май излиза вече от дупката.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Коледните пости
« Отговор #47 -: 17-03-2010, 10:40:49 »

Аз когато се поставя само на плодове и зеленчуци, редовните сутрешни упражнения ми стават противни и често се изкушавам да ги пропусна...голяма грешка е това. По- късно разбрах че първият вторият път е наистина неприятно, на празно стомахче да подскачаш, но след това някакси самото ти тяло се зарежда с енергия от движението и така влиза в нужаната хармония...поне това са моите наблюдения. И сега когато пропускам упражненията (защото се успивам) по цял ден подскачам, защото тялото само търси източник на енергия и раздвижване. :)

Всъщност мисля че един чист режим на хранене трудно минава без физическата хармония, а тя се постига не само чрез храната, а и чрез движението.
Активен

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Коледните пости
« Отговор #48 -: 26-03-2010, 17:23:47 »

Като чета тази тема така сладко със задна дата се сетих, че това бяха точно постите, с които аз отказах млечните и открих суровоядството  :Content_22:
не че това ми беше целта, но така се получи - реших да пробвам да видя как е, а то се оказа много по-добре отколкото можех да си представя
и благодарение на хубавите статии, така неусетно стана - всеки ден научавах нещо ново, запалвах се да пробвам нова рецепта, да си направя кълнове или торта или смути .. и така реших да продължа и след постите :thankyou:
Активен
the more you can dream, the more you can do ..
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 23 запитвания.