Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ентусиазирано начало  (Прочетена 1579 пъти)

enthusiasm

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
ентусиазирано начало
« -: 05-08-2010, 10:12:27 »

Привет и от мен,
реших това да е първият ми пост, въпреки че дълго се чудих дали е нужно да се представям предвид, че нямам прекалено за споделяне от личен опит, но така или иначе ви "се ровя" из прекрасния форум, та реших че поне това е редно, за да не се чувствам като натрапница.

Едва ли ще ви изненадам с нещо, но все пак да започна:
Аз съм Татяна, на 24 (как ми идеше да напиша 19 не знам откъде), по вегетарианство/веганство/суровоядство се запалих от началото на годината. Нямам конкретни здравословни проблеми в момента, но пък отдавна имам желание да намеря начин да се оттърва от тежестта, която усещах винаги след хранене с обичайните храни. Пътят ми започна с посещение при диетолог, за да ми изготви режим за хранене, който да спазвам, в последствие от кръвните ми изследвания той откри, че имам лека форма на анемия, изписа ми лекарствен препарат с желязо и фолиева киселина, които пиех 3 месеца и след почивка от същия период го приемах в продължение на още 2. Та тогава все още си падах по стандартните неща, имаше месо, яйца (и двете били бъкани с желязо и ми беше наблегнато да ги консумирам яйцата ежедневно + червено месо поне 2х в седмицата). Мина се година, тазгодишните кръвни изследвания повишаване на хемоглобина малко над минималната граница, което значи че съм го задържала така от края на приема на лекарствата, около 1/2 година назад.
Но спазвайки режима на хранене, препоръчан ми от диетолога не ме удовлетворяваше и малко по малко изключвах месото, докато не реших да спазвам тазгодишните великденски пости, когато от раз изкарах 40 дни без животински продукт да се допре до устата ми. Бях доста доволна от себе си и от този момент нататък месото не ме изкушава по никакъв начин, опитах наняколко пъти да ям печено на скара докато сме в планината на вилата както се полага, но не ми липсва, когато го няма.
Опитвам се от около 2 месеца да спазвам предимно суровояден хранителен режим с леки криввания по пътя (обожавам зеленчуци на скара), а и често ме командироват в чужбина, та там си е борба да разнообразявам, особено когато съм в Париж обкръжена от уханни кроасани.

Много се радвам на цветната ви, слънчева и бликаща от положителност нарастваща общност. Адски полезни сте ми в начинанието, което съм поела и се надявам активността ви да не секва. Отделям доста време, за да наваксам с информацията, вече изложена "на показ" и знам, че това е само началото.

Благодаря ви, че ви има
 :heart_2:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ентусиазирано начало
« Отговор #1 -: 05-08-2010, 12:08:23 »

Кроасаните са шит , тук има поне още един приятел, който може да го потвърди :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ентусиазирано начало
« Отговор #2 -: 05-08-2010, 13:48:42 »

Добре дошла хубава усмивчице  :Content_22:
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:ентусиазирано начало
« Отговор #3 -: 07-08-2010, 20:33:06 »

Добре дошла и от мен.  :flowers2:
Напълно те разбирам, защото живея във Франция и като мина покрай  някоя буланжерия (пекарница) и ....нямам думи. Аз също съм нова, но мога да ти кажа, че тук всички са много мили, винаги са готови да помогнат със съвети...и имат чувство за хумор:)
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:ентусиазирано начало
« Отговор #4 -: 07-08-2010, 21:44:08 »

Добре дошла Татяна, малко си остаряла наистина - цели 24 г., друго си е 19 ;D
Всеки прегрешава от време на време, малко са суровоядците на 100% :Appetit_4: :Cherries :flowers2:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 22 запитвания.