Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: здравейте суровоядци  (Прочетена 2839 пъти)

kerizi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
здравейте суровоядци
« -: 04-08-2010, 10:33:45 »

здравейте суровоядци,изключително ми е приятно че ви открих.мога да кажа за себе си ,че се храня на 100%със сурови продукти от около 2 месеца.самият преход от вегетарианство към суровоядство бе около 2 години като бях намалила до минимум готвената храна.За да премина към този режим на хранене бях провокирана от това ,че ми поставиха една диагноза ,която преобърна живота ми на 180градуса.Вегетарианка съм от 6 години ,а сега съм изключително щастлива ,че успях да премина и към съвършения режим суровоядство.благодаря ви че ви има.Нека покажем на света че има един лесен начин човек да бъде здрав и щастлив. 
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:здравейте суровоядци
« Отговор #1 -: 04-08-2010, 11:01:57 »

Каква диагноза ти поставиха ?
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:здравейте суровоядци
« Отговор #2 -: 04-08-2010, 19:32:46 »

 :flowers2:Добре дошла!
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

kerizi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:здравейте суровоядци
« Отговор #3 -: 04-08-2010, 22:29:22 »

множествена склероза,но това е само диагноза.Аз се чувствам прекрасно и това според мен е от значение.Мисля ,че така е трябвало да стане ,за да се осъзная и да тръгна по пътя на природата.Благодаря ви че ме приемате при вас javascript:void(0);
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:здравейте суровоядци
« Отговор #4 -: 05-08-2010, 08:52:20 »

Чувал съм , че с правилно хранене ( без животински продукти и не естествени за човека храни и напитки ) и много спорт м.с. се лекувала , Манек също каза че със сънгейзинг ( това ми звучи като нещо свързано с гейове и слънце :))) Т.е. гледане на слънцето по определена схема.
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:здравейте суровоядци
« Отговор #5 -: 05-08-2010, 09:31:55 »

Здравейте! Отскоро съм тук и ми харесва... За болестта МС зная доста, тъй като моя близка води битка с нея отдавна. Интересен е случая с англичанина Роджър Дъгъл /ако не бъркам името/, който се е справил с тежка форма на множествена склероза чрез т.н. от него палеодиета, в същност суровоядство. Приятелката ми в момента провежда пълно гладуване и това май засега поне единствено й помага. Искам обаче да знаете, че определено помага кръвопускането /флеботомията/, тъй като по този естествен и напълно безопасен начин организма се освобождава от ненужните запаси желязо. Италианският проф. Замбони, известен с лечението на някои видове МС чрез отпушване на вени от мозъка, е установил категорично, че въпросните венозни стеснения са от желязо. За желязото отдавна се знае, че е силно токсично за мозъка и точно кръвопускането е изпитан метод за "обезжелезяване". Вече има няколко примера в света на болни с МС, които са се подобрили след флеботомия.
 Добавям нещо важно - съвременните лекарства за МС са напълно безполезни и даже вредни, самият Замбони в своя статия намеква, че лошите резултати от отпушването на вените при някои пациенти се дължат на увреденото им здраве от медикаменти.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:здравейте суровоядци
« Отговор #6 -: 05-08-2010, 14:38:28 »

protek, kerizi, здравейте и добре дошли!

protek, можеш ли да пуснеш нова тема за МС? И аз имам приятели с такива проблеми.    :flowers2:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

m1ma

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:здравейте суровоядци
« Отговор #7 -: 06-08-2010, 16:08:57 »

Здравейте и от мен! ;)
Отдавна ви чета,но ....инкогнито ;D.Темата ме провокира да се легализирам,тъй като всичко,свързано с  МС ме интересува живо.Мой близък човек е с тази диагноза,за съжаление!Бих помолила авторката да споделя от време на време за успехите си с тази диагноза,какво предприема,какъв резултат има.Ще бъда много благодарна!
Аз също ще споделя по-нататък ,при нас как се развиват нещата с болестта, и от какво имаме подобрение.
Успех,Kirizi  ;)!
P.S.По-късно и аз ще се представя във форума.
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:здравейте суровоядци
« Отговор #8 -: 07-08-2010, 12:11:56 »

Зачеквам темата за множествената склероза /МС/ в раздела "Здраве". :)
Активен

kerizi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:здравейте суровоядци
« Отговор #9 -: 08-08-2010, 22:26:13 »

за мс ще пиша вече в новата тема за мс.благодаря за топлото посрещане
Активен
 

Страницата е създадена за 0.133 секунди с 25 запитвания.